Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2011 o 19:00, Chlorofil napisał:

Witam. Byłem dzisiaj u fachowca, powiedziałem mu co mam i że chciałbym wymienić procesor,
płytę główną oraz ram. Pan fachura zaproponował mi taki zestaw:

Procesor: AMD A4 X2 3400 FM1 65W 2,7 GHz 2MB AD3400OJGXB
Płyta główna: GIGABYTE GA-A55M-S2V FM1 AMD A75 2DDR3 RAID
Pamięć RAM: KINGSTON DDR3 HyperX Blu 4GB/1600 CL9-9-9-27

Czy ten zestaw jest dobry ?


Zestawik całkiem dobry, ale zupełnie nierozwojowy. AMD oficjalnie uśmierca już podstawkę FM1 co zapewnie potrwa od 1/2 do roku. Podstawka FM2 jest już gotowa i znane są pierwsze wyniki testów (zapewne wypuszczone przez AMD) nowego układu "Trinity" właśnie na FM2 wywodzącego się w prostej linii z arch. Bulldozer i niestety serii HD 6000, a nie 7000.
Więc praktycznie zamykasz sobie drogę do późniejsz modernizacji komputera.
No i ten zestawik jest racej przeznaczony dla HTPC. Lepsza karta graficzna typu 68xx będzie ograniczona przez procesor (samo AMD zaleca ewentualne stosowanie układów z rodziny 66xx i pracę w trybie CrossFire - co ma swoje plusy i minusy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 19:30, KrzysztofT napisał:

>


Wybacz ale te nazwy naprawdę nic mi nie mówią. Chciałbym aktualnie popykać w starsze gierki i te nowsze. Da radę na tym procku ? Kartę graficzną mam aktualnie Ati HD4350 512 mb i gta iv i inne gry śmigają miło ale wiadomo, że przez procka mulą.

A co powiesz na cenę ? Gościu chce mi to opylić za... 970zł!
Sprawdzałem jakbym chciał kupić te części na necie to 500-600zł. Co powiecie na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć żadnego testu A4-3400, ale jego wydajność powinna być podobna co Pentium G620. Podobnie powinno być ze zintegrowaną w tym procesorze kartą graficzną. Moim zdaniem lepiej wziąć Pentium G620 + coś na H61 + 4GB RAM 1333MHz CL9. Wydajność będzie podobna, a możliwości rozbudowy masz bardzo duże (w przypadku kupna A4-3400 wręcz znikome). Za jakiś czas możesz dokupić lepszą kartę graficzną i wymienić zasilacz. Zestaw na wspomnianym Pentium G620 jest więc bardziej przyszłościowy, dodatkowo całość powinna wyjść trochę taniej niż w przypadku kupna A4-3400.

Dnia 22.11.2011 o 19:33, Chlorofil napisał:

A co powiesz na cenę ? Gościu chce mi to opylić za... 970zł!

To chyba mówi wystarczająco dużo o jego uczciwości i dobrej woli. Llano słabo schodzi, więc nic dziwnego, że sprzedawca chce się tego jak najszybciej pozbyć.

Dnia 22.11.2011 o 19:33, Chlorofil napisał:

Sprawdzałem jakbym chciał kupić te części na necie to 500-600zł. Co powiecie na to ?

Pentium G620 + tania płyta na H61 + 4GB RAM 1333MHz CL9 to koszt ok. 500-550 zł. Cenowo wyjdzie więc podobnie jak A4-3400 i reszta, ale możliwości rozbudowy masz o wiele większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 19:41, Szynkars napisał:



A gdybym się uparł na ten procek: AMD A4 X2 3400 czy jest to procek do gier ? Jakoś nigdzie nie mogę nawet na youtubie znaleźć gameplayów z takim sprzętem więc tak pytam ani żadnych testów procka.

Na pewno jest ten procek lepszy od obecnego AMD Athlon 64 3000+ i powinienem zobaczyć skok jakościowy w grach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 19:33, Chlorofil napisał:

Sprawdzałem jakbym chciał kupić te części na necie to 500-600zł. Co powiecie na to ?

http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g620t-2-2ghz-bx80623g620t-box-399884
lub
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-dual-core-g620-sr05r-2-6ghz-bx80623g620-box-399388
Powyżej masz procek. Za płytę główną na H61 o której pisze Szynkars zapłacilam (w zasadzie zapłacę) jakoś 192 zł i wspomniany ram to na morelach koszt 71zł. Możesz też trafić na to co ja, czyli dodając do koszyka płytę główną dostaniesz kilkuprocentowy rabat na niektóre procesory (powiązane z tą kartą), gdy dodasz je w tym samym momencie do koszyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 20:18, Chlorofil napisał:

A gdybym się uparł na ten procek: AMD A4 X2 3400 czy jest to procek do gier ?

Gry chodzić będą, tak jak na wielu innych procesorach (mowa o możliwości grania, nie wydajności). Nie ma procesora stworzonego specjalnie do gier. Układy Llano są jednak średnio opłacalnym wyborem w przypadku komputera do gier. Lepiej jest kupić dobry procesor i dedykowaną kartę graficzną.

