Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_704526a6c620788d679be206f0c7a887dd8c2581eb162fd445a8ac573d327dcb

Jak skopiować kasetę video na płytę CD/DVD

29 postów w tym temacie

Magnetowidy stają się przeżytkiem. W związku z tym, że mam kilka pamiątkowych rodzinnych filmów na kasetach video i chciałbym je przekopiować na płyty. Słyszałem, że można to zrobić lecz nie wiem jak. Nie wiem jak podłączyć i skonfigurować magnetowid z komuterem, a tak naprawdę wogóle na ten temat nie wiem nic. Jeśli ktoś już to robił lub zna temat, to bnardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz miec karte wideo w kompie czyli taka z wejsciem video :)

do takich kart praktycznie zawsze jest dodawany program je obslugujacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:28, morthi napisał:

musisz miec karte wideo w kompie czyli taka z wejsciem video :)

do takich kart praktycznie zawsze jest dodawany program je obslugujacy :)


To znaczy, że musi być dodatkowa karta oprócz graficznej? Kartę graficzną mam GeForce 2MX400 z wyjściem TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:38, CzesiekN napisał:

To znaczy, że musi być dodatkowa karta oprócz graficznej? Kartę graficzną mam GeForce 2MX400
z wyjściem TV.


nie wiem jak jest z vivo, najlepiej sie zaopatrzyc w karte tv - ostatnio na pclab.pl byl test kilku. przydatna rzecz - mozesz ogladac tv na kompie i przy okazji zarchiwizowac stare tasmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh jaki madry forumowicz...bijemy poklony przez twoja jasnoscia

po to jest forum by sie pytac - nie masz nic ciekawego do powiedzienia to nie pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:33, Piter Fersin napisał:

Nie prościej poszukać w sieci jakiegos forum z tym tematem google nie zabija używaj go www.google.pl

To może tak pozamykać 95% tematów, bo w googlach znajdziesz na innych forach podobne tematy olbo rozwiązania. Zostawić tylko te dostyczące pomocy technicznej CDProjektu czy też zakupów w sklepie gram.pl? Napisz majla do CDProjekt, może to zrobią.
A jak już kogoś odsyłasz do google''a, to daj link z wynikami wyszukiwań, nie każdy jest zaawansowanym wyszukiwaczem googlowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2006 o 11:00, AgayKhan napisał:

A jak już kogoś odsyłasz do google''a, to daj link z wynikami wyszukiwań, nie każdy jest zaawansowanym
wyszukiwaczem googlowym.


Dzięki za poparcie w sprawie posta Piter Fersina. Zanim otworzyłem temat to szukałem na Google, lrcz tam są tylko strony z usługami kopiowania i filmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:16, CzesiekN napisał:

Dzięki za poparcie w sprawie posta Piter Fersina. Zanim otworzyłem temat to szukałem na Google,
lrcz tam są tylko strony z usługami kopiowania i filmowania.

Nie masz czym się przejmować, jakoś takoś jest, że zawsze ktoś napisze: google.pl , zamiast pomóc. Takich troskliwych miśków jest pełno. Dobra, nie rozmywajmy wątku.
A ty chcesz potem tą zgraną kasetę pewnie na takie DVD przerobić z menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:27, CzesiekN napisał:

Magnetowidy stają się przeżytkiem. W związku z tym, że mam kilka pamiątkowych rodzinnych filmów
na kasetach video i chciałbym je przekopiować na płyty. Słyszałem, że można to zrobić lecz
nie wiem jak. Nie wiem jak podłączyć i skonfigurować magnetowid z komuterem, a tak naprawdę
wogóle na ten temat nie wiem nic. Jeśli ktoś już to robił lub zna temat, to bnardzo proszę
o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.


Najpierw musisz kupić kartę TV W niej jest gniazdko do którego podłączasz magnetowid. Kiedy włączysz oprogramowanie do karty TV (program do oglądania) to wystarczy ustawić wyjście na SVideo i można wszystko nagrywać z kasety na kompa. Potem wystarczy nagrać to na płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 10:27, CzesiekN napisał:

Magnetowidy stają się przeżytkiem. W związku z tym, że mam kilka pamiątkowych rodzinnych filmów
na kasetach video i chciałbym je przekopiować na płyty. Słyszałem, że można to zrobić lecz
nie wiem jak. Nie wiem jak podłączyć i skonfigurować magnetowid z komuterem, a tak naprawdę
wogóle na ten temat nie wiem nic. Jeśli ktoś już to robił lub zna temat, to bnardzo proszę
o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.


Najpierw musisz kupić kartę TV W niej jest gniazdko do którego podłączasz magnetowid. Kiedy włączysz oprogramowanie do karty TV (program do oglądania) to wystarczy ustawić wyjście na SVideo i można wszystko nagrywać z kasety na kompa. Potem wystarczy nagrać to na płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:38, wip_01 napisał:

Najpierw musisz kupić kartę TV W niej jest gniazdko do którego podłączasz magnetowid. Kiedy
włączysz oprogramowanie do karty TV (program do oglądania) to wystarczy ustawić wyjście na
SVideo i można wszystko nagrywać z kasety na kompa. Potem wystarczy nagrać to na płytkę.


pomijajac taki drobny szczegol jak ustawienie odpowiedniego kodeka do kompresji bo mozna sie obudzic z kilkudziesieciogigowymi filmikami kiepskiej jakosci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:41, gmx napisał:

> Najpierw musisz kupić kartę TV W niej jest gniazdko do którego podłączasz magnetowid.
Kiedy
> włączysz oprogramowanie do karty TV (program do oglądania) to wystarczy ustawić wyjście
na
> SVideo i można wszystko nagrywać z kasety na kompa. Potem wystarczy nagrać to na płytkę.


pomijajac taki drobny szczegol jak ustawienie odpowiedniego kodeka do kompresji bo mozna sie
obudzic z kilkudziesieciogigowymi filmikami kiepskiej jakosci. :)


Masz rację z tym kodekiem, ale jeżeli film byłby kilkudziesięciugigowy to jakość filmu jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2006 o 11:50, wip_01 napisał:

Masz rację z tym kodekiem, ale jeżeli film byłby kilkudziesięciugigowy to jakość filmu jest
lepsza.

Nie powiedziałbym, ja widziałem 4 gigowy film z kamery internetowej, który trwał 10 minut. A jakość była conajmniej kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:50, wip_01 napisał:

Masz rację z tym kodekiem, ale jeżeli film byłby kilkudziesięciugigowy to jakość filmu jest
lepsza.

teoretycznie tak ale w praktyce... kiedys sie tym bawilam w lapanie z telewizji i wszystko sie sprowadzalo do ustawienia wystarczajacej kompresji zeby procesor nadazyl kompresowac i nie gubic klatek. z drugiej strony obraz bez zadnej kompresji gubil klatki bo dysk nie nadazal zapisywac wiec opcja zapisania i dopiero kompresowania tez odpadala. ale to bylo z 5 lat temu - od tamtego czasu wszystko zrobilo sie szybsze i pojemniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 11:52, AgayKhan napisał:


> Masz rację z tym kodekiem, ale jeżeli film byłby kilkudziesięciugigowy to jakość filmu
jest
> lepsza.
Nie powiedziałbym, ja widziałem 4 gigowy film z kamery internetowej, który trwał 10 minut.
A jakość była conajmniej kiepska.


Masz rację. Teraz przypomniało mi się coś podobnego do twojego przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie pozostaje mi nic innego jak przeprośic za moj post pisałem go po przebudzeniu i krótkim snie pewni datego zamiast grzecznie odpowiedziec walnołem taka głupote wybacz CzesiekN a posty moichpoprzedników powinny rozwiazac twoj problem kartatelewizyjna albo graficzna z wejsciem wideo i mozesz zgrywac kasety na kompa Jeszce raz sory :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, z tego co tu czytam to trzeba mieć do tego kartę telewizyjną, tak się składa że mam takową kartę, ale gniazko mam takie samo jak w karcie graficznej (TV-Out). Czy to o to chodzi? Nie ma znaczenia ktorego się użyje, i wreszcie jakiego kabla potrzebuję żeby podłączyć kamerę do kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować