Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2011 o 20:31, Kamiloos napisał:

Moze ktos polecic jakas dobra klawiature? Duzo gram, choc nie wymagam mega klawiatury.
Klawa musi byc przewodowa. Cena do 150 zl.


Razer Arctosa. Mam ją od 4 lat i działa jak ulał. W dodatku można ją zawsze rozkręcić, wyczyścić itp. Jeżeli dbasz o sprzęt to zawsze będzie wyglądać jak nówka. :)

http://allegro.pl/klawiatura-razer-arctosa-black-edition-i2015645444.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jak wyżej. To nie ma sensu. Ale twoja płyta główna widzę że chyba ma crossfire (może się mylę) Czyli że mógłbyś połączyć 2 karty graficzne razem. Mi się ten bajer bardzo podoba ale są też jego przeciwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 22:09, 4ny4 napisał:

Razer Arctosa. Mam ją od 4 lat i działa jak ulał. W dodatku można ją zawsze rozkręcić,
wyczyścić itp. Jeżeli dbasz o sprzęt to zawsze będzie wyglądać jak nówka. :)

http://allegro.pl/klawiatura-razer-arctosa-black-edition-i2015645444.html


A cos prostszegp/tanszego? 150 to absolutny max maxow i nawet tyle wydaje bardzo niechetnie :P Gram duzo, ale calkowicie amatorsko, wiec nie musze miec typowej klawy dla graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:27, miodus napisał:


Co to ma być w ogóle >? cena może kusi , ale zobacz " SOLIDNY ZASILACZ 400W PFC
Cichy wentylator - NIESŁYSZALNY ! " haha śmiech na sali. No Name jakiś co po tygodniu się spali a za tym idzie reszta podzespołów i do tego 400W . Karta graficzna którą można sobie brzydko mówiąc " tyłek podetrzeć " która kosztuje 200zł a dopisek " 2gb " kusi tych którzy się nie znają. Ten zestaw to badziewie . Napisz ile możesz przeznaczyć na nowy pc to się coś złoży . Tylko napisz dokładnie cena , czy coś trzeba doliczyć system itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:28, Mafioso_PL napisał:

Z tą kartą graficzną może będziesz miał grywalny framerate... w saperze <LOL>
Chyba trzeba dodać do FAQ dlaczego nie kupujemy zestawów z allegro...

Takiego syfu to jeszcze nie widziałem Heh. :] . Ale ludziom kity wciskają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:36, Bralo napisał:

> Z tą kartą graficzną może będziesz miał grywalny framerate... w saperze <LOL>

> Chyba trzeba dodać do FAQ dlaczego nie kupujemy zestawów z allegro...
>
Takiego syfu to jeszcze nie widziałem Heh. :] . Ale ludziom kity wciskają.

Z tym dopiskiem do FAQ to masz rację. Sorry zamiast edycji dałem odpowiedz. :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam aktualnie lapka 2-letniego ale już jest za słaby ( SW TOR działa mi na low i nadal wolno chodzi ) więc pomyślałem że pora zmienić sprzęt.. Myślałem żeby kupić samą jednostkę i podpiąć ją pod TV ( ale nie wiem czy nie zamęczę jednostki TV 32'''' więc na pewno będzie miało to jakiś wpływ na wydajność ) Cena max 1500 zł(lub w ostateczności 2000) . Co do systemu to nie wiem zależy jaki los spotka mojego lapka jęśli będzie używany cały czas offline to może skorzystam z jego cd-key-a na nowej jednostce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrącę z niezbyt miłym pytaniem ale... Po co kupujesz laptopa co 2 lata? Chyba zdajesz sobie sprawę że pecet za 2000zł jest o wiele lepszy niż laptop za 9000zł? Nie lepiej zostawić sobie tego laptopa co masz i kupić porządnego kompa? A jeśli wolisz jednostki które prezentują się z dużym TV np. w salonie to i tak można złożyć coś wydajniejszego na mniejszej obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:12, Kamiloos napisał:

> Razer Arctosa. Mam ją od 4 lat i działa jak ulał. W dodatku można ją zawsze rozkręcić,
> wyczyścić itp. Jeżeli dbasz o sprzęt to zawsze będzie wyglądać jak nówka. :)
> http://allegro.pl/klawiatura-razer-arctosa-black-edition-i2015645444.html
A cos prostszegp/tanszego? 150 to absolutny max maxow i nawet tyle wydaje bardzo niechetnie
:P Gram duzo, ale calkowicie amatorsko, wiec nie musze miec typowej klawy dla graczy :)

Actrosa to uboższa wersja Lycosa, która kosztuje dwa razy więcej.

