Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Assassin''s Creed: Unity

388 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

Moim zdaniem, popełniłeś błąd.


Który zdecydowanie zamierzam naprawić, gdy tylko gra osiągnie cenę, którą uznam za adekwatną. ;)

Dnia 13.10.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

poza tym ja bardzo lubię Indian, pozostało mi jeszcze po lekturze powieści Karola Maya ;)


Żeby była jasność, ja nie mam nic przeciwko Indianom, po prostu zupełnie mi nie pasują do tej konwencji. Natomiast uważam, że Ubi niepotrzebnie na siłę ciągnie serię AC. Naprawdę mogliby zrobić 2 nowe marki - jedną na podstawie AC III, drugą na podstawie AC IV. Przecież gra taka, jak Black Flag, opowiadająca o losach piratów na Karaibach, jest wręcz skazana na sukces. Wystarczy poczekać do premiery piątej części Piratów z Karaibów i darmowa reklama gotowa :)

Dnia 13.10.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

Od początku, gdy zagrałem w jedynkę i w dwójkę, czekałem na Paryż


Ja z kolei czekam na wiktoriański Londyn :) Może odrobina Kuby Rozpruwacza do smaczku? ;)

Dnia 13.10.2014 o 17:57, lis_23 napisał:

po której ze stron opowie się zakon Assasynów


Teoretycznie nie, ale trailer jest pod tym względem dość jednoznaczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niby oficjalnych wymagań, ale te "plotkarskie" są kosmiczne. Na konsoli już nie zagram, a nie wiem czy mnie będzie stać na "superturbokozakokompa" żeby to odpalić i żeby to jeszcze jakoś chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 12:11, DambialkoX napisał:

Nie ma niby oficjalnych wymagań, ale te "plotkarskie" są kosmiczne. Na konsoli już nie
zagram, a nie wiem czy mnie będzie stać na "superturbokozakokompa" żeby to odpalić i
żeby to jeszcze jakoś chodziło.


To są oficjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe typowe masterace najpierw gadają "Ch*** konsole spowalniają rozwój grafiki" a później jak wychodzi nowa generacja to płaczą że wymagania z kosmosu i na ich Core 2 duo nie pójdzie.

[m-r]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 14:16, ZubenPL napisał:

Hehe typowe masterace najpierw gadają "Ch*** konsole spowalniają rozwój grafiki" a później
jak wychodzi nowa generacja to płaczą że wymagania z kosmosu i na ich Core 2 duo nie
pójdzie.

[m-r]

Znasz pojęcie wymagania MINIMALNE? Nikt się nie czepia zalecanych tylko minimalnych które są przegiete. Od tego sa minimalne by nawet osoby z tym "Core 2 duo" mogły pograć w tych 25-30 klatkach stabilnych. Czemu my gracze mamy odpowiadać za niekompetencje i lenistwo firm developerskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 23:48, Nathnin napisał:

Znasz pojęcie wymagania MINIMALNE? Nikt się nie czepia zalecanych tylko minimalnych które
są przegiete. Od tego sa minimalne by nawet osoby z tym "Core 2 duo" mogły pograć w tych
25-30 klatkach stabilnych. Czemu my gracze mamy odpowiadać za niekompetencje i lenistwo
firm developerskich?

Ubisoft wydaję grę po to by zarobić na niej pieniądze a nie po to byś tym mógł w nią grać, skoro wymagania są wysokie znaczy że nie obchodzą ich konsumenci z słabszym sprzętem, po za tym trzeba się przyzwyczaić bo takie minimalny będą w przeciągu 1-2 lat czymś normalnym.

