Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Watch Dogs - znów graliśmy

36 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2014 o 10:43, BS15 napisał:

szkoda ze gra nie ma silnika graficznego z gry tom clancy''s the division no ale ubi
poleciało na kase i wydaje na stare konsole

Naiwnym jest myślenie, że The Division będzie wyglądało tak, jak na pierwszym trailerze.

Ludzie, to Ubisoft, jeszcze się nie nauczyliście?

Besides, stare konsole nie mają tu nic do rzeczy. To były (i są) osobne buildy, tworzone przez osobne teamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 10:43, BS15 napisał:

szkoda ze gra nie ma silnika graficznego z gry tom clancy''s the division no ale ubi
poleciało na kase i wydaje na stare konsole


"starych konsoli jest na świecie pewnie ponad 200 milionów. Nowych ok 10 milionów. Myślę że dla firmy która ma na utrzymaniu kilka tysięcy pracowników decyzja czy wydawać grę na nową czy na nową i starą konsole jest oczywisty. A wyrażenie "poleciało na kasę" jest bez urazy dziecinne :) To jest biznes jak każdy inny to raz. A dwa niektórzy posiadacze starych konsoli na pewno się ucieszą że mają szansę zagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że gra jest uproszczona mniej więcej do intelektualnego poziomu ameby, nieustannie wali podpowiedziami i mówi co gracz powinien robić, oraz zachęca do rozwiązywania problemów z użyciem dużych ilości ołowiu naraz.

A poza tym, to nie ma tu nic. Odświeżające "next-genowe" patenty polegają na wciśnięciu jednego guzika, a struktura gry jest wręcz boleśnie typowa. A kolejne sekcje miasta odblokowuje się jedna po drugiej i nie ma nic od razu. Aby gracz za daleko nie pojechał i nie poczuł się zbyt wolny.
No, ale minigierki są. Wow.

Jedynym wychodzącym poza poprzednią generację pomysłem, jaki ja tutaj widzę, to ilość i losowość przechodniów. Typowe wciskanie ciemnoty od Ubi. Ale ponieważ branża uwielbia ciemnotę i takie ogłupiające gierki, spokojnie można oczekiwać 90+ na Metacritic. Poza tym, te tablety Ubi jednak po coś rozdawał.
Tasiemca raczej z tego nie zrobią. Na litość Boga, napisy końcowe w AC już trwają pół godziny. Nie wierzę, że nawet Ubi ma tyle mocy przerobowej w kuchniach, by odgrzewać to wszystko naraz.

Ale sprawdzona metoda jest taka, że wystarczy dać ładne widoczki i kilka rzędów pikseli więcej w obie strony. Przeważającej większości to wystarczy, by zachwycić się grą i krzyknąć grzecznie za Ubi "GOTY". W końcu najłatwiej ocenić to co widać, a jak ktoś ma mózg wielkości przeciętnego nasiona awokado, więcej ocenić nawet nie potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Watch Dogs jest taki że to gra UBI i tyle w temacie na pewno będzie dobra tyle że obiecanki UBI moża wiadomo gdzie sobie wsadzić biorąc pod uwagę poprzednie ich dokonania.

Co do możliwych targetów jeśli chodzi o konsole(o PC nie wspomnę bo wiadomo tam najlepsza grafika ma być oraz potencjalna ilość użytkowników).

Największy target z konsol to X360 i PS3 gdzie każda konsola ma około 100 mln użytkowników, nie dajmy się zwariować to jest główny target.

Potem mamy PS4. Co prawda tylko 7 milionów użytkowników, ale obecnie można pokusić się o twierdzenie pt. "PS4 wygrywa wojnę konsol ósmej generacji!!!". A to dlatego że konkurencja najzwyczajniej d@py daje.

Xbox one znany też jako Xbone. No niby sprzedali 5 mln konsol, ale jest pewien problem z tym twierdzeniem. Spora część tych konsol trafiło do sprzedawców czyli rzeczywista ilość sprzedanych sztuk jest znacznie mniejsza. Dodajmy do tego System Seller Fail jakim jest TitanFall który nie wykonał zadania, a przy premierze na X360 naprawdę pokazuje wątpliwość sensu kupienia tej konsoli.

No i pozostaje kwestia Wii U. Konsola Nintendo ustanawiające nowy najniższy próg w dziejach N gorsza sprzedaż niż GameCube oscylująca na poziomie Sega Dreamcast(ta zgadza się w takim samym odstępie czasu Wii U gorzej się sprzedało niż Dreamcast) - czyli dostanie najgorszy możliwy port jeśli w ogóle powstanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Twój cały wpis ma tylko jeden cel - poprawić sobie humor kosztem innych :D

" Przeważającej większości to wystarczy, by zachwycić się grą i krzyknąć grzecznie za Ubi "GOTY". W końcu najłatwiej ocenić to co widać, a jak ktoś ma mózg wielkości przeciętnego nasiona awokado, więcej ocenić nawet nie potrafi."

