Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2012 o 11:04, Misquamaqus napisał:

> /.../
Juz jest 466 zl

Szkoda, bo już prawie zdecydowałem się kupić na zapas (mam dwa dyski Samsunga po 1 TB). To jednak tylko pomyłka, na normalność przyjdzie nam jeszcze poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2012 o 12:11, KrzysztofMarek napisał:

Szkoda, bo już prawie zdecydowałem się kupić na zapas (mam dwa dyski Samsunga po 1 TB).
To jednak tylko pomyłka, na normalność przyjdzie nam jeszcze poczekać...


Zanim wygrzebia sie z strat po zalaniu magazynow, minie sporo miesiecy jak nie lat.
Teraz musza zedrzec z klienta tyle ile sie da.

Nie warto teraz kupowac dyskow nowych, lepiej cos uzywanego z allegro jako magazyn i SSD na system.
Wyjdzie taniej i o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 08:24, Malrion napisał:

> Tak swoją drogą nie zastanawiałeś się nad zmianą sklepu? W proline wybór jak i dostępność

> podzespołów są raczej niewielkie, podobnie jak w niektórych przypadkach dość wysokie

> ceny. Jedyny Radeon HD6790 kosztuje w proline 555 zł, za ok. 50 zł więcej można
już kupić
> HD6850. No ale cóż, przechodząc do zestawu - pamięci jednak zmieniłbym na GoodRamy
2x4GB
> 1333MHz CL9 za 145 zł. Różnicy między nimi a 1600MHz nie odczujesz, a 34 zł zostają
w
> kieszeni. Możesz je zaś przeznaczyć na lepszy procesor, mianowicie i3-2120, który
ma
> względem i3-2100 o 200MHz zwiększone taktowanie. Zamiast bezcelowo inwestować w
płytę
> na P67 dołożyłbym zaś do Radeona HD6850. Płyty na P67 umożliwiają podkręcenie procesora.

> Problem w tym, że procesorów i3 praktycznie nie da się podkręcać (nie licząc tych
100MHz,
> które zrobimy szyną na każdej płycie). Stąd moim zdaniem lepiej wziąć coś tańszego
na
> H61 / H67. Płyta na P67 miałaby sens, jeśli miałbyś w przyszłości wymieniać tego
i3-2100
> na jakiegoś i5 / i7, najlepiej pod Ivy Bridge. Wtedy jednak lepiej byłoby doinwestować

> do lepszej płyty z mocniejszą sekcją zasilania. To oznacza zaś kolejne koszta.

No Proline mam w okolicy więc nie było by problemu z zamówieniem i ewentualnymi reklamacjami
dotyczącymi sprzętu. A swoja drogą jakies internetowe sklepy z dobrą renomą, sporym wyborem
sprzętu i niskimi stosunkowo cenami możesz polecić?
Co do ramów podejrzewam że nie odczuje dużej róznicy, a płyte wybrałem tą nie tyle ze
względu na P67 co na obsługę własnie pamięci 1600 na porty sata3 usb3. Bez tego ostatniego
ofc można się obejść, taktowanie ram za dużo też nie wniesie, ale czy dysk na sata3 to
nie będzie już widoczna róznica? opłaca się wchodzić w Sata3?


Sata 3 to tylko chwyt marketingowy ,Sata 3 wcale nie jest szybszy od Sata 2 a jak byś nie wiedział to dyski z Sata 3 obsłuży ci płyta główna z sata 2 (tylko jako sata 2 ,nie będzie różnicy w szybkość dysku ).
a ta płyta gigabyta jest droga , moim zdaniem lepszym wyborem będzie np
Asrock H61M U3S3 z 2xSata 3 i 2xUSB3 można ją dostać za jakieś 250-270 zł(akurat mam taka płytę i sprawuje się dobrze)
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asrock-h61mu3s3-intel-h61-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3ddr3,20302.html

lub brać coś troskę tańszego np.

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/asus-p8h61-m-lx-r30-intel-h61-lga1155-pcievgadzwglansataddr3,25997.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 12:44, czeku napisał:

jak byś nie wiedział to dyski z Sata 3 obsłuży ci płyta główna z sata 2

Takie bajki to tylko przez kontroler. Miałem okazje sprawdzić to u siebie, w Biosie dysk mi wykryło, ale w Windowsie go nie wykryło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak czytam po necie i chyba dla dysków HDD nie ma zbyt wielkiej różnicy między sata2 a sata3, czy ktoś przesiadł się z dysku sata2 na dysk sata3 (i płytę ofc) czy jest jakaś różnica w prędkości działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem części do nowego komputera oprócz zasilacza jaki zasilacz możecie mi doradzić bo nie mam pojęcia czy 650 czy 750w do tej konfiguracji najlepiej firmy Be-quiet lub Corsair
Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX
Asrock Fatal1ty Z68 Professional Gen3 Intel Z68 LGA1155
MSI GeForce GTX570 TwinFrozr III Power Edition 1280MB DDR5/320bit DVI/mHDMI
Corsair DDR3 16GB(4x4GB) 1600MHz XMS3 CL9
Seagate Barracuda SV35 500GB SATA3
Corsair 2.5'''' SSD Force 60 GB(Serial ATA3)
Corsair CWCH80 Cooling Hydro
CoolerMaster Haf X 942 RC-942-KKN1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 12:56, doflamingo napisał:

> jak byś nie wiedział to dyski z Sata 3 obsłuży ci płyta główna z sata 2
Takie bajki to tylko przez kontroler. Miałem okazje sprawdzić to u siebie, w Biosie dysk
mi wykryło, ale w Windowsie go nie wykryło.