@Rick Przepraszam za dużo siedzenia na innych portalach gdzie na język nikt nie zwraca uwagi, od tej pory będę przestrzegał regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 11:00, ZubenPL napisał:

Ubisoft wydaję grę po to by zarobić na niej pieniądze

Ale jeśli mniej osób będzie mogło zagrać (jaki odsetek ludzi łapie się na minimalne?) to Ubisoft zarobi mniej pieniędzy. ;p

Po takim "eksperymencie" mogą się albo zreflektować i poszerzyć zasięg przyszłych produkcji albo przestać wydawać na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 11:00, ZubenPL napisał:

Ubisoft wydaję grę po to by zarobić na niej pieniądze a nie po to byś tym mógł w nią
grać, skoro wymagania są wysokie znaczy że nie obchodzą ich konsumenci z słabszym sprzętem,
po za tym trzeba się przyzwyczaić bo takie minimalny będą w przeciągu 1-2 lat czymś normalnym.

Nie, to nie jest coś normalnego, to jest spartaczona optymalizacja, skoro nie obchodzą ich konsumenci to znaczy że nie obchodzi ich też zarobek, potem lamentowanie ile to ludzi piraci i wprowadzanie jakiś niepotrzebnych utrudniających życie uczciwemu konsumentowi DRM''ów czy innych badziewii. Zobacz w innych grach jak jest, wymagania które w zeszłej generacji były zalecanymi w obecnej są minimalnymi a Ubisoft z wymagań które powinny być zalecane zrobił minimalne. Ja się tak zastanawiam ilu ludzi gadających "To next gen, przyzwyczajajcie się bo za 1-2 lata to będzie norma" będzie psioczył na Ubisoft że optymalizacja zrypana :). Tylko na to czekam. Jak dla mnie to albo deal z Nvidią by się ich karty sprzedały (900 series) albo z Sony lub Microsoftem by gra sprzedała sie w jeszcze większej ilości na ich konsole :), ale to tylko moje domysły.
Już nawet port Ryse Son of Rome miał mniejsze wymagania a podobno to najładniejsza póki co generacyjna gra więc oczywistym jest że Ubi poleciało po najmniejszej linii oporu i odwaliło fuszerkę, ale zobaczymy 21 listopada (wtedy chyba wychodzi co nie?) sam mam zakupione w pre orderze i liczę że uruchomie na high w 1080p i 30 fpsach (ha! i tak taki cap będzie teraz staje sie jasne dlaczego) na gtx 660.


Kadaj Raczej wydawać nie przestaną, po prostu zaczną robić tak jak niektóre inne firmy developerskie. Normalna gra na konsole a nędzny port na PC, po za tym zobacz sprzedaż WD który na PC nie sprzedał się w takiej małej ilości mimo że połowie ludzi to przed patchami może z 20 fpsów wyciagał. Zobaczymy w listopadzie jak to będzie, czy powtórka z WD i dali sobie poprostu rezerwe czy faktycznie wersja PC czymś błyśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 11:23, Nathnin napisał:

Nie, to nie jest coś normalnego, to jest spartaczona optymalizacja, skoro nie obchodzą
ich konsumenci to znaczy że nie obchodzi ich też zarobek, potem lamentowanie ile to ludzi
piraci i wprowadzanie jakiś niepotrzebnych utrudniających życie uczciwemu konsumentowi
DRM''ów czy innych badziewii.

Po prostu wersja PC przynosi mały zysk i nie ma dla nich zbyt wielkiej różnicy że kilka osób z słabszym sprzętem sobie nie pogra bo i tak już wyliczyli że odpowiedni przychód do wydatków osiągną. Po za od kiedy panowie z kijowskie oddziału zajmują się PCtową wersją to optymalizacja kuleje w asasynach.

Dnia 25.10.2014 o 11:23, Nathnin napisał:

Zobacz w innych grach jak jest, wymagania które w zeszłej
generacji były zalecanymi w obecnej są minimalnymi a Ubisoft z wymagań które powinny
być zalecane zrobił minimalne. Ja się tak zastanawiam ilu ludzi gadających "To next gen,
przyzwyczajajcie się bo za 1-2 lata to będzie norma" będzie psioczył na Ubisoft że optymalizacja
zrypana :). Tylko na to czekam. Jak dla mnie to albo deal z Nvidią by się ich karty sprzedały
(900 series) albo z Sony lub Microsoftem by gra sprzedała sie w jeszcze większej ilości
na ich konsole :), ale to tylko moje domysły.

Jeśli nawet mają jakiś deal z sony i microsoftem to oznacza że to się im opłaca bardziej, niż zwiększeni liczby odbiorców mniejszymi wymaganiami.

Dnia 25.10.2014 o 11:23, Nathnin napisał:

Już nawet port Ryse Son of Rome miał mniejsze wymagania a podobno to najładniejsza póki
co generacyjna gra więc oczywistym jest że Ubi poleciało po najmniejszej linii oporu
i odwaliło fuszerkę, ale zobaczymy 21 listopada (wtedy chyba wychodzi co nie?) sam mam
zakupione w pre orderze i liczę że uruchomie na high w 1080p i 30 fpsach (ha! i tak taki
cap będzie teraz staje sie jasne dlaczego) na gtx 660.

Nie porównuj gry ogromnym otwartym światem i tysiącami postaci na ekranie jednocześnie z korytarzowym ryse z nie wielką liczbą postaci jednocześnie na ekranie, choć ten sam ryse działa na 660TI(3GB VRAM) w 35-40FPSach w FULL HD na maksymalnych detalach. 30Fpsów chyba będzie na konsolach na PC raczej ograniczenia żadnego nie będzie, po za tym nadal nie wiadomo do jakiej rozdzielczość i ilości klatek są to wymagania. Po za tym pewnie w tych wymaganiach głównie chodzi o pamieć karty graficznej która nie może być poniżej 2GB bo po prostu tekstury i modele się nie zmieszczą. Właściwie nie wiadomo do jakiej rozdzielczość i płynności są to wymagania, jak do 60FPSÓW w FULL HD to optymalizacja nawet nie jest zła czy do 4K. Bo chyba te minimalne nie są jak w przypadku AC2 do 800x600 w low by utrzymać stabilne fpsy.

@Kadaj
Wybiorą to co będzie im się bardziej opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 11:51, ZubenPL napisał:

Po prostu wersja PC przynosi mały zysk i nie ma dla nich zbyt wielkiej różnicy że kilka
osób z słabszym sprzętem sobie nie pogra bo i tak już wyliczyli że odpowiedni przychód
do wydatków osiągną. Po za od kiedy panowie z kijowskie oddziału zajmują się PCtową wersją
to optymalizacja kuleje w asasynach.

Kilkoma osobami nazywasz te lwią część która nawet gtx 660 nie ma a co tu mówić o 680 która 1k kosztuje. Co do tego że od kiedy Ubisoft Kijów zajmuje sie assassynami to kiła i mogiła jest z optymalizacją niestety.

Dnia 25.10.2014 o 11:51, ZubenPL napisał:

Jeśli nawet mają jakiś deal z sony i microsoftem to oznacza że to się im opłaca bardziej,
niż zwiększeni liczby odbiorców mniejszymi wymaganiami.

Tylko niech nie piszczą potem że im się gra źle sprzedaje i że PC''ty są bebe bo my pc''towcy piracimy, nie dziwię się skoro developer nie traktuje poważnie konsumenta to czemu on ma traktować poważnie developera? Wejdzie sobie na zatoczke albo inne tego typu śmieciówki i zassie pokazując środkowy palec developerowi, ja nie popieram czegoś takiego ale w przypadku Ubisoftu tępić tez nie będę.

Dnia 25.10.2014 o 11:51, ZubenPL napisał:

Nie porównuj gry ogromnym otwartym światem i tysiącami postaci na ekranie jednocześnie
z korytarzowym ryse z nie wielką liczbą postaci jednocześnie na ekranie, choć ten sam
ryse działa na 660TI(3GB VRAM) w 35-40FPSach w FULL HD na maksymalnych detalach. 30Fpsów
chyba będzie na konsolach na PC raczej ograniczenia żadnego nie będzie, po za tym nadal
nie wiadomo do jakiej rozdzielczość i ilości klatek są to wymagania. Po za tym pewnie
w tych wymaganiach głównie chodzi o pamieć karty graficznej która nie może być poniżej
2GB bo po prostu tekstury i modele się nie zmieszczą. Właściwie nie wiadomo do jakiej
rozdzielczość i płynności są to wymagania, jak do 60FPSÓW w FULL HD to optymalizacja
nawet nie jest zła czy do 4K. Bo chyba te minimalne nie są jak w przypadku AC2 do 800x600
w low by utrzymać stabilne fpsy.

