Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Upgrade kompa pod Gothic 3

Mój komp:
-Intel Pentium 4 CPU 2.40GHz
-256 MB RAM
-Radeon 9000 AGP (Family)
-DVD
-DirectX 9.0c

"Minimalne

Windows(R) 2000/XP
Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
1024 MB RAM
Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
DirectX(R) 9,0c
kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
napęd DVD"

1. W mam proceso CPU, a potrzebny jest AMD. No problem w tym że za bardzo tych skrótów nie rozumiem :P. Tzn. czy CPU spełni wymagania tak jak AMD?

2.Nie wiem czy moja karta graf. ma Pixel Shader 1.4, choć na stronie gram jest ta karta wymieniona. Pytanie: czy ktoś może gra na Radeonie 9000, i czy gra się w miarę "zmośnie"?

3. Najważniejsze:
mam zamiar dokupić RAM, wiem też że te skróty (DDR, SD) są do odpowiednich porcesorów.
Wieć jak już pisałem mam Pentium 4. Jaki RAM powinienem dokupić??

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,ja chciałbym zrobić upgarde''a kompa pod jednom grę,ale nawet nie wiem co mam teraz(jakom kartę graficzną,procek...),jak mogę sprawdzić jaki mam sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:16, Ashakel napisał:

Słuchajcie,ja chciałbym zrobić upgarde''a kompa pod jednom grę,ale nawet nie wiem co mam teraz(jakom
kartę graficzną,procek...),jak mogę sprawdzić jaki mam sprzęt?



Wiesz to trochę............dla mnie dziwne robić upgrade skrzyni tylko dla jednej gry, jak czytam posty to widze dla jakiej przede wszystkim, no ale cóż.....
A co do twojego pytania to ten ram zainstaluj,on powie ci wszystko o twoim sprzęcie
http://www.underpl.org/program-544-everest_ultimate_edition_2006_build_3.50.859_beta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:12, RobsonAjax napisał:

Upgrade kompa pod Gothic 3

Mój komp:
-Intel Pentium 4 CPU 2.40GHz
-256 MB RAM
-Radeon 9000 AGP (Family)
-DVD
-DirectX 9.0c

"Minimalne

Windows(R) 2000/XP
Procesor Intel Pentium(R) 4/AMD 2 GHz lub równorzędny
1024 MB RAM
Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4)
4,6 GB wolnego miejsca na dysku twardym,
DirectX(R) 9,0c
kart dźwiękowa zgodna z DirectX(R) 8,1
napęd DVD"

1. W mam proceso CPU, a potrzebny jest AMD. No problem w tym że za bardzo tych skrótów nie
rozumiem :P. Tzn. czy CPU spełni wymagania tak jak AMD?

CPU to skrót i oznacza procek. Ty masz Intela, a dlaczego musi być AMD?? Nie musi Ten P4 ci wystarczy, po co zmieniać na AMD czyli jakiegoś Athlona 3800+ ?? To wiąże się z wymianą płyty głównej a to są koszty.

Dnia 05.01.2007 o 15:12, RobsonAjax napisał:

2.Nie wiem czy moja karta graf. ma Pixel Shader 1.4, choć na stronie gram jest ta karta wymieniona.
Pytanie: czy ktoś może gra na Radeonie 9000, i czy gra się w miarę "zmośnie"?


Masz złącze AGP, Grafe pasuje zmienić np ma X1600 albo X1650, to jak zostajemy przy ATI. Grafika musi być wydajna, bo jak kupisz coś słabego to nie licz na zachwyty i komfortowe granie.

Dnia 05.01.2007 o 15:12, RobsonAjax napisał:

3. Najważniejsze:
mam zamiar dokupić RAM, wiem też że te skróty (DDR, SD) są do odpowiednich porcesorów.
Wieć jak już pisałem mam Pentium 4. Jaki RAM powinienem dokupić??

Min 1 GB, to naprawde do G3 min.

Ważne ile masz kasy na upgrade, to istotna sprawa. Od tego wszytko zależy. Jak masz kase to możesz złożyć całkiem nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
mam pytanie jaki najmocniejszy procesor mozna wsadzic pod Socket A na plyte glowna MSI KT 880 Delta?

mam semprona 1,7 i chcialbym wymienic

co byscie polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 15:50, Noobio napisał:

witam
mam pytanie jaki najmocniejszy procesor mozna wsadzic pod Socket A na plyte glowna MSI KT 880
Delta?

mam semprona 1,7 i chcialbym wymienic

co byscie polecili?