Dnia 22.11.2011 o 20:18, Chlorofil napisał:

Jakoś nigdzie
nie mogę nawet na youtubie znaleźć gameplayów z takim sprzętem

Gameplay''e nic Ci nie powiedzą o wydajności danego procesora. Trzeba patrzeć na testy. Gorzej, jak tych drugich praktycznie nie ma...

Dnia 22.11.2011 o 20:18, Chlorofil napisał:

Na pewno jest ten procek lepszy od obecnego AMD Athlon 64 3000+ i powinienem zobaczyć
skok jakościowy w grach ?

Tak. Dużo jednak zależy od tego, z jakiej karty graficznej będziesz korzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 20:54, Szynkars napisał:

Tak. Dużo jednak zależy od tego, z jakiej karty graficznej będziesz korzystał.


Będę korzystał z karty ATI Radeon HD4350 512 mb. Dodam, że na tym kompie i z tą kartą graf. przeszedłem GTA IV i wcale nie muliło. Da radę z innymi grami mając do dyspozycji taki właśnie procek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 21:04, Chlorofil napisał:

Będę korzystał z karty ATI Radeon HD4350 512 mb.

Za jakiś czas mimo wszystko przydałoby się ją wymienić na coś lepszego (i tym samym zasilacz także). W grach karta odgrywa większą rolę niż procesor.

Dnia 22.11.2011 o 21:04, Chlorofil napisał:

Da radę z innymi grami mając do dyspozycji
taki właśnie procek ?

Lepszy procesor raczej nie przeszkodzi w prawidłowym działaniu karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
planuje kupić sobie pod komputer jakiś pad (na razie mam taki kiepski), więc kwestia jaki polecacie? Zależy mi na grach typu Devil May Cry 4 i Need for Speed oraz oczywiście Fifa. Ile mogę poświęcić? Max 200zł ale tylko w przypadku gdy coś jest warte swej cenny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Pad
http://allegro.pl/pad-microsoft-xbox-360-pc-xbox360-black-usb-zabrze-i1942296813.html
Chillstream
http://allegro.pl/nowy-logitech-gamepad-chillstream-ps3-pc-promocja-i1945664550.html
Rumblepad 2
http://allegro.pl/logitech-rumblepad-2-jak-nowka-polecam-i1944931162.html

Teoretycznie pad od MS bedzie miec lepsze wpsarcie (latwiej sie bedzie konfigurowalo przyciski) we wspolczesnych grach, ale mam Rumblepada 2 i z niczym jeszcze nie mialem problemow. Nie mam zas pojecia jak bedzie w przypadkuu Fify, bo w nia nie gram.
Pozostaje Twoj wybor jakie wolisz ksztalty (w stylu PS czy XBOX) i czy chlodzenie (Chillstream) przekladasz nad wibracje (pad od MS). IMO chlodzenie nie jest tak potrzebne chyba, ze masz bardzo potliwe lapy i grasz po 6h non-stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 21:48, Szynkars napisał:

ciach


To znowu ja ;) Słuchaj, byłem dzisiaj u znajomego ojca który również zajmuje się składaniem kompów i zamiast procka co polecił inny fachowiec czyli AMD A4 X2 3400 FM1 65W 2,7 GHz 2MB zaproponował mi FX-6100. Domyślam się po samej cenie 650zł, że jest to jakiś super procek jednakże mam pytanie. Czy jest jakiś procek gorszy lub porównywalny do tego FX-6100 jednak tańszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2011 o 23:23, Szynkars napisał:

A więc tak:

Procesor:
Intel Core i5-2300
683 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
91 zł

Dysk twardy:
Seagate Barracuda 500GB SATA3
325 zł

Karta graficzna:
Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1GB
868 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Brutus 410 Pure Black
134 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W
265 zł

Witaj.
Sory, że dopiero teraz odpisuje :D Minęło trochę. Dzięki za podaną propozycję... Hmmm mam pytanko. Nie dałoby rady np złożyć czegoś z płytą główną od ASUSA ?? ;> No chyba, ze ta MSI którą zaproponowałeś nie jest aż taka zła.... a i jeszcze jedno pytanko. Mógłbyś zapodać linki do stron z których szukałeś ? ;-)
Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 14:35, Chlorofil napisał:

> ciach

To znowu ja ;) Słuchaj, byłem dzisiaj u znajomego ojca który również zajmuje się składaniem
kompów i zamiast procka co polecił inny fachowiec czyli AMD A4 X2 3400 FM1 65W 2,7 GHz
2MB zaproponował mi FX-6100. Domyślam się po samej cenie 650zł, że jest to jakiś
super procek jednakże mam pytanie. Czy jest jakiś procek gorszy lub porównywalny do tego
FX-6100 jednak tańszy ?