To może Logitech UltraX za 75zł
http://allegro.pl/salon-logitech-klawiatura-ultrax-premium-oem-wawa-i2007756917.html
http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Logitech_UltraX_Premium-1503.html
Wygląda przyzwoicie jak na taką cenę, przeczytałem gdzieś w Google, że nie jest zła, ale sam jej nie testowałem.
edit+
Lepszej klawiatury cena/jakość od Actrosa nie widziałem, warto do niej dołożyć te kilkadziesiąt złotych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 01:01, damiank485 napisał:

Sorry że się wtrącę z niezbyt miłym pytaniem ale... Po co kupujesz laptopa co 2 lata?
Chyba zdajesz sobie sprawę że pecet za 2000zł jest o wiele lepszy niż laptop za 9000zł?

Nieprawda. Za 9000 zł to masz laptopa z HD6990M, może nawet w Crossfire (choć ja tego nie nazwę notebookiem, trochę ciężka taka maszyna już jest ;)), w przypadku PC-ta nie jestem pewny czy wsadzisz jednego HD6850. Powiedziałbym że przelicznik wydajnościowy PC-Notebook to w tej chwili mniej więcej dwukrotna przewaga PC-ta, ale na pewno nie niemal 5-krotna. A to już się wtedy robi w miarę sensowne, jeśli zależy ci na mobilności (co jak co, ale z PC-tem to ja na zajęcia nie przyjdę...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 23:23, damiank485 napisał:

Ale twoja płyta główna widzę że chyba ma crossfire


Jeśli płyta kolegi to Gigabyte GA-H55-UD3H (model GA-G55-UD3R niestety nie istnieje, GA-H55-UD3H jest najbardziej do niego zbliżony nazwą), to faktycznie obsługuje Crossfire, tyle że druga karta pracuje wtedy w trybie x4, a więc takie rozwiązanie nie ma sensu, tym bardziej przy i5-750, którego nie można podkręcić. Nie wspominam już o wadach Crossfire :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena max 1500 zł(lub w ostateczności

Dnia 24.12.2011 o 00:44, miodus napisał:

2000).

Więc proponuje coś takiego :
Płyta Główna : Asus P8H61 Rev.3.0 Intel H61 LGA 1155 : 298zł
Procesor : Intel Core i3-2100 LGA 1155 BOX : 492zł
Pamięć Ram : Goodram DDR3 4GB 1333Mhz Cl9 : 74zł ( w jeden kości . W przyszłości możesz dokupić drugą kość)
Karta Graficzna : Gigabyte ATI Radeon HD6850 1GB ( ver.OC) : 639zł
Obudowa : SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410 : 138zł
Zasilacz : XFX Core 550W : 276zł
Nagrywarka : Samsung SH-222AB : 79zł
Cena ogólna 1996zł. ( ceny z techplanet.pl )
Dysku twardego nie włożyłem ponieważ na ten moment są cholernie drogie po przez zalanie fabryk.
Więc najlepiej jak masz jakiś dysk twardy niezbędny który możesz podłączyć , albo szukać na allegro jakieś okazji.
Jeżeli ci nie pasuje ten zestaw , napisz , coś można jeszcze pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:12, Kamiloos napisał:

A cos prostszegp/tanszego? 150 to absolutny max maxow i nawet tyle wydaje bardzo niechetnie
:P Gram duzo, ale calkowicie amatorsko, wiec nie musze miec typowej klawy dla graczy
:)


Jeżeli potrzebujesz klawiatury, ale bez cudów a zarazem porządnej i wytrzymałej to polecam Logitech''a. Do tej pory mam od nich myszkę i klawę, które mają ponad 10 lat.

