Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2012 o 22:09, Bralo napisał:

Dzięki. A powiedz mi, mialeś doczynienia z tymi PLANTRONICS 367 ??. A tego maca to podłączasz
pod Pc i później pod kabel od słuchawek i czy to nie przeszkadza za bardzo? lub nie spada
?. Bo raczej kupię tak jak napisałeś. Od razu zapytam , żeby nie zaśmiecać , jeżeli nie
te mikro , to zaproponujesz coś innego w tej cenie do 20zł , może stojący ? , a jeszcze
, jak muzyka w tych sennheiserach brzmi? bass jakiś jest? Dzięki


Znajomy miał, po jakimś czasie jedna słuchawka zaczęła ciszej grać, no i popękały. Zadowolony nie był.

Mikrofon pod PC i do kabla od słuchawek (na łączeniu dwóch kabelków w jeden), przez 6 miesiecy ani razu mi nie spadł. Muzyka brzmi dobrze, jak dla mnie(słucham praktycznie każdego gatunku). Znajomi mają po kilka lat te słuchawki, również nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 22:41, Oxva napisał:

Mikrofon pod PC i do kabla od słuchawek (na łączeniu dwóch kabelków w jeden), przez 6
miesiecy ani razu mi nie spadł. Muzyka brzmi dobrze, jak dla mnie(słucham praktycznie
każdego gatunku). Znajomi mają po kilka lat te słuchawki, również nie narzekają.

Jeszcze raz wielkie dzięki , więc jestem już zdecydowany na ten zakup :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2012 o 20:14, krzysztofex97 napisał:

mam pomoc wybrac kumplowi szuka uzywanych na allegro do 270 zl wiem zle porownanie ale
4 rdzeni intela nie znajde w takiej cenie



Zlicytujcie na allegro jakiegos Q8200/8300 lub Q6600.
Powinno sie udac do 270 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 20:14, krzysztofex97 napisał:

mam pomoc wybrac kumplowi szuka uzywanych na allegro do 270 zl wiem zle porownanie ale
4 rdzeni intela nie znajde w takiej cenie


Nic lepszego nie znajdziesz :

http://allegro.pl/procesor-unikat-xenon-3210-okazja-slacu-i2231918737.html


Ewentualnie znacznie słabszy :

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8200-okazja-i2228540367.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie przeszkadza za bardzo grak regulatora głośności ? np: gdy chcesz w grze podgłosić , aby lepiej dźwięk słyszeć?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam sprzęt z podpisu :) w Battlefield 3 na 1280x1024 niskie ( przez tydzień gra chodziła pięknie jak na mój stary sprzęt :] 25-32fps i grało się" komfortowo" ) teraz znów wszystko poszło się je.. i mam 19fps :( przy czym się nie da grać , a zmiana rozdziałki na niższą wchodzi w grę :] ( bo już grałem ) ale oglądanie pikseli nie jest miłe :P. I o to pytanie : Czy wymiana tego mijego C2d na Quad 6600 np. dałby jakiś skok w wydajności z tą kartą graficzną ( wiem , że jakiś na pewno ) ale czy opłaca mi się to zmienić , żeby 250-300zł nie poszło na marnę.
Boję się , że przy tej karcie skok w fps będzie znikomy :(. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom msiafterburnera i menadzera zadan "wydajnosc".
Uruchom BF3 i popykaj z 10 minut.
wyjdz zgry i zrob zrzut ekranu z monitoringow.
Fotke daj na forum, to zobaczymy co tam kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 18:29, Misquamaqus napisał:

Uruchom msiafterburnera i menadzera zadan "wydajnosc".
Uruchom BF3 i popykaj z 10 minut.
wyjdz zgry i zrob zrzut ekranu z monitoringow.
Fotke daj na forum, to zobaczymy co tam kuleje.


Screen tak jak prosiłeś. Grając na tym serwie miałem 17-23fps :(.
Ogólnie to jest dziwne , że przez tydzień gra działała bardzo ładnie 25-32 w porywach do 35 fps na 1280x1024 a teraz nagle grać nie mogę :/.

20120326201318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baardzo ladnie pokazane :)
Sam widzisz, ze procesor jest obciazony na 99% swoich mozliwosci i blokuje karte.
Co prawda karta tez osiaga okolo 85% swoich mozliwosci, ale przy mocniejszym procesorze zyskal bys z 10 fps do gory.

Teraz sciagnij CPU-Z i pokaz na forum.
Trza by zobaczyc, czy czasem nie zmniejszyly sie taktowania procesora.

Przydal by sie czterordzeniowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 12:05, Bralo napisał:

Jeżeli o to chodziło to proszę :]


Zrob tak:
Uruchom CPU-Z i pozostaw na pulpicie.
Uruchom test np. prime 95 w malym oknie, zeby bylo widac CPU-Z.
Zrob zrzut ekranu z pulpitu i pokaz na forum.

Jezeli bios posiada opcje C1E i EIST, to bez obciazenia, procesor zaniza napiecie i taktowanie, dla tego chcial bym zobaczyc CPU-Z, gdy procesor jest obciazony.

http://www.dobreprogramy.pl/Prime95,Program,Windows,12983.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok pod wieczór wstawie testy.
Mam to testowac przez jakiś określony czas ??.
Mówisz , że procka mam obciążonego na 99% :/ i procek trochę blokuje kartę , a kartą osiąga ok. 85% , czy jak wymieniłbym na tego Quada to czy teraz karta nie będzie ograniczała procesora ??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 13:22, Bralo napisał:

Ok pod wieczór wstawie testy.
Mam to testowac przez jakiś określony czas ??.
Mówisz , że procka mam obciążonego na 99% :/ i procek trochę blokuje kartę , a kartą
osiąga ok. 85% , czy jak wymieniłbym na tego Quada to czy teraz karta nie będzie ograniczała
procesora ??.


Nie jestem jasnowidzem :)))) ale widze po wykresie, ze uzycie CPU osiaga maximum w calym przebiegu wykresu, a grafika wacha sie, co sugeruje, ze procesor nie wyrabia.

Co do testu w prime 95, to wystarczy 10 sekund :))

Ja chce tylko zobaczyc, czy pod obciazeniem podskoczy taktowanie procesora, bo te z Twojej fotki ma zaledwie 1200 mhz.
Prawdopodobnie jest to C1E i EIST.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:27, Misquamaqus napisał:

Zlicytujcie na allegro jakiegos Q8200/8300 lub Q6600.
Powinno sie udac do 270 zl.


Ma taki plan kupić Q6600 i kupić taką płytę http://allegro.pl/gigabyte-ga-g41mt-s2pt-g41-s775-2ddr3-8ch-em-i2203815033.html
co o niej sądzisz ? wiem wiem że to słaba płytka(nie ma radiatorów na sekcji zasilania i wogóle taka uboga) ale on nie zamierza podkręcać go do 3.7GHz :) wątpie że wogóle sie do tego bedzie brać.
A do tego takie pamieci http://allegro.pl/4gb-kingston-hyperx-2x2gb-1333mhz-ddr3-blue-ed-i2124566710.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Screen.
Jeżeli ten screen wykaże , że jest wszystko dobrze , to na 90% kupię jakiegos Quada.
Mam prośbę. Na tego Quada będe miał 300-350zł , więc jak byś mógł mi podesłać linka np: z allegra z Quadem , fajnie by było jak do tej ceny dało by radę nowy wychaczyć ?? :]. Dzięki

20120327162631

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 16:30, Bralo napisał:

Screen.
Jeżeli ten screen wykaże , że jest wszystko dobrze , to na 90% kupię jakiegos Quada.
Mam prośbę. Na tego Quada będe miał 300-350zł , więc jak byś mógł mi podesłać linka np:
z allegra z Quadem , fajnie by było jak do tej ceny dało by radę nowy wychaczyć ?? :].
Dzięki


No widzisz :)
Od razu mnoznik wskoczyl na x10 i procesor taktuje sie 2000 mhz.

Jak potrafisz, wejdz do biosu i podkrec procesor do tych 2.5 ghz lub wiecej i zagraj.
Napisz jaki efekt i pokaz wyniki monitoringow jak wczesniej.

Po OC powinienes miec pare/parenascie fps wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:

Po OC powinienes miec pare/parenascie fps wiecej.


Problem w tym , że napięcia obecnie mam na 1.3250 , w Biosie podnoszę o parę Mhz ( tak jak w poradnikach , tam manual all. itp. ) , daję save , pc się resetuje pochwili włącza , ale po 3-4sec znowu się resetuje i wraca do stanu wcześniejszego. Nie wiem jak temu zaradzić :/. Próbowałem zmienić napięcia i dałem 1.1875 i tak samo. Boje sie tak kombinować .Tak to bym podniósł tego procka przynajmniej do tego 2.5Ghz gdy bym mógł. Może coś doradzisz :] dlaczego to się nie chce zapisać w spokoju :].Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 16:37, Misquamaqus napisał:

Jak nie bedzie podkrecac, to nie widze przeciwskazan.
Pamieci mozna tansze kupic od Gudrama.

>
Jeżeli chciałby podkręcić to myśle że takie coś starczy :) Drobna usterka z sieciówką ale to nie problem
http://allegro.pl/asus-maximus-formula-i2234407796.html
Nigdy nie miałem Intela tylko Amd więc sie nie znam
Choć Q6600 jak na te czasy jeszcze daje chyba rade:)

A do tego jakieś markowe DDRII conajmiej 800 MHz i 3Ghz na Q6600 murowane..Chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się