Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2007 o 16:40, ktos napisał:

ale szukam karty do max 450zl


To pewnie sie oplaca wziac tamta, ale w dobie GF 8xxx nowych to lepiej juz sie wstrzymac, bo to marnotrawienie kasy... ale to moje zdanie tylko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm Prawdopodobnie kupuje GF 6600 GT 256 Mb od kumpla. Miał mi sprzedać też zasilacz do niego, ale nie wyszło i teraz sprawa taka: pomóżcie mi znaleść jakiś zasilacz 400 do 70 zł max... Wiem, że mało kasy, ale na stronie apollo widziałem kilka takich za 60-70 zł, a niestety na lepszy mnie nie stać. Sam był wybrał coś, ale już mi tu tyle razy pomagaliście, że wam ufam, a sam się jakoś super na tym nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 15:04, syriusz.b napisał:

ale nie wyszło i teraz sprawa taka: pomóżcie mi znaleść jakiś zasilacz 400 do 70 zł max...

W tej cenie możesz kupić conajwyżej zwykły najtanszy zasilacz. Po prostu w lepszych cena samych części jest wyższa od tej kwoty.
Każdy, kto Ci napisze, że znalazł "dobry" zasilacz w tej cenie - będzie sciemniać. Kupno tanich zasilaczy czy w sklepie czy przez internet czy w markecie, to loteria. Dostaniesz byleco i albo to byleco zepsuje się kiedyś, albo będzie działać. Przewidzieć się nie da. Tak więc z taką kwotą idziesz do pierwszego lepszego sklepu i liczysz na niewielkie szczęście bo innej możliwości i tak nie masz.

Przyzwoity zasilacz tej mocy kosztuje 100 zł więcej. Np.:
http://zenfist.pl/pID/210.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 15:31, Olamagato napisał:

> ale nie wyszło i teraz sprawa taka: pomóżcie mi znaleść jakiś zasilacz 400 do 70 zł max...
W tej cenie możesz kupić conajwyżej zwykły najtanszy zasilacz. Po prostu w lepszych cena samych
części jest wyższa od tej kwoty.
Każdy, kto Ci napisze, że znalazł "dobry" zasilacz w tej cenie - będzie sciemniać. Kupno tanich
zasilaczy czy w sklepie czy przez internet czy w markecie, to loteria. Dostaniesz byleco i
albo to byleco zepsuje się kiedyś, albo będzie działać. Przewidzieć się nie da. Tak więc z
taką kwotą idziesz do pierwszego lepszego sklepu i liczysz na niewielkie szczęście bo innej
możliwości i tak nie masz.

Przyzwoity zasilacz tej mocy kosztuje 100 zł więcej. Np.:
http://zenfist.pl/pID/210.htm


Nie chodzi tylko oto, że się zepsuje ;) Pamiętajmy, że najwięcej mocy co bierze? Oczywiście grzejniki. A dlaczego? Ponieważ najwięcej energii pobieramy wtedy, kiedy musimy coś ogrzać - np. piekarnik itp. I jeśli kupimy tani zasilacz(bez dobrego chłodzenia) możemy pomarzyć o 400W. Co najwyżej w stresie będzie dawał może z 230-250W ;) Lepiej zainwestować w coś droższego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy na plycie glownej:

Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI

Mozna korzystac z pamieci powyzej 800 MHz?

Mam tez pytanko, czy jak ma sie CL4 pamieci 800MHz, ktore po przetaktowaniu do 1000MHz daja CL5, to jak sie potem dokupi inne powiedzmy 1000MHz CL3 lub CL4, to wtedy jak one beda razem dzialaly?

I kolejne pytanie, czy sa Plyty Glowne, ktore oficjalnie maja wpisane, ze obsluguja powyzej 800MHz DDR2, bo na komputroniku nie widze nic takiego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha jakby jeszcze ktos mogl podac jakies fajne i dosc tanie modele wiatraczkow, ktore do obudowy mozna sobie przykrecic zeby chlodniej troszke dzialal komputer to bede wdzieczny ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 15:44, syriusz.b napisał:

To jest zasilacz przeznaczony na stare karty graficzne, który najwiekszy pobór mocy miały w zakresie +5V. Wszystkie nowe komputery najwiecej mocy zabieraja z lini +12V i to ona powinna byc najmocniejsza. Każdy przyzwoity zasilacz ma więc 20A na tej ostatniej linii, a nwet więcej ponieważ każdy dobrze zbudowany zasilacz powinien mieć dwie linie +12V każda dająca prąd conajmniej 15A lub w trybie combined (łącznie) ok. 30A.
Zasilacz do którego dałeś link jest wybitnie tym starym zasilaczem, który kompletnie Ci się nie przyda bo w najlepszym razie w czasie obciązenia grafiki zaczną Ci strzelać kondensatory, a w najgorszym zasilacz sfajczy się i przy okazji popali resztę części. Sam tak miałem z Chieftekiem 420W, który nominalnie miał tyle ile wypisywał, ale na +12V moc jaka dawał nie przekraczała 160W - a to o wiele za mało dla nowych układów komputera.

