Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2006 o 13:14, Archaon2 napisał:

> 4x 512mb
poki co 2GB nie dadza rzadnego wzrostu wydajnosci w prawie kazdej grze.


Kolega pytał o kompa na kilka lat. Kto wie co będzie za rok ;).

Dnia 26.01.2006 o 13:14, Archaon2 napisał:

> Karta Graficzna Nvidia GeForce 7800 GTX 512MB -ok. 2700zł
ta karta jest zdecydowaniae za droga co do swoich mozliwosci, no i X1900XT ja przebija wszedzie
:]


Co do ceny się słyszam. Co do wydajności to słyszałem właśnie że 7800GTX z 512 MB RAMU przebija wszystko co się da :|.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 26.01.2006 o 13:10, Agrah napisał:

hmm grafa najlepsza na rynku? a o premierze nowych graf ATI to nie słyszałes?

....
Można dokładniej? Pełną nazwę nowych kart ATI lepszych od tej. Może masz racje, ale chce wiedzieć dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:10, Agrah napisał:

a co do tematu to konfig Archaona jest dobry ale zamiast DFI wziął bym jakiegos Abita(przecierz
napisał że na o/c sie nie zna to po co mu taka płyta?)


gdyz to jest zestaw pod OC ;)
poza tym teraz moze nie odczuwac takiej potrzeby, ale np za rok przyda mu sie dodatkowa moc w komputerze. a wtedy wystarczy zmienic kilka prostych parametrow w biosie i mamy procka szybszego o minimum 50% :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla tych ktorzy jakims cudem nie slyszeli o nowej karcie ATI:
http://pclab.pl/art18087.html
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=295
http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/Radeon%20X1000/Radeon_X1900_1.html

w kazdej recenzji GTX512 przegrywa z 1900XT. GTX512 powstal tylko po to zeby konkurowac z X1800XT. niestety konkurowac tylko na papierze gdyz sa duze problemy z jego dostepnoscia. rywalem X1900XT(X) bedzie dopiero Geforce G71, ale dopiero z marcu zobaczymy na co go stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:15, Keroth napisał:

> > 4x 512mb
> poki co 2GB nie dadza rzadnego wzrostu wydajnosci w prawie kazdej grze.

Kolega pytał o kompa na kilka lat. Kto wie co będzie za rok ;).


za rok pamiec ram stanieje i wtedy bedzie mozna sie zastanowic nad kupnem drugiego gigabajta ;)
a poki co lepiej oszczedzic 400zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to płyta główna, powyższe propozycje ciekawe, ale lepiej chyba zaproponować płytę przyszłosciową, która obsługuję tryb SLI z pełną przepustowością tzn. 2 x PCI Express x16, a nie jak powyższe które obsługują tylko po 8 lini sygnałowych. Przyrost jak narazie nie jest ogromny, ale to kwestia czasu (sterowniki, BIOS), płytę warto już taką mieć, przykład:
Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25093

Zastanawiałbym się także nad AMD Athlon 64 X2, wiem, wiem na dzisiejszych grach nie odczujemy przyrostu pomiędzy 1 rdzeniem, a dwoma. Jenak ceny x2 spadają, poza tym kupując kompa za 6000 warto zainwestować w dwa rdzenie, myślę że gry coraz częściej będą wykorzystywało to dobrodziejstwo.
Nigdy nie wiadomo co użytkownikowi wpadnie do głowy, może będzie się bawić w obróbkę filmu z domowej kamery cyfrowej. Kiedyś myślałem podobnie, a po co mi płyta z FireWire, a rok później leciałem do sklepu po kontroler. Człowiek uczy się na błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

....

Dnia 26.01.2006 o 13:08, gmx napisał:

> 4x 512mb
2x1GB?

ok masz racje
...

Dnia 26.01.2006 o 13:08, gmx napisał:

cos na socket 939, na plycie bym nie oszczedzal, proc moze byc, ale to minimum

Płyta którą podałem jest najlepsza na socet 754, a procesor 3000 na tym sokecie jest wydajniejszy w grach od odpowiednika na 939. Procesor nie jest najważniejszy do gier..., a że płyta gł. jest tania to nie znaczy że nie może być bardzo dobra. Chyba że ktoś dla spokoju wywali 400zł więcej żeby wiedział za co płaci ;P (to samo ale drożej)
...

Dnia 26.01.2006 o 13:08, gmx napisał:

> Obudowa z zasilaczem 450 W około 200zł

nie wiem czy za 200 dostaniesz solidna blache z bezpieczna zasilka

ok. Tu cene Strzelałem - nie trafiłem...
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 13:22, mdag napisał:

Podstawa to płyta główna, powyższe propozycje ciekawe, ale lepiej chyba zaproponować płytę
przyszłosciową, która obsługuję tryb SLI z pełną przepustowością tzn. 2 x PCI Express x16,
a nie jak powyższe które obsługują tylko po 8 lini sygnałowych. Przyrost jak narazie nie jest
ogromny, ale to kwestia czasu (sterowniki, BIOS), płytę warto już taką mieć, przykład:
Asus A8N32-SLI Deluxe nForce4 SLI x16
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25093


przyrost jeszce dlugo nie bedzie odczuwalny, gdyz naprawde - PCIE 8x jest naprawde wydajne.poza tym w konfiguracji mamy X1900XT i nie zastosowalem przy niej tylko dlatego chipsetu ATI z CrossFire gdyz nie wiem jakby sie na nim podkrecalo.