Seria FX, czyli BULLDOZER to największy szrot dla komputerów "domowych" w całej historii AMD. Ten procesor TEORETYCZNIE świetnie powinien się sprawdzać w zastosowaniach "PRO" - rendering video, itd... ale tak nie jest. Wszystko przez tragiczną arch. procesora. AMD reklamowało go jako procesor domowy - tutaj jest SŁABSZY od starszego brata - Phenoma 2 i dostaje cięzki baty nawet od I3 w typowych zastosowaniach domowych. Bardzo dobry procesor Core I5 2310 możesz kupić za 692zł - roznosi w pył tego marnego buldka.

http://shiftsklep.pl/index.php?t=w&id=32111

Jeżeli chcesz coś od AMD to szukaj sobie Phenoma 2, a nie marnego Bulldozera za prawie 700zł. 6100 nie jest warty więcej niż 450zł.

Tutaj masz testy tych Bulldków w grach Widać wyraźnie, że ten 6 rdzeniowy cudak dostaje cieżkie baty nawet od Phenoma 2 X3. Hehe...

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8150_bulldozer_kontra_intel_sandy_bridge?page=0,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 15:25, Misquamaqus napisał:


Jak nie. Jedyne gdzie Bulldozer ma dobre wyniki to testy SYNTETYCZNE (grasz w Everesta, czy WinRARa LOL)? W linku, który podałeś wyraźnie widać, że w GRACH Bulldozery są na samym dnie (praktycznie zawsze 3 ostatnie miejsca!). Więc do zastosować domowych jest TRAGICZNIE!
Te procesory w założeniach AMD obecnie są konkurencją dla Sandy Bridge E, czyli następcy Procesora Gulftown. I tu już jest masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 14:52, Braveheart napisał:

Nie dałoby rady np złożyć czegoś z płytą główną od ASUSA ?? ;>

Możesz poszukać jakiegoś P8H61-M lub czegoś podobnego, aczkolwiek nie będzie to lepsza płyta od MSI H61M-E33 (a droższa pewnie tak). Asus nie ma zbyt dużo ciekawych płyt pod LGA 1155, zwłaszcza w niższym przedziale cenowym. Jeśli więc zależy Ci na płycie Asusa, zapewne będziesz musiał dopłacać kilkadziesiąt zł za jego logo, podczas gdy taniej masz to samo, tyle że od MSI. Ogólnie płyty na chipsecie H61 to budżetówki i rzadko różnią się od siebie znacząco wyposażeniem.

Dnia 23.11.2011 o 14:52, Braveheart napisał:

Mógłbyś
zapodać linki do stron z których szukałeś ? ;-)

Techplanet.pl, morele.net, agito.pl, proline.pl. Na pewno znajdziesz je bez trudu :) Kup tam, gdzie będzie najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje mi ktoś dobrego procka do takiej płyty głównej i ramu ?

GIGABYTE GA-A55M-S2V FM1 AMD A75 2DDR3 RAID
KINGSTON DDR3 HYPERX BLU 4GB/1600 CL9-9-9-27

Procek cena w granicach 200-300zł. Pod kątem gier lecz taki procek by się nadawał do tej płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale nie jest tak zle.
Podkrecony 4100 jest wysoko, wyzej niz phenom 980.
Poza tym spychacze maja mnostwo nowych instrukcji.
Przydadza sie za rok - poltora.

Gdyby tak myslec jak Ty, to okazalo by sie, ze moj leciwy q9550 jest lepszy od spychacza :) oczywiscie zegar w zegar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 16:40, Chlorofil napisał:

Zaproponuje mi ktoś dobrego procka do takiej płyty głównej i ramu ?

GIGABYTE GA-A55M-S2V FM1 AMD A75 2DDR3 RAID
KINGSTON DDR3 HYPERX BLU 4GB/1600 CL9-9-9-27

Procek cena w granicach 200-300zł. Pod kątem gier lecz taki procek by się nadawał do
tej płyty głównej.


To jest taka plyta ?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3945#

Kliknij sobie na support cpu i wybierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 16:49, Misquamaqus napisał:

No ale nie jest tak zle.
Podkrecony 4100 jest wysoko, wyzej niz phenom 980.
Poza tym spychacze maja mnostwo nowych instrukcji.
Przydadza sie za rok - poltora.

Gdyby tak myslec jak Ty, to okazalo by sie, ze moj leciwy q9550 jest lepszy od spychacza
:) oczywiscie zegar w zegar.


1). Za rok, czy dwa to będą już kolejne rewizje Bulldozerów, jak i pewnie FX 2 i nowe podstawki, tak więc obecnie kupowanie Budlków z myślą o przyszłości jest idiotyzmem.
2). Tia. Podkręcony to dobre słowo - kupić procesor za 700zł i do tego DOBRE chłodzenie za 200zł, podkręcić do 5 GHz i w grach mieć wydajność najsłabszego niepodkręconego I5 i 2 razy większe rachunki za prąd - tutaj AMD bezapelacyjnie wygrywa. Hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się