Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2006 o 13:04, cinus` napisał:

> Jak myslicie czy ta karta poradzi sobie (na high) z takimi grami jak Gothic III, Heroes
V,
> czy Oblivion? Mam zamiar kupic ją gdzies w marcu , czy cena do tego czasu moze wzrosnąc
czy stanieje?
> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15430

raczej na pewno stanieje, aczkolwiek nie brałbym tej karty gdyż ma małe taktowanie pamięci,
ja kupiłem dawno temu tańszego GF6600GT niż ten, a był ze zdecydwanie wyższymi taktowaniami,
obecnie można kupić lepsze modele GF6600GT za mniej kasy.


na komputroniku to był najtańszy z 6600 GT na AGP, chyba ze lepiej w innych sklepach poszukam no i 500/900 to niezłe taktowanie:/ Jakis typek podkrecił do 580/1120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 13:16, Niedzielka99 napisał:

Co sądzicie o takim komputerze?

/.../

Dnia 21.01.2006 o 13:16, Niedzielka99 napisał:

Wszelkie rady, oceny i odpowiedźi na pytanie o kartę graficzną mile widziane :)

Moja rada pewnie Ci się nie spodoba: zaczekaj z zakupami kilka miesięcy. Chyba, że już w żadną grę grać nie możesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 13:37, Widek napisał:

no i 500/900 to niezłe taktowanie:/


z tego co ja sie orientuje to normalne taktowanie dla GF6600GT wynosi 500/1000, przynajmniej z takimi taktowaniami widziałem najwięcej tych kart.

Dnia 21.01.2006 o 13:37, Widek napisał:

Jakis typek podkrecił do 580/1120


na standardowym chłodzeniu czy jakimś ulepszonym? mi sprzedali z taktowaniem 550/1100 i chłodzenie na mojej karcie nie dawało rady i karta się przegrzewała, kupiłem nowe i podkręciłem moją kartę do 560/1115 i jak narazie działa elegancko i temperatura jest dosyć niska, jak znajdę czas to spróbuję jeszcze bardziej podkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 21:30, Widek napisał:

stary zobacz:
http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2971
ze 70% kart jest 500/900


no teraz to może inaczej jest, ale ja jak kupywałem swoją kartę we wrześniu i wtedy jak się rozgladałem za kartami to większość wtedy była 500/1000
w każdym bądź razie jakieś drogie te geforce''y w tym komputroniku, radziłbym Ci jednak pochodzić po sklepach w Twoim mieście i rozeznać się co do cen tych kart być może znajdziesz coś tańszego.
i jeszcze jak chcesz to zobacz tu:
http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=117797
http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10090761,40320318641990,03,,pl-pln,145584,0.html
to są chyba takie same karty jak ta którą upatrzyłeś sobie w komputroniku, a tańsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:38, Feniks napisał:

Bo byłem już nastawiony na Seageata (tych dysków jestem pewien), ale ciągle jestem na etapie
minimalizowania kosztów (a ten WD jest 30 zł tańszy)


ja mam WD160GB i muszę powiedzieć, że jest to najgłośniejszy element mojego kompa, miałem na początku brać seageata, ale zdecydowałem się na tańszego WD i teraz żałuję, bo WD jest strasznie głośny jak na dysk twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 12:43, cinus` napisał:

> Bo byłem już nastawiony na Seageata (tych dysków jestem pewien), ale ciągle jestem na
etapie
> minimalizowania kosztów (a ten WD jest 30 zł tańszy)

ja mam WD160GB i muszę powiedzieć, że jest to najgłośniejszy element mojego kompa, miałem na
początku brać seageata, ale zdecydowałem się na tańszego WD i teraz żałuję, bo WD jest strasznie
głośny jak na dysk twardy.


nie kumam ludzi którzy ciagle narzekają na głosnosc WD:) Ja go mam od 3 miechów i jest naprawdę cichy:/ i przy okazji bardzo wydajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 13:03, Widek napisał:

nie kumam ludzi którzy ciagle narzekają na głosnosc WD:) Ja go mam od 3 miechów i jest naprawdę
cichy:/ i przy okazji bardzo wydajny


co do wydajności to nie przeczę ;) jednak dla jednych może być cichy, dla innych może być głośny, w porównaniu do dysku z mojego starego kompa gdzie mam Seageta 40GB to WD jest naprawde głośny.
możliwe też ze mój dysk wydaje się być zbyt głośnym gdyż reszta mojego kompa jest niezwykle cicha, wiatraczek na karcie pentagramfreezone, jest nastwiony na minimum obrotów, zasilacz praktycznie bezgłośny, na procku włączyłem cool''n''quiet i wiatraczek na nim włącza się tylko w grach, to wszystko sprawia, że dysk bardzo wyróżnia się na tle reszty komponentów mojego kompa, ale to i tak nie zmienia faktu, że jest głośniejszy od seageta.
PS zresztą obok mojego kompa stoi komputer mojego kumpla, który chodzi jak suszarka, a mimo to i tak słychać czasem jak mój dysk pracuje,
PS2 ten mój kumpel ma ma dysk seageata i jego dysku wogóle nie słychać, więc w praktyce porównanie tych dysków mam dosyć dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy chce kupić grafikę ( pod AGP ) tak do 300 ( może być 350 ) złotych. Najlepiej NVidię. No i do tego dokupić jakieś 256 MB SDRAM. On wie, że to złom i będzie chciał zmienić płytę główną. To jest możliwość nr 2 :) Płyta główna + grafika do 700 zł. Z tego co rozumiem to do tego dorzucić RAM ( DDRy ) i procek. Propzyjce ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 18:48, KK_MODED111111 napisał:

Nie śmiejcie sie ale gdzie można sprawdzić jaką ma się plytę główną?!
bo ja qrde nie wiem


Sciagnij sobie bardzo dobry programik Everest Home i bedziesz wiedział o swoim kompie prawie wszystko:) I wykonasz kilka testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 18:17, Dark_Kai230 napisał:

Mój znajomy chce kupić grafikę ( pod AGP ) tak do 300 ( może być 350 ) złotych. Najlepiej NVidię.
No i do tego dokupić jakieś 256 MB SDRAM. On wie, że to złom i będzie chciał zmienić płytę
główną. To jest możliwość nr 2 :) Płyta główna + grafika do 700 zł. Z tego co rozumiem to do
tego dorzucić RAM ( DDRy ) i procek. Propzyjce ? :)


powiedz najlepiej ile bedzie miał kasy na wszystko nowe?:) I jakiego ma poprzedniuego kompa, bo moze bedzie trzeba tez kupic zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się wkurzyłem! W końcu zdecydowałem się kupić nowy RAM 2x512MB. Wchodze na stronkę sklepu a tu ZONK - towar niedostępny. Cały czas był dostępny a tu nagle nie ma. Akurat w momencie jak chciałem zamówić. Ehh mam wrażenie, że los dba o mnie żebym się w życiu nie nudził i za dobrze nie miał. ;-D
Chyba kupię te Patrioty 2x512MB jak w końcu będą. W miarę tanie, radiatorki, wyglądają na przyzwoite pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 19:35, myniekka napisał:

lepszy jest 1G RAMu w jednej kości czy w dwóch po 512?


W dwóch, bo wtedy jak je masz na dualu to jest troszkę lepsza wydajnosć. Z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 19:37, HumanGhost napisał:

> lepszy jest 1G RAMu w jednej kości czy w dwóch po 512?

W dwóch, bo wtedy jak je masz na dualu to jest troszkę lepsza wydajnosć. Z tego co się orientuję.


taniej wyjdzie 1 ale jak jedna się popsuje to druga działa i lepsza wydajność mówisz? dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się