Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2007 o 21:29, Spitfire14 napisał:

a nie lepiej procesor dwu rdzeniowy?


Coś wcześniej Cię prosiłem żebyś nam podał, jeśli masz P4 2.4Ghz to raczej masz gniazdo s.478 a na nie 2 rdzeni niema, zasilacz jaki masz, na 8800 potrzebujesz 450W markowego, kartę graficzna masz na pewno na AGP a 8800 jest na PCIe i jeszcze długo tak można wymianiać

Nie podałeś nam informacji które byłby potrzebne do rzetelnej oceny, a teraz wymyślasz jakieś rzeczy nie stworzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze że ten X1950Pro to bardzo porządny sprzęcior. no i Ati (a ja jestem po stronie czerwonych) tylko powiedzcie mi jak można go kręcić sensownie (programy mi coś kręcą nosem że tak powiem). a no i ktoś pytał o temperaturę. 42 stopnie mi pokazuje bios (więc zakładam że sfajczyć go i tak nie dam rady ale broń boże montować chłodzenie wodne bo za dużo z tym kombinowania i przy moich nerwach to za którymś pieprznięciem pęknie zbiornik i zaleje kompa...)
ale ja jestem zadowolony...z 2.4 do 3.51 :) i to na dwóch rdzeniach.
i pytanie dlaczego 2 lub 4 rdzenie...otóż nowe gry (jak np crysis) rozpoznaje że ma taki procesor i ciągnie z niego jak można. ktoś kto umie ustawiać te pierdółki tez jest w stanie do jednej aplikacji więcej mocy użyć z obu lub wszystkich czterech (narazie nie ma sensu kupować quard core). po to to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 23:01, 143872 napisał:

No to mam Asusa A7V880, o to chodzi ?

Tak, płyta nie ma cyfrowego zasilania.

Dnia 29.10.2007 o 23:01, 143872 napisał:

Ale o jaki miernik w ogóle chodzi bo nie mam pojęcia :P

Oj, takie coś na przykład:
http://allegro.pl/item258059474_profesjonalny_niemiecki_miernik_laudman_lm_807_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 23:01, 143872 napisał:

No to mam Asusa A7V880, o to chodzi ?
Ale o jaki miernik wogóle chodzi bo nie mam pojęcia :P


Miernik elektroniczny (napiecia, natezenie). W pierwszym lepszym markecie dostaniesz za jakieś 15 zeta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz aż tak to mi nie zależy żabym wydawał na to pieniądze. Po pristu z ciekawości chciałem się dowiedzieć, myślałem że można sprawdzić w 5-10 minut, że jest gdzieś napisane, takie rzeczy. A tak około to ile komp może pobierać prądu w ciągu godziny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 23:27, 143872 napisał:

Wiesz aż tak to mi nie zależy żabym wydawał na to pieniądze. Po pristu z ciekawości chciałem
się dowiedzieć, myślałem że można sprawdzić w 5-10 minut, że jest gdzieś napisane, takie rzeczy.
A tak około to ile komp może pobierać prądu w ciągu godziny ?

Około... to zależy jakie masz podzespoły w kompie - jedna karta ciągnie więcej prądu inna mniej. Bez miernika raczej nie obliczysz

Edit: Przeciętny biurowy komp ciągnie jakieś 150-200W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc składań komputera ciąg dalszy. Wstrzymałem się o miesiąc i chyba warto było.:) Tak więc przejdźmy do sedna:
Procesor- Intel Pentium Dual Core E2140- 233PLN
Płyta Główna- Foxconn P35A- 389PLN
Pamięć RAM- PDP Patriot 2x1GB 800MHz CL4- 241PLN
HDD- Seagate Barracuda 7200.10 160GB-186PLN
Karta Graficzna- ASUS GeForce 8800GT 512MB- 926PLN [bądź eVGA w tej samej cenie]
Obudowa- Chieftec BH-01B-B-B 400W- 340PLN
Suma: 2315PLN
Ceny brałem ze ZNAK-u [mój wujek mi go polecał]. Dokładnych nazw (i cen) nie pamiętam, bo mają jakąś przerwę techniczną.
Tak więc pytanie: czy jest to dobry zestaw??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 23:33, cichy10 napisał:

Karta Graficzna- ASUS GeForce 8800GT 512MB- 926PLN [bądź eVGA w tej samej cenie]

Ehh, gdzie ta moja pamieć- Gigabyte za ok. 850PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście zaspamowali temat, że nawet nie mogę się doszukać czy już ktoś poruszał mój temat :)

Obecnie mam procesor amd 64bit 3000+ socket.939 wykrecony na 2.4GHz, ale planuję zmienić go na amd x2 5000+ socket am2 (taktowany fabrycznie 2.6GHz). Sądzicie, że warto? Będzie wzrost fps w grac?

Zawsze myślałem, że w grach głównie chodzi o kartę graficzną. Ale na moim kręconym procku w Medal of Honor Airborn miałem 22 fpsy na wysokiej jakości grafiki, a jak wróciłem do fabrycznej prędkości procesora (chyba 1.8 GHz) to miałem już pokaz slajdów nie grę :P

Warto więc zmieniać procka? Grafikę to mam geforce 7600gt i na razie nie zmieniam bo nie mam 1000zl na geforce 8800gt :( A procek by mnie kosztował tylko 360zł. Głównie myślę o zmianie pod kątem grania w Crysis :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 00:16, Vangel napisał:

Obecnie mam procesor amd 64bit 3000+ socket.939 wykrecony na 2.4GHz, ale planuję zmienić go
na amd x2 5000+ socket am2 (taktowany fabrycznie 2.6GHz). Sądzicie, że warto? Będzie wzrost
fps w grac?


Zawsze bedzie wiecej fps-ow gdy jest wydajniejszy proc, ale nie kupuj amd x2 5000 bo ma tylko 2x512 mb cashu L2. Jak juz to amd x2 5200, ktore maja juz 2x1024 mb cashu. Ja mam amd x2 6000 i pyka sobie na 3.2 ghz....nie ma gry, ktora by go za bardzo zmeczyla (przynajmniej na razie).
Jak masz sciagniete demko "crysis" to jest tam benchmark do sprawdzenia CPU oraz GPU. Zrob tescik z ustawieniami grafiki w opcjach gry na high i AAx4. Zapodaj wyniki a ja zapdam moje i juz bedziesz wiedziec jaka bedzie roznica.

Demko "crysisa":

http://www.gamedemos.de/index.php?show=demos&action=serverauswahl&did=965

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 23:33, cichy10 napisał:

Pamięć RAM- PDP Patriot 2x1GB 800MHz CL4- 241PLN

Nie potrzebujesz pamięci 800MHz, możesz zaoszczędzić i kupić 667 MHz ( niezauważalna różnica w wydajności ) Nawet jeżeli zamierzasz kręcić procesor, pamięci 667MHz w zupełności wystarczą.

Dnia 29.10.2007 o 23:33, cichy10 napisał:

Ceny brałem ze ZNAK-u [mój wujek mi go polecał].

I chyba dobrze zrobił :) Do tej pory jeszcze się na nich nie zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2007 o 00:16, Vangel napisał:

Warto więc zmieniać procka? Grafikę to mam geforce 7600gt i na razie nie zmieniam bo nie mam
1000zl na geforce 8800gt :( A procek by mnie kosztował tylko 360zł. Głównie myślę o zmianie
pod kątem grania w Crysis :>


Warto - po pierwsze pobór mocy masz taki sam jak w twoim 3000, po drugie możesz 5000 też podkręcić a jak trafisz na serię CZ będziesz bardzo mile zaskoczony. Po trzecie i najważniejsze 2 rdzenie to jednak ogromny przyrost wydajności ot choćby w systemie operacyjnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 22:27, Numerant napisał:

widze że ten X1950Pro to bardzo porządny sprzęcior. no i Ati (a ja jestem po stronie czerwonych)
tylko powiedzcie mi jak można go kręcić sensownie (programy mi coś kręcą nosem że tak powiem).

Możesz osiągnąć ok. 10% więcej mocy (615 dla rdzenia i 750 dla pamięci)

Dnia 29.10.2007 o 22:27, Numerant napisał:

a no i ktoś pytał o temperaturę. 42 stopnie mi pokazuje bios (więc zakładam że sfajczyć go
i tak nie dam rady ale broń boże montować chłodzenie wodne bo za dużo z tym kombinowania i
przy moich nerwach to za którymś pieprznięciem pęknie zbiornik i zaleje kompa...)
ale ja jestem zadowolony...z 2.4 do 3.51 :) i to na dwóch rdzeniach.
i pytanie dlaczego 2 lub 4 rdzenie...otóż nowe gry (jak np crysis) rozpoznaje że ma taki procesor
i ciągnie z niego jak można. ktoś kto umie ustawiać te pierdółki tez jest w stanie do jednej
aplikacji więcej mocy użyć z obu lub wszystkich czterech (narazie nie ma sensu kupować quard
core)
. po to to jest

Też pytanie - chwyt marketingowy rzecz jasna. Taki Quad Core kosztuje 4x tyle co najtańsze Dual Core, a w grach nie ma żadnych różnic. A co do tego, że można użyć 100% mocy kilku rdzeni - nie da się. To po prostu niemożliwe - przynajmniej w grach na chwilę obecną (bo w obliczeniach matematycznych można użyć i 100 rdzeni). A nie da się dlatego, że np. jeden rdzeń może skończyć swoją pracę szybciej niż drugi. I cóż - trzeba wtedy zaczekać, aż drugi rdzeń też zakończy swoją część pracy nim można iść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się