Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

PCI to PCI.

Sytuacja wyglada tak:
Jezeli karta PCI ma wiecej ''przedzialkow" niz slot PCI, to i tak bedzie pasowac, ale musi to byc pelny PCI.
Karta zalinkowana ma pelny PCI i gra u mnie na dFI P45, wiec u Ciebie tez musi grac.

Co do gitary i karty dzwiekowej, to juz czytales.
Moze byc problem z jakoscia dzwieku bez urzadzenia/wzmacniacza wstepnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 09:35, HumanGhost napisał:

Przejrzałem już masę testów wydajności i jedno rzuca mi się w oczy od razu - wyniki róznią
się diametralnie w zależności od strony. Jak już jestem prawie pewny wyboru to wchodzę
potem na inna stronę i tam dany dysk jest na szarym końcu. Wtf?
Mam już zamieszanie w głowie z tymi dyskami. A może coś takiego: http://allegro.pl/dysk-adata-hd710-750gb-2-5-usb-3-0-nastepca-sh93-i2216823118.html
? Tylko nigdzie testów żadnych nie znalazłem. Ehhh..


Wiesz zależy co znaczy na szarym końcu. Czasem to różnica jest niezauważalna dla użytkownika, no i zależy co sprawdzali i jak.
Ogólnie ja przy wyborze dysku to w zasadzie kupuję coś od uznanego producenta Seagate/WD/Samsung. O dyskach Adata słyszę po raz pierwszy (z tego co kojarzę tę firme to robią całkiem niezłe ramy czy pamięci flash), ale prezentuje się całkiem fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 12:28, Nufiko napisał:

Wiesz zależy co znaczy na szarym końcu.


Różnice, nie raz i nie dwa, dochodziły do 20-25MB/s w zależności od strony. Tak wiec, trochę spore według mnie.
Też początkowo myślałem tylko nad Seagate albo WD. Ale z drugiej strony moze warto dać szansę innym producentom. Adata robi bardzo dobre pendrive''y i w sumie firma podobno solidna. Pytanie tylko co z tym dyskiem. Nigdzie nie ma nawet krótkiej recki. Znalazłem jedynie coś takiego http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-25-cala/a-data-superior-sh14-ash14-750gu3-cbk-750gb Wydaje się to zachęcające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do 350zł którego Quada najlepiej kupić z allegro. : Q6600/8300/8200 : który jest najszybszy i się dobrze kręci ( do ilu można na mojej płycie głównej ) bez zmiany napięć ?. Proszę o konktretną odp. Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować.
Znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8300-nie-katowany-tania-wys-i2245226291.html ( Typek napisał , że chyba można go podkręcić do 3.66Ghz ) ( jeżeli to prawada , to na mojej płycie głównej ile dało by radę z niego wycisnąć?)
http://allegro.pl/intel-core-2-quad-2-4ghz-8m-1066-q6600-slacr-wys0-i2234140195.html
http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8200-okazja-i2228540367.html
http://allegro.pl/intel-core2-quad-q8200-fvat-gwarancja-i2214651754.html

Który z tych procesorów wybrać i dlaczego?. Dzięki.
Dodam jeszcze , że zależy mi na podniesieniu wydajności ( fps) w Battlefield 3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2012 o 20:15, Bralo napisał:

Znalazłem coś takiego :
http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q8300-nie-katowany-tania-wys-i2245226291.html (
Typek napisał , że chyba można go podkręcić do 3.66Ghz ) ( jeżeli to prawada , to......


Jezeli procesor jest sprawny, to negocjuj cene (przesylka dla ciebie).

Dla czego penryn ( Q8/9 to penryn)

- niższy wymiar technologiczny (45nm) - co przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszta produkcji, zdolność do prac z wyższym taktowaniem i jednocześnie niższym napięciem zasilającym.
- nowy algorytm RADIX-16 odpowiedzialny m.in. za operację dzielenia. W poprzednim wydaniu, RADIX-4, w trakcie jednego cyklu zegara mógł operować na dwóch bitach podczas gdy nowa wersja, wspomniany RADIX-16, potrafi operować jednocześnie na czterech bitach.
- Super Shuffle Engine - optymalizacja kolejkowania ("tasowania") i wykonywania operacji na instrukcjach SSE. W przypadku procesorów Intela wykonanych w technologii 45nm 128-bitowy rejestr może zostać "posortowany" w przeciągu zaledwie jednego cyklu zegara.
- usprawnienia pamięci cache poziomu drugiego (L2) - zwiększono jej pojemność do 6MB i jednocześnie zadbano o jej efektywniejsze wykorzystanie. I tak zwiększono m.in. stopień powiązania z pamięcią cache procesora z dotychczas stosowanego - 16-kierunkowego - do poziomu 24-kierunkowego. Zwiększono również efektywność odczytywania z dwóch oddzielnych obszarów pamięci cache (tzw. Split load cache enhancement), które aktualnie może przebiegać nawet dwukrotnie szybciej.
- zestaw instrukcji SSE4.1 - dotychczasowy zbiór instrukcji powiększono o kolejne 47 nowych, które wpłynąć mają pozytywnie głównie na wydajność w przypadku zastosowań multimedialnych (audio/wideo) oraz w grach (np. poprzez zwiększenie efektywności i prędkości odczytu z pamięci karty graficznej).

Wszystkie powyższe zmiany w testach praktycznych przekładają się na 5~15% przewagę procesorów wykonanych w technologii 45nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować stare Quady Q8xxx za 350 zł, to lepiej sprzedaj to co masz i kup coś nowszego na LGA 1155. Za używanego Q6600 również nie ma sensu dawać więcej niż 150-200 zł. Za swoje obecne podzespoły, czyli procesor, płytę i RAM dostaniesz ok. 200-250 zł, gdybyś trochę dołożył, może dałoby radę kupić i3-2100, tanią płytę na H61 i 4GB RAM DDR3. Wydajność będzie większa niż w większości Quadów po OC, poza tym dostaniesz sprzęt mniej grzejący się i na gwarancji. Aby podkręcać Quady, musiałbyś jeszcze inwestować w dodatkowe chłodzenie na procesor, a na swojej płycie i tak nie wycisnąłbyś za wiele. Lepiej odrobinę dołożyć i zainwestować w coś nowszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam pytanie czy płyta główna gigabyte a75m-s2v jest kompatybilna z dyskami twardymi o interfejsie sata II ? jak nie to podajcie propozycję dysku sata III do maks 120zł z góry dziękuje

ps dysk może być używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 23:37, filip1-1 napisał:

słuchajcie mam pytanie czy płyta główna gigabyte a75m-s2v jest kompatybilna z dyskami
twardymi o interfejsie sata II ? jak nie to podajcie propozycję dysku sata III do maks
120zł z góry dziękuje

ps dysk może być używany


Jeśli płyta obsługuje standard SATA III to jest także kompatybilna z starszymi wersjami (SATA II i SATA I).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a oki dzięki za odpowiedź słuchaj a mógłbyś przesłać jakiś dysk właśnie do 120zł kompatybilny z tą płytą ? dziewczyna składa kompa i potrzeba jej niezłego dysku w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 350zł nie będę miał , więc jak bym sprzedał procka-płytę-ram to bym miał 700zł( też nie mam pewności , że sprzedam 3 podzespoły ). Chcę kupić na teraz Quada , wiem , że drogo , ale mojemu c2d już odwala i na tym Quadzie chcę " dojechać" do połowy września , wtedy robię upgrade PC . Na ten moment będzie to i5-2500k -asrock p67 pro3 b3 - 8gb ram DDr3 i karta GTX 560ti w górę. Więc nie opłaca mi się chyba teraz kupować taniej płyty głównej pod 1155 ( wiem , będę mógł włożyć i5 :) ) , ale nie podkręce go :/. Więc kupię teraz Q8300. Dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli we wrześniu zamierzasz robić modernizację, to drogich Quadów też raczej nie ma sensu teraz kupować. Zainwestowałbym w jakiegoś E8400 (przy odrobinie szczęścia za 150-170 zł któregoś wyrwiesz, jest kilka ciekawych aukcji na allegro), a z resztą pieniędzy czekałbym do czasu gruntownej modernizacji. Ostatecznie zrobisz jak uważasz, to Twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nówkach zapomnij. W tej cenie w grę wchodzą tylko używki. Na dużą pojemność też za bardzo nie ma co liczyć. Poniżej masz przykładową aukcję z dyskiem WD 160GB:
http://allegro.pl/dysk-wd-160gb-sata-ii-3-5-gwarancja-i2242443799.html
Ewentualnie możesz poszukać czegoś o pojemności do 200GB, ale nie wiem czy coś znajdziesz. Kilka miesięcy temu za 130-150 zł kupiłbyś nowe 500GB, teraz - co najwyżej używki bez gwarancji, o dwukrotnie lub trzykrotnie mniejszej pojemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry , że tyle postów pod sobą , ale edytować już nie moge.
Szynkars , po przemyśleniu mam teraz mentlik w głowie :].
Przeliczyłem ile kosztowało by mnie i3-2100+4GB ram DDr3+np: http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-vs-381692/ ( jak najtaniej ) =667zł :].
1.Tylko obawiam się , że np: jak sprzedam płytę główną , a nie pójdą ramy i procek , albo na odwrót :] , to co ja zrobię gdy PC mi jest potrzebny na codzień :). Bo te podzespoły pewnie bym musiał sprzedać oddzielnie , bo razem chyba tego nikt nie kupi?.
2.Kolejny problem , czy moja karta graficzna nie będzie ograniczała i3-2100?
3. Ile by wyniosło przeniesienie się na 4 rdzenie od AMD np: Phenom II x4 965? i jakaś płyta główna , bo na tej podstawce to ciemność w głowie :).?
4. Zależy mi szczególnie na Battlefield 3 , który wykorzystuje pełne 4 rdzenie.
5. Jeżeli wszystko by ładnie chodziło , to z modernizacją ( wrześniową ) bym się wstrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Szynkars , mam na 90% kupca na mój sprzęt za 250zł + moje 350zł =700zł
Więc wyszło mi coś takiego:
Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i3-2100-3-1ghz-bx80623i32100-box-360571/

Płyta główna: http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-383540/

Ram: http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3-4096mb-pc1333-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/
Razem: 683zł
Tak jak pisałem wcześniej , zależy mi szczególnie na wydajności w Battlefield3 ( pełne 4 rdzeniee wykorzystuje)
Zastanawiam się jeszcze nad np:
Procesor: http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-ii-x4-quad-core-965-black-edition-3-4ghz-hdz965fbgmbox-box-263229/ ( jakiś 4-rdzeniowiec , nie droższy niż ten )
Płyta główna : tu jest problem , nie znam się ( aby zmieścić się w tych 700zł )
Ram ten sam co wyżej , czyli 4gb.
1.Jeżeli wybrałbym któryś z tych zestawów intel/amd to czy moja karta nie będzie tych procesorów ograniczała , bo tego się najbardziej obawiam.
2.Jle dałoby mi ( fps ) w takim Bf3 . Rozdzielczość ekranu mam 1680x1050 , ale z tą kartą chyba na za dużo bym nie liczył w tej rozdzielczości ( chyba , że się mylę ). Bo obecnie gram w 1280x1024 i mam 20-27fps.
Sorry , że tak dupsko truję :] ( posty pod postami ) , ale te pytania są dla mnie bardzo ważne , więc fajnie jak byś odpwiedział na każy znich:]?.Dzięki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podane przez ciebie X4 od AMD ma podobną wydajność do i3-2100. Tak więc dla cyferek dla rdzeniach nie opłaca się kupować tego.

Pod jakim względem ''odwala'' twojemu prockowi? Może zmiana napięć i underclocking pomogłoby.
Niby do września zostało grubo ponad 5 miechów, jednak kasa nie rośnie na drzewie i do upgrade''u przydałaby się.

Ps. Czemu nikt nie mówi o prockach z s-1156? Widzę licytacje na 650,750 i 760. Jest szansa na uzyskanie tego,w granicach budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 11:46, Niewiernus napisał:

Podane przez ciebie X4 od AMD ma podobną wydajność do i3-2100. Tak więc dla cyferek dla
rdzeniach nie opłaca się kupować tego.
Poczytałem , wiem odpada :)
Pod jakim względem ''odwala'' twojemu prockowi? Może zmiana napięć i underclocking
pomogłoby.

Tzn. Battlefield 3 za najlepszych czasów działał mi 1280x1024 cały czas 30fps ( teraz właśnie pograłem 20min i cały czas już jest 19fps ) zmiana rozdzielczości na niższą nic nie daje. W oc się nie będę bawił , ponieważ próbowałem i nic nie wyszło : wszystko robiłem tak jak w pordanikach , dawałem save , pc się resetował , ale po chwili drugi raz i wracał do stanu wcześniejszego. Procesor po prostu za słaby.

Dnia 01.04.2012 o 11:46, Niewiernus napisał:

Niby do września zostało grubo ponad 5 miechów, jednak kasa nie rośnie na drzewie i do
upgrade''u przydałaby się.
Tylko tak :] procka jak bym teraz kupił i3-2100 to we wrześniu bym pewnie tylko wymienił kartę graficzną.

HD 5670 nie będzie ograniczał i3-2100?? Jeżeli nie , to może orientujesz się na jaką by mi to pozwoliło grę w Bf3? ( rozdzielczość )

Dnia 01.04.2012 o 11:46, Niewiernus napisał:

Ps. Czemu nikt nie mówi o prockach z s-1156? Widzę licytacje na 650,750 i 760. Jest szansa
na uzyskanie tego,w granicach budżetu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 12:26, Bralo napisał:

Tzn. Battlefield 3 za najlepszych czasów działał mi 1280x1024 cały czas 30fps ( teraz
właśnie pograłem 20min i cały czas już jest 19fps ) zmiana rozdzielczości na niższą nic
nie daje. W oc się nie będę bawił , ponieważ próbowałem i nic nie wyszło : wszystko robiłem
tak jak w pordanikach , dawałem save , pc się resetował , ale po chwili drugi raz i wracał
do stanu wcześniejszego. Procesor po prostu za słaby.

Syf na kompie, sporo niepotrzebnie działających aplikacji w tle oraz złe sterowniki umieją zrobić swoje.

Dnia 01.04.2012 o 12:26, Bralo napisał:

> Tylko tak :] procka jak bym teraz kupił i3-2100 to we wrześniu bym pewnie tylko
wymienił kartę graficzną.

Po prognozowanej konfiguracji przez ciebie: (i5-2500k -asrock p67 pro3 b3 - 8gb ram DDr3 i karta GTX 560ti) będziesz miał dużo kasy. Tak więc nie widzę sensu w modernizacji w planowanym budżecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy płyta Foxconn A76GMV nada się do podkręcania? Przypadek taki miałem: w BIOS zwiększyłem fsb w Fox Intelligent Stepping z 200 na 210 (atlon II x2 270), no i w Bios pisze że mam 3,57 GHz, tylko ze CPU-Z pokazuje ciągle max 3,4GHz. Ufać BIOSowi czy CPU-Z? Wyłączyłem CnQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się