moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2007 o 21:46, ufo344 napisał:

mam pytanie czy sciągnięcie emulatora do n.ps2 albo xbox360 jest legalne?


a czemu ma być nielegalne? jest legalne - powiem więcej - niektóre romy też można ściągnąć ale tylko na 24 godziny w celach edukacyjnych. Tak mi się wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 godziny w celach edukacyjnych... Każdy zapytany prawnik powie, że to bzdura. Nie wiem, kto to wymyślił. Dlatego też używanie rom''ów jest nielegalne. Inaczej ma się sprawa np. z emulacją gier z PSX na PC, pod warunkiem, że w napędzie znajdzie się oryginalna płyta z grą. Wtedy nie jest to przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:58, Arclight napisał:

24 godziny w celach edukacyjnych... Każdy zapytany prawnik powie, że to bzdura. Nie wiem, kto
to wymyślił. Dlatego też używanie rom''ów jest nielegalne. Inaczej ma się sprawa np. z emulacją
gier z PSX na PC, pod warunkiem, że w napędzie znajdzie się oryginalna płyta z grą. Wtedy nie
jest to przestępstwo.


wiem że to bzdura :P a co do PS2 i Xboxa... to i tak nie ma dobrego emu na to teraz... kompy i tak nie wyrabiają... poza tym kto kupuje oryginalne gry na PS2 żeby pograć na kompie? toż to bezsens....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:40, mefjak napisał:

jeśli się nie mylę to jeśli masz oryginał to sam crack też nie jest piractwem - po prostu program
żeby nie machać płytami. Mini image może działać na podobnej zasadzie. Oczywiście nadal jeśli
korzysta się z oryginalnej gry.

Tu się mylisz, piractwem jest samo posiadanie, bo jak wiadomo dostęp ma w zasadzie każdy.Czyli jeżeli korzystasz z tego cracka, nawet jeżeli posiadasz oryginał to jest to piractwo (w końcu piracki plik). Teraz o ile się nie mylę, większość gier wydawana jest na Jednej płytce DVD- machanie krążkami więc wykluczamy definitywnie. Ja tam uważam też, że z tym rysowaniem płyt to bujda, w końcu większość czytników nie posiada takiej funkcji.
Jedyne więc co możemy to chyba Zrobić jedną kopie Do użytku własnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gdziś tam czytałem, to z emulacją jest tak, że same emulatory są legalne... tyle, że bios do nich niekoniecznie :) choć chyba na to oko jest lekko przymykane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 21:08, ko?nik napisał:

Hmmm...a może ona stwierdziła, że Ty zawsze ściągasz i dlatego się zdziwiła ;P


Ta jasne:) Nie mam nawet programów typu emule czy bearshare etc na kompie zainstalowanych (tym siostry tez) także czym:P

Co do ceny. Cena albumu muzycznego to z reguly 20 zł,29 bądz 50 zł Drozszych nie widziałem chyba ze jakieś kolekcjonerskie ew premierowe bardziej znanego zespołu ale to też do 70 zł powinno sie zamknąć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:40, mefjak napisał:

jeśli się nie mylę to jeśli masz oryginał to sam crack też nie jest piractwem - po prostu program
żeby nie machać płytami. Mini image może działać na podobnej zasadzie. Oczywiście nadal jeśli
korzysta się z oryginalnej gry.


Aby popełnić przestępstwo przy pomocy cracka trzeba posiadać:
A. Niezarejestrowaną wersję programu komputerowego
B. Oprogramowanie przełamujące zabezpieczenia, czyli tzw. crack

Tak więc posiadanie cracka jest legalne o ile mamy wykupioną licencję, bo co to za przełamywanie zabezpieczeń w programie, na który mamy papiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tekst z jakiegoś forum - zapomniałem dać w cudzysłów.
A terzaz niech ktoś mi powie jak to jest z tymi crackami - jeśli mam gothic 3 oryginał rzecz jasna a nie mam ochoty non stop bawić sie w we wkładanie i wyjmowanie płytki i sciagam sobie crack do tejże gry i gram sobie na oryginale tyle że bez płytki to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 09:13, castlerock napisał:

To jest tekst z jakiegoś forum - zapomniałem dać w cudzysłów.
A terzaz niech ktoś mi powie jak to jest z tymi crackami - jeśli mam gothic 3 oryginał rzecz
jasna a nie mam ochoty non stop bawić sie w we wkładanie i wyjmowanie płytki i sciagam sobie
crack do tejże gry i gram sobie na oryginale tyle że bez płytki to co?


Tylko nie piszcie jakiś ogólników ze to piractwo ze crack jest nielegalny i nie rzucajcie art. z kk bo o ile wiem w tej materii nie ma orzecznictwa, przepisy o crackach nie mówią nic i ogólnie cieżko podciągnąć jakąkolwiek definicję do cracka.
Proszę o konkrety.
I żadnych mi tu banów - to do moderatorów hasło. nie masz jeden z drugim pojęcia o danej kwestii - nie wrzeszc o kimś że pirat i nie banuj.
Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 09:00, castlerock napisał:

Tak więc posiadanie cracka jest legalne o ile mamy wykupioną licencję, bo co to za przełamywanie
zabezpieczeń w programie, na który mamy papiery?


Kolega mi kiedyś wmawiał że nawet jak mam oryginał to nie mogę mieć Cracka, a ja mu uwierzyłem :/
Czyli jeśli chcę by gra chodziła bez CD-ka (czy DVD) to spokojnie mogę CRACKA zgrywać ? Oczywiście chodzi mi o oryginały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papiery, w których jasno jest napisane, że użytkownikowi nie wolno modyfikować kodu gry/programu. A crack jest taką modyfikacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 09:13, castlerock napisał:

To jest tekst z jakiegoś forum - zapomniałem dać w cudzysłów.
A terzaz niech ktoś mi powie jak to jest z tymi crackami - jeśli mam gothic 3 oryginał rzecz
jasna a nie mam ochoty non stop bawić sie w we wkładanie i wyjmowanie płytki i sciagam sobie
crack do tejże gry i gram sobie na oryginale tyle że bez płytki to co?

Jeśli chodzi o cracka, to wygląda to chyba tak, nie możesz używać cracka, gdyż jest to nie zgodne z warunkami licencji, natomiast nie jest to już przestępstwem i nie jest ścigane z urzędu, na jednym forum z poradami prawnymi ktoś się więcej rozpisywał o tych crackach, może kiedyś to przekopię i znajdę:) ale tak mniej więcej zapamiętałem inf na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:08, ufo344 napisał:

nie wiem czemu nie zamkną stron internetowych udestępniające nielegalne torrenty>???????????

hmmmmm, może dlatego, że same torrenty nie są nielegalne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:16, kordzio1 napisał:

> nie wiem czemu nie zamkną stron internetowych udestępniające nielegalne torrenty>???????????

hmmmmm, może dlatego, że same torrenty nie są nielegalne? :)

wystarczy sie popatrzec poszukać na stronie np. www.ex-torrent.pl tam są prawie same nielegale(znam te stronke bo mój kolea mnie namawał żebym z niej sciągał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2007 o 10:40, ufo344 napisał:

> > nie wiem czemu nie zamkną stron internetowych udestępniające nielegalne torrenty>???????????

>
> hmmmmm, może dlatego, że same torrenty nie są nielegalne? :)
wystarczy sie popatrzec poszukać na stronie np. www.ex-torrent.pl tam są prawie same nielegale(znam
te stronke bo mój kolea mnie namawał żebym z niej sciągał)

Nie rozumiesz.... sam plik torrent nie jest nielegalny, to co ewentualnie można ściągnąć może być nie legalne, na podobnej zasadzie działają strony z linkami ED2k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Pomysł, że piracenie jest modne to dla mnie jakaś bzdura. To dla niektórych tani sposób zdobycia
gry, tyle że nielegalny. Z resztą, nie spotkałem się ze zjawiskiem kupowania piratów od jakichś
8 lat (co nie znaczy, że to nie istnieje, ale mogę mieć jakieś nieaktualne informacje ;P)

Oj to coś nie poinformowany jesteś :P Wystarczy się tylko trochę rozejrzeć.... (nie potraktuj tego jako propozycję).Zresztą sam powiedz, gdyby nikt nie interesował się piratami to nikt by ich nie sprzedawał.

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Trochę ogólnie na temat:

A czy posiadanie piratów to naprawdę powód do polowania na czarownice? (nie mówię o kupowaniu,
bo to jest totalny bezsens, żeby dawać komuś X zł. za nagranie płytki ;]) W ogóle, gadki niektórych,
w stylu: "pewnego razu poszedłem do kolegi i zobaczyłem, że ma pirata. od tego czasu nie jest
już moim kolegą, nienawidzę go i się do niego nie odzywam, a wszyscy którzy mają piraty to
straszni kryminaliści i dla takich to tylko kara śmierci, bo ja mam same oryginały i zobaczcie
jaki jestem super" są irytujące. Jak masz oryginały to się ciesz, ale wyluzuj trochę z innymi.
Oczywiście może to się niepodobać, ale to twoja osobista sprawa, innych możną tylko uświadamiać,
a nie obrażać się na nich i wyzywać od najgorszych.

Masz rację,tyle że ja nikogo nie obrażam.A to że ktoś ma pirata najmniej mnie interesuje -to jego sprawa,on może mieć przez to kłopoty ,a nie ja.Tak samo z tą karą śmierci to przesadziłeś, nie mniej jednak uważam że policja powinna się wziąść za sprawę piratów,lub zablokować strony gdzie można znaleść coś do ściągnięcia.

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Inne teksty: "wszyscy kupują piraty, a ze mnie się śmieją, (wersja alternatywna: dziwią mi
się bardzo mocno) jak kupię jakiegoś oryginała" - to ich problem, nie twój, co to ciebie obchodzi?

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Wracając do Ciebie.. :P

Ta, słucham ;)

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Brawo, grzeczny chłopiec, a teraz idź do mamy to dostaniesz cukierka. Czy ktoś Cię tutaj naprawdę
miałby skrzywdzić za to, że będąc dzieckiem miałeś kopię jakiejś gry? Po co się tak bardzo
tłumaczyć? Dajcie wszyscy spokój, to nie jest przecież koniec świata. Ja przynajmniej nie widzę
w tym nic specjalnie złego. "Jako dziecko załatwiałem swoje potrzeby w majtki, bo wiecie, ja
naprawdę byłem mały i nie wiedziałem, że tak nie należy, ale teraz tak nie robię, uwierzcie!"
To coś mniej więcej w tym stylu.
Zresztą ciekawe, czy każdy, kto mówi "ja mam same oryginały" myśli także o Windowsie i innych
zainstalowanych programach. Nie, żebym wątpił, to tylko moja dociekliwość.

Hehe, wiesz zgodzę się z tym co mówisz.Więc temat czy wszystko do tej pory miałem oryginalnę proponuję zamknąć,co do załatwiania swoich potrzeb rózwież :P Co do twojego pytania o Windowsa i inne programy to w moim przypadku oczywiście tak. Wszystko co mam zainstalowane na kompie jest oryginalne,a programów za dużo nie mam (antywirus, office , z aparatu itp...).

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Dosłownie tłumaczyć to sobie możesz z angielskiego ;]
Gra to gra (i program), a program to program (można powiedzieć, że zbiór gier należy do ciała
zbioru programów ;), używaj precyzyjnych pojęć.

Ach.. niech Ci będzie :) Wielki znawco precyzyjnych pojęć :P

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Gazety są po to, żeby ratować nas w krytycznych sytuacjach. Np. kiedy zabraknie pap... zresztą
nieważne ;P

Hmmm... myślałem że bardziej rozwiniesz swą myśl,ale cóż ^_^ .

Dnia 29.04.2007 o 18:04, Marros napisał:

Może tak, może nie, chodziło mi o źródło tych danych (jakieś badania, czy coś).
Gazety mają to do siebie, że zdarza im się pisać bujdy na resorach, dlatego nie trzeba wierzyć
we wszystko co piszą.

O ile rozmawiamy o Fakcie to się z Tobą zgodze (przez to że wypisują tam takie bzdury z ciekawości kupuje raz w tygodniu), a co do tej gazety to jak dobrze pamiętam były to badania jakiegoś instytutu czy czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się