Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2006 o 13:22, mdag napisał:

Podstawa to płyta główna, powyższe propozycje ciekawe, ale lepiej chyba zaproponować płytę
przyszłosciową, która obsługuję tryb SLI z pełną przepustowością (...).


Najprawdopodobniej nie będę używał SLI. Jak zacznie mi brakować mocy, to sprzedam swoją starą kartę graficzną i kupię nową. Najprawdopodobniej jednak kupię ATI RX1900XT lub XTX.

Dnia 26.01.2006 o 13:22, mdag napisał:

Zastanawiałbym się także nad AMD Athlon 64 X2, wiem, wiem na dzisiejszych grach nie odczujemy
przyrostu pomiędzy 1 rdzeniem, a dwoma. Jenak ceny x2 spadają, poza tym kupując kompa za 6000
warto zainwestować w dwa rdzenie, myślę że gry coraz częściej będą wykorzystywało to dobrodziejstwo.


Ja także się zastanawiam nad wyborem procesora. Lepiej kupić jednordzeniowy (tańszy, ale mniej przyszłościowy), czy dwurdzeniowy (trochę droższy, ale bardziej przyszłościowy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 15:50, czapla56 napisał:

> Nowe gry i te z przed roq musisz odpalać w zmniejszonych detalach poza tym ciężko go zmodernizować

Hmm... Mój kolega ma 1.8Ghz GeForce 4 MX440 512 ram i mu wszystko jak narazie dziala na full
detalch... Nawet te najnowsze gry...:|



tak oczywiscie na 64 bitowym Gef MX440 juz widze jak odpala Fear na full detalach :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 16:40, Niedzielka99 napisał:

Ja także się zastanawiam nad wyborem procesora. Lepiej kupić jednordzeniowy (tańszy, ale mniej
przyszłościowy), czy dwurdzeniowy (trochę droższy, ale bardziej przyszłościowy)?


przyszlosc moze byc rozna a narazie 2rdzenie troche kosztuja. i naprawde nidzie nie daja wzrostu wydajnosci. predzej pojawia sie gry na 64 bity niz na 2 rdzenie. a z tak wydajnym podkreconym prockiem AMD64 2.7GHz nie musialbys sie martwic o wydajnosc przez kilka lat. a zestawik ktory ci podalem to zestawik ''moje marzenie'' :]

co do jeszcze X1900XTX. jest on wg mnie nieoplacalny pod wzgledem zakupu gdyz kosztuje pareset zlotych wiecej od swojego brata X1900XT a oferuje tylko taktowania rdzenia wieksze o 25MHz i pamieci o 100. W rzadnej grze nie zauwazysz roznicy - wiec po co przeplacac? lepiej zostawic sobie kase na poczet przyszlej karty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:17, Archaon2 napisał:

przyszlosc moze byc rozna a narazie 2rdzenie troche kosztuja. i naprawde nidzie nie daja wzrostu
wydajnosci. predzej pojawia sie gry na 64 bity niz na 2 rdzenie. a z tak wydajnym podkreconym
prockiem AMD64 2.7GHz nie musialbys sie martwic o wydajnosc przez kilka lat. a zestawik ktory
ci podalem to zestawik ''moje marzenie'' :]


To jakiego jednordzeniowego Athlona kupić?

Dnia 26.01.2006 o 17:17, Archaon2 napisał:

co do jeszcze X1900XTX. jest on wg mnie nieoplacalny pod wzgledem zakupu gdyz kosztuje pareset
zlotych wiecej od swojego brata X1900XT a oferuje tylko taktowania rdzenia wieksze o 25MHz
i pamieci o 100. W rzadnej grze nie zauwazysz roznicy - wiec po co przeplacac? lepiej zostawic
sobie kase na poczet przyszlej karty ;)


Proponujesz kupić tańszą wersję? Co prawda, to prawda :). Ponad 300 zł różnicy, ale podkręcenie karty jest raczej proste czy skomplikowane? Nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem, więc nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:20, Niedzielka99 napisał:

To jakiego jednordzeniowego Athlona kupić?


tak jak juz pisalem, i zdania nie zmienie AMD64 3000+ BOX 3 Lata Gwarancji, Venice E6, 2700MHz 1.43v w cenie 805zł ( http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=175712)
kazdy AMD64 3000+ ma domyslne taktowanie 1800MHz. tutaj mozesz zakupic procesor, ktory dzieki zmianie paru ustawien w biosie mozesz miec procesor szybszy o 50%! aktualnie AMD nie produkuje zadnego procesora ktory ma takie taktowania - wnisoek => po podkreceniu jest to najwydajnieszy procek! jest on wydajnieszy nawet od Pentium Extreme Edition 3,46GHz! niestety nie kazdy proc sie tak podkreca ale kupujac wyselekcjonowany egzemplarz posiadasz ta gwarancje!

Dnia 26.01.2006 o 17:20, Niedzielka99 napisał:

ale podkręcenie karty jest raczej proste czy skomplikowane? Nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem, więc nie wiem...


podkrecenie tej karty jest chwilowo niemozliwe. trzeba poczekac kilka dni az programisci zaktualizuja swoje programy. ale ogolnie jest to bardzo latwe. i naprawde nie ma sie czego bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:37, Archaon2 napisał:

tak jak juz pisalem, i zdania nie zmienie AMD64 3000+ BOX (...).


