Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam mam od dwóch lat lapka firmy Asus chciałbym go trochę zmodernizować i mam pare pytań :
1. Czy w lapkach można bez problemu wymieniać podzespoły ?
2. Jeśli tak czy jest to bardziej opłacalne od kupienia nowego sprzętu ?
3. Jeśli wszystko będzie ok to co muszę wymienić żeby taki Star Wars TOR chodził mi płynnie ? to moje parametry :
Procek : Pentium Dual-Core Cpu t4400 2.2. GHz
Ram 4gb
Karta Graf: Geforce GT 320M

Dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 18:25, Kafar napisał:

Kurde czuje smród taki jaki wydobywa się w trakcie lutowania i to chyba z tyłu komputera
więc zasilacz. Za słaby ?;/ i przy mocnym używaniu się komputer wyłącza (tzn. 2 raz mi
się zdarzyło). Nie ma żadnego dymku ani nic :P chyba jednak odpuszcze sobie wiedzmina
2 na maksymalnych ustawieniach do czasu nowego zasilacza ;/


Ile możesz przeznaczyć na nowy zasilacz>> , to coś się doradzi. Bo twój zasilacz przy tym obciążeniu może zrobić wielkie bum :]? Chyba , że jeszcze nie zamierzasz wymieniać zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 18:25, Kafar napisał:

Kurde czuje smród /.../ z tyłu komputera więc zasilacz. Za słaby ?;/
i przy mocnym używaniu się komputer wyłącza (tzn. 2 raz mi się zdarzyło).
chyba jednak odpuszcze sobie wiedzmina 2 na maksymalnych ustawieniach do czasu nowego zasilacza ;/

Odpuściłbym uruchamianie tego komputera po raz kolejny, o ile jeszcze działa. (co konkretnie puściło smród? :)
Też obstawiam winę zasilacza (450W) wraz z nim może ci cały zestaw pójść w diabły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy.
Mercury to NIE jest markowy zasilacz a chinskie gowno. Nawet nie probuj obciazac komputera na tym zasilaczu (a najepiej go w ogole nie wlaczaj).

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Co do temp. - jest jak najbardziej OK, rzeklbym ze jest calkiem niezle jak na ta karte. Ale to chyba w grze testowales? Jak bedziesz miec nowe PSU uruchom OCCT albo FurMark na 30 min. i wtedy zobacz do jakiej temp sie rozgrzeje (zazwyczaj spokojnie 5 do 10 st wiecej).

@Chaos

GPU powinno miec temp <100 st, przy 105-115 (blizej 105 jednak) moze sie wylaczac / zmniejszac napiecie / taktowanie, aby temp obnizyc.
Wieksza temp wytrzymuja VRMy, ale to tez roznie, niektore 125 st, inne 140 st, zalezy od karty, szkoda tylko ze nie na kazdej mozna odczytywac temp z VRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 18:25, Kafar napisał:

Kurde czuje smród taki jaki wydobywa się w trakcie lutowania i to chyba z tyłu komputera
więc zasilacz. Za słaby ?;/ i przy mocnym używaniu się komputer wyłącza (tzn. 2 raz mi
się zdarzyło). Nie ma żadnego dymku ani nic :P chyba jednak odpuszcze sobie wiedzmina
2 na maksymalnych ustawieniach do czasu nowego zasilacza ;/


http://www.ceneo.pl/11379165 : Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku musze wymienić zasilacz ;/ tylko ze kurde 250zł to duzo ;/ juz na kartę wydałem a to zakup był nie planowany więc kolejny zakup nieplanowany to kolejny zonk ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie po to umieszczamy w postach linki, abys ich nie czytal :P
Tam mozesz sie dowiedziec, ze wlasnie Modecom Feel to podobnej klasy szajs.

Z dostepnych, z tego sklepu co zalinkowales, tanszych w miare ale bezpiecznych, to Ichvander juz podal najtansza rozsadna propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłby mi ktoś najlepszy i najtańszy sklep z laptopami? Chciałbym kupić laptopa za maksymalną kwotę 2000zł, tylko kompletnie nie wiem, w co lepiej inwestować. Bo rozglądałem się ostatnio i nie wiem czy lepiej wybrać laptopa z 4gb ram, ale słabszą kartą, czy lepsza karta, ale 3gb ram i słabszy procesor. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy będzie wspomniany już XFX Core 550W. Ma minimalnie niższą moc na linii +12 V niż ten OCZ, ale jakościowo jest zdecydowanie lepszy (to Seasonic S12II w innej obudowie). OCZ to lekko podrasowany Fortron GLN z krótkimi kablami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 20:22, Foost napisał:

Poleciłby mi ktoś najlepszy i najtańszy sklep z laptopami? Chciałbym kupić laptopa za
maksymalną kwotę 2000zł, tylko kompletnie nie wiem, w co lepiej inwestować. Bo rozglądałem
się ostatnio i nie wiem czy lepiej wybrać laptopa z 4gb ram, ale słabszą kartą, czy lepsza
karta, ale 3gb ram i słabszy procesor. Proszę o pomoc.


Strony polecić ci nie mogę bo nie znam. Ale w przypadku laptopa to oczywiście bierz tego drugiego. Karty graficznej nie wymienisz a ram możesz sobie dokupić a procesor podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wymieniać hd 5850 na 6950 przy konfiguracji:
- i5 750
-4 gb ramu 1333 kingstone(w dualu)
- gigabyte g55-ud3r
- corsair 650W
- hd 5850 - gigabyte

^UP sprzęt 2-letni, nic nigdy nie było kręcone

Pytam, gdyż taka wymiana, no nie jest taka prosta, bo trzeba aktualną kartę sprzedać i ustalić to z tatą - tak niestety ;/.
Wiem, że wymiana karty na lepszą to zawsze +, ale czy przy aktualnym rozwoju itd, to dobry pomysł i warty tej fatygi oraz jak dla mnie kupy kasy.

p.s. Obie karty to są referenty, a ta moja 5850 grzeje się do 90, po użyciu sprzężonego powietrza jej temperatura max spadła do 85 przy automatycznym sterowaniu wiatraczkiem :P, i to mnie denerwuje. Karta po gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 20:19, Kafar napisał:

A więc już wybrałem, trzymajcie kciuki bym go jutro kupił:
http://hmssc-pclweb.systemb2b.com/zasilacze-pc/ocz-zasilacz-stealthxstream-2-600w/p-c3109043

Osobiście siedzę na OCZ od prawie roku i narzekać nie mogę, ogółem dobry wybór, będziesz miał z nim porządek z kablami za sprawą doczepiania niektórych kabli z osobna do zasilacza i podzespołów (wygodne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 20:45, wilqu94 napisał:

Czy warto wymieniać hd 5850 na 6950


Nie warto, gdyż HD6950 jest niewiele wydajniejszy od HD5850. Wymiana karty nie ma w tym przypadku sensu, tym bardziej na model referencyjny. Kup lepiej dobre chłodzenie i podkręć procesor, to powinno dać lepsze efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się