Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Kable miałem dostarczone razem z UPS (do monitora i kompa), a gniazdka mam w całym domu z uziemieniem - więc z tym nie mam problemu. W instrukcji nie ma wzmianki o oprogramowaniu, a na stronie producenta też nic nie znalazłem. Dam sobie z tym spokój, ważne że działa i już więcej nie stracę żadnych danych, a i komputer jest teraz bezpieczniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:35, marian538 napisał:

> > /.../ > To dlaczego u wujka w domu są trzy kable??

Na to pytanie Ci nie odpowiem na pewno. Ten trzeci, to właśnie uziemienie, tylko zrobione porządnie, w "nowych" blokach oszczędzano na wszystkim więc przewody są tylko dwa a ten, który nie jest pod napięciem, pełni także rolę uziemienia. Czy to jest zupełnie w porządku - to nie wiem, elektrykiem nie jestem, ale ktoś takie rozwiązanie wymyślił a ktoś inny zatwierdził i jeszcze ktoś inny wdrożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy beda dzialac poprawnie w dualu pamieci z tej samej firmy ale o innym cl?? cl2.5 i cl3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wszystko zależy od rozplanowania obiegu powietrza w obudowie. Najczęstszym i chyba najlepszym rozwiązaniem jest montaż wentylatora wciągającego z przodu obudowy a wyciągającego z tyły obudowy. Jeśli masz jeden, to najlepiej zamontować go z tyłu obudowy tak aby wyciągał powietrze na zewnątrz.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest także zainstalowanie wiatraczka z boku, który mógłby dmuchać na podzespoły takie jak grafa czy chipset, czy procek nawet. Ja mam pasywne chłodzenie na chipsecie (miedź) i na grafie, więc ten wiatraczek na ściance ( wolnoobrotowy i cichy) świetnie się sprawdza, dzięki nawiewowi zimnego powietrza bardzo dobrze chłodzi radiatory na grafie i chipsecie.

A tak z innej beczki to potrzebuje rady odnośnie kupna laptopa - ma kosztować ok 2000 zł, ale ma być w miarę wydajny. Bardzo proszę o rady, linki i sugestie. Chodzi o konkretne oferty, Wi - fi i dvd-rw to konieczność. Sam szukam ofert, ale zawsze warto się poradzić innych, jaką markę kupić, jaką nie?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Posiadam 256 MB DDR SDRAM PC2700 (166 MHz) Kingston''a. Chciałbym dokupić sobie trochę ramu, no i tu mam problem: czy dokupywany ram musi miec takie same parametry jak posiadany (ilość MHz)? I czy musi byc tej samej marki, w moim przypadku Kingston? Mógłby mi ktoś, znający się na tych sprawach, doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pamięci przynajmniej powinny mieć te same parametry. Jeśli założysz do pamięci 166MHz pamięci 333MHz to i tak obydwie kości będą pracować z szybkością 166MHz. Firma nie ma większego znaczenia, choć jakiś czas temu jeszcze pamięci niektórych firm potrafiły się gryźć z innymi markami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:42, kulfoniarz napisał:

> (...)

A ta ilość MHz ma wpływ na wydajność tej pamięci?

Tak. Im wiecej mhz tym szybciej dziala pamiec, ale najpierw sprawdź ile mhz twoja plyta pociagnie [bo moze okazac sie ze mozesz kupic sobie szybsze pamieci :)]
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 12:35, marian538 napisał:

> > /.../
To dlaczego u wujka w domu są trzy kable??

ten 3 kabel tzw. "zero" jest po to aby cie prad nie pierdzielnął podczas gdy np. wyciagasz wtyczke z gniazdka, tworzy sie wtedy nagromadzenie ładunku i ciach. bywały przypadki ze przy dotknieciu obudowy komputera czlowieka
"delikatnie" popiescil prąd. ten trzeci kabel likwiduje to. ja mam w domu 3 kable wiec sie oto nie boje, a odp. ci na posta bo cos niecos sie na tym znam [wkoncu mam w domu 2-óch elektryków - wujek i dziadek;P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:49, wacek225 napisał:

(...)


Mam program AIDA 32, mogę sprawdzić nim właściwości i parametry płyty głownej, tylko nie wiem w której "rubryce" pisze coś o ilości MHz płyty. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, a w mojej okolicy ciężko o kogoś kto sie zna, liczę na pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 20:56, kulfoniarz napisał:

> (...)

Mam program AIDA 32, mogę sprawdzić nim właściwości i parametry płyty głownej, tylko nie wiem
w której "rubryce" pisze coś o ilości MHz płyty. Nie znam się za bardzo na sprzęcie, a w mojej
okolicy ciężko o kogoś kto sie zna, liczę na pomoc...

tez kiedys mial;em ten program.. a wiec sprawdz wszystkie par. plyt. gl. jakie sa dostepne lub poszukaj [po lewej stronie jak sie nie myle jest sprzet do wyb] zakladke pamiec czy cos w tym stylu..pozdr.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się