Jeśli do 4K to są nawet nawet ale jeśli do FULL HD to znów dali ciała jak w przypadku AC III, jak tylko w listopadzie odpalę zdam raport czy ścina i czy opłaca się kupować w dniu premiery i do jakich rozdzielczości tyczą sie te wymagania, bo jakos nie chce mi sie wierzyć ze tyczą się do full HD jeśli faktycznie optymalizacja będzie w miarę. Co do tych tysiąca postaci, to durr słyszałem już coś takiego w AC III i mówię "MEEEEEEEEEEEH" Ubisoftowi ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:32, Nathnin napisał:

Jeśli do 4K to są nawet nawet ale jeśli do FULL HD to znów dali ciała jak w przypadku
AC III, jak tylko w listopadzie odpalę zdam raport czy ścina i czy opłaca się kupować
w dniu premiery i do jakich rozdzielczości tyczą sie te wymagania, bo jakos nie chce
mi sie wierzyć ze tyczą się do full HD jeśli faktycznie optymalizacja będzie w miarę.
Co do tych tysiąca postaci, to durr słyszałem już coś takiego w AC III i mówię "MEEEEEEEEEEEH"
Ubisoftowi ;p.

Co do AC3 to miał po prostu wysokie wymagania względem procesora i panowie od 2 rdzeniowców czy słabych 4 rdzeniowców mieli mało fpsów w słynnym bostonie gdzie ja z moim i7 z 2010 roku nie miałem żadnych problemów.

Dnia 25.10.2014 o 12:32, Nathnin napisał:

Kilkoma osobami nazywasz te lwią część która nawet gtx 660 nie ma a co tu mówić o 680 która 1k kosztuje. > Co do tego że od kiedy Ubisoft Kijów zajmuje sie assassynami to kiła i mogiła jest z optymalizacją niestety.

I co, przecież na wszystkich pctowych formach wszyscy piszą że konsole hamują grafikę a później się okazuje że większość nawet słabszego niż grafika w PS4, GTX660 nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

80% Gier sprzedaje się na konsolach, więc zysk z wersji PC nie jest głównym zmartwieniem dla Ubi, moim zdaniem dobrze zrobili, nie patrząc na graczy ze słabszym sprzętem, gdyż " next gen " musi oferować coś więcej, niż poprzednia generacja. Chcieliscie, żeby gra wyglądała jak Black Flag bez żadnych zmian? Bo ja, nie.

" Ryse " to gra liniowa do bólu, gdzie nawet zeskoczyć możesz tylko tam, gdzie twórcy gry to przewidzieli, więc nie porównuj jej do gry z dużym, otwartym światem. Ilość postaci na ekranie, w AC III nie byłe tego aż tak widać w zapowiedziach gry jak w Unity, więc tym razem powinno być ok. A w kwestii optymalizacji: Black Flag nie miało żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 12:50, ZubenPL napisał:

Co do AC3 to miał po prostu wysokie wymagania względem procesora i panowie od 2 rdzeniowców
czy słabych 4 rdzeniowców mieli mało fpsów w słynnym bostonie gdzie ja z moim i7 z 2010
roku nie miałem żadnych problemów.

Ja mając phenoma 965 BE miałem również problemy i dropiły mi klatki z 60-20 nawet do tego GTX 560 Ti który taki badziewny nie był w tamtych czasach i co powiesz że słaby procek miałem? Po prostu gra była niezoptymalizowana i tyle każdy tak twierdzi tylko obrońcy Ubi mają inne zdanie.

Dnia 25.10.2014 o 12:50, ZubenPL napisał:

I co, przecież na wszystkich pctowych formach wszyscy piszą że konsole hamują grafikę
a później się okazuje że większość nawet słabszego niż grafika w PS4, GTX660 nie ma.

GTX 660 jest silniejszy od tego bodajże co siedzi w PS 4 ale nie ważne nie o tym temat. Hamują czy nie pokaż mi co takiego w AC Unity wymaga GTX 680 do minimalnych? Nawet AC IV który graficznie jest podobny nie wymagał na zalecanych takiej karty, ta gra to będzie optymalizacyjny badziew albo wymagania okażą się marketingowym bełkotem dla Nvidii :).


lis_23

gdyż " next gen " musi oferować coś więcej, niż poprzednia generacj
a Jak czytam takie brednie to mam po prostu dość, ta gra może i prezentuje się ładnie ale GTX 680 na MINIMALNYCH to przesada, zobacz sobie next genowego Dying Lighta i nie tłumacz że to gra crossgenowa bo wersje na PS 4/Xbox One i PC robi inna ekipa z Techlandu niż ta zajmująca się wersją na past geny, i tam nawet gtx 680 na zalecanych nie ma.
I wskaż mi co AC Unity oferuje takiego na MINIMALNYCH detalach który będzie pewnie wyglądal jak AC IV na maksymalnych detalach żeby nie uciągnęło tego choćby GTX 560?

To że jest Next Gen nie oznacza że mogą olewać optymalizację. Nawet W3 jak pisałem w innym topicu nie będzie miał zapewne takich wymagań a wygląda on zdecydowanie lepiej niż AC Unity więc nie wciskajcie mi bzdur o next genie i postępie którego nie widać gdyż fizyka leży, AI zdechnięte jak było tak jest, interakcja oh dodali bieganie po budynkach które było już nawet w serii GTA, a przede wszystkim co przemawia za zwaloną optymalizacją to UBISOFT KIJÓW który słynie z nędznej optymalizacji. Patrz AC III i ACIV które w miare stabilne 60 fpsów utrzymują dopiero na 9xx (oczywiście karty w cenie dla Kowalskiego a nie tytany za tysiące złotych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 13:50, Nathnin napisał:

Ja mając phenoma 965 BE miałem również problemy i dropiły mi klatki z 60-20 nawet do
tego GTX 560 Ti który taki badziewny nie był w tamtych czasach i co powiesz że słaby
procek miałem? Po prostu gra była niezoptymalizowana i tyle każdy tak twierdzi tylko
obrońcy Ubi mają inne zdanie.

Bo to jest bardzo słaby 4 rdzeniowy procesor, ja miałem przy tej samej karcie tylko z i7 brak dropów. Po za tym trochę cię nie rozumiem wymieniłeś 560TI na niewiele lepszy 660, przecież to marnotrawstwo pieniędzy trzeba było brać 660TI albo 670.

Dnia 25.10.2014 o 13:50, Nathnin napisał:

GTX 660 jest silniejszy od tego bodajże co siedzi w PS 4 ale nie ważne nie o tym temat.
Hamują czy nie pokaż mi co takiego w AC Unity wymaga GTX 680 do minimalnych? Nawet AC
IV który graficznie jest podobny nie wymagał na zalecanych takiej karty, ta gra to będzie
optymalizacyjny badziew albo wymagania okażą się marketingowym bełkotem dla Nvidii :).

Jest słabszy, silniejszy jest dopiero 660TI i wyżej z amd 7870 i wyżej. AC4 był robiony pod stare konsole już po zwiastunach widać że Unity jest daleko do przodu. Co do Nvidii to oni jedynie mogliby przestać wsadzać to badziewne rozmywające obraz TXAA i Apexa do gier.

Dnia 25.10.2014 o 13:50, Nathnin napisał:

lis_23

gdyż " next gen " musi oferować coś więcej, niż poprzednia generacj
a Jak czytam
takie brednie to mam po prostu dość, ta gra może i prezentuje się ładnie ale GTX 680
na MINIMALNYCH to przesada, zobacz sobie next genowego Dying Lighta i nie tłumacz że
to gra crossgenowa bo wersje na PS 4/Xbox One i PC robi inna ekipa z Techlandu niż ta
zajmująca się wersją na past geny, i tam nawet gtx 680 na zalecanych nie ma.
I wskaż mi co AC Unity oferuje takiego na MINIMALNYCH detalach który będzie pewnie wyglądal
jak AC IV na maksymalnych detalach żeby nie uciągnęło tego choćby GTX 560?

560 ma 1GB VRAM co jest za małą ilością by wczytać tekstury i modele Paryża.

Dnia 25.10.2014 o 13:50, Nathnin napisał:

To że jest Next Gen nie oznacza że mogą olewać optymalizację. Nawet W3 jak pisałem w
innym topicu nie będzie miał zapewne takich wymagań a wygląda on zdecydowanie lepiej
niż AC Unity więc nie wciskajcie mi bzdur o next genie i postępie którego nie widać gdyż
fizyka leży, AI zdechnięte jak było tak jest, interakcja oh dodali bieganie po budynkach
które było już nawet w serii GTA, a przede wszystkim co przemawia za zwaloną optymalizacją
to UBISOFT KIJÓW który słynie z nędznej optymalizacji. Patrz AC III i ACIV które w miare
stabilne 60 fpsów utrzymują dopiero na 9xx (oczywiście karty w cenie dla Kowalskiego
a nie tytany za tysiące złotych).

Akurat wymagań W3 nie ma a przy bajerach nvidii pewnie będzie znacznie gorzej działał niż UNITY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I5-2500K i GTX 570 i AC III chodziło mi dobrze. Nie jestem aż takim graficzntm onanistą, żeby liczyć kl/s i płakać, że mam 30 kl/s, jeżeli gra się płynnie to jest ok.

AC IV BF miał małe miasta, wiekszość terenu to było może. Unity ma Paryż, który ma być najwiekszym miastem w serii, ma też większą szczegółowość obiektów, niż BF, większy zasięg widzenia, więcej detali na ekranie, więcej postaci na raz, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 14:02, ZubenPL napisał:

Bo to jest bardzo słaby 4 rdzeniowy procesor, ja miałem przy tej samej karcie tylko z
i7 brak dropów. Po za tym trochę cię nie rozumiem wymieniłeś 560TI na niewiele lepszy
660, przecież to marnotrawstwo pieniędzy trzeba było brać 660TI albo 670.

A jednak taki GTA IV który miał też zwaloną optymalizację, był nastawiony na CPU Performance działał stabilnie w 30 klatkach po patchach, natomiast AC III nawet po patchach ma zrywy, na GTX 970 oglądając youtube''a to też spada z 60 a karta o ile lepsza od wymaganej do AC III plus procesor I7 4770K który jest bardzo wydajny. Mi tam 60 klatek wprwadzie potrzebne jest tylko do CS''a i na rajdy w wowie ale miło by było gdyby Ubi choć raz nie kłamał i faktyczniej nie lekceważył graczy PC''towych, w sumie to zobaczymy jak zoptymalizują jeszcze GTA V ale po obietnicach Rockstara ma być dobrze a po screenach w necie widać że ludzie w tą niby "wczesną wersje" grają na 1GB V ramu na najwyższych prawie że :).

Dnia 25.10.2014 o 14:02, ZubenPL napisał:

Jest słabszy, silniejszy jest dopiero 660TI i wyżej z amd 7870 i wyżej. AC4 był robiony
pod stare konsole już po zwiastunach widać że Unity jest daleko do przodu. Co do Nvidii
to oni jedynie mogliby przestać wsadzać to badziewne rozmywające obraz TXAA i Apexa do
gier.

Ale patrz ja cały czas mówię o minimalnych detalach nie zalecanych które są pokazywane na zwiastunach :), i one powinny być na poziomie 560 ewentualnie 560 ti a nie na poziomie wielokrotnie silniejszego 680. Co do TXAA jeśli jest możliwość to prawie za każdym razem to wyłączam bo nic nie daje a zżera ostro zasoby piecyka.