ja nie wiem w czym problem może ze coś z Windowsem nie tak lub problem z zworką nie wiem, nie wnikam . U mojego kumpla bez problemu śmiga dysk sata3 na płycie MSI H61M-E33 podpięty na SATA II .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 13:24, Malrion napisał:

No własnie tak czytam po necie i chyba dla dysków HDD nie ma zbyt wielkiej różnicy między
sata2 a sata3, czy ktoś przesiadł się z dysku sata2 na dysk sata3 (i płytę ofc) czy jest
jakaś różnica w prędkości działania?


widziałem na necie porównanie dysków sata2 i sata 3 to minimalnie lepszy dysk z sata 3 podkreślam minimalnie ,sam zobacz
http://www.oclab.pl/artykuly/dyski_twarde/test-dyskow-western-digital-caviar-black-z-interfejsem-sata-6-gbps-wd1002faex-wd5002aalx/13/

Ale trzeba podkreślić ze ten dysk sata 3 podpięty na sata będzie miał tą sama prędkość. tak napisałem ze byś miał pewność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 09:37, ktos1304 napisał:

warto?

Zróbmy tak - ty daj mi te 3 386 zł które kosztuje ten laptop, ja ci oddam swojego za 2200, obaj będziemy zadowoleni. Ja bo zarobię 1100 zł, ty bo dostaniesz szybszy sprzęt ^^ W tym budżecie to idzie już naprawdę dobrą maszynę znaleźć a tu widzę jakiś chłam na którym ci Mario 3D nie ruszy...
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=57 - mój mały (no dobra, w sumie to nie mały i właśnie dlatego go po prostu nie skopiuję tutaj) wpis o laptopach i ich podzespołach, w sumie warto przeczytać, przynajmniej nie kupisz kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych sklepów, to jeśli zależy Ci na odbiorze osobistym możesz sprawdzić morele.net. Mają punkty odbioru na terenie całego kraju, w okolicach Wrocławia też coś powinno być. Ponadto mają przede wszystkim większy wybór podzespołów i często niższe ceny od tych w Proline. Jeśli chodzi o dyski na SATA 2 a SATA 3, to tak jak już zostało powiedziane, różnic w prędkości praktycznie nie ma, a jeśli jakieś są, to często na poziomie błędu pomiarowego. Nawet w wypadku dysków SSD różnice w prędkości zwykle nie są kolosalne. Dopłata do dysku na SATA 3, jeśli ten na SATA 2 jest tańszy, nie ma sensu. Tak czy inaczej kompatybilność wsteczna portów SATA jest zachowana, więc dysk na SATA 3 podłączysz także pod SATA 2, podobnie jak dysk pod SATA 2 podłączysz pod SATA 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale sądząc po konfiguracji, raczej nie jest to 100 zł i mniej. Proponuję rozejrzeć się za Corsairem AX650, ewentualnie Seasonickiem X-660 lub be-quietem Dark Power Pro P9 650W. Więcej mocy do tej konfiguracji nie potrzeba, i tak będziesz miał duży zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 15:51, ziptofaf napisał:

> warto?
Zróbmy tak - ty daj mi te 3 386 zł które kosztuje ten laptop, ja ci oddam swojego za
2200, obaj będziemy zadowoleni. Ja bo zarobię 1100 zł, ty bo dostaniesz szybszy sprzęt
^^ W tym budżecie to idzie już naprawdę dobrą maszynę znaleźć a tu widzę jakiś chłam
na którym ci Mario 3D nie ruszy...
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=89364&n=57 - mój mały (no dobra, w sumie to nie mały
i właśnie dlatego go po prostu nie skopiuję tutaj) wpis o laptopach i ich podzespołach,
w sumie warto przeczytać, przynajmniej nie kupisz kota w worku.


wobec tego chyba zdecyduję się na http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2160883_techniczne
mam nadzieję że będzie to dobry wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 12:33, Misquamaqus napisał:

/.../ > Zanim wygrzebia sie z strat po zalaniu magazynow, minie sporo miesiecy jak nie lat.
Teraz musza zedrzec z klienta tyle ile sie da. /.../

Nie mogą grzebać się zbyt długo, bo niedługo ceny dysków SSD i HDD będą zbliżone. A wtedy nikt ich dysków HDD nie kupi, bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 18:55, kamild506 napisał:


Mogłeś edytować post i nie pisz z włączonym capsem bo uważane jest to za krzyk...
HD 6950 to jak najbardziej dobra karta, konkuruje obecnie z nVidia GTX 560Ti. Opłacać się opłaca. Wolałbym jednak wiedzieć jaki masz zasilacz itp.;)
Tu masz odpowiednik tej karty od nVidia: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-geforce-gtx560ti-1gb-ddr5256bit-dvimhdmi-pci-express,25220.html
Wybór należy do ciebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 19:18, kamild506 napisał:

Zasilacz ATX 600W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)

Ale slyszemem ze 560ti czesto maproblemy ze sterownikami ze karta sie wylocza czarne tlo

albo karty hd6870 hd6950(ale nie wiem jaka marki) 560ti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 18:55, kamild506 napisał:


Proszę korzystać z opcji edycja posta jeśli jeszcze ona nie wygasła, poza tym proszę nie pisać z włączonym Caps Lockiem, nikt nie lubi jak się krzyczy bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2012 o 19:18, kamild506 napisał:

Zasilacz ATX 600W OCZ StealthXStream 2 (Fan 120mm, PFC)


powinien wystarczyć ,ale i tak nie kupisz tej karty pisze produkt niedostępny
za hd 6850 trzeba zabulić ponad 1100 zł ja proponuje brać hd 6850 od gigabyta dobre chłodzenie i w dodatku fabrycznie podkręcona

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd6950-1gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-veroc,17615.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się