Dnia 26.01.2006 o 13:22, mdag napisał:

Zastanawiałbym się także nad AMD Athlon 64 X2, wiem, wiem na dzisiejszych grach nie odczujemy
przyrostu pomiędzy 1 rdzeniem, a dwoma. Jenak ceny x2 spadają, poza tym kupując kompa za 6000
warto zainwestować w dwa rdzenie, myślę że gry coraz częściej będą wykorzystywało to dobrodziejstwo.


na razie jedyna gra ktora to wykorzystuje jest smarek06. ale prawda to jest. z tym ze wg mnie AMD64 X2 bedzie dopiero popularny i warty zakupu wraz z nowa podstawka do procesora - AM2. Kupowanie komputera za bardzo w przyszlosc nie ma duzego sensu. w koncu wielu z nas zna anegdotke z czasow GeForca 3 Titanium - reklamowano ja jako karte przyszlosciowa, ktora dopiero po ukazaniu sie Dooma3 miala pokazac na co ja stac. i co sie stalo? doom wyszedl a GF3 ledwo zipie w tej grze... tak samo moze byc z dzisiejszymi dwujajowcami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci o to chodzi, ale jeśli pytasz o autostart płyty to chyba nie da się wyłączyć... Ale jak wkładasz płytę to trzymaj Shift dopuki lampeczka na cd-romie nie przestanie świecić, wtedy ci sie nie odpali autostart z płyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:08, czapla56 napisał:

Witam! Mam kompa: Celeron 2.66GHz, Grafika: GeForce FX5200, 256 Ram, Dysk 80GB. Co o nim sądzicie??

Sądze że nadszedł już czas :P

Dnia 26.01.2006 o 15:08, czapla56 napisał:

Coś wymienić czy jak...;)

raczej "jak..." trzeba będzie qpić nowy bo w "trupa" się nie inwestuje :) Poczytaj posty wyżej tam znajdziesz konfiguracje nowego sprzętu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:10, KK_MODED111111 napisał:

Gdzie wyłącza sie auto start napędu CD/DVD??

Mój komputer/prawy przycisk myszy na cd/dvr / właściwości/ zakładka autoodtwarzanie/ zaznacz "nie podejmuj żadnej akcji"

Dnia 26.01.2006 o 15:10, KK_MODED111111 napisał:

Gdzie ustawia sie cache napędu DVD??

Nie rozumiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:10, KK_MODED111111 napisał:

Gdzie wyłącza sie auto start napędu CD/DVD??

...
A i zrób tak przy każdym "pliki muzyczne", "zawartość Mieszana", itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki
Jeżeli płyta jest zupełnie nie odczytywana przez system, prosimy:

Upewnić się, że napęd DVD w komputerze działa poprawnie
Jeżeli w komputerze znajduje się płyta główna oparta na chipset''cie nForce - należy zainstalować do niego najnowsze sterowniki (ze strony www.nvidia.pl)
Jeżeli w systemie zainstalowany jest program do nagrywania płyt Alcohol 120%, należy wyłączyć wszystkie opcje emulacji:
Wejdź w File/Options
Klilknij Emulation w menu po lewej
Odznacz wszystkie pozycje w oknie po prawej
Jeśli masz zainstalowany program CloneCD (CloneDVD) musisz wyłączyć opcję Hide CD-R (Ukryj nośnik CD-R) - jest ona dostępna w ikonce systemowej programu
Upewnij się, że masz 32-bitowe sterowniki do napędu CD-ROM
Ustaw pamięć podręczną (cache) napędu na zero Zmień ustawienia DMA dla napędu
Upewnij się, że litera dysku jest ustawiona prawidłowo
Upewnij się, że ustawienia odtwarzania płyt Audio CD są prawidłowe i działają
Wyłącz automatyczne powiadamianie o włożeniu płyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2006 o 15:16, iro1979 napisał:

raczej "jak..." trzeba będzie qpić nowy bo w "trupa" się nie inwestuje :)

Hmm... Twierdzisz że to jest trup ;D... Myślę, że to nie jest aż taki zły komp... ;)) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:36, czapla56 napisał:

> raczej "jak..." trzeba będzie qpić nowy bo w "trupa" się nie inwestuje :)
Hmm... Twierdzisz że to jest trup ;D... Myślę, że to nie jest aż taki zły komp... ;)) heh


Nowe gry i te z przed roq musisz odpalać w zmniejszonych detalach poza tym ciężko go zmodernizować (to miałem na myśli mówiąc "trup"). Zły napewno nie jest bo grać się da, no ale te ograniczenia i zmniejszanie wszystkiego co się da, a już się szyqją nowsze gry z jeszcze większymi wymaganiami. Sądze że ten sprzęt jest juz wysłużony ;) (no chyba że nie grasz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:44, iro1979 napisał:

Nowe gry i te z przed roq musisz odpalać w zmniejszonych detalach poza tym ciężko go zmodernizować

Hmm... Mój kolega ma 1.8Ghz GeForce 4 MX440 512 ram i mu wszystko jak narazie dziala na full detalch... Nawet te najnowsze gry...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Więc jak wszystko w co grasz chodzi podobnie jak u twojego kolegi w full detalach i robi ok. 30fps to nie ma sensu zmieniać :). Pewnie przeszkadza ci tylko "drapanie" na dysq. Doqp więc ramu do 1 GB i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:54, iro1979 napisał:

...
Więc jak wszystko w co grasz chodzi podobnie jak u twojego kolegi w full detalach i robi ok.
30fps to nie ma sensu zmieniać :). Pewnie przeszkadza ci tylko "drapanie" na dysq. Doqp więc
ramu do 1 GB i to wszystko.

HeHe. Narazie w nic nie gram bo dysk jest w serwisie:D. Ja siedze na linuksie przez live cd;))) Myślę, że za około tydzień już przetestuje kompa i zobacze jak bedzie działać..;] A co do ramu to chyba pomyśle o dokupieniu bo 256 to troche mało...:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się