Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2011 o 18:14, Szynkars napisał:

Co do zasilacza - nie jest to co prawda najgorszy no-name, ale jego też przydałoby się
wymienić. Do porządnych i dobrych zasilaczy trochę mu brakuje.


Sprawdzając TDP mojego starego procesora (AMD X2 4200+) i zamierzanego nowego (AMD II X4 955), zauważyłem że pierwszy "może" pobierać max 110 W, a drugi 125... Czyli teoretycznie można wymienić procesor, a potem zasilacz bez ryzyka spalania wszystkiego :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu platformy to nie wszystko. Tak samo jak teroretyczna ilość mocy w nazwie zasilacza. Czasem wielkie liczby mogą mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Modecom Carbon nie jest dobrym zasilaczem i przydałoby się go wymienić. Być może przy zmianie procesora nic się nie stanie, a być może połowa podzespołów z samym zasilaczem włącznie pójdzie z dymem. Lepiej więc dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pamięci RAM otóż czy różnica w wydajności między modelem GoodRAM 4GB DDR3 DIMM 1600MHz CL9 (GY1600D364L9/4G) ,a tym GoodRAM DDR3 4GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/8GDC) będzie znacząca, nie pytałbym się gdybym znał jakąś porównywarkę tak więc wolę zdać się na wasze zdanie.

Znacząca mam na myśli tak powyżej 10% wzrostu wydajności, mniej to nawet się nie odczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 01:13, Szynkars napisał:

W grach nie będzie żadnej różnicy:
http://maxforces.com/articles.php?article_id=52


Nie znasz się! Trzeba mieć 2133 MHz zawsze!!!11oneoneone ;)

A tak na serio, to skala różnic będzie różna w przypadku różnych procków - o ile najnowsze Core Intela pracują w zasadzie tak samo tak na 1333 MHz jak i ponad 2000 o tyle sytuacja ździebko zmienia się w przypadku modeli od AMD - jak sprawdzałem przy obiekcie renderowanym grubo ponad godzinę na Phenomie II to 1600 MHz CL8 w stosunku do 1333 MHz CL9 zyskuje ok. 5 minut. Nie jest to dużo (ok. 6%) i odczuwamy to tylko podczas pracy bardzo intensywnie wykorzystujących komp ale różnica wtedy istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 12:52, ziptofaf napisał:

Nie znasz się! Trzeba mieć 2133 MHz zawsze!!!11oneoneone ;)

A tak na serio, to skala różnic będzie różna w przypadku różnych procków - o ile najnowsze
Core Intela pracują w zasadzie tak samo tak na 1333 MHz jak i ponad 2000 o tyle sytuacja
ździebko zmienia się w przypadku modeli od AMD - jak sprawdzałem przy obiekcie renderowanym
grubo ponad godzinę na Phenomie II to 1600 MHz CL8 w stosunku do 1333 MHz CL9 zyskuje
ok. 5 minut. Nie jest to dużo (ok. 6%) i odczuwamy to tylko podczas pracy bardzo intensywnie
wykorzystujących komp ale różnica wtedy istnieje.


A Ty Zipciu, jakie masz memiki, ze tak ironiczną wypowiiedz zamieściles ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 12:58, Misquamaqus napisał:

A Ty Zipciu, jakie masz memiki, ze tak ironiczną wypowiiedz zamieściles ??


1600 MHz CL8 ;)
Z ciekawości kiedyś sprawdziłem jakby było gdybym je spowolnił, dlatego o tym piszę. A ironia celowa bo ludzie marnują kasę na 2000 MHz i szpanują że mają więcej MHz-ów w pamięciach niż w procesorze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2011 o 13:01, ziptofaf napisał:


1600 MHz CL8 ;)
Z ciekawości kiedyś sprawdziłem jakby było gdybym je spowolnił, dlatego o tym piszę.
A ironia celowa bo ludzie marnują kasę na 2000 MHz i szpanują że mają więcej MHz-ów w
pamięciach niż w procesorze ;P


1600 CL8, to juz wysoko masz.
Wlasciwie mozna je porownac do 1866 LC9.
Nie wierze, zebys zmienil je na 1333 CL9, chociarz wedlug Ciebie, nie ma to znaczenia :)

Pisze o ty, bo dla mnie ma to duze znaczenie i na pewno nie kupie 1333 CL9, tylko co najmniej 1600 CL8 lub wyzej.
Tak samo pisal Gangster, a sam ma 1866 mhz.

Jestescie łobuzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 12:52, ziptofaf napisał:

A tak na serio, to skala różnic będzie różna w przypadku różnych procków - o ile najnowsze
Core Intela pracują w zasadzie tak samo tak na 1333 MHz jak i ponad 2000 o tyle sytuacja
ździebko zmienia się w przypadku modeli od AMD /.../


To prawda, jednak różnice nadal są dość małe, zbyt małe, by dopłacać do wyżej taktowanych pamięci. Co innego, jeśli ktoś kupuje komputer z myślą bicia rekordów w benchmarkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 14:43, Misquamaqus napisał:

1600 CL8, to juz wysoko masz.
Wlasciwie mozna je porownac do 1866 LC9.
Nie wierze, zebys zmienil je na 1333 CL9, chociaz wedlug Ciebie, nie ma to znaczenia
:)

Jasne że nie. Tutaj mam od razu wbudowane duże ładne radiatory, i są to markowe pamięci na najlepszych podzespołach, do tego dochodzi wieczna gwarancja i standardowo nieco niższe napięcia (mam PDP Patriot PGS Sector5 Low Voltage). No i jak kupowałem od razu 8 GB pamięci to wolałem możliwie najlepsze bo równie dobrze teraz nie będzie mieć to znaczenia, ale potem przesiądę się na nową platformę i od razu minus 10% do wydajności (coś takiego miało miejsce w przypadku Athlonów 64 więc może się powtórzyć tak w przypadku Intela jak i AMD). A to już bym wtedy odczuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponowię swoje pytanie. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, więc liczyłbym na pomoc w wyborze.

Poszukuję do komputera nowy procesor, płytę główną i ew. dysk twardy. Jestem skłonny wydać na to kwotę około 600 złotych (wiadomo, jeśli również dysk to coś tam dorzucę). Co do reszty komputera (jeśli ma to jakieś znaczenie) to mam u siebie 3GB RAM DDR3, GeForce GTS 250 i Windows 7 Professional 32-bit.

Liczę na szybką odpowiedź, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź, ale chyba zdecyduję się jednak na ten model Kingston DDR3 8GB PC1600 2x4GB CL9 HyperX (KHX1600C9D3X2K2/8GX) trochę głupio że wybrałem akurat tego o którego się nie pytałem, ale po przeczytaniu artykułu który mi zlinkowałeś doszedłem do wniosku że najlepiej jak kupię właśnie te pamięci.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i przepraszam za zawracanie gitary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam dysk WDC WD7501AALS-00J7B0 ATA Device
Zastanawiam się nad kupnem 1 T i lub więcej w cenie do 300 zł. Oczywiście miałby być bardzo szybki. Proszę o propozycje

Ps. Są może już jedno talerzowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2011 o 21:40, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

Ponowię swoje pytanie. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, więc liczyłbym na pomoc w
wyborze.

Poszukuję do komputera nowy procesor, płytę główną i ew. dysk twardy. Jestem skłonny
wydać na to kwotę około 600 złotych (wiadomo, jeśli również dysk to coś tam dorzucę).
Co do reszty komputera (jeśli ma to jakieś znaczenie) to mam u siebie 3GB RAM DDR3, GeForce
GTS 250 i Windows 7 Professional 32-bit.

Liczę na szybką odpowiedź, z góry dzięki.


Wiesz co ?

Na razie nie kupuj dysku (zaloz stary) i kup porzadna plyte glowna i procesor.
Dysk dokupisz za miesiac, po wyplacie.

Na razie widze taki zestwik:

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asrock-970-extreme4.0.477168.html?attr=264-497625

http://www.agito.pl/procesory/amd-phenom-ii-x4-955-am3-black-edition-box.0.344095.html

Razem: 778 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:36, Crew_900 napisał:

Aktualnie mam dysk WDC WD7501AALS-00J7B0 ATA Device
Zastanawiam się nad kupnem 1 T i lub więcej w cenie do 300 zł. Oczywiście miałby być
bardzo szybki. Proszę o propozycje

Ps. Są może już jedno talerzowe ?


http://www.camino.pl/hdd-serial-ata-600-1-tb-western-digital-caviar-blue,twr,46571.html - blue

http://www.camino.pl/hdd-serial-ata-600-1-tb-western-digital-caviar-black,twr,42512.html - black

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:36, Crew_900 napisał:

Ps. Są może już jedno talerzowe ?

Obecnie Hitachi ma w produkcji talerze 1TB, ale jeszcze nie weszły do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2011 o 09:42, Misquamaqus napisał:

Na razie nie kupuj dysku (zaloz stary) i kup porzadna plyte glowna i procesor.
Dysk dokupisz za miesiac, po wyplacie.

Najpierw trzeba mieć wypłaty :) Ale co do tego dysku to też mógłbyś coś podrzucić, może coś jeszcze wyskrobie ze swojej skarbonki. Interwsowałaby mnie pojemność ~500GB, żeby tylko szybki był.

Dnia 11.09.2011 o 09:42, Misquamaqus napisał:

No, wydaje się fajny. Dzięki, ze sprzętem, który podałem wcześniej to powinno działać?

Pozdrawiam, uczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2011 o 13:22, tylor2_AKA_Wylfryd napisał:

No, wydaje się fajny. Dzięki, ze sprzętem, który podałem wcześniej to powinno działać?

Pozdrawiam, uczeń :)


Musi dzialac.
Podaj jeszcze, jaki masz tam zasilacz.
Musisz otworzyc bude i przepisac marke i moc zasilacza.

Szybkie dyski robia praktycznie wszyscy producenci z czolowki, czyli: Segate, Samsung, WD, Hitachi.
Wejdz na stronki tych producentow, i wybierz najszybsze w okreslonej pojemnosci.
Porownaj wydajnosc pomiedzy wybranymi dyskami i wybierz najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się