Dnia 25.10.2014 o 14:02, ZubenPL napisał:

560 ma 1GB VRAM co jest za małą ilością by wczytać tekstury i modele Paryża.

Do zalecanych pewnie i tak, ale do minimalnych czyli wszystkie detale na LOW to chyba jest wystarczająco prawda?

Dnia 25.10.2014 o 14:02, ZubenPL napisał:

Akurat wymagań W3 nie ma a przy bajerach nvidii pewnie będzie znacznie gorzej działał
niż UNITY.

No tyle zę z tego co wiadomo W3 na E3 był uruchamiany na I5 jakiejs i GTX 770, a był on wtedy niezoptymalizowany więc można już z góry zakładać że w minimalnych taka karta nie pojawi się ani w zalecanych przy W3, więc już Unity leci na straty przy Wiedźminie. I tak przy planowanym zakupie GTX 970 nie liczę na 60 fpsów przy fuszerce jaką odprawia Ubisoft Kijów skoro nawet AC IV ledwie trzyma 60 fpsów, ale ważne by te 30 nawet o 2 klatki nie spadało.


Lis_23
Ja nie licze klatek ale jeśli wymagania są podane takie jakie są a gra na sporo lepszym sprzęcie niż podany nie działa dobrze i klatki gubi ze stabilnych 60 np w Nowym Jorku do 20 w Bostonie to coś jest nie halo.

No dobra ale my tu cały czas mówimy o minimalnych nie zalecanych w których to dopiero AC Unity pokaże "pazur" (specjalnie w cudzysłów bo czy taki to pazur będzie to polemizować można), zalecany niech sobie takie będą ale minimalne to przeginka z powiedzmy miliona kopii sprzedaż spadnie im do kilkuset tysięcy na piecach, chyba że ludziki polecą i kupią Tytany albo 780/770 w SLI czy 970/980. No cóż jeszcze miesiąc około do nowego AC''ka zobaczymy jak im to wyjdzie. Mam nadzieję że się mylę albo chociaz jeśli będzie zryta optyma to fabuła nadrobi i tak do końca nie będzie to stracona forsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 14:49, Nathnin napisał:

A jednak taki GTA IV który miał też zwaloną optymalizację, był nastawiony na CPU Performance
działał stabilnie w 30 klatkach po patchach, natomiast AC III nawet po patchach ma zrywy,

Ja tam w GTA IV szczególnie w epizodach mam nadal dropy z 120FPSów do 10FPSów bez żadnej przyczyny.

Dnia 25.10.2014 o 14:49, Nathnin napisał:

Ale patrz ja cały czas mówię o minimalnych detalach nie zalecanych które są pokazywane
na zwiastunach :), i one powinny być na poziomie 560 ewentualnie 560 ti a nie na poziomie
wielokrotnie silniejszego 680. Co do TXAA jeśli jest możliwość to prawie za każdym razem
to wyłączam bo nic nie daje a zżera ostro zasoby piecyka.
Do zalecanych pewnie i tak, ale do minimalnych czyli wszystkie detale na LOW to chyba
jest wystarczająco prawda?

Miasto jest ogromne nawet jak bardzo okroisz tekstury to i tak się nie zmieszczą w buforze 1GB, to gra robiona pod nową generacje konsol która ma dostępne aż 8GB pamięci a nie jak poprzednia 512MB, dlatego przy projektowaniu nikt nie brał pod uwagę że ma działać na 1GB VRAMu.

Dnia 25.10.2014 o 14:49, Nathnin napisał:

No tyle zę z tego co wiadomo W3 na E3 był uruchamiany na I5 jakiejs i GTX 770, a był
on wtedy niezoptymalizowany więc można już z góry zakładać że w minimalnych taka karta
nie pojawi się ani w zalecanych przy W3, więc już Unity leci na straty przy Wiedźminie.
I tak przy planowanym zakupie GTX 970 nie liczę na 60 fpsów przy fuszerce jaką odprawia
Ubisoft Kijów skoro nawet AC IV ledwie trzyma 60 fpsów, ale ważne by te 30 nawet o 2
klatki nie spadało.

