Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2007 o 21:03, kulfoniarz napisał:

> (...)

Mam screena, może pomoże mi pomóc? :P

a moglbys poszukac zakladke wlasciwosci pamieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:09, kulfoniarz napisał:

> a moglbys poszukac zakladke wlasciwosci pamieci??

Czy to jest to?

.. nie kupuj szybszych pamieci bo i tak beda dzialaly jak wolniejsze, kiedy kupowales kompa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:11, wacek225 napisał:

.. nie kupuj szybszych pamieci bo i tak beda dzialaly jak wolniejsze, kiedy kupowales kompa??


3 lata temu, a co? Zamiast pamięci lepiej kupić od razu nowego kompa, tak? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:14, kulfoniarz napisał:

> .. nie kupuj szybszych pamieci bo i tak beda dzialaly jak wolniejsze, kiedy kupowales
kompa??

3 lata temu, a co? Zamiast pamięci lepiej kupić od razu nowego kompa, tak? :P

nie nie.tak pytalem z ciekawosci. a co do pamieci: mozesz kupic pamieci roznych firm, ja mam kingstona i goodrama i jakos smiga!
bo jezeli masz kase no to moglbys kompa troche wspomóc:)
pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:16, wacek225 napisał:

(...)


Jeszcze nie dowiedziałem się ile ramu moja płyta głowna "wytrzyma", dałem screeny i chyba coś można według nich powiedzieć? 512 mogę spokojnie zakupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:27, kulfoniarz napisał:

> (...)

Jeszcze nie dowiedziałem się ile ramu moja płyta głowna "wytrzyma", dałem screeny i chyba coś
można według nich powiedzieć? 512 mogę spokojnie zakupic?

na podst. screenów nic nie potrafie stwierdzic ale przejrzyj instr. od pl. gl. tam na 100% musi byc napisane ile pociagnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:35, Dead-pl napisał:

"intel plumb island d845epi" a tu link do nfo o niej
==> http://www.intel.com/design/motherbd/pi/
z tego wynika że płyta obsługuje pamięci typy DDR 200/266/333MHz


Stronka nie mówi mi dużo, ale widzę że moja płyta wytrzyma dodatkowe 512 NB RAMu, nawet wiecej... dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 21:40, kulfoniarz napisał:

> "intel plumb island d845epi" a tu link do nfo o niej
> ==> http://www.intel.com/design/motherbd/pi/
> z tego wynika że płyta obsługuje pamięci typy DDR 200/266/333MHz

Stronka nie mówi mi dużo, ale widzę że moja płyta wytrzyma dodatkowe 512 NB RAMu, nawet wiecej...
dobrze myślę?


Z tego co tam zamieścili wychodzi że widzi do 2GB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie, towarzysze!

Jeżeli mam następujący sprzęt:
Pł.gł.: ASUS P4PE-X
procesor Celeron 2,4 GHz
Radeona 9800SE (AGP 4/8x)
oraz 512 MB pamięci DDR (nie DDR2)

to jak wymienić podzespoły (najlepiej byłoby zacząć od płyty głównej), by możliwie rozłożyć wydatek? Swego czasu poruszyłem w temacie o problemach z kompem kwestię płyt głównych obsługujących dwa rodzaje pamięci oraz mających w miarę uniwersalny socket 775. Czy da się coś przy tym zrobić, by na takiej płycie ,,ruszyć" takie trupy, jakimi niewątpliwie są: mój procesor i karta graf.? Te byłyby stopniowo wymieniane, ale jedno nie ma prawa przeszkadzać drugiemu, tym bardziej, że mogę wydać co najwyżej kilkaset złotych (czyli w zasadzie jeden ,,element") na kwartał (ew. nieco więcej jeżeli idzie o tak ,,złotożerne" rzeczy jak procesory). Poza tym, sprzęt ma w założeniach pozostać po takim upgradzie niezmieniony przez kilka następnych lat (zapewne co najmniej z pięć).

Od komputera oczekuję w tym wypadku: skróconego czasu ładowania poziomów (czyli w zasadzie przede wszystkim pamięć + częściowo procesor; pod względem czasu ładowania i doładowywania w trakcie rozgrywki jest w tej chwili po prostu tragicznie) oraz przynajmniej sensownej wydajności już w trakcie grania (np. Oblivion, Gothic III czy Dark Messiah), choć oczywiście przydałoby się, żeby i w możliwie wysokich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo cie rozumiem ale sadzac po twoich wymaganiach to musisz zmienic cały komp jesli chcesz miec dobra karte i procesor. bo masz za stara płyte głowna zeby myslec o wymianie na cos konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 12:54, Hopeless napisał:

to jak wymienić podzespoły (najlepiej byłoby zacząć od płyty głównej), by możliwie rozłożyć
wydatek?

Ni da się wymieniać pojedyńczo - nawet przyjmując że kupisz płytę z 775 obsługującą ddr1 i ddr2 [co odradzam - dobrych płyt z takim rozwiązaniem nie widziałem] to i tak musisz kupić nowy procesor. Obecnie wszyscy gracze idą w c2d, a tego procesora szkoda wsadzać w słabą płytę [świetne możliwości podkręcania].
Po 2. nawet kupując płytę pod ddr1 i do tego c2d to w tym momencie musisz dokupić ram - czyli dokupujesz ddr1, od których się teraz generalnie odchodzi. Efekt będzie taki, że za jakiś czas będziesz wymieniał cały ram [i pewnie też płytę].
Jeśli zrobić tak jak piszesz to przepłacisz i to sporo za cały zestaw. Dozbieraj kasy, sprzedaj to co masz [zostaw cd/dvd, hdd, jakieś karty muzyczne] i wtedy kupuj całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2007 o 16:50, Clegan napisał:

Ni da się wymieniać pojedyńczo - nawet przyjmując że kupisz płytę z 775 obsługującą ddr1 i
ddr2 [co odradzam - dobrych płyt z takim rozwiązaniem nie widziałem]...


Co do dobrej płyty obsługującej DDR1 i DDR2 to ostatnio spotkałem się z czyms takim:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8634&katid=60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Tam jest chyba jakiś zły opis. Patrzyłem na zdjęcie i widziałem tylko 4 banki pamięci a z tego co piszą to powinno być 2xddr + 4xddr2 = 6 banków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 12:54, Hopeless napisał:

Doradźcie, towarzysze!

Jeżeli mam następujący sprzęt:
Pł.gł.: ASUS P4PE-X
procesor Celeron 2,4 GHz
Radeona 9800SE (AGP 4/8x)

Niestety nie masz karty graficznej na PCI-wejscie to samo dotyczy sie plyty,tak bys chociaz karty nie musial wymieniac chyba,ze udalo by ci sie dostac plyte glowna z wejsciem AGP.
Szukaj plyte glowna z obsluga pamieci DDR to zachowasz te 512 MB RAM co masz i wtedy dokupisz sobie drugie tyle lub wiecej,a co do procesorow to polecam AMD 64 3200 np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 20:19, Pitkit napisał:


> Ni da się wymieniać pojedyńczo - nawet przyjmując że kupisz płytę z 775 obsługującą ddr1
i
> ddr2 [co odradzam - dobrych płyt z takim rozwiązaniem nie widziałem]...

Co do dobrej płyty obsługującej DDR1 i DDR2 to ostatnio spotkałem się z czyms takim:
http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8634&katid=60

Niestety 2. post:
Sorry, już znalazłem - tylko coś się to nie zgadza z opisem u góry strony oraz z tym: http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=771 - jednym słowem sklepy w opisach to głupoty wypisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się