To jakie chłodzenie polecasz na procesor, aby tak podkręcić? Chyba na wentylatorku z BOXa tak nie podkręcisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:42, Niedzielka99 napisał:

To jakie chłodzenie polecasz na procesor, aby tak podkręcić? Chyba na wentylatorku z BOXa tak
nie podkręcisz?


wszystko napisalem na poprzedniej stronie ;)
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=1342

Thermaltake BigTyphoon za 150zl. swietna wydajnosc i w dodatku jest naprawde cichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:05, Widek napisał:

tak oczywiscie na 64 bitowym Gef MX440 juz widze jak odpala Fear na full detalach :D:D

Akurat tego nie miałem na myśli:D Chodzi mi np. o San Andreas, Most Wanted i inne podobne..;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:59, czapla56 napisał:

> tak oczywiscie na 64 bitowym Gef MX440 juz widze jak odpala Fear na full detalach :D:D

Akurat tego nie miałem na myśli:D Chodzi mi np. o San Andreas, Most Wanted i inne podobne..;]


Stary nawet tego sobie nie moge wyobrazic ze gra sobie w rozdzialce 1024/768 w Most Wanted na full detalach, gdzie gierka potrzebuj najnowsze pixel shadery:) kazdy ci to powie ze to niemozliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 18:06, Widek napisał:

Stary nawet tego sobie nie moge wyobrazic ze gra sobie w rozdzialce 1024/768 w Most Wanted
na full detalach, gdzie gierka potrzebuj najnowsze pixel shadery:) kazdy ci to powie ze to
niemozliwe:)


akurat w NFSMW spokojnie można na full detalach grać na GF4MX, sam grałem w NFS na moim starym kompie na tej grafie, lecz mimo prawie takich samych ustawień graficznych NFS wyglądał naprawde fatalnie w porównaniu do tego jak wyglądał na GF6600GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 18:14, cinus` napisał:

akurat w NFSMW spokojnie można na full detalach grać na GF4MX, sam grałem w NFS na moim starym
kompie na tej grafie, lecz mimo prawie takich samych ustawień graficznych NFS wyglądał naprawde
fatalnie w porównaniu do tego jak wyglądał na GF6600GT.


to sie nazywa DX7 i DX9. jest maly skok jakosciowy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2006 o 17:37, Archaon2 napisał:

tutaj mozesz zakupic procesor, ktory dzieki
zmianie paru ustawien w biosie mozesz miec procesor szybszy o 50%! aktualnie AMD nie produkuje
zadnego procesora ktory ma takie taktowania - wnisoek => po podkreceniu jest to najwydajnieszy
procek!


nie dokońca , Athlon FX 57 taktowany jest 2800MHz, no ale to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qpno LCD odwlekam bo wcześniej się słabo na nich znałem i nie wiedziałem na co patrzeć. Teraz już wiem i znalazłem kolejny bardzo fajny :))) ale nie ma go w polsce w sprzedaży. Mała prośba jak go ktoś znajdzie to czy może mi powiedzieć gdzie i za ile. Tu jest link do niego i jego parametrów http://www.icoda.co.kr/i_product/pro_view.html?it_num=51598&hid_ad=etnews

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 09:02, iro1979 napisał:

Qpno LCD odwlekam bo wcześniej się słabo na nich znałem i nie wiedziałem na co patrzeć. Teraz
już wiem i znalazłem kolejny bardzo fajny :))) ale nie ma go w polsce w sprzedaży. Mała prośba
jak go ktoś znajdzie to czy może mi powiedzieć gdzie i za ile. Tu jest link do niego i jego
parametrów http://www.icoda.co.kr/i_product/pro_view.html?it_num=51598&hid_ad=etnews


Hmm nigdzie nie mogę znależć inforacji na jakieh on jest matrycy...
Ty jesteś zdecydowany na jakąś konkretny typ matrycy czy obojętnie Ci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Jestem przekonany że jest to PVA bo TN nie ma takich osiągów ;). Na stronie www.lge.pl nie ma słowa o wersji PLUS :/ Dlaczego tak się dzieje, że u ruskich francuzów i innych można go qpić a u nas nie :C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey ^_^.
Mam zamiar przeprowadzić modernizację kompa... Gdzieś w lutym ;),
Chciałbym się dowiedzieć co o tym myślicie:

Mój Komp:

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon 9200SE
Neostrada 256 (modem speedtouch).
Klawiatura: ZBoard.
Karta Dzwiękowa Sound Blaster Live!
Procesor: AMD Sempron 2500+
Płyta Główna: Nvidia nForce 2 Ultra 400 Chipset Based - K7N2 Delta2
Zasilacz: Gdzie to się sprawdza? :>.
Ram: 256DDR.

Moderka ~ -1500zł

Chciałbym zmienić:
GeForce 6600 Gigabyte 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) - 455,- zł
ALBO Czy to "duży skok wydajnościowy"? A może radzicie coś jeszcze innego?
GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128D 128MB TV/DVI bulk (AGP) -679,- zł

DDR 1024 MB PC-400 CL3 GoodRAM -360,- zł
Na kingstona mnie raczej nie stać...

Zasilacz - I have no Idea. Ale mój stary jest chyba poniżej 300?! :P.

No... te 3 rzeczy chyba ^_^.
To wszystko ^_^. Nie musicie odpowiadać, bo zapewne odpowiedzi już padły ;p. Ale chociaż podajcie linka do "jakiegoś zasilacza". Zamierzam wszystko kupić w sklepie Benchmark.pl.

Z poważaniem:
Ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się