Ten model wygląda sympatycznie: http://allegro.pl/klawiatura-podswietlana-logitech-k300-nowa-wys-24h-i2010955377.html

Coś bardziej zaawansowanego i zarazem "pofalowanego": http://allegro.pl/nowa-klawiatura-logitech-cordless-wave-usb-wawa-fv-i2014502432.html

Osobiście polecam tylko firmy Razer oraz Logitech. Miałem inne jak A4Tech itp i kończyło się na zepsuciu po 1 roku użytkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ale wiesz że przelicznik "Mobility" od HD 6990M to jest jakieś 200% mniej wydajny niż jego oryginał HD 6990. Pamiętam jak wpuścili na rynek pierwszą bądź drugą generację laptopów gamingowych od alienware. To cudo nazywa się M17X, kosztowało 9,990zł. Miał wbudowany intel core i7 740QM, 6GB RAM, 1TB Dysk twardy oraz HD 5870M. W 3Dmark06 uzyskiwał on 12,700 pkt. Dla porównania mój pecet ma ich 16,000. Może i czasy się zmieniły i rzeczywiście te notebooki poszły w górę z wydajnością ale tak czy siak, nie jestem zbyt do nich przekonany;) Wesołych Świąt rzyczę wszystkim formuowiczom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:16, damiank485 napisał:

Prawda, ale wiesz że przelicznik "Mobility" od HD 6990M to jest jakieś 200% mniej wydajny
niż jego oryginał HD 6990. Pamiętam jak wpuścili na rynek pierwszą bądź drugą generację
laptopów gamingowych od alienware. To cudo nazywa się M17X, kosztowało 9,990zł. Miał
wbudowany intel core i7 740QM, 6GB RAM, 1TB Dysk twardy oraz HD 5870M. W 3Dmark06 uzyskiwał
on 12,700 pkt. Dla porównania mój pecet ma ich 16,000. Może i czasy się zmieniły i rzeczywiście
te notebooki poszły w górę z wydajnością ale tak czy siak, nie jestem zbyt do nich przekonany;)
Wesołych Świąt rzyczę wszystkim formuowiczom;)

Nie jest tragicznie. Na lenovo y560 (HD5730, 4GB RAM, i5) BF3 idzie w średnich bez zacięć. A kosztował 3000 ponad pół roku temu. Tylko Matrycę ma on raczej bez szału, obraz dość blady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 22:03, Szynkars napisał:

> Czy warto wymieniać hd 5850 na 6950

Nie warto, gdyż HD6950 jest niewiele wydajniejszy od HD5850. Wymiana karty nie ma w tym
przypadku sensu, tym bardziej na model referencyjny. Kup lepiej dobre chłodzenie i podkręć
procesor, to powinno dać lepsze efekty.


Ale chłodzenie do proca czy karty, czy może do obu?

Edit: Nie wiem czy napisałem, że ta 6950 ma 2gb pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 13:16, damiank485 napisał:

Prawda, ale wiesz że przelicznik "Mobility" od HD 6990M to jest jakieś 200% mniej wydajny
niż jego oryginał HD 6990. Pamiętam jak wpuścili na rynek pierwszą bądź drugą generację
laptopów gamingowych od alienware. To cudo nazywa się M17X, kosztowało 9,990zł. Miał
wbudowany intel core i7 740QM, 6GB RAM, 1TB Dysk twardy oraz HD 5870M. W 3Dmark06 uzyskiwał
on 12,700 pkt. Dla porównania mój pecet ma ich 16,000.


Dla porównania - mój znajomy ma laptopa za którego zapłacił 4 tysiaki. I ma 17,100 w 3D Marku ''06 (GTX570M...). Ja dobrze wiem że podobne nazewnictwo kart w wersjach PC-towych i mobilnych tak naprawdę oznacza całkowicie inny sprzęt ale high-endowy sprzęt w laptopie = całkiem przyzwoity mid-end w PC-tach...Więc mówię - różnice między PC-tami a laptopami są maksymalnie dwukrotnie. A nie liczę w tym ceny monitora (notebooki mają wbudowane :D) czy systemu operacyjnego (ciężko o laptop bez niego).

Dlatego zresztą tylko twierdzę że ta twoja czterokrotna różnica (laptop za 9000 vs PC za 2000) to jedna wielka bzdura. Spróbuj zrobić pełną jednostkę z monitorem, systemem i klawiaturą za 2000. O ile zakład że znajdę za moje 9000 tak z 3x szybszego laptopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 20:45, wilqu94 napisał:

Czy warto wymieniać hd 5850 na 6950 przy konfiguracji:
- i5 750
-4 gb ramu 1333 kingstone(w dualu)
- gigabyte g55-ud3r
- corsair 650W
- hd 5850 - gigabyte


IMO bardziej opłacalne jest czekanie na pojawienie się Radeonów 7950 lub 7870. Do tego momentu ich ceny powinny się ustabilizować, powinny wyjść dopracowane stery. Ich architektura jest o wiele bardziej przyszłościowa i wydajniesza od serii 6xx0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się