Przeglądnij sobie stronę http://zenfist.pl i tam dowiesz się wielu rzeczy o zasilaczach i jak zauważysz nie ma tam zasilaczy w cenie poniżej 100 zł bo w takiej cenie nie ma dobrych zasilaczy ze wszystkimi zabezpieczeniami i dających stabilny mocny prąd jakiego wymagają nowsze części peceta.
Z firm robiących dobre zasilacze można brać pod uwagę: Tagan, Topower, Antec, Seasonic, Enermax, Silver Power, Tacens, Be Quiet, Cooltek. Nie każdej firmie udaje się doskonale zaprojektować każdy model i nie każdy jest bezawaryjny (wszystko może się zepsuć, nawet topowe zasilacze 900W), ale moim zdaniem obecnie zasilacze pierwszych sześciu firm z listy można brać w ciemno, a pozostałych po lekkim przyjrzeniu się opiniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 16:06, syriusz.b napisał:

W ogóle zasilaczy jakich firm mam szukać, a jakich nie?

Jest chcesz ładować do swojego komputera gf6600 to taki Fortron za 60zł z allegro powinien Ci wystarczyć. Mnie natomiast troszke zaniepokoiłaby ta krótka gwarancja(czy aby na pewno te zasilacze nie są używane??), spróbuj dołożyć troszkę wiecej pieniędzy i za około 100zł możesz kupić Modecoma MC350W lub Modecoma Feel II 400W, oba powinny uciągnąć wszystko do gf7900, mają wszystkie filtry przeciwzwarciowe, także teoretycznie Twoje podzespoły są bezpieczne. Kupowanie do gf6600 zasilacza za 150-200zł mija się z celem. Oczywiście musisz pamiętać, że w przyszłości jeśli będziesz chciał podrasować komputer będziesz musiał wymienić także zasilacz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 17:15, Cheed napisał:

Jest chcesz ładować do swojego komputera gf6600

Nie GF6600, a GF6600GT. Jest między nimi pewna różnica. Również w poborze prądu.:)

Dnia 12.03.2007 o 17:15, Cheed napisał:

to taki Fortron za 60zł z allegro powinien Ci wystarczyć.

Równie dobrze może za tą cenę kupić cokolwiek i gdziekolwiek. Byle linia +12V była mocniejsza niż w tym Fortronie. Bo to jest zasilasz nadający się do maksymalnie Radków 9800, które siorbią ostro na +5V. GF6xxx biorą ampery głównie z dwunastki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:06, Olamagato napisał:

Nie GF6600, a GF6600GT. Jest między nimi pewna różnica. Również w poborze prądu.:)

Wiem bardzo dobrze, że jest między nimi różnica, ale u mnie mój Palit 7900GS 256MB bez problemu działa na Modecomie Feel II 400W, który ma podobne parametry do tego Fortrona.

Dnia 12.03.2007 o 23:06, Olamagato napisał:

Równie dobrze może za tą cenę kupić cokolwiek i gdziekolwiek. Byle linia +12V była mocniejsza
niż w tym Fortronie. Bo to jest zasilasz nadający się do maksymalnie Radków 9800, które siorbią
ostro na +5V. GF6xxx biorą ampery głównie z dwunastki.

Oczywiście, że linia +12V obecnie musi być mocna ale nie przesadzajmy, nonsensem jest kupowanie zasilacza za 200-300zł do starszej karty ;) Do jego modelu zasilacz za 100zł w zupełności wystarczy a i ten za 60zł uciągnie jego zestaw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 23:20, Olamagato napisał:

> Do jego modelu zasilacz za 100zł w zupełności wystarczy a i ten za 60zł uciągnie jego
zestaw Masz rację. Ale to w sumie wszystko jedno czy kupi taki, noname, tracer czy inny badziew.
:)



I tak IMO szkoda wydawać kasę na lipny zasliacz, który kosztuje grosze i na tym się jego zalety kończą, taki noname to można wsadzić do kompa w biurze, czy w pracy, ale w domu szkoda to robić, wg mnie to zasiłka modecoma czy Chiefteca to minimum dla gracza. Są markowe, cenę mają przystępną i to dobry sprzęt. W starym kompie miałem trackera i to była porażka, maszyna wcale nie rewelka i uciągło, ale jak zmieniłem sprzęt to zasiłka poszła na złom :P (dałem ją kumplowi) markowy sprzęt gwarantuje odpowiednie parametry i dobre wykonanie, jak macie drogi i mocny komp to nie ma co oszczędzxać na zasiłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżta mi,
Chce kupić nopwy komputer, w cenie do 2500 (w cenie musiałby być i monitor).. Jeśli ktoś chętny do pomocy, to najbardziej było by mi wygodnie bazować an tym sklepie www.gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się