Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Hej wszystkim :)

Proszę o poradę, jak ulepszyć mój 4-letni PC, aby był gotowy na CoD Ghosts.

Obecny stan:
GIGABYTE GA-P55-UD3 Intel P55 LGA1156 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)
PROCESOR CORE i7 860 2.8GHz LGA1156 BOX
EVGA GeForce with Cuda GTX 260 55nm 896 MB DDR3/448b TV/DVI PCI-E (216cores) SSC (1,0ns) (675/2304/1458)
PATRIOT DDR3 4GB 1600MHZ 2x2GB CL9 GAMING ELK INTEL
Chieftec (CFT-750-14C) 750W

Niestety nie znam się na sprzęcie komputerowym, aby ocenić czy warto dokładać coś trochę lepszego, aby gra w miarę ok chodziła, czy może lepiej inwestować na kilka lat (raczej wykluczam zakup wszystkich nowych komponentów, ale jeśli uznacie, że to jedyna opcja, to dajcie znać). Chciałabym znaleźć złoty środek pomiędzy jakością PC a ilością wydanych zł. Jeśli macie czas na przemyślenie tego, to proszę o podanie różnych wariantów np. minimum, optimum.
Ja widzę to tak: za mało RAMu, ale czy lepiej kupić kolejne 2 lub 4 GB, czy może lepiej wyrzucić to co mam i wstawić 8 czy 16. Grafika za słaba, ale lepiej kupić taką za 700 zł czy za 1300 zł? A może od razu płytę główną wymienić, bo chyba przestarzała? Tylko czy jest sens? Jak widzicie, mam totalny mętlik, dlatego proszę o wsparcie. Budżet na wszystko, to powiedzmy 2000 zł, ale jeśli sądzicie, że nie trzeba aż tyle, albo że trzeba więcej, to pewnie coś znajdę ;)
Zdaję się na Waszą opinię.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko karte wymienił (grafiki)ewentualnie dołożył pamięci do 8giga .Wymiana procka to wymiana płyty głównej a to z kosztami sięwiąże.Procek jest mocny zobacz zalecaną kartę do tek gry i w to inwestuj zasilacz masz teżże 2 kary pociągnie więc mocniesza karta na brak energi nie będzie nażekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dokup 4 GB pamięci operacyjnej - najlepiej takie same lub bardzo podobne pod względem parametrów kości jak te już posiadane.
Czy warto wymieniać kartę graficzną? Moim zdaniem nie - w tej chwili masz dobrze zbalansowany zestaw - żaden z podzespółow nie jest wyraźnie wydajniejszy od pozostałych.
Karty graficzne są dość szybko starzejącymi się podzespołami - kupisz w tej chwili kartę za 1500 zł, w przyszłym roku będzie warta 1000 zł.
Na Twoim miejscu bym jeszcze poczekał, dołożył 500 zł i od razu kupił procesor, płytę główną i kartę graficzną. Nawet za 2000 zł spokojnie kupisz to wszystko. W każdym razie kupno samej karty w chwili obecnej byłby, moim skromnym zdaniem, błędem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję carter i pawbuk :) Rozglądam się za pamięcią (próbuję wyczaić o co chodzi z subtelnymi różnicami między nimi) - chyba zainwestuję w to więcej - myślę o 2x8 GB. Kartę muszę zmienić, ale tu właśnie nie wiem czy minimum z wymagań gry czy coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 18:48, martat84 napisał:

Hej wszystkim :)

Proszę o poradę, jak ulepszyć mój 4-letni PC, aby był gotowy na CoD Ghosts.

[...]

Dnia 26.10.2013 o 18:48, martat84 napisał:

Zdaję się na Waszą opinię.

Pozdrawiam


ram do przynajmniej 8GB i grafika np gtx 660 (zaliczają obniżkę cen) lub gtx760, im więcej pamięci na karcie tym lepiej
procesor jest ok, zwłaszcza że to i7 - 8 wątków i turbo do 3.4 powinno wystarczyć

te dwa elementy nie mieszczą się w minimalnych gry a poza tym, dobrze się zbroić bo nowa generacja konsol podniesie średnią wymagań gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:34, martat84 napisał:

Dziękuję carter i pawbuk :) Rozglądam się za pamięcią (próbuję wyczaić o co chodzi z
subtelnymi różnicami między nimi) - chyba zainwestuję w to więcej - myślę o 2x8 GB. Kartę
muszę zmienić, ale tu właśnie nie wiem czy minimum z wymagań gry czy coś nowego.


Jeśli już teraz masz zamiar kupować kartę graficzną, to od razu najlepiej najmocniejszą w danym budżecie ;) Ja bym proponowal albo GTX770 albo tańszego Radeona R9 280X - pierwsza kosztuje niecałe 1500 zł, drugą można znaleźć już za 1100 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 20:52, Zgreed66 napisał:

Nie przesadzaj Lynnfieldy to dalej mocne procki.


Gdzie ja napisałem, że są słabe? ;) Po prostu uważam, że jak już coś zmieniać, to od razu wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 21:06, pawbuk napisał:

Gdzie ja napisałem, że są słabe? ;) Po prostu uważam, że jak już coś zmieniać, to od
razu wszystko ;)

A ja odwrotnie. Jak procek może to warto go zostawić i zmienić kartę. Poczekać, aż platforma przestanie spełniać swoje zadanie co zajmie ładnych parę lat. I wtedy wymienić na coś znacznie mocniejszego jak dziś.
IMO lepszy biznes. Szczególnie przy Haswellach, które w sumie są już martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 21:44, pawbuk napisał:

Teraz nie ma sensu niczego zmieniać - ja bym poczekał do przyszłego roku, sierpnia albo
września ;)

Dalej nie będzie miało sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam taką pamięć: Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP
A o karcie myślę GTX 770, producent chyba EVGA, tylko nie wiem czy 2 czy 4GB. Jak myślicie, ile lat pociągnę na 2GB póki 4 nie stanie się powszechnym wymaganiem i 2 będzie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:02, Zgreed66 napisał:

Dalej nie będzie miało sensu.


Ja jestem innego zdania ;) Oczywiście, po podkręceniu ten procesor może jeszcze jakiś czas posłużyć, ale wydajnościowo (w grach) to poziom i3, a nie i5 :) Przy takim procku karta za 1500 zl może nie pokazać wszystkich swoich możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:06, martat84 napisał:

Wybrałam taką pamięć: Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP
A o karcie myślę GTX 770, producent chyba EVGA, tylko nie wiem czy 2 czy 4GB. Jak myślicie,
ile lat pociągnę na 2GB póki 4 nie stanie się powszechnym wymaganiem i 2 będzie za mało?

Nie tak to kochana nie da rady mamy te same płyty główne.
Znaczy masz 4 sloty na pamięć płyta obsługuje maks 16 giga czyli na slot po 4 jak włożysz 8 to i tak zobaczy 4 sprawdzone.Niestety mósi być 4x4giga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:06, martat84 napisał:

Wybrałam taką pamięć: Patriot Viper 3 Intel DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP
A o karcie myślę GTX 770, producent chyba EVGA, tylko nie wiem czy 2 czy 4GB. Jak myślicie,
ile lat pociągnę na 2GB póki 4 nie stanie się powszechnym wymaganiem i 2 będzie za mało?


battlefield 4 już teraz w rekomendowanych ma 3gb na karcie graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:13, Carter napisał:

Nie tak to kochana nie da rady mamy te same płyty główne.
Znaczy masz 4 sloty na pamięć płyta obsługuje maks 16 giga czyli na slot po 4 jak włożysz
8 to i tak zobaczy 4 sprawdzone.Niestety mósi być 4x4giga


Dobrze, że ktoś to czyta :) Planowałam teraz wymienić RAM i grafikę, a za rok czy 2 lata płytę. Ja jestem takim laikiem, że nie miałam pojęcia, że jest takie ograniczenie na płycie ;) Dzięki.
Tylko teraz nadal jestem w punkcie wyjścia ;] Nie wiem czy doinwestować do minimum, czy teraz wszystko wymieniać - może z wyjątkiem procesora. Mam fundusz na większe zakupy, ale jeśli ma to być tylko fanaberia, to tak bym nie chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:25, martat84 napisał:

Tylko teraz nadal jestem w punkcie wyjścia ;] Nie wiem czy doinwestować do minimum, czy
teraz wszystko wymieniać - może z wyjątkiem procesora. Mam fundusz na większe zakupy,
ale jeśli ma to być tylko fanaberia, to tak bym nie chciała...


Procesor i płytę głowną trzeba kupować razem :) A to byłby koszt ok 1000 zł. Nie polecałbym jednak już w tym roku wymieniać procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:41, pawbuk napisał:

Widzę, na poziomie nowych i3 Haswell ;) Na razie to wystarcza, ale za rok, jak next-geny
już chwilę będą na rynku? :)

Mogą sobie być. Najpierw ma coś tego kompa zajechać. Na to się nie zapowiada. Bo równie można powiedzieć, że za 2-3lata wyjdą znacznie wydajniejsze podzespoły i zapewne nowa podstawka intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się