Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2007 o 23:35, ziptofaf napisał:

Możesz podwyżyć do max. 333 mhz, ale nie rób tego tak ostro (spalisz procesor). Proponowałbym
ci robić to o jakieś 5-8 MHZ i przez dwie minuty sprawdzać w jakimś testerze (np. Sciencemark),
czy wszystko jest jak trzeba. Teraz ponawiasz operację ze zwiększeniem FSB i tak dalej. Jeżeli
wynik będzie niestabilny (komp będzie się czasem wieszał, to MINIMALNIE zwiększ napięcie, chyba,
że masz standardowe chłodzenie, wtedy nawet tego nie próbuj)


jak mam włączyć ten test bo tam mi pokazuje kilka testów. powinno mi pokazywać 2 procesory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym wymienic moj AMD Atlon 2400+,~2.0GHz na inny procesor np.Celeron lub Pentium4 ,Mainboard
Shuttle AK32A tez odrazu przytym.Chodzi mi oto czy jak np.kupie plyte glowna firmy Asrock chipset VIA PT 880 FSB [1066 MHz] Socket 775 z Intel Celeron procesorem(pierwsza lepsza plyta glowna ,ktora zobaczylem w sklepie) i zamontuje to na moim komp...Czy wszystko bedzie dzialac?Czy na cos musze szczegolnie patrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 16:15, krzysiekxl29 napisał:

Chcialbym wymienic moj AMD Atlon 2400+,~2.0GHz na inny procesor np.Celeron lub Pentium4 ,Mainboard
Shuttle AK32A tez odrazu przytym.Chodzi mi oto czy jak np.kupie plyte glowna firmy Asrock chipset
VIA PT 880 FSB [1066 MHz] Socket 775 z Intel Celeron procesorem(pierwsza lepsza plyta glowna
,ktora zobaczylem w sklepie) i zamontuje to na moim komp...Czy wszystko bedzie dzialac?Czy
na cos musze szczegolnie patrzec?


Po co wymieniać na coś gorszego?
PS: jeśli już na coś patrzeć to na FSB pamięci RAM, ale powinno być ok bo w tamtych czasach wszystkie raczej łaziły na DDR, chyba że masz jakieś inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 16:38, iro1979 napisał:

> Chcialbym wymienic moj AMD Atlon 2400+,~2.0GHz na inny procesor np.Celeron lub Pentium4
,Mainboard
> Shuttle AK32A tez odrazu przytym.Chodzi mi oto czy jak np.kupie plyte glowna firmy Asrock
chipset
> VIA PT 880 FSB [1066 MHz] Socket 775 z Intel Celeron procesorem(pierwsza lepsza plyta
glowna
> ,ktora zobaczylem w sklepie) i zamontuje to na moim komp...Czy wszystko bedzie dzialac?Czy

> na cos musze szczegolnie patrzec?

Po co wymieniać na coś gorszego?
PS: jeśli już na coś patrzeć to na FSB pamięci RAM, ale powinno być ok bo w tamtych czasach
wszystkie raczej łaziły na DDR, chyba że masz jakieś inne ;)

Zgadza sie mam DDR LUB NIE JESTEM PEWIEN SDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 04.01.2007 o 16:41, krzysiekxl29 napisał:

Zgadza sie mam DDR LUB NIE JESTEM PEWIEN SDR

W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, jednak nie rozumiem czemu chcesz zmienić procek i płytę na gorsze :) Procesory poprzedniej generacji biły intela cenowo i wydajnościowo. Dobrze się zastanów co chcesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 16:48, iro1979 napisał:

...
> Zgadza sie mam DDR LUB NIE JESTEM PEWIEN SDR
W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, jednak nie rozumiem czemu chcesz zmienić procek
i płytę na gorsze :) Procesory poprzedniej generacji biły intela cenowo i wydajnościowo. Dobrze
się zastanów co chcesz zrobić.

Wlasnie sie jeszcze nie orientuje za dobrze,zanim podejme decyzje na co zmienic to wlasnie duzo sie
prubuje dowiedziec.Tez inna plyte znalazlem firmy ASUS [FSB 1000]Socket AM2 procesor AMD Atlon 64 lub Sempron.A z ta pamiecia FSB to wiekszosc plyt glownych ma DDR lub DDR 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie niedrogą klawiaturę, tak do 50 zł, z normalnym rozkładem przycisków, no i może jeszcze jakieś 5 programowalnych?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 17:47, kobe92 napisał:

Jaką polecacie niedrogą klawiaturę, tak do 50 zł, z normalnym rozkładem przycisków, no i może
jeszcze jakieś 5 programowalnych?:)

popatrz Trust sam mam taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac troche sie zamieszalem,niewiedzialem nawet,ze moja plyta glowna Shuttle AK32A to najgorsza plyta glowna do procesoru AMD Atlon 2400+,(2600+juz nie wchodzi w rachube)musze koniecznie zmienic plyte glowna.Pomocy bo chcem naprawde polepszyc moj komputer na AMD Atlon 64 w granicach(od 2800+/do 3800+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupić nowy komp.

Procesor Core 2 Duo 6300.
Karta: Gigabyte Silent Pipe GF 7600 GT lub 7900GS. (Właśnie, którą? A może coś innego?)

Jaka płyte polecilibyście?
Jakąś rozwojową, najlepiej z Gigabyte - mam sentyment do tej firmy.

Generalnie zalezy mi aby komp był cichy. Czy standardowe budy są ciche, czy też trzeba kupowac jakiś specjalną z odpowiednim wiatrakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 19:19, T34 napisał:

Zamierzam zakupić nowy komp.

Procesor Core 2 Duo 6300.
Karta: Gigabyte Silent Pipe GF 7600 GT lub 7900GS. (Właśnie, którą? A może coś innego?)

Jaka płyte polecilibyście?
Jakąś rozwojową, najlepiej z Gigabyte - mam sentyment do tej firmy.

Generalnie zalezy mi aby komp był cichy. Czy standardowe budy są ciche, czy też trzeba kupowac
jakiś specjalną z odpowiednim wiatrakiem?

Np ta płyta. Dobra i w dodatku nie tak droga http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30079

Co do gray mozesz wziasc 7900GS od Galaxy (zelman 1,2 ns) Bardzo dobra karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 19:19, T34 napisał:

Zamierzam zakupić nowy komp.

Procesor Core 2 Duo 6300.
Karta: Gigabyte Silent Pipe GF 7600 GT lub 7900GS. (Właśnie, którą? A może coś innego?)

Jaka płyte polecilibyście?
Jakąś rozwojową, najlepiej z Gigabyte - mam sentyment do tej firmy.

Generalnie zalezy mi aby komp był cichy. Czy standardowe budy są ciche, czy też trzeba kupowac
jakiś specjalną z odpowiednim wiatrakiem?


a ja polecam: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31137
sam z niej kożystam i dobże działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 15:29, Jaki Ganh1 napisał:

Np. Obvilion, Gothic 3....tego typu


Więcj na komputerze za 1500zł nie masz szans w to pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się