Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2007 o 04:25, hehe napisał:

Mi z kolei wystarcza w zupełności 120 GB. Jeszcze nigdy nie udało mi się go zapełnić. Pamiętaj
też, że im większy dysk tym dłuższy czas dostępu, no i oczywiście cena rośnie...



A mi 250 Gb ledwo.......a co do ceny to róznice między 160 a 200, czy 200 a 250 (oczywiście GB) są strasznie małe. To w zasadzie ten sam dysk tylko z bardziej "upakowanym talerzem" :) czy większą ich ilością. Sama technologia jest taka sama więc cena nie jest znacząco różna.
Co innego dyski 500 czy 750 GB, czy nawet większe. Po pierwsze to nowość na rynku więc z tad i wysoka cena, a po drugie troche inna technologia produkcji, czy większa ilość talerzy tez powoduje wyższą cenę oczywiście do czasu..........
Chyba dwa albo trzy lata temu ja za swojego Samsunga SP 250 GB dałem 511 Zł (lol) a teraz to 260zł albo mniej troszkę. Tak więc markating i nowość na rynku podbijają ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do klawiatury. Zabieram się za zmianę mojej i jakoś mi ciągle szkoda (w końcu ona chyba z 10 lat ma i ciągle działa bez zarzutów). No ale wypadało by już zmienić. Głośna strasznie (szczególnie w porównaniu z tymi nowymi) no i brudna (już jej chyba nigdy nie dam rady domyć). Ale klawiaturka piękna, łamana (ergonomiczna), mógłbym tylko jej plusy wymieniać. W końcu to moja pierwsza i jak dotychczas jedyna klawiatura, mam do niej sentyment, no ale trzeba ją na emeryturę już wysłać.

Znalazłem więc coś takiego
http://www.proline.pl/shop.php?prodid=MS+NATURAL+ERGO+4000

Co o tym myślicie, ktoś może ma i mógłby się podzielić wrażeniami? A może możecie polecić jakąś inną ergonomiczną (czarną)?

I w związku z tą klawiaturą mam jeszcze pytanie. Otóż jak zachowują się klawiatury USB jeśli będę chciał coś w BIOSIE podziałać. Nie będzie z tym żadnych problemów. Albo podczas instalacji systemu? Czy nie będę musiał przypadkiem wtedy wracać na PS/2? Pytam bo wiem jak miałem z myszką, nawet w systemie nie działała, dopóki Windows sobie jej nie wykrył i sterowników uniwersalnych nie zainstalował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2007 o 15:38, Feniks napisał:

I w związku z tą klawiaturą mam jeszcze pytanie. Otóż jak zachowują się klawiatury USB jeśli
będę chciał coś w BIOSIE podziałać. Nie będzie z tym żadnych problemów. Albo podczas instalacji
systemu? Czy nie będę musiał przypadkiem wtedy wracać na PS/2?

To zależy od płyty - pamiętam że na 939 była płyta Asusa która robiła takie problemy z klawiatura pod usb. Poszperaj na forach [PurePc].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 21:52, pan m. napisał:

A co trzeba zrobić,by mieć więcej wejść USB?

Mieć kartę z takowymi. Do nabycia w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już kompa, ale chce zrobić upgrade nie wymieniając całego tylko kupując nową płyte główną, procesor, karte graficzną i ewentualnie pamieć jeśli płyta nie obsłuży tej co mam oto co chce kupić:
Karta graficzna: Galaxy 7600 GS (może jakąś lepszą?, ale tanią doradzcie)
Procesor: Intel Pantium4 3.6 Ghz
Płyta główna-jaka? chciałbym żeby wszedł mi P4 a później chciałbym ewentualnie wymienić na Core2Duo chciałbym żeby miała złącze PCI x16 i była w jakiejś cenie do 300 zł

Chciałbym się z tym zmieścić do lekko ponad 800 zł(ile do wszystko będzie kosztować?)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co można zrobić z ompem aby go przyspieszyć?Kupowanie części nie wchodzi w grę.Myślę tu o jekiejś zmianie ustawień itp.Mój komp Intel 4 2.80Ghz 1Gb ram Ge force FX 5600 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 800 pln możesz kupić athlon3000 pod socket939=250pln, płyte główną pod to=200pln, 7600GS=400pln, pentiuma cie nie radze bo to straszne padło. A za 800pln nie kupisz niczego z C2D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety mając grafikę 5600 nie przyspieszysz swojego kompa. Grafiki serii 5200, 5500, 5600 to kiszka straszna. Wydajniejsze od nich są nawet grafiki zintegrowane z płytami głównymi. Jeśli koniecznie chcesz kompa przyspieszyć to proponowałbym kupić nową grafikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niczego nie kupie tylko chciałem sobie taką płyte główną kupić żebym za pare miesięcy mógł wymienić na C2D.Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety mając grafikę 5600 nie przyspieszysz swojego kompa. Grafiki serii 5200, 5500, 5600

Dnia 10.02.2007 o 18:34, mrosi napisał:

to kiszka straszna. Wydajniejsze od nich są nawet grafiki zintegrowane z płytami głównymi.
Jeśli koniecznie chcesz kompa przyspieszyć to proponowałbym kupić nową grafikę


No ja bym się nie zgodził tak do końca, może coś w tym prawdy jest, ale ja mając swego czasu FX5600XT nie narzekałem ( to akurat do czasu) , kiedy ją kupowałem dałem za nią prawie 400 zł, i nie było tak źle. Oprócz dobrego sprzętu ważna jest sam konfiguracja windy czy oprogramowania. Wiem,że bywa tak iż komputer sprzętowo lepszy z zaśmieconym systemem będzie mniej wydajny niż komp słabszy ale za to z dobrze skonfigurowanym i nie zaśmieconym systemem.
Mimo to grafika to chyba najszybciej starzejący się podzespół komputera, więc nie ma się co dziwić, że sprzęt dobry i w miarę wydajny szybko staje sie stary z perspektywy nowinek i zmian na rynku GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (z miesiąc będzie) kilka razy dziennie pada u mnie w domu prąd - gdzieś na sekundę - światło przygasa, telewizor się nawet nie wyłącza, tylko ten komputer tego nie wytrzymuje... Dosyć to było kłopotliwe (zwłaszcza pisząc ściągi na egzaminy po nocach), ale mojemu komputerowi staruszkowi (3 lata) nawet to nie robiło już różnicy (i tak wyskakiwały przy włączaniu jakieś komunikaty o błędach). Ostatnio nabyłem nowego kompa. Po takim pierwszym restarcie na ostro - znowu przerwa w dostawie energii - mało co mnie krew nie zalała. Nowiutki sprzęt a panowie z elektrowni od razu chcą mi go zepsuć. Tak więc zakupiłem zasilacz UPS (Trust 500VA UPS PW-4050T), który starcza na 15-30 min - tak aby spokojnie w razie czego zapisać dane. W tej sprawie mam pytanie: czy muszę go jakoś instalować (tj. ten UPS)? Działa bez zarzutu (czytajcie: wyłączyłem prąd w kamienicy...). W opcjach zasilania (Windows XP Professional) jest opcja zasilaczy UPS, ale jakieś polaryzacje trzeba ustawiać czy jakoś tak. Nie mam pojęcia jak to ustawić, może powinienem sobie dać z tym spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z teco co mi wiadomo, nie jest to konieczne do działania UPS, ale podobno znacznie zwiększa jego funkcjonalność i poprawność działania - mowa o zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, które zazwyczaj można ściągnąć ze strony producenta. Aha, no i oczywiście w tym przypadku będziesz potrzebował odpowiedniego kabla (jeszcze się nie spotkałem z taką sytuacą, aby był dołączony do UPSa...), bodajże o zakończeniu RD32 czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno (chociaż najpewniej wyczytałeś to już w instrukcji, ale nie zaszkodzi;): upewnij się, że masz UPS podłączonego do kontaktu z uziemieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 07:05, Sth`Devilish napisał:

A i jeszcze jedno (chociaż najpewniej wyczytałeś to już w instrukcji, ale nie zaszkodzi;):
upewnij się, że masz UPS podłączonego do kontaktu z uziemieniem.



To jest niezmiernie ważne. Jeśli (nawet nie mówiąc o UPS) masz kompa w gniazdku bez uziemienia, to oprócz prądu płynącego na obudowie, masz szansę stać się posiadaczem tosta krzemowego :P
Ja swego czasu, kilka lat temu, kiedy moja wiedza była "mniejsza" miałem kompa właśnie tak podłączonego. W domu jest trochę stara instalacja i mimo że w gniazdku jest bolec, to uziemienie nie było podpięte. Skończyło się to pewnego razu spaleniem totalnym sprzętu :( ( na szczęście gwarancję uznano). W nowych domach, czy z nową instalacją nie będzie takiego problemu, mimo to UPS to dobra sprawa, szczególnie jak są w okolicy problemy z energią elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam zamiar zakupić sobie płytę główną Gigabyte GA-965G-DS3 czy ktoś zna linki do stron z testem tej płyty chodzi mi szczególnie o benchmarki jak sprawuje się wbudowany układ graficzny Intel X3000 jaka jest jego wydajność?.
Jeśli ma ktoś taką płytę niech również napisze jakie ma minusy i plusy i czy wogóle warto ją kupować?

Z góry za wszelką pomoc thx i pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 09:42, marian538 napisał:

>/.../ W nowych domach, czy z nową instalacją nie będzie takiego problemu, mimo
to UPS to dobra sprawa, szczególnie jak są w okolicy problemy z energią elektryczną.

W tak zwanych nowych domach uziemienie polega na tym, że bolec jest w gniazdku podłączony do przewodu z fazą zerową. Teoretycznie to starcza, ale takie uziemienie można samemu zrobić, do czego nie zachęcam ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To u mnie nie ma przewodu z fazą zerową, i uziemienie jest zrobione "na krótko" czyli połączono bolec z masą. Dlatego też mam UPS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:26, marian538 napisał:

/.../
To u mnie nie ma przewodu z fazą zerową, i uziemienie jest zrobione "na krótko" czyli połączono
bolec z masą. Dlatego też mam UPS :P

To, co Ty nazywasz masą, ja nazywam fazą zerową. Ogólnie, do gniazdka dochodzą tylko dwa przewody, jeden pod napięciem, a drugi nie. Bolec podłączony jest do tego drugiego przewodu, czyli spięty "na krótko". UPS mam nie dlatego, a dlatego, że mam zaniki prądu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się