Cóż, przynajmniej nasiono awokado jest dość duże :D

Ty jak rozumiem grę już całą przeszedłeś, znasz ją już na wylot i wydajesz o niej osąd, tak? Przed premierą ACIV Black Flag wydawało się, że to będzie gwóźdź do trumny całej serii, ostatni i zarazem najsłabszy jej akt. Cóż, wyszło inaczej, i nie tylko moim zdaniem "czwórka" jest obok genialnej "dwójki" najlepszą odsłoną calej serii. W FC3 też wiele osób nie wierzyło, a Ubi wszystkich zaskoczyło i wydało znakomitą grę.
To, że Watch Dogs nie będzie grą przełomową wcale nie oznacza, że nie może być bardzo dobrą grą :D
Pod wieloma względami przełomową grą był pierwszy Assassin''s Creed, ale to dopiero dwójka, ktora naprawiała błędy jedynki (i już tak przełomowa i rewolucyjna nie była), została uznana za świetną grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 13:42, pawbuk napisał:

Mam wrażenie, że Twój cały wpis ma tylko jeden cel - poprawić sobie humor kosztem innych
:D

No i dlaczego psujesz zabawę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim podejściem przestałbym grac w gry. W ogóle :)
W dzisiejszych czasach twórcy skupiają się na tym aby dać ładne widoczki i kilka rzędów pikseli więcej.
I większości to wystarczy, by zachwycić się grą. Przynajmniej na początku, ale o to wystarcza aby nabić kasę.
Tytułu ambitne lub bardziej skomplikowane się nie sprzedają tak dobrze jak te z fajerwerkami. Wiadomo to od dawna.
A co do WD to ciekawi mnie tylko gdzie grałeś te minimum kilka godzin ? Grałeś prawda ?
Bo aby oceniać coś czego się nie widziało trzeba by mieć mózg przeciętnego nasiona awokado, a to Cie nie posądzamy :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 09:29, wolverine napisał:

Pytanko:
Czy walka wręcz jest podobnie zrobiona do tej z Asasyna ?


Przyznam, że rzadko stosowałem. Przydatna jest głównie przy obezwładnianiu pojedynczych przestępców. W zadaniach przeciwników jest zazwyczaj kilku i posiadają broń palną, więc nie cackałem się z nimi. Tutaj bardziej efektywne są skradanie się, wykorzystywanie hakowania lub zwykły karabin szturmowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 09:30, Juluz napisał:

A jak wygląda gniecenie blachy w samochodach? Też jest tak biednie jak w GTA V?


Model uszkodzeń w zaprezentowanej nam wersji nie był zbyt rozbudowany. Nie zauważyłem też, aby pojazdy traciły w jakiś wyraźny sposób swe właściwości jezdne w wyniku uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej platformie testowaliście grę. Jestem ciekaw,czy mimo, że mam 6 rdzeniowego FX-a plus podkręconego GTX-a 660 i do tego 12 GB ramu. Jak gra będzie działać. Na pewno jeszcze za wcześnie na to pytanie. Myślę, że tak czy siak WD będzie śmigać jak na zalecanym sprzęcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra będzie tak dobra, jak gada Ubi (a jakoś nie wierze już im) to gra będzie pretendentem do gry roku, a przynajmniej sandboxa roku (hmmm zbyt dużej konkurencji to nie będzie miałą xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Infamous: Second Son (screenshotowy zamiatacz WD), będzie Division i Destiny (w formule MMO czy jak tam na to mówią), tak całkiem łatwo chyba nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 15:52, Eternal101 napisał:

Jeśli gra będzie tak dobra, jak gada Ubi (a jakoś nie wierze już im) to gra będzie pretendentem
do gry roku, a przynajmniej sandboxa roku (hmmm zbyt dużej konkurencji to nie będzie
miałą xD).

Pewnie w niejednym plebiscycie otrzyma tytuł gry roku (jeśli nie ogólny, to przynajmniej w kategorii gier akcji), bo hype jest duży. Podobny do tego na GTA V, aczkolwiek może trochę mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 16:28, kodi24 napisał:

Jest jeszcze Infamous: Second Son (screenshotowy zamiatacz WD), będzie Division i Destiny
(w formule MMO czy jak tam na to mówią), tak całkiem łatwo chyba nie będzie ;)

Division to gra MMO, Destiny gra akcji multiplayer i raczej sandboxem to to nie będzie, jedynie Infamous coś porobić może ale biorąc pod uwagę fabułę strasznie krótką i mało zaskakującą to jedynym aspektem mocnym tej gry jest grafika.

Arcling Jest mniejszy ale nadal dość mocny by "wywyższyć" tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować