moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2006 o 14:52, gmx napisał:

> > morthi ci zaraz powie, że jest, bo ta kopia nie jest ci niezbędna do życia
> Niezbędne do życia nie jest tyż: telefon stacjonarny i komórka, prąd elektryczny, komputer,

> telewizor, radio, stół, krzesło, lodówka i inne takie.
troche przesadzasz: telefon stacjonarny i komórka, telewizor, radio, stół, krzesło, lodówka,
powietrze i inne takie nie sa potrzebne do zycia :)
swoja droga nie orientuje sie - w Polsce doliczane jest cos do ceny nagrywarek za możliwe piractwo?
gdzies chyba slyszalem o takich propozycjach...

Oczywiście, tyle, że to nie są propozycje a jest to już od dawna. Jakaś część ceny od nośników jest przekazywana zaiksowi, jaki procent nie wiem. Co do nagrywarek to nie jestem pewny czy coś od tego się odprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:57, AgayKhan napisał:

> troche przesadzasz: /.../
> powietrze i inne takie nie sa potrzebne do zycia :)
Powietrze jest, to jest Twój dopisek, nie mój. Wszak człowiek by się udusił. Wszak można siedzieć
po ciemku, wiele osób nie ma telefonu i żyje. Nie ma lodówki i żyje.

aa, to ty powaznie pisales? sorry, myslalem ze sie zbijasz.
inna sprawa jaki poziom "luksusu" uznasz za niezbedny do zycia bo idac tym tokiem myslenia czlowiekowi powinna wystarczyc wolnosc zeby mogl sobie isc do lasu jagodek nazbierac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:59, SwenG napisał:

Oczywiście, tyle, że to nie są propozycje a jest to już od dawna. Jakaś część ceny od nośników
jest przekazywana zaiksowi, jaki procent nie wiem. Co do nagrywarek to nie jestem pewny czy
coś od tego się odprowadza.

err, czyli pomyslmy, wnioski:
1. place za piratow?
2. zaplacilem czyli moge piracic?
3. kto dostaje ta kase skoro nie wiadomo co uzytkownik bedzie piracil?
ehm, troche bez sensu, i to naprawde funkcjonuje?!
swoja droga ile z tej kasy zbieranych przez zaiks trafia do twórcow/artystow itd, kto ma nad tym kontrole - bo mi to narazie wyglada jak zbieranie haraczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, argument, iż kopia zapasowa to jest be, bo nie jest potrzebna dozycia jest dośc dziwny, bo oryginał też nie jest potrzebny. Do życia człowieka wystarczy jedzenia, powietrze i taka temperatura, by nie zamarznąć lub się ugotować. Reszta jest luksusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:15, gmx napisał:

1. place za piratow?

Nie koniecznie, płacisz za dozwolony użytek - kopiowanie i dawanie kopii rodzinie.

Dnia 21.11.2006 o 15:15, gmx napisał:

2. zaplacilem czyli moge piracic?

Możesz w ograniczonym zakresie - rodzina :D

Dnia 21.11.2006 o 15:15, gmx napisał:

3. kto dostaje ta kase skoro nie wiadomo co uzytkownik bedzie piracil?

już pisałem ZAIKS

Dnia 21.11.2006 o 15:15, gmx napisał:

ehm, troche bez sensu, i to naprawde funkcjonuje?!

funkcjonuje :D

Dnia 21.11.2006 o 15:15, gmx napisał:

swoja droga ile z tej kasy zbieranych przez zaiks trafia do twórcow/artystow itd, kto ma nad
tym kontrole - bo mi to narazie wyglada jak zbieranie haraczu...

bo to jest haracz a ZAIKS to .... (po namyśle wykropkowałem, jeszcze mnie kto pozwie ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:19, SwenG napisał:

bo to jest haracz a ZAIKS to .... (po namyśle wykropkowałem, jeszcze mnie kto pozwie ;P)

dotarlem do czegos takiego
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0991.htm
a tam jak byk stoi ze od plyt i nagrywarek jest 3% bo slużą nagrywaniu utworów i wiecie co? mam nagrywarke od kilku lat i żadnego utworu nie nagralem. nigdy nie kupilem nagrywarki ani cd z mysla o nagrywaniu "utworow" co zreszta przynajmniej dla mnie nie bylo glowna funkcja urzadzen/nosnikow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:19, SwenG napisał:

bo to jest haracz a ZAIKS to .... (po namyśle wykropkowałem, jeszcze mnie kto pozwie ;P)

Zbędna Agencja Inhalująca Kasę Społeczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stany Zjednoczone postrzegane są jako kraj, w którym interes firm wygrywa najczęściej z prawami zwykłych szarych ludzi. Jednak w przypadku zabezpieczeń w komórkach wygrali użytkownicy - od poniedziałku będą mogli je zdejmować bez obaw o jakiekolwiek sankcje ze strony operatorów.

Zgodnie z ogłoszonymi w środę regulacjami, zdejmowanie zabezpieczeń komórek uniemożliwiających korzystanie z usług innego operatora (tzw. SIM-locków) jest dozwolone.

Ponadto nauczyciele w szkołach filmowych będą mogli kopiować, pokazywać i tworzyć edukacyjne kompilacje z kawałków filmów wyciętych z nośników DVD znajdujących się w Bibliotece Kongresu, a niewidomi otrzymają pełne prawo do używania programowych lektorów w celu odczytywania elektronicznych wersji książek, w których zastosowano mechanizmy zabezpieczające przed nielegalnym kopiowaniem.

Po raz pierwszy amerykańskie Copyright Office zdecydowało się na takie ustąpienie pewnym grupom użytkowników - dotychczas stosowano raczej zasadę "Wszystko albo nic".

Jednocześnie, ku niezadowoleniu Electronic Frontier Foundation, nie poruszono kwestii kopiowania filmów DVD na potrzeby oglądania ich w przenośnych odtwarzaczach multimedialnych, np. w iPodzie.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, iż za dozwolone uznano również złamanie zabezpieczeń w grach i programach, o ile ma ono pozwolić na zarchiwizowanie aplikacji, która do pracy wymaga nieistniejących już maszyn.

Ścigane sądownie nie będzie wreszcie testowanie technik zabezpieczających płyty CD przed kopiowaniem, jeżeli tylko zostanie wykorzystane do poszukiwania w nich ewentualnych luk i błędów.

i co Wy na to ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2006 o 22:51, morthi napisał:

i co Wy na to ?:)

Zaczyna się robić normalnie. W końcu ludzie tacy jak ja nie godzący się na takie przegięte prawa jakie są dochodzą do głosu. Może w końcu do głosu dojdą takie mechanizmy prawne jakie ukazały się przy powstawaniu poprzednich mediów - tv kablowa, kasety audio, vhs a w tej chwili czeka na to nośnik cyfrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem można zrobić sobie kopie zapasową nośnika w celu archiwizacji. Jeżeli chcemy komuś dać płytę musimy zniszczyć wszystkie kopie nośnika i przedstawić umowę licencyjną odbiorcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm...
...
... Fajny początek posta, nieprawdaż?
Jest to spowodowane moim zniesmaczeniem w stosunku do Ukrainy jeśli chodzi o rynek gier i filmów... Niedawno byłem we Lwowie. Oczywistym jest, że po to, by pozwiedzać trochę Ziem, które powinny być nadal Polskie, ale niestety nie są. Lecz zawędrowałem do pewnego Domu Handlowego w samym centrum. Na zewnątrz reklamy Reserved, Nike''a Adidasa, Pumy czy Reebok''a. Niedaleko bilbord z informacją, że w tym Domu Handlowym znajduje się coś w stylu Media Markt''a. No dobra, postanowiłem sobie tam zajrzeć... A nóż, widelec coś innegoniż w Polsce będzie... Może taniej nawet? Wszedłem...
...
...
Wszystko było ok... Póki pozostawałem w sklepach z odzieżą i elektroniką. Wchodzę na wyższe piętro... Naprzeciwko schodzów średniej wielkości sklep. Patrzę z czym.. O. PSP stoi na wystawie i obok PsTwo. Wejdę, zobaczę jakie ceny mają...
...
I ceny mają... niskie... bardzo niskie... Tyle że nie konsol tylko gier... Każda gra na ścianie mniej więcej 9*3 m miała swój egzemplarz w wersji DVD-Pack (za 49 Chrywien) lub w wersji ''stadionowej'' (19,99 Chrywien)... Były oczywiście nieliczne gry (jak Oblivion) w oryginałach, ale tam chyba nikt tego nie kupował... Tak samo płyty z muzyką... Wszystkie piraty w cenie od 5 do 15 Chrywien...
...
Nie... Zdecydowanie mi się to nie podobało... :/ To jest straszne, by piractwo było ogólnie przyjęte i dostępne... Jak tak można w ogóle?! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:24, RadeXMaster napisał:

Mam pytanie czy ściągnięcie z internetu(i obejrzenie ich) odcinków serialu LOST jest traktowane
jek piractwo??


...tak samo jak ściągnięcie czegokolwiek innego BEZ WIEDZY I ZGODY AUTORÓW. bo jak ktoś (w tym wypadku: twórca) zgadza sie na rozpowszechnienie swojej twórczości (np. muzyka, gra itp) to ściągnięcie tego jest legalne.
ale w innym wypadku jest to przestępstwo - i nie liczy sie, że "zaraz po oglądnięciu wywalasz odcinek z dysku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 19:27, Azrathel napisał:

...tak samo jak ściągnięcie czegokolwiek innego BEZ WIEDZY I ZGODY AUTORÓW. bo jak ktoś (w
tym wypadku: twórca) zgadza sie na rozpowszechnienie swojej twórczości (np. muzyka, gra itp)
to ściągnięcie tego jest legalne.
ale w innym wypadku jest to przestępstwo - i nie liczy sie, że "zaraz po oglądnięciu wywalasz
odcinek z dysku".


hmm ale mi sie obiło o uszy że na terenie Polski jest uznawany (kurcze nazwa wyleciała mi z głowy) jako chyba powszechne dzieło i mozna legalnie takie rzeczy robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2006 o 19:29, RadeXMaster napisał:


hmm ale mi sie obiło o uszy że na terenie Polski jest uznawany (kurcze nazwa wyleciała mi z
głowy) jako chyba powszechne dzieło i mozna legalnie takie rzeczy robic...



Hihihih powszechne dzieło to raczej te do których prawa autorskie wygasły, lub zostały udostępnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się