http://allegro.pl/item152937665_athlon_xp_3200_od_super_sprzedawcy_okazja_.html
Poszukaj jakiegoś Athlona XP (najlepiej Bartona), albo może mocniejszego Semprona, ale IMO lepiej wymienić proca i płytę
Np Athlon 64 3200+ na s939 i płytę z obsługą DDR, jaką masz grafęto tez ważne (PCI-E czy AGP)
500 zł powinno wystarczyć. (+ - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz się o to pytam ,ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi,a więc:
Czy do tej płyty AsRock CONROEXFIRE-eSATA2 Intel 945P
podłącze dysk twardy WDC WD1200JD-00GBB0??
Bardzo prosze o odpowiedz to jest dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:22, boduczek napisał:

Już drugi raz się o to pytam ,ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi,a więc:
Czy do tej płyty AsRock CONROEXFIRE-eSATA2 Intel 945P
podłącze dysk twardy WDC WD1200JD-00GBB0??
Bardzo prosze o odpowiedz to jest dla mnie bardzo ważne.



Płyta to stosunkowo nowy model, http://pclab.pl/art21863-3.html, Obsługa Serial ATA 3,0 Gb/s, eSATA 3,0 Gb/s, HDMI, ATI CrossFire, wysokiej jakości dźwięk HD, dysk jest na ATA ale płyta go powinna obsłużyć bo ma gniazdo ATA. więc podłączysz go bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:36, super bizon napisał:

Poprosze państwa o porade czy taka karta dziekowa jest dobra... zepsuła mi się karta wbudowana
no i pan z serwisu polecił dokupienie takej karty z tego sklepu : P

http://www.dag.lublin.pl/_mos/index.php?option=com_kdzwiek&Itemid=55

A tu jest za tyle
http://tery.pl/karta-muzyczna-creative-audigy-p-26491.html



Może być, SB zawsze się u mnie sprawdzał i nie miałem z nim większych problemów( ale jednak miałem :D mniejsze) Jest tania i w sam raz, daje też dobą jakosc dźwięku, bo melomanem nie jestes :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2007 o 16:33, marian538 napisał:

Płyta to stosunkowo nowy model, http://pclab.pl/art21863-3.html, Obsługa Serial ATA 3,0 Gb/s,
eSATA 3,0 Gb/s, HDMI, ATI CrossFire, wysokiej jakości dźwięk HD, dysk jest na ATA ale płyta
go powinna obsłużyć bo ma gniazdo ATA. więc podłączysz go bez problemu.

Bardzo dziękuje za pomoc,jestem ci niezmiernie wdzięczny za udzielenie odpowiedzi;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy wystarczylo by,zebym kupil tylko plyte glowna,(obecnie mam Shuttle AK32A)
Mianowicie mam ten AMD Atlon 2400+~2.0GHz troche juz chyba przestazaly
A chodzi mi o to,ze moja plyta glowna obsluguje tylko do 266MHZ (to jest najslabsza plyta do AMD Atlon 2400)
wiec podwyzszenie mojej pamieci z 512 MB DDR 266 MHz do 1GB czy nawet do 1,5 GB to wlasciwie niewiel ma sensu jesli biorac pod uwage Gothic 3.
W tej chwili zastanawiam sie czy kupic odpowiednia plyte glowna czy odrazu wymienic ten procesor i kupic
nowy lepszy procesor(niewiem jeszcze jaki) z plyta glowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:51, super bizon napisał:

Aha dzieki.
Mam dobrze kolumny wieć mam nadzieje że będzie sie opłacało wydać tą stówkę

co do melomana .... nawet nie wiem kto to jest : P



Człowiek kochający muzyke, może nawet ma bzika, bardzo wrażliwy na wszelkie basy szumy, soprany, i takie inne.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 16:55, krzysiekxl29 napisał:

Niewiem czy wystarczylo by,zebym kupil tylko plyte glowna,(obecnie mam Shuttle AK32A)
Mianowicie mam ten AMD Atlon 2400+~2.0GHz troche juz chyba przestazaly

Sprzedaj to co masz [zostaw sobie CD/DVD, dysk], dołóż i kup coś nowego. Nie ma sensu inwestować w socket A jeśli myślisz o GIII czy innych nowych grach. Wymiana płyty nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 17:27, Clegan napisał:

> Niewiem czy wystarczylo by,zebym kupil tylko plyte glowna,(obecnie mam Shuttle AK32A)

> Mianowicie mam ten AMD Atlon 2400+~2.0GHz troche juz chyba przestazaly
Sprzedaj to co masz [zostaw sobie CD/DVD, dysk], dołóż i kup coś nowego. Nie ma sensu inwestować
w socket A jeśli myślisz o GIII czy innych nowych grach. Wymiana płyty nic nie da.


Do tego co podalem musze dodac,ze mam niedawno kupiona karte graficzna GForce 6800 XTreme 256 MB
dziala perfekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się