Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2011 o 23:27, Reinvented napisał:

> Napisz jaki masz procesor oraz dokładny model zasilacza. Z tego co widzę, specyfikacje

> Della Inspiron 580 często różnią się od siebie.

Procesor: Intel Core i3 550 @ 3,20 GHz x4
Zasilacz: Bestec ATX 0300P5WB - 300W


Śmieszne to trochę, bo żadna i3 nie ma 4 rdzeni a tym bardziej laptopowe. 3.2GHz?! W laptopie?! i7 tam osiągają 3.0ghz. Może coś ci się pomyliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 00:13, damiank485 napisał:

> Procesor: Intel Core i3 550 @ 3,20 GHz x4
Śmieszne to trochę, bo żadna i3 nie ma 4 rdzeni a tym bardziej laptopowe. 3.2GHz?! W
laptopie?! i7 tam osiągają 3.0ghz. Może coś ci się pomyliło?

Dwa rdzenie i cztery wątki.
Ctrl+Shift+Esc/Wydajność/Historia użycia procesora (widok czterech wykresów wykorzystywania procesora)
Dla porównania te nowe procesory i7 mające sześć rdzeni mają po 12 wątków, to dopiero są potwory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany. W zależności od tego co kupisz, łącznie starczy Ci na Radeona HD5770 / HD6770 lub jakiegoś tańszego GF GTS 450. Co do samego zasilacza - z używek Modecomy MC-350 bądź MC-400, ewentualnie jakieś Fortrony HLN / GLC / GLN (ponownie 350-400W). Z nowszych - Tacens Radix IV 450W, lub - trochę drożej - Chieftecki GPA-450S8 bądź GPA-500S8. Bez wymiany zasilacza, wymiana karty może za sobą pociągnąć wymianę kilku innych podzespołów, gdyż Twój obecny zasilacz to badziewie i mógłby się zwyczajnie spalić przy większym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

89* w Furmarku to jeszcze nie tragedia, w grach temperatury zawsze będą przynajmniej o kilka stopni niższe. Dopóki temperatura karty nie przekracza 90*, jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 01:53, doflamingo napisał:

Dla porównania te nowe procesory i7 mające sześć rdzeni mają po 12 wątków, to dopiero
są potwory :)


nowe i7 mające 6 rdzeni? i7 2700k ma 4 rdzenie z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 03:37, Szynkars napisał:

Zasilacz do wymiany. W zależności od tego co kupisz, łącznie starczy Ci na Radeona HD5770
/ HD6770 lub jakiegoś tańszego GF GTS 450. Co do samego zasilacza - z używek Modecomy
MC-350 bądź MC-400, ewentualnie jakieś Fortrony HLN / GLC / GLN (ponownie 350-400W).
Z nowszych - Tacens Radix IV 450W, lub - trochę drożej - Chieftecki GPA-450S8 bądź GPA-500S8.
Bez wymiany zasilacza, wymiana karty może za sobą pociągnąć wymianę kilku innych podzespołów,
gdyż Twój obecny zasilacz to badziewie i mógłby się zwyczajnie spalić przy większym obciążeniu.


Czyli dobrze zrozumiałem, bez żadnego "lepszego" zasilacza, nie mam co nawet myśleć o nowej / lepszej karcie, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2011 o 08:59, Reinvented napisał:

Czyli dobrze zrozumiałem, bez żadnego "lepszego" zasilacza, nie mam co nawet myśleć o
nowej / lepszej karcie, prawda ?


Tak. Mój brat miał podobną sytuację , więc najpierw kup markowy zasilacz a dopiero pomyśl o karcie graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 08:59, Reinvented napisał:

Czyli dobrze zrozumiałem, bez żadnego "lepszego" zasilacza, nie mam co nawet myśleć o
nowej / lepszej karcie, prawda ?


Pomimo tego, że wraz z nowymi kartami HD6xxx i GTX5xx pobór mocy lekko spadł w stosunku do starszych generacji, niestety dobry, markowy zasilacz o mocy (jak dla mnie) minimum 450W jest podstawą. Przykładem może być moja karta: GTX550Ti, niby dziadostwo bo tylko 192 procesory strumieniowe, a wg. NVidii karta wymaga zasilacza minimum 500W. Oczywiście, często wymagania są lekko zawyżone, co nie zmienia faktu że jeżeli zafundujesz sobie dobry, markowy zasilacz o wystarczającej mocy to będzie to inwestycja na lata. Ja mojego Chiefteca 500W mam już do 5 lat i śmiga jak ulał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 10:19, Bralo napisał:


> Czyli dobrze zrozumiałem, bez żadnego "lepszego" zasilacza, nie mam co nawet myśleć
o
> nowej / lepszej karcie, prawda ?

Tak. Mój brat miał podobną sytuację , więc najpierw kup markowy zasilacz a dopiero pomyśl
o karcie graficznej.


Dziękuje wam serdecznie. Teraz już wiem w co mam inwestować, i co kupić aby normalnie grać . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tani sklep interenetowy który jest funkcja składanie komputerów przez użytkownika sam wybieram podzespoły i itp.. a oni je składają podajcie nazwy stron:)
no i ma być zaufany sklep:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 12:51, kamild506 napisał:

Szukam tani sklep interenetowy który jest funkcja składanie komputerów przez użytkownika
sam wybieram podzespoły i itp.. a oni je składają podajcie nazwy stron:)
no i ma być zaufany sklep:)


http://www.morele.net/

Sam od nich zawsze zamawiam, świetny sklep. Na pewno możesz wybrać wszystkie podzespoły i otrzymać je w domu, natomiast czy jest funkcja "złożenia" PC''ta w sklepie to nie wiem, nigdy tego nie potrzebowałem. :) Tak czy owak sklep polecam z czystym sumieniem. Ewentualnie możesz również rzucić okiem na www.agito.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 12:51, kamild506 napisał:

Szukam tani sklep interenetowy który jest funkcja składanie komputerów przez użytkownika
sam wybieram podzespoły i itp.. a oni je składają podajcie nazwy stron:)
no i ma być zaufany sklep:)

www.techland.pl
I jak chcesz coś zamawiać to szybko bo teraz mają promocję taką że jak zamówisz sobie części to oni za złotówkę ci kompa złożą z tych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem polecana przez was GTX 275 ale nie wiem czemu i czy to normalne bo na nowych kartach się nie znam lecz przy grach grzeje mi się do 75 stopni. w stanie spoczynku około 50. Podpięte mam pod niego dwa kable zasilające. Zasilacz 450W Mercury.

Jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 17:42, Kafar napisał:

Kupiłem polecana przez was GTX 275 ale nie wiem czemu i czy to normalne bo na nowych
kartach się nie znam lecz przy grach grzeje mi się do 75 stopni. w stanie spoczynku około
50. Podpięte mam pod niego dwa kable zasilające. Zasilacz 450W Mercury.

Jakieś rady ?


Takie temperatury są według mnie w normie.
Osobiście mam radeona i T w spoczynku wynosi ok 40 natomiast w ekstremalnym stresie dochodzi do 105, przy czym fabrycznie zaprogramowana granica przy której karta jest wyłączana by się nie uszkodziła to chyba 160 stopni, wiec przy twoich temperaturach bym się nie przejmował.
Natomiast co do zasilacza to prawdopodobnie co niektórzy powiedzą ci, że jest to tykająca bomba i nadaje się do wymiany. Więc jeżeli masz fundusze to radzę wymienić zasilacz na jakiś markowy model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 17:54, Chaos napisał:

fabrycznie zaprogramowana granica przy której karta jest wyłączana by się nie uszkodziła to chyba 160 stopni

160C? Gdzie ty to przeczytałeś?
Z tego co wiem karty wytrzymują do 110C pracy. a temperatury rzędu 80-95C podczas pracy w stresie dla GTX''ów to norma.
Mój GF470GTX ma teraz w stanie spoczynku 51C, w stresie co dziennie przekracza troszkę ponad 90C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde czuje smród taki jaki wydobywa się w trakcie lutowania i to chyba z tyłu komputera więc zasilacz. Za słaby ?;/ i przy mocnym używaniu się komputer wyłącza (tzn. 2 raz mi się zdarzyło). Nie ma żadnego dymku ani nic :P chyba jednak odpuszcze sobie wiedzmina 2 na maksymalnych ustawieniach do czasu nowego zasilacza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się