Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No jak chcesz odpicować to tak, ale kolega chciał zmieniać komputer małymi krokami po kilkaset złotych, a tu musiałby wypluć koło 5 tysiecy. Zresztą różnica w wydajności chyba nie jest 4 razy większa niż płyty za 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No różnica w wydajności nie,ale lepiej współpracuje z innymi częściami i ma więcej miejsc na takie tam Ramy czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 10:38, Guciothic napisał:

Wiem, że to nie jest dobry tematr na to, ale czy ktoś wie co zrobić, aby się prąd na śrubkach
od obudowy nie zbierał?


Dotykaj ich czubkiem języka co jakiś czas, dzięki temu się rozładują... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 10:42, Dominik84 napisał:

> Wiem, że to nie jest dobry tematr na to, ale czy ktoś wie co zrobić, aby się prąd na śrubkach

> od obudowy nie zbierał?

Dotykaj ich czubkiem języka co jakiś czas, dzięki temu się rozładują... XD

Ale sie serio pytam, bo koleżanka ma problem. A nie chce wydawać kasy na nowy zasilacz, i starego nie mogę zmodyfikować, bo gwarancję straci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 10:50, pan m. napisał:

Może kupić nowe sróbki albo nową obudowę zasilacza?

Najchętniej to bym pogrzebał w zasilaczu, ale Ona się boi. Więc nic nie zrobię:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A ten prąd to tylko na śrubkach, czy na obudowie też, w zasadzie to na rogach obudowy będzie to najbardziej czuć??? Może być problem z uziemieniem sprzętu i mały prąd płynie na obudowę, co jest bardzo niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ją przekonaj.Odepnij zasilacz i majstruj.Ale to musi być coś z tą obudową lu ze śróbkami.Majsterkowanie przy zasilaczu chyba nic nie da.A jaką ma moc ten zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 10:26, nurz napisał:

Płyta za 940 zł to lekka przesada, tylko dla niemających co robić z pieniędzmi albo świrów

No teraz to czuje się urażony....świrów ? Moja płyta kosztuje troche ponad tą kwotę i nie czuje się niestabilny psychicznie. Ciekawe co byś powiedział na ludzi zbierających znaczki czy numizmatyków którzy wydają tysiące po to by mieć coś w swojej kolekcji ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w takim razie przepraszam. Ale wydaje mi się że płytę za kilka lat wyrzucisz do kosza ew.sprzedasz lub odłożysz na szafę i nie będziesz jej głaskał i nad nią cmokał. Chyba płyty nie kupujesz po to żeby ją mieć w kolekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze mi sie nie zadarzyło żeby padła mi płyta, ale może mam po prostu szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 11:49, pan m. napisał:

Im droższa,tym lepsza,tym dłużej wytrzyma.



To prawda, miałem do czynienia z tanimi i drogimi płytami i wiem, że jakość kosztuje, warto wydać trochę więcej kasy i mieć świadomość,że sprzęt jest na miarę oczekiwań, bo to tylko od nas zależy co chcemy w skrzyni mieć. 9 i od naszego budżetu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ktoś chce złożyć kompa za 2 - 2,5 tysiąca to takiej płyty nie kupi, kupi tanią ale w 95% przypadków zupełnie wystarczającą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2007 o 12:20, nurz napisał:

Tylko jak ktoś chce złożyć kompa za 2 - 2,5 tysiąca to takiej płyty nie kupi, kupi tanią ale
w 95% przypadków zupełnie wystarczającą



Do czasu kiedy ta płyta padnie, spali się , albo bios szlag trafi. Każda płyta w cenie do 250 zł u mnie padła po max roku użytkowania, u znajomych bywało podobnie. Co też nie jest regułą, bo tanie nie znaczy od razu badziewne, po prostu trzeba pomysleć trochę i można kupić tanio i dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się