Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Imponujące wyniki sprzedaży Minecrafta

30 postów w tym temacie

Biorąc pod uwagę, że komputerów i "makówek" jest na świecie sporo więcej niż konsol, dodając do tego wcześniejszy (sporo) debiut wersji PC, to jestem zdziwiony, że konsolowcy zmasakrowali blacharzy ;-) Stawiam natomiast dolary przeciwko orzechom, że gdyby wziąć pod uwagę wersje z zatoczki to PC spokojnie wysunąłby się na prowadzenie ;-). Więc zawsze to jakieś pocieszenie ;-).

No i jeszcze jedna rzecz - ten news masakruje wszelkiej maści fanbojów. Głupio teraz powiedzieć blaszanemu koledze "macie te wypasione grzały w swoich blaszanych rydwanach, a gracie w jakieś rozpikselowane majnkrafty", bo jeszcze zarzuci linkiem do tego newsa i będzie pozamiatane :P. Z drugiej strony pecetowiec niejeden też się tym tytułem chwalił, że ambitny i nowatorski, nie dla konsolarza, bo się nie przyjmie... kiedy to jeszcze był exclusive :)

Mojang wszystkich pięknie strolowało ;-)

ps. Też nie rozumiem fenomenu tej gry - nie próbowałem na PC, nie próbowałem na konsoli, ani nawet na telefonie (a jest w ogóle ?), nie ciągnie mnie. Ale 54 mln. sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ale przeciez cos tu nie gra. Przeciez forumowe wieszcze mowily, ze sie GTA4 slabiej sprzedawalo na PC dlatego, ze wyszla POZNIEJ niz na konsole. A tutaj gra sprzedala sie lepiej na konsolach choc wyszla pozniej O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i kto w to gra ja nie rozumiem.

mój 7-letni syn gra w Minecrafta :) i jego koledzy grają - później siedzą i się chwalą, co który zbudował :) mnie faktycznie też do tej gry nie ciągnie, ale mam program obowiązkowy, kiedy muszę wysłuchać, co się działo podczas gry Młodego :D

natomiast myślę, że najfajniejsze w tej grze , że jak pisał wcześniej Hubi_Koshi, jest to zabawa dla kreatywnych - mój syn np. ciągle buduje w grze rzeczy, które zobaczy w realu, czy chociażby w TV i co najlepsze - udaje mu się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po prostu dla osob które.. potrafia myśleć kreatywnie, budować itp. nie dla osob pokroju cod-owcow/bf-owcow którzy potrafia tylko isc po prostej linii i wciskać przycisk strzału przez całą grę. Najlepsze w minecraft (tylko na PC :) ) jest baza modów, dziesiątki tysięcy modow prawie na wszystko, Budowa mechanizmów, automatycznych kopalń, programowanie (w grze!) bramek logicznych, czy.. tworzenie prądu z generatorów czy reaktorów atomowych. Wszystko jest w modach Industrial Craft, Build Craft, Red power, project red, railcraft to tylko kilka większych a daje co co wypisałem + 100x wiecej. Tak zmodowany minecraft to już nie jest "dziecinna" gra dla idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po grze ma sie też satysfakcję, że się stworzyło coś ciekawego (a brak grawitacji dla większości bloków w grze daje ogromne mozliwości realizacji różnych nietuzinkowych pomysłów). Więc nie rozumiem ludzi, którzy mają problem do innych że spędzają czas przy MC a nie w grze pokroju COD''a czy CS''a. Bo hejt na tą grę z niewiadomego powodu był jeszcze niedawno ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> i kto w to gra ja nie rozumiem.

Jeśli czegoś nie rozumiesz, to twój problem. Arborr doskonale wyjaśnił czym jest "MC". To jest coś więcej niż gra wideo. Kiedyś dzieciaki bawiły się klockami z plastiku. Minecraft oferuje wirtualne klocki, które odpowiednio ułożone dają bardzo ciekawe efekty i może przez to może być za trudna dla co niektórych "pro gamer''ów"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:51, CocoJambo86 napisał:

Jeśli czegoś nie rozumiesz, to twój problem. Arborr doskonale wyjaśnił czym jest "MC".
To jest coś więcej niż gra wideo. Kiedyś dzieciaki bawiły się klockami z plastiku. Minecraft
oferuje wirtualne klocki, które odpowiednio ułożone dają bardzo ciekawe efekty i może
przez to może być za trudna dla co niektórych "pro gamer''ów"...

Ja akurat od gry oczekuję solidnego gameplay''u i ciekawej fabuły i tego żeby ciągneło mnie do grania ( z wyjątkiem gier do multi jak lol czy Diablo gdzie fabuła odpada ) . Ważnym elementem jest także solidna muzyka ( żeby klimat był lepszy ), . Minecraft nie ma do zaoferowania mi żadnej z tych rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:57, Groomek napisał:

Trzeba w sprzedaży uwzględnić ,że na pc dużo osób ma spiratowanego minecrafta co zaniża wyniki

Nic nie zaniża, nic nie trzeba uwzględniać. To są wyniki sprzedaży, nie ilości graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uważa, że gry należące do gatunku FPS (jakimi są cod lub bf) są gorsze od sandboxa, to niech mi powie pod jakim względem? Może chodzi wam o brak otwartego świata! A nie... może to przez to, że w bfie nie ma łopaty do kopania i świń, które można hodować!
A no tak, zaponiałbym, że do gry w minecrafta to trzeba być znawcą logiki, matematyki, budownictwa i wgrywania modów. Ta gra wymaga od użytkownika tak wielkiego zaangażowania umysłowego i tak ogromnej kreatywności, że normalny człowiek nie dałby sobie rady, bo (Btom!!!) GRACZ MINECRAFTA to HARDKOROWIEC!!!
No a jaka są realia?
A: 85% graczy nie ma więcej niż 13 lat i tylko dlatego jest tak popularna
B: około 10% osób korzysta z modów, a mniej niż 3% graczy interesuje się budowaniem bramek logicznych i automatycznych hodowli
C: gra wymaga od gracza jedynie chęci, by grać - jest rozpiracona i działa na wszystkim co ma więcej niż 8 lat
Oj nie, nie wymaga od użytkownika niebywałych umiejętności, tylko po prostu można się przy niej dobrze bawić, równie dobrze jak przy strzelankach pokroju BF, CS, COD,
A dlaczego taki hejt leci na minecraftowców? Otoż wypowiadają się na tematy, o których nie mają pojęcia. Bo jedyną możliwością grania w FPSy jest ,,biegnięcie przed siebie i klikanie przycisku strzał'''' Wbrew pozorom każdy multiplayerowy FPS wymaga od gracza przynajmniej 4krotnie lepszego refleksu w ręce, 10krotnie szybszego czasu reakcji, 2krotnie dokładniejszego planowania swoich działań i świetnej znajomości natury gry, by rozgrywka nie sprowadzała się do zamykania tabeli wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 16:41, pogromca666 napisał:

No a jaka są realia?
A: 85% graczy nie ma więcej niż 13 lat i tylko dlatego jest tak popularna
B: około 10% osób korzysta z modów, a mniej niż 3% graczy interesuje się budowaniem bramek
logicznych i automatycznych hodowli

Źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 16:41, pogromca666 napisał:

Jeśli ktoś uważa, że gry należące do gatunku FPS (jakimi są cod lub bf) są gorsze od
sandboxa, to niech mi powie pod jakim względem? Może chodzi wam o brak otwartego świata!
A nie... może to przez to, że w bfie nie ma łopaty do kopania i świń, które można hodować!

Wybacz ale teraz ty z kolei próbujesz wszystkim udowodnić jakie to niesamowicie zaawansowane BFy i CoDy są. Nie ma sensu porównywać Minecrafta do nich bo to zupełnie innego rodzaju gra. Wykorzystuje zupełnie inne umiejętności i podejście do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować