Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2012 o 15:17, Misquamaqus napisał:

Pokaż zakładkę "fan" w MSIAF.


Nie znalazłem takiej, tylko coś takiego jak na fotce:

Dnia 04.07.2012 o 15:17, Misquamaqus napisał:


Możesz tam zamontować I7 2700K i jak się da IB (tego nie jestem pewien).
Tak czy siak, nawet gdybyś teraz chciał zamontować gtx 680, to nie musisz zmieniać obecnego
procesora.
I5 2500K jest bardzo wydajnym procesorem, który poradzi sobie z najszybszymi kartami.

Bodajże dwa dni temu w tym temacie pisano mi, że bez solidnego podkręcenia I5-2500K nie uciągnie lepszej karty graficznej niż mój obecny GTX 570.

20120704162337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 16:24, lis_23 napisał:

Nie znalazłem takiej, tylko coś takiego jak na fotce:



To jest właśnie "fan" tylko po polsku :))
Masz tam ustawioną krzywą od 40%.

Dnia 04.07.2012 o 16:24, lis_23 napisał:

Bodajże dwa dni temu w tym temacie pisano mi, że bez solidnego podkręcenia I5-2500K nie
uciągnie lepszej karty graficznej niż mój obecny GTX 570.


Skoro mój leciwy Q9550@4.0 ghz radzi sobie z GTX 580, to I5 2500K z turbo poradzi sobie z GTX 680.

Zrób sobie test jak pokazałem wyżej z podglądem procesora, to zobaczysz, że CPU będzie mieć jeszcze sporo zapsu, a GPU będzie na maximum.

Dobry będzie Crysis2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co. Bardziej opłaca się kupywać kartę 9800GT do jednordzeniowego procka czy moze 2 rdzeniowy procek do 7300GT?

Niestety nie stać mnie na obie rzeczy, a także nie stać mnie na nową płytę główną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:


To jest właśnie "fan" tylko po polsku :))
Masz tam ustawioną krzywą od 40%.

Może więc lepiej tak zostawić?, bo jeżeli obniżę prędkość wentylatorów to temperatura w spoczynku wzrośnie z tych 35-45 do wyższej ...

Dnia 04.07.2012 o 16:40, Misquamaqus napisał:


Skoro mój leciwy Q9550@4.0 ghz radzi sobie z GTX 580, to I5 2500K z turbo poradzi sobie
z GTX 680.

Dyskusja zaczęła się na tej stronie:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&tpage=3110

Ziptofaf:

" Zacytuję sam siebie: "nawet mój i5 2500k nie wyciśnie z nich 100% mocy chyba że będę go kręcić do absurdalnych wartości". Więc o ile nie kręcisz do 4+ GHz to może się okazać już nieco za słaby dla GTX680 ;) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 16:53, Nichiro napisał:

Czyli co. Bardziej opłaca się kupywać kartę 9800GT do jednordzeniowego procka czy moze
2 rdzeniowy procek do 7300GT?

Niestety nie stać mnie na obie rzeczy, a także nie stać mnie na nową płytę główną :(


Paskudna systuacja.

Zmiana procesora niewiele przyniesie, bo masz słaba kartę.
Zmiana karty na 9800gt nic nie da, bo masz wolny slot PCI-E x4.
Zmiana płyty nie ma sensu, gdy nie zmienisz też procesora i grafiki.

Nie potrafię nic konkretnego polecić :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2012 o 17:06, lis_23 napisał:

Może więc lepiej tak zostawić?, bo jeżeli obniżę prędkość wentylatorów to temperatura
w spoczynku wzrośnie z tych 35-45 do wyższej ...


No to ozstaw jak masz, jeżeli nie przeszkadza.

Dnia 04.07.2012 o 17:06, lis_23 napisał:

> Skoro mój leciwy Q9550@4.0 ghz radzi sobie z GTX 580, to I5 2500K z turbo poradzi
sobie
> z GTX 680.
>
Dyskusja zaczęła się na tej stronie:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&tpage=3110

Ziptofaf:

" Zacytuję sam siebie: "nawet mój i5 2500k nie wyciśnie z nich 100% mocy chyba że będę
go kręcić do absurdalnych wartości". Więc o ile nie kręcisz do 4+ GHz to może się okazać
już nieco za słaby dla GTX680 ;) "


Niektórzy przesadzają.
Oczywiście w benchmarkach nie mam szans, ale w grach mój konfig działa idealnie.

Twój i5 2500K na stock spokojnie uciągnie gtx 680, ale po OC zyskasz z 20-25% przyrostu fps.
Możesz sobie to sprawdzić teraz u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad prockiem, ponieważ mój brat ma taką samą kartę ale 2 rdzeniowy proc i AC2 i BC 2 chodzą mu na ~25 fpsach. Ma on procesor Amd Athlon x2 2.2Ghz 3500+, czy intel da radę w AC wycisnąć na minimalnych ~30 stałych fpsów? Podobno w tej grze bardziej chodzi o proc.

Mam do wydania 200zł, ew. 220zł. Więc gdyby dało się jakoś wycisnąć z tego w miare lepszy sprzęt niż Celeron i 7300gt byłbym wdzięczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2012 o 17:58, Misquamaqus napisał:


Niektórzy przesadzają.
Oczywiście w benchmarkach nie mam szans, ale w grach mój konfig działa idealnie.

Twój i5 2500K na stock spokojnie uciągnie gtx 680, ale po OC zyskasz z 20-25% przyrostu
fps.
Możesz sobie to sprawdzić teraz u siebie.


Szkoda tylko, ze na OC się nie znam i nie znam nikogo, kto by się znał ;)
ale to i tak " pieśń przyszłości ", gdyż obecnie GTX 680 to koszt ponad 2000 tys. zł a ja dopiero co zakupiłem GTX 570 i będę go spłacał do października 2013 ( chyba że koniec świata mnie wybawi ;) )

mam jeszcze inny problem i nie wiem gdzie o nim napisać ... otóż, od ponad roku mam jakiś problem z posługiwaniem się myszką, niezależnie od myszki i ilości DPI ... nie wiem, jak to opisać, czuję się trochę tak, jakbym:

a: rękę miał wykręconą do tyłu
b: dłoń miał " przyspawaną " do podkładki i każdy ruch sprawiał mi dyskomfort
c: jakby mysz była zbyt czuła, w nic nie mogę sobie trafić bo mysz tak jakby mi się ślizga ( kursor ) i przeskakuje, zanim w coś trafię
nie wiem, czy to problem fizyczny, czy jakieś psychiczne ograniczenie? ... czy to wina myszki / myszek?, podkładki?, umiejscowienia myszki, biurka, itp.

jakiej myszki używam?

mniej więcej jeszcze rok temu używałem zwykłego A4Techa, 1000 DPI, we wrześniu 2010 zakupiłem Razer Imperator 5500 DPI ( ja ustawiłem sobie na 4500 DPI ) i było w miarę ok, niestety, imperatora m.w. rok temu zaczął trafiać szlag ( dwuklik LPM ) i w styczniu tego roku oddałem go w końcu do serwisu, zakupiłem A4Techa ( 3600 DPI ) i przez ponad cztery miesiące było jako tako - 1 czerwca A4Techa " trafił szlag " ( mysz przestała się poruszać, choć przyciski działały ), oddałem na serwis, zakupiłem kolejna, podobną, niestety i ona nie była wolna od wad ( uszkodzona rolka ), oddałem i powiedziałem sobie : na razie koniec z A4Techem ;) i zakupiłem Razer Abbysus - niestety, mysz jest dosyć mała, za mała jak dla mnie - ok. marca, kwietnia dostałem zwrot kasy za Imperatora a w drugiej połowie czerwca odebrałem z serwisu naprawionego A4Techa, choć jeszcze nie sprawdzałem czy działa, nie chcę znów przestawiać się z myszki na myszkę ... myślałem że mój problem wynika z DPI ale nie ważne na jaką ilość ustawię, jest źle lub gorzej ;)

450 DPI - za wolno
1800 DPI - źle
3600 DPI trochę lepiej lecz też źle

może to wina podkładki?, od dwóch lat używam Razwe Goliathus, ale najpewniej to coś ze mną ;)

Jeszcze odnośnie obudowy; wszyscy wypominają mi, jaką to mam słabą obudowę / NZXT Apollo /, cóż, za dobra nie jest, wymienić ją będę mógł prawdopodobnie w październiku i teraz zastanawiam się, na jaką - polecano mi Cool Master CM 690 II :
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=731&rectr_str_numer=3
tylko teraz zastanawiam się, który model wybrać?, z USB 2.0 czy 3.0?
nie mam sprzętu pod USB 3.0, czy jeżeli pod nowszą budę z przodu podłączę, np. przekaźnik do pada X360 na USB 2.0 to czy będzie on prawidłowo działał?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bralo na poprzedniej stronie napisał Ci już, że jest w miarę w porządku. Jeśli o mnie chodzi, to kartę graficzną zmieniłbym na model Asusa / Sapphire, niektórzy narzekają (a inny chwalą) na chłodzenie wybranego przez Ciebie XFX''a:
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd6870-1024mb-wentylator-directcu-eah6870-dc-2di2s-1gd5-361936/
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd6870-1gb-ddr5-px-256bit-2xdvi-hdmi-displayport-lite-11179-09-20g-383696/
Oprócz tego, jeśli nie potrzebujesz dodatkowych portów SATA 3 i USB 2.0 na płycie głównej, możesz na niej trochę zaoszczędzić, biorąc np. MSI B75MA-P45, AsRock B75 Pro3-M (ten drugi ma o 2 porty SATA 3 więcej) czy Gigabyte GA-B75-D3V (rozmiar ATX, więcej slotów na karty rozszerzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ziptofaf:
>" Zacytuję sam siebie: "nawet mój i5 2500k nie wyciśnie z nich 100% mocy chyba że będę go kręcić do >absurdalnych wartości". Więc o ile nie kręcisz do 4+ GHz to może się okazać już nieco za słaby dla >GTX680 ;) "

Tak się składa, że to ja mam GTX 680 i to ja opieram się przykładach "łopatologicznie" sprawdzonych - I5 2500k nawet bez turbo i bez O/C spokojnie radzi sobie z GTXem 680 i we wszystkich grach w FHD FPS nie spadał mi poniżej 30! Więc opinia ziptofafa jest opinią typu JBDB - jedna baba drugiej babie, czyli nic nie warta!

Dnia 04.07.2012 o 18:57, lis_23 napisał:

tylko teraz zastanawiam się, który model wybrać?, z USB 2.0 czy 3.0?
nie mam sprzętu pod USB 3.0, czy jeżeli pod nowszą budę z przodu podłączę, np. przekaźnik
do pada X360 na USB 2.0 to czy będzie on prawidłowo działał?.


1). ASRock P67 PRO3 (B3) nie ma wyjścia do wpięcia zewnętrznego panelu i wyprowadzenia portów USB 3.0 na przód obudowy. Na przód wyprowadzisz tylko porty USB 2.0. To raz.
2).Lepiej kupić budę z portami USB 3.0 - porty USB 2.0 też ma, ale w przyszłości jak zmienisz mobaska to zwyczajnie wyprowadzisz porty USB 3.0 na przód. To dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co będzie rozsądniejszym wyborem Q6600 czy Q8300 ? Wszystko ma być pod kontrolą Asusa P5G41T-M LX jest to budżetowa płytka więc raczej nie będe podkręcał żeby nie puścić nic z dymem.
Reszta sprzętu :
2x2 gb patriot sector 5 viper II 1333 mhz
9800 GT
Chieftec 500 w
W necie jest pełno takich tematow ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Więc prosze was o odpowiedz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 10:31, krzysztofex97 napisał:

Co będzie rozsądniejszym wyborem Q6600 czy Q8300 ? Wszystko ma być pod kontrolą Asusa
P5G41T-M LX jest to budżetowa płytka więc raczej nie będe podkręcał żeby nie puścić nic
z dymem.
Reszta sprzętu :
2x2 gb patriot sector 5 viper II 1333 mhz
9800 GT
Chieftec 500 w
W necie jest pełno takich tematow ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Więc prosze was
o odpowiedz ;D


Q8300 lepszy.

- niższy wymiar technologiczny (45nm) - co przekłada się bezpośrednio na mniejsze koszta produkcji, zdolność do prac z wyższym taktowaniem i jednocześnie niższym napięciem zasilającym.
- nowy algorytm RADIX-16 odpowiedzialny m.in. za operację dzielenia. W poprzednim wydaniu, RADIX-4, w trakcie jednego cyklu zegara mógł operować na dwóch bitach podczas gdy nowa wersja, wspomniany RADIX-16, potrafi operować jednocześnie na czterech bitach.
- Super Shuffle Engine - optymalizacja kolejkowania ("tasowania") i wykonywania operacji na instrukcjach SSE. W przypadku procesorów Intela wykonanych w technologii 45nm 128-bitowy rejestr może zostać "posortowany" w przeciągu zaledwie jednego cyklu zegara.
- usprawnienia pamięci cache poziomu drugiego (L2) - zwiększono m.in. stopień powiązania z pamięcią cache procesora z dotychczas stosowanego - 16-kierunkowego - do poziomu 24-kierunkowego. Zwiększono również efektywność odczytywania z dwóch oddzielnych obszarów pamięci cache (tzw. Split load cache enhancement), które aktualnie może przebiegać nawet dwukrotnie szybciej.
- zestaw instrukcji SSE4.1 - dotychczasowy zbiór instrukcji powiększono o kolejne 47 nowych, które wpłynąć mają pozytywnie głównie na wydajność w przypadku zastosowań multimedialnych (audio/wideo) oraz w grach (np. poprzez zwiększenie efektywności i prędkości odczytu z pamięci karty graficznej).

Wszystkie powyższe zmiany w testach praktycznych przekładają się na 5~15% przewagę procesorów wykonanych w technologii 45nm.

http://www.behardware.com/art/imprimer/739/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 03:11, Rincewind napisał:

Potrzebuje nowej karty do 500-550zł. Aktualnie mam coś z serii Radeon 57xx


Dobrze by było , gdybyś podał zasilacz i resztę podzespołów.
Jeżli chodzi o kartę to Radeon HD 6850 :
http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-hd6850-1gb-hd-685x-zcfc-417999
Lub
HD 7770:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-ghz-edition-hd7770-1gb-11201-00-20g-453029
Cena praktycznie taka sama , wydajność też , tylko 7770 jest nowszej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam karty graficznej, dysku i procka do tego zestawu.

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Płyta główna ASRock H61M-HVGS/BULK

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Max do 1200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 10:50, Sericulum napisał:

Witam. Szukam karty graficznej, dysku i procka do tego zestawu.

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB

Zasilacz Aerocool AEROPGSVP-450

Płyta główna ASRock H61M-HVGS/BULK

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Max do 1200 zł.



http://www.esc.pl/index.php

20120706110029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 11:03, Sericulum napisał:

Hmm a opłacało by się dopłacić do intel i3-2120?


Oczywiście , że TAK , dopłacasz 9zł a masz 200Mhz większe taktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się