Jedyną znaną konfiguracją na której W3 działał to 780TI i było zaledwie 35-40FPSów http://www.guru3d.com/news-story/the-witcher-3-gtx-780ti-could-push-35-45-fps-at-max.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2014 o 14:59, ZubenPL napisał:

Ja tam w GTA IV szczególnie w epizodach mam nadal dropy z 120FPSów do 10FPSów bez żadnej
przyczyny.

Do 10? To coś nie halo z twoją konfiguracją albo nie masz wszystkich patchów wgranych mi nie spada ponizej 25

Dnia 25.10.2014 o 14:59, ZubenPL napisał:

Miasto jest ogromne nawet jak bardzo okroisz tekstury to i tak się nie zmieszczą w buforze
1GB, to gra robiona pod nową generacje konsol która ma dostępne aż 8GB pamięci a nie
jak poprzednia 512MB, dlatego przy projektowaniu nikt nie brał pod uwagę że ma działać
na 1GB VRAMu.

I co z tego? GTA V też ma ogromne miasto ba nawet większe niż SA i RDR razem wzięte a jednak screeny nie kłamią i przy detalach high, niektórych na very high i 1080p wykorzystyje 1047 MB a w Assassynie mówimy o minimalnych detalach http://news.softpedia.com/images/news2/Grand-Theft-Auto-5-PC-Gameplay-Video-Leaked-Shows-Graphics-Settings-More-416744-2.png oto screen z ów settingu GTA V (nie wiem czy prawdziwe ale nie wygląda na fotomontarz ), więc bardzo prosze nieusprawiedliwiać lenistwa Ubisoftu bo to nie pierwszy raz kiedy im się nie chce optymalizować, AC III i IV też nie zoptymalizowali, Splinter Cell Blacklist też nie był optymalizacyjnym arcydziełem. Więc jak dla mnie to niekompetencja programistów sprawiła że otrzymaliśmy takie wymagania albo bełkot marketingowców którzy próbują nakłonić ludzi do kupna sprzętu Sony/Microsoftu/AMD/NVidii/Intela, spójrz jeszcze na to że w zestawieniu z Intel Core I5 2500K jest marnej jakości Phenomek 4 rdzeniowy który do intela tej klasy to nawet nie ma równości :).

Procesor: Core i5-2500K 3.3 GHz lub FX-8350 4.0 GHz lub Phenom II x4 940 3.0 GHz wymagania procka dla Unity jak dla mnie FX ok ale Phenom stawiany z nim na równi? Chyba naprawdę coś nie pykło im. Chyba że są to wymagania podane dla 4K i 1080P

Dnia 25.10.2014 o 14:59, ZubenPL napisał:

Jedyną znaną konfiguracją na której W3 działał to 780TI i było zaledwie 35-40FPSów http://www.guru3d.com/news-story/the-witcher-3-gtx-780ti-could-push-35-45-fps-at-max.html

No nie wiem ja słyszałem że był tez odpalany na GTX 770 i śmigał płynnie kiedy nie był jeszcze w ogóle zoptymalizowany ale tak czy siak w wakacje przecież info było od samych RED''ów że uruchomili i płynnie działał (płynność to pojęcie względne dla ludzi różnej maści ;p dla mnie np to 30 fpsów choć w takiego DI grać sie nie da bo wygląda jakby sie ścinał) na GTX 660 Ti więc spodziewam sie zalecanych na poziomie GTX 670 a minimalne to 460/560 może. To i tak bije na głowe bzdurne wymagania Ubisoftu gdzie na minimalne palneli 680 ikiedy skoro potrzeba 2GB V ramu mogli dać 660 Ti albo 560 Ti która też ma 2GB V ramu ale oni wolą walnąć najdroższy model 6xx series :(, smutne ale czuć na kilosa brak optymalizacji lub marketing action że tak to ujmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować