Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2013 o 13:51, lis_23 napisał:

Którą obudowę do 400 zł polecacie?


Weź tą, która Ci się bardziej podoba :D W tej cenie ja bym brał Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl - wg mnie jest najładniejsza :D Ale wiadomo, że o ogustach się nie dyskutuje :D Jak się zdecydujesz na SilentiumPC, to zawsze możesz wymienić wentylatory na lepsze, choć wyjdzie to drożej :)

Dnia 27.11.2013 o 13:51, lis_23 napisał:


druga sprawa, jak już się zdecyduję, powiedzmy na SilentiumPC to czy warto dokładać tam
dodatkowe wentyle?


Ja bym po prostu wymienił te fabryczne choćby na wspomniane Enermaxy - 3 wydajne wentylatory (2 z przodu, jeden z tyłu) powinny spokojnie wystarczyć :)

Dnia 27.11.2013 o 13:51, lis_23 napisał:

jeżeli dołożę wentylator na dole obok zasilacza to dać go na nawiew czy na wywiew?


Nie ma potrzeby dokładania ;) Jeśli jednak się uprzesz to powinien to być wentylator wwiewowy :D

Dnia 27.11.2013 o 13:51, lis_23 napisał:

warto instalować wentylatory na górnym panelu obudowy?


Można zainstalować jeden wentylator wywiewowy nad radiatorem procesora, ale nie jest to konieczne :)

Dnia 27.11.2013 o 13:51, lis_23 napisał:

jeżeli już brać wentylatory to Enermax UCTB będą dobre?.


Słyszałem o ich sporo dobrego, sam się nawet kiedyś nad nimi zastanawiałem, ale ostatecznie kasa poszła na coś ważniejszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić laptopa dla niewymagającej osoby, głównie do przeglądania internetu, skype i takie tam zgredowe sprawy. Ma być dla moich rodziców, którzy w temacie nie siedzą, a ja rzadko będę miał okazję do lapka zajrzeć, więc musi być bezawaryjny na tyle na ile to możliwe. Żadnych gier tam nie trzeba, ważne żeby system i internet nie zamulały. Mój budżet to 1100 zł i próbuję wyhaczyć jakąś promocję. Może być bez systemu operacyjnego, jeśli miałby być to tylko W7 z którym są obeznani. Bardzo proszę o jakieś propozycje bo gwiazdka się zbliża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gladius x80 ma dwa przednie wentylatory z podświetlaniem, da się owo podświetlanie przenieść na nowe wentylatory / powiedzmy te Enermax UCTB / czy lepiej dokupić inne, lepsze wentyle już z podświetleniem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za porady ;) Myślę, że jednak zdecyduje się na tę i5-tkę. Co do ramu to w sumie mógłbym od razu kupić to 8 GB, bo jednak trochę kasy mogę dołożyć, ale zastanawiam się czy aktualnie słabszym punktem w kompie niż 4 GB ramu nie będzie karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu pisałem że planuję upgrade za jakiś czas dopiero ale wygląda na to że muszę się z tym pospieszyć, tak więc spędziłem jakiś czas buszując po necie w poszukiwaniu składników jako że nie miałem styczności z "nowinkami" z dziedziny pc od jakichś 7 lat, tak więc na dzień dzisiejszy strzelam w coś takiego;
dodam że posiadam zasiłke chiefteca 560W który kupiłem jakieś 3 lata temu, który wystarczy (tak mi się przynajmniej wydaje) oraz dysk ssd pod system

proszę o jakieś ewentualne wskazówki i/lub ocenę tego co skleciłem ;]

20131128203040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup PC ma to być cały PC składany od podstaw :) nie znam się zbytnio na składaniu komputerów, dopiero się o tym uczę i z tego co sam wyczytałem na necie forach itd. złożyłem taki zestaw :

http://www.morele.net/inventory/info/QPKEU4/

Jednak przerasta mnie on delikatnie cenowo ( PC miał mnie kosztować 1700zł wyszło 2000zł) jednak byłbym skłonny kupić coś takiego za te 2k i tutaj pytanie czy za 2tys złotych to dobry wybór? czy da się tutaj na czymś ukrócić ceny?
a po 2 to czy wszystkie części bedą ze sobą współpracowały?
Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 16:00, DeXterr06 napisał:

Jednak przerasta mnie on delikatnie cenowo ( PC miał mnie kosztować 1700zł wyszło 2000zł)
jednak byłbym skłonny kupić coś takiego za te 2k i tutaj pytanie czy za 2tys złotych
to dobry wybór? czy da się tutaj na czymś ukrócić ceny?
a po 2 to czy wszystkie części bedą ze sobą współpracowały?
Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź :)


Jak na początek nieźle, ale trzeba poprawić kilka rzeczy.
Procesor i płyta główna ok.
Z karty graficznej można zejść nieco niżej i kupić wersję od MSI - jeden wiatrak ale kultura pracy jest ok, wiem bo ją mam :)
Dołożyć trzeba niestety kosztem RAM''u do obudowy i zasilacza - wbrew pozorom to ważne części. Obudowa ma znaczenie dla temperatur pracy a to wpływa na komfort pracy oraz żywotność kompa. Zasilacz nie może być no-name, będzie awaria i odpukać komputer do wymiany.
Dysk twardy który wybrałeś, też nie bardzo nadaje się też do komfortowego grania.
Ode mnie za 2000 taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/s7Y7lz/

Jeśli chcesz zejść z ceny, sensownie będzie kupić Puntium G3220. Oszczędzasz 220 zł a pograć nadal pograsz. Doskładasz kasę do i5 i masz całkiem sensowny zestaw.
Możesz też pomyśleć o Radeonie 7790 - kosztuje jakieś 180 złotych taniej, ale jest też od kilkunastu do nawet 20 paru procent mniej wydajny.

Nie wiem co chcesz na tym komputerze robić(grać - w co? Pracować - na czym?), więc ciężko doradzić z czego zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za parę dni poskładam coś takiego dla kumpla
http://www.morele.net/inventory/info/Mgzgnj/
Brutusa wcięło z oferty to wsadziłem budę Aerocoola

Warto zauwazyć, że są fajne i tanie modele pamięci na morelach.
Vipery które wsadziłem (265zł), Ballistix Sport, HyperX Beast, czy A-Data Titanium.
Wszystko poniżej 3 stów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 20:03, Zgreed66 napisał:

Ja za parę dni poskładam coś takiego dla kumpla
http://www.morele.net/inventory/info/Mgzgnj/
Brutusa wcięło z oferty to wsadziłem budę Aerocoola

Warto zauwazyć, że są fajne i tanie modele pamięci na morelach.
Vipery które wsadziłem (265zł), Ballistix Sport, HyperX Beast, czy A-Data Titanium.
Wszystko poniżej 3 stów.


Pytanko dot. zasilacza - 450 wystarczy? Ostatnio zmieniałem kartę na Radka 7850 i tam radzą, żeby zasilacz był minimum 500W. Nie żebym się czepiał czy coś - pytanie czysto z ciekawości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 22:39, eNcore napisał:

Pytanko dot. zasilacza - 450 wystarczy? Ostatnio zmieniałem kartę na Radka 7850 i tam
radzą, żeby zasilacz był minimum 500W. Nie żebym się czepiał czy coś - pytanie czysto
z ciekawości ;)

Musi mieć wystarczająco mocny obwód 12V. W tym wypadku jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 18:11, ScaredOfGhosts napisał:

Z karty graficznej można zejść nieco niżej i kupić wersję od MSI
Ode mnie za 2000 taki zestaw:
http://www.morele.net/inventory/info/s7Y7lz/

Jeśli chcesz zejść z ceny, sensownie będzie kupić Puntium G3220. Oszczędzasz 220 zł a
pograć nadal pograsz. Doskładasz kasę do i5 i masz całkiem sensowny zestaw.

Nie wiem co chcesz na tym komputerze robić(grać - w co? Pracować - na czym?), więc ciężko


-Czy to,że będzie to 660 od MSI z pojedynczym chłodzeniem wpłynie jakoś na jakość pracy grafiki? jej wydajność? może lepiej wsadzić gtx650Ti ?
-Czy ten zestaw będzie rozwojowy? czy na tej płycie będę mógł za np 2 lata bez problemu zamontować jakąś grafikę GTX 7xxx? i rozbudowac ramy np. do 16 gb ( ramy do 8gb rozbuduje jak tylko będę miał trochę wolnego grosza ;))
-czy ten procek jak narazie da radę przy grach typu BF4- fifa 14 itp. ( najnowsze tytuły)? a np za te 2 lata założyłbym też na tej płycie głównej jakieś nawet i7?
- a komputer ma służyć tylko i wyłącznie do gier, dlatego gry muszą płynnie działać w full hd na tv 32'' i na tym mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 04:15, DeXterr06 napisał:

- a komputer ma służyć tylko i wyłącznie do gier, dlatego gry muszą płynnie działać w
full hd na tv 32'' i na tym mi zależy

- Chłodzenie nie ma tutaj znaczenia. ASUS może być te 2-3 klatki szybszy bo ma o 14Mhz wyżej taktowany rdzeń.
- Na dzień dzisiejszy i3(a nawet ten pentium G3220, choć jest mniej wydajny) spokojnie poradzi sobie grami dzisiejszej generacji. Natomiast premiera nowych konsol może coś tu namieszać. Niemniej dzisiaj BF4 i Fifa 14 spokojnie w FullHD dadzą radę. Raczej nie na ultra, ale spokojnie pograsz - szczególnie, że w BF''ie nie ma kolosalnej różnicy w jakości grafiki niezależnie od ustawień.
- Na tę płytę i obudowę spokojnie wejdą grafiki Geforce 7xx(i nowe serie też), czy nowe Radeony(których tutaj nie polecam głównie dlatego, że nie dodają na razie w Polsce do nich gier oraz póki co mają "podatek od nowości". Jeśli myślisz o zestawie ze starszym Radeonem zerknij na to co Ci złożył Zgred66 - http://www.morele.net/inventory/info/Mgzgnj/ . 7870 jest o parę klatek szybszy od Asusa(a więc już zauważalnie szybszy od tego MSI), ale nie dostaniesz do niego gier(AC IV i Splintel Cell piechotą nie chodzą).
Na płytę zamontujesz każdego Haswella - niezależnie od tego, czy to i3,i5 czy i7. Musisz tylko poczytać na stronie producenta, czy nie będziesz musiał zaktualizować BIOS''u(Składając zamówienie zapytaj, czy płyta ma wgrany najnowszy BIOS). Co dziś jest banalne.
- RAM możesz rozbudować, ale jeśli chesz do 16GB to będziesz musiał kupić kości po 8 GB bo płyta główna ma tylko 2 sloty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuję Waszej pomocy. Mam do zrobienia zadanie na wtorek. Moim zadaniem jest "złożyć" komputer biurowy w przedziale cenowym 2200-2500 zł. Jedną z najważniejszych rzeczy tam, to jakaś drukarka multimedialna, pakiet office. Podać mam dane techniczne, wycenę oraz osobiste sugestie. Szukałem takiego komputera, ale nic nie mogę znaleźć :/ PROSZĘ O POMOC!
PS. Komputer ma być z tego roku, nie sprzed kilku lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2013 o 08:06, ScaredOfGhosts napisał:

- Na dzień dzisiejszy i3(a nawet ten pentium G3220, choć jest mniej wydajny) spokojnie
poradzi sobie grami dzisiejszej generacji.
Jeśli myślisz o zestawie ze starszym
Radeonem zerknij na to co Ci złożył Zgred66 - http://www.morele.net/inventory/info/Mgzgnj/
. 7870 jest o parę klatek szybszy od Asusa(a więc już zauważalnie szybszy od tego MSI),
- RAM możesz rozbudować, ale jeśli chesz do 16GB to będziesz musiał kupić kości po 8
GB bo płyta główna ma tylko 2 sloty.


Chyba wezmę asusa GTX 660 ( jest tylko 20zł droższa od MSI) a poza tym to po 1. dostane do niej dwie gry(AC IV kosztowałoby mnie 150 zł w wersji cyfrowej a Tom Clancy''s 100zł więc dostaje gry warte 250zł za to, że kupię coś co kupić i tak muszę) a po 2. 36 miesięcy gwarancji zamiast 24 miesięcy jak to jest w przypadku HD7870 kosztem około 4 fps więc to stosunkowo niewiele.
A co do RAM to może wezmę płytę główną z komputera który zaproponował Zgred66- http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-g43-intel-b87-lga-1150-matx-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-b85m-g43-585576/
jest to dobra płyta główna? rozważając te same warunki co wcześniej czyli dokupienie w późniejszym czasie jakiegoś Haswella i czy wejdą do niej za jakieś 2 lata najnowsze grafiki? miałbym w niej 4 sloty na RAM przez co mógłbym później powoli montować kolejne kości 4gb RAM, co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do procesora to zostanę przy i3 patrzyłem na porównania i o wiele ucieka już temu Pentium i wydaje mi się, że bardziej pozwoli rozwinąć skrzydła GTX 660, dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2013 o 13:11, DeXterr06 napisał:

A co do procesora to zostanę przy i3 patrzyłem na porównania i o wiele ucieka już temu
Pentium i wydaje mi się, że bardziej pozwoli rozwinąć skrzydła GTX 660, dobrze myślę?

Tak, płyta jest jak najbardziej ok. Możesz tam włożyć 4 kości, tylko pamiętaj, żeby miały te same parametry a najlepiej były po prostu takie same.
I3 jest lepsze od tego pentiuma chociażby w tym, że obsługuje 4 wątki a to faktycznie w nowszych grach może się przydać. Jak możesz sobie pozwolić to jasne, że i3 jest lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się