Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Halloween w Guild Wars

47 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2005 o 21:58, Stwór napisał:

I piszesz jak typowa osoba urażona że ktoś napisał WoW lepszy niż
GW... Ludzie po co sie spierać na taki temat?? No ja gram w WoW-a i jakoś nie potępiam innych firm.. Ba czytając twoje posty
można wywnioskować że to ty masz jakieś zniechęcenie do Blizzarda (czyżby przez GW??;) :P I widać żę nie możesz przejść
obojętnie jak ktoś napisze że GW jest gorszy niż WoW.. Olej to i tyle to nie będzie tematu! Na pewno grałeś w WoW-a?:) Przekonałem
sie na własne oczy że WoW i GW to zupełnie inne gry inaczej traktujące rozgrywke..Nie da sie zbytnio ich porównywać!...
Ja nie oceniam i nie mówie że to jest gorsze.. Każdy gra w co chce i co mu sie podoba:) Różne gusta.. Ale do jednego sie
przyczepie.. Napisałeś że WoW jest podobny do kilku innych gier MMORPG.. I co z tego? Mi to wszystko pasuje i bawie sie
przy tym świetnie! Musi mieć coś innowacyjnego by być grą znakomitą? Ja za abonamęt dostałem więcej niż oczekiwałem:) GW
Jakby nie było też nie wprowadza niczego innowacyjnego do gier MMORPG:) Czemu? Bo to CORPG:) Płacę bo che i tyle.. Ktoś
nie chce to nie! Nie dyskutujmy już i nie kłućmy sie co lepsze a co gorsze! Gramy w to co chcemy i po co zaśmiecać newsy
tych gier "głupimi" "dziecinnymi" kłótniami! Pozdrawiam;)


A gdzie ja napisałem że mi się WoW nie podoba? Mam tylko takie zdanie że ludzie niesłusznie uważają wszystkie produkcje Blizzarda za cuda. Doskonałym przykładem jest D2 które poza ekonomią(czyli całą masą przedmiotów i co za tym idze potrzebnym do zebrania tego wszystkiego milionem lat) nie ma żadnej zalety(klepanie potworków jest zabawniejsze w całej masie innych gier np. Dark Alliance). A to co napisałem o cenie WoW i GW to miało takie znaczenie: WoW oferuje bardzo wiele i jeśli jego cena jest proporcjonalna do treści(i na pewno jest!!! w porównaniu z innymi grami tego typu za które też trzeba płacić abonament) to proporcja ceny GW do jego treści jest w tej samej skali zupełnie nieproporcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 15:42, MiPek napisał:

Przepraszam, że kontynuuję ten głupi wątek (WoW vs GW), ale trudno się powstrzymać :P...


I po co? WoW to całkiem odmienna gra niż GW. WoW = MMORPG, GW = Counter Strike w świecie fantasy. Zapamiętaj to sobie na przyszłość - m''kay?

Dnia 30.10.2005 o 15:42, MiPek napisał:

to Wasz najpoważniejszy (żeby nie powiedzieć jedyny) zarzut wobec WoW''a ;P.


Nie jedyny:
1) Zadania wobec jednego schematu: zabij, zbierz, wróc
2) Pokemonowa grafika
3) Ciekawa tylko w trybie PvE - PvP kuleje aż miło.

Dnia 30.10.2005 o 15:42, MiPek napisał:

Uważam (podobnie jak ponad 4,000,000 graczy
na świecie), że WoW jest wart swojej ceny :>!


I fantastycznie - tylko po co zaczynasz wątek WoW vs. GW? Jak masz spamować głupoty na fortum, to lepiej nic nie pisz... Proste i bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 07:02, Allanon napisał:

I po co? WoW to całkiem odmienna
gra niż GW. WoW = MMORPG, GW = Counter Strike w świecie fantasy. Zapamiętaj to sobie na przyszłość - m''kay?


Jakbym nie wiedział :> - dlatego napisałem ''głupi wątek'' :P.

Dnia 31.10.2005 o 07:02, Allanon napisał:

> to Wasz
najpoważniejszy (żeby nie powiedzieć jedyny) zarzut wobec WoW''a ;P.

Nie jedyny:
1) Zadania wobec jednego schematu: zabij,
zbierz, wróc
2) Pokemonowa grafika
3) Ciekawa tylko w trybie PvE - PvP kuleje aż miło.


1). Czego to ja w tym WoW''ie nie robiłem... Eskortowałem, robiłem za posłańca, wytwarzałem jakieś przedmioty dla NPC, niszczyłem katapulty...

2). O ile się nie mylę, to ta (jak ją nazywasz) ''pokemonowa grafika'', to jeden ze znaków rozpoznawczych serii :>. Barwny świat WoW''a wyraźnie nawiązuje do WarCraft''a III.

3). PvP kuleje?! Po paru ładnych miesiącach grania jakoś tego nie zauważyłem :> . W takim razie wracam do grania ^^ - może uda mi się znaleźć owe braki :P. Szkoda, że nie podałeś w tym punkcie żadnych konkretów.

Dnia 31.10.2005 o 07:02, Allanon napisał:

(...) tylko po co zaczynasz wątek (...)


Czy ty w ogóle czytałeś wypowiedzi poprzedzające mój post :>?! Widocznie nie... Ale możesz się jeszcze zrehabilitować :>.

Dnia 31.10.2005 o 07:02, Allanon napisał:

WoW vs. GW? Jak masz spamować głupoty na fortum, to lepiej nic nie pisz... Proste i bezbolesne.


I vice versa...

Aha! I jeszcze jedno: Może tego nie zauważyłeś, ale ja w przeciwieństwie do niektórych na tym forum nie oceniam czegoś, czego nie miałem okazji poznać osobiście...
Nie grałem w GW (miałem okazje jedynie poznać opinie innych) wobec czego go nie komentuję. Innym polecam podobne postępowanie.

No i lepiej skończyć te wywody, zanim zjawią się tu moderatorzy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MiPek wiec polecam potluc sie w GW jesli chodzi o PVP :-] (zaczne troche od tylu) .
3. Bo te nWoW''ie opeira sie na tym zostawie psotac i niech sobie klepie druga psotac ,a ja ide na obiad :D . Tak jest w 90% gier typu mmorpg :-]od eq na wow''ie konczac . GW ma ta zalete ze jak ktos to sprytnei nazwa w counter strike''ach nie moza psotaci an chwiel zostawic samej ,a robic uniki i trzaskac swoim buildem :P .

2. Mi sie zdaje ze to nei znak rozpoznawczy a panom z Blizz''a za bardzo sie nie chcialo chyba wysilac bo grafika jest brzydka i to jest jeden z aspektow ktory kuje mnei w oczy :D . W Warcrafcie jako gra rts taka grafa mogla byc ale w grze crpg blah :-].

1. No i wszystko to sie zalicza do schematu :abij, zbierz, zniszcz, wróc jak w kazdym mmo bo porpostu systewm tych gier nei pzowala na duzo abrdziej rozbudowane quaesty np. na wzor tych z gier crpg w singlu czy na wzor glownych watkow w GW :-]

Osobiscie gram w Everquesta 2 bo graficznie prezentuja dobry poziom i ogolem zawsze lubilem klimaty everquesta. Dla mne ta gra jest numero uno :-] plus GW w ktorego gram od czasu do czasu ale juz tylko w pvp ;-]
No i na zakonczenie napsize tyle abyscie juz zamkneli jadczki i sciagali tapetki :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 09:38, J.a.k napisał:

WoW i GW są spoko ;)


No właśnie ;)!
--------------------------
BTW: Fajnie, że twórcy tego typu gier wrzucają w swoje produkty akcenty świąteczne. Wspaniałe urozmaicenie, które bardzo pozytywnie wpływa na klimat rozgrywki :).

Nie mogę się doczekać świąt -> Już to widzę: wielki dmuchany krasnolud w stroju Mikołaja przed AH w Ironforge xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:19, MiPek napisał:

> I po co? WoW to całkiem odmienna
> gra niż GW. WoW = MMORPG, GW = Counter Strike w świecie fantasy. Zapamiętaj
to sobie na przyszłość - m''kay?

Jakbym nie wiedział :> - dlatego napisałem ''głupi wątek'' :P.


Wiesz co sądzę o osobach, które wiedząc, że to będzie "głupi wątek" i tak go zaczynają?... no właśnie.

Dnia 31.10.2005 o 08:19, MiPek napisał:

1).
Czego to ja w tym WoW''ie nie robiłem... Eskortowałem, robiłem za posłańca, wytwarzałem jakieś przedmioty dla NPC, niszczyłem
katapulty...


*yawn* grałem w WoW i 80% to czysta młócka - nothing more. Dobijasz do 60lvl, zdobywasz best ekwipunek i zostaje Ci nudne [IMO] PvP. W końcu ileż można latać na bossów...

Dnia 31.10.2005 o 08:19, MiPek napisał:

2). O ile się nie mylę, to ta (jak ją nazywasz) ''pokemonowa grafika'', to jeden ze znaków rozpoznawczych
serii :>. Barwny świat WoW''a wyraźnie nawiązuje do WarCraft''a III.


WIII nie był tak pokemonowy. W WoW wszystko jest pięęęękne - nie ma nawet totalnie obrzydliwych undeadów. Zresztą - ten punkt zależy od gustu każdej osoby, więc nie ma sensu go kontynuować.

Dnia 31.10.2005 o 08:19, MiPek napisał:

3). PvP kuleje?! Po paru ładnych miesiącach grania
jakoś tego nie zauważyłem :> . W takim razie wracam do grania ^^ - może uda mi się znaleźć owe braki :P.


Super - ile można latać warlockiem i lać większość graczy dookoła? Battlegrounds? Śmiechu warte i tyle - połowa graczy tam to totalne nooby, które nic nie umieją zrobić. Liczy się na ogół LVL danej postaci - porażka!

Dnia 31.10.2005 o 08:19, MiPek napisał:

Aha! I jeszcze jedno: Może
tego nie zauważyłeś, ale ja w przeciwieństwie do niektórych na tym forum nie oceniam czegoś, czego nie miałem okazji
poznać osobiście...
Nie grałem w GW (miałem okazje jedynie poznać opinie innych) wobec czego go nie komentuję. Innym
polecam podobne postępowanie.


Mam Cię! Skoro nie znasz GW, to jak możesz zaczynać wątek GW vs. WoW? Żeby pochwalić się, że masz WoW? Super fantastycznie - podoba Ci się? jesteś zadowolony? Podziel się tym w topiku o WoW, a nie w topiku o GW.
Ja mam obie gry i wiem jaka dzieli je przepaść.
Polecam stosować się do Twojego zdania: nie znam gry -> nie wypowiadam się na jej temat.
Powodzenia
EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 23:57, J.a.k napisał:

A gdzie ja napisałem że mi się WoW nie podoba? Mam tylko
takie zdanie że ludzie niesłusznie uważają wszystkie produkcje Blizzarda za cuda. Doskonałym przykładem jest D2 które poza
ekonomią(czyli całą masą przedmiotów i co za tym idze potrzebnym do zebrania tego wszystkiego milionem lat) nie ma żadnej
zalety(klepanie potworków jest zabawniejsze w całej masie innych gier np. Dark Alliance). A to co napisałem o cenie WoW
i GW to miało takie znaczenie: WoW oferuje bardzo wiele i jeśli jego cena jest proporcjonalna do treści(i na pewno jest!!!
w porównaniu z innymi grami tego typu za które też trzeba płacić abonament) to proporcja ceny GW do jego treści jest w tej
samej skali zupełnie nieproporcjonalna.


A gdzie ja napisałem że WoW ci sie nie podoba?:) Czytaj uważniej moje posty i ze zrozumieniem:) Człowieku Chill out! Ja napisałem żę każdy gra w to co chce i nie ma dyskusji! To nie są takie same gry.. ba one sie bardzo różnią! Nie ma sensu ich porównywać! Ja w przynajmniej nie widze sensu by dorośli ludzie pisali na temat ty nie masz racji bo GW jest lepsze..a za chwilke nie to WOW jest lepszy! Ludzie darujcie sobie! Ja nigdzie nie skrytykowałem GW:) pytam sie po co to?? Tobie bardziej pasuje GW a mi WOW i to tą gre uważam za lepszą:) ale to moje zdanie i nie życzę sobie by ktoś mi komentował że nie mam racji!!! Tak ja wybrałem i to moja decyzja a GW sie nie czepiam bo to również świetna gra i każdy gra w to co chce! Bo takie dyskusje można ciągnąć bez końca! Jedni lubią to a tamci co innego .. koniec dyskusji! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku skończ bo widze że to ty nie możesz przestać! Wyluzuj, wypij sobie piffko!:) Gramy w to co chcemy i tyle:) Ty wlisz GW i uważasz za lepszą gre a ja WoW-a i tą gre uważam za lepszą:) Ale po co sie spierać w tym temacie?:)
Widzisz tobie gra sie nudzi jak zdobędziesz 60lvl i zdobędziesz ekwipunek, a ja używam wyobraźni i realizuje różne inne pomysły i gra mi sie nie nudzi:) Kwestia gustu.. A o gustach sie nie dyskutuje:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:07, Stwór napisał:

Człowieku skończ bo widze że to ty nie możesz przestać! Wyluzuj, wypij sobie piffko!:)

W pracy nie mogę - nie muszę luzować, po prostu piszę posty.

>Ty wlisz GW i uważasz za lepszą gre a ja WoW-a i tą gre uważam za lepszą:) Ale po co sie spierać w tym temacie?:)

Nikt z nikim się nie spiera - kulturalna rozmowa, to chyba widać...

Dnia 31.10.2005 o 12:07, Stwór napisał:

Widzisz tobie
gra sie nudzi jak zdobędziesz 60lvl i zdobędziesz ekwipunek, a ja używam wyobraźni i realizuje różne inne pomysły i gra
mi sie nie nudzi:) Kwestia gustu.. A o gustach sie nie dyskutuje:) Pozdrawiam:)

I tak powinno być - odpowiedziałęm tylko MiPekowi na twierdzenia, które były dla mnie śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 12:25, Allanon napisał:

>Ty wlisz GW i uważasz za lepszą gre a ja WoW-a i tą gre uważam za lepszą:) Ale po co
sie spierać w tym temacie?:)

Nikt z nikim się nie spiera - kulturalna rozmowa, to chyba widać...


Ech ale mi chodzi o to że kontynujecie temat WoW vs GW:P A dla mnie to jest śmieszne bo to różne gry o różnych założeniach.. Inaczej nie ma co ich porównywać:) I po co zaśmiecać temat newsa takimi komentarzami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam ciągnąć dalej tej dyskusji, ponieważ jest kompletnie bezsensowna, a przy takim zaparciu obydwu stron jej końca właściwie nie widać. Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że wszystko zaczęło się od post’a J.a.K''a ( http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=953&pid=12 ), na który odpowiedziałem licząc na to, że zostanie potraktowany z lekkim przymrużeniem oka (ja nie traktuję dyskusji GW vs WoW na poważnie - bo niby co on ma w sobie z powagi). Jeżeli interpretujesz tę moją odpowiedź, jako wszczęcie tej idiotycznej dyskusji to chylę czoła w pokorze. Z mojego punktu widzenia była to kontynuacja wątku rozpoczętego przez J.a.K''a.

Poza tym posądzasz mnie o hipokryzję... Nigdzie nie komentowałem GW, wobec czego uważam owe zarzuty za bezpodstawne. Temat uważam za zamknięty (przynajmniej z mojej strony).

Idę grać w WoW''a ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza :P
Grałem w WoWa pierwsze dwa tygodnie po starcie na europe (orginał z sąsiadem na zmiane)
Przez dwa tygodnie dobiłem do 30 poziomu (undead, mage)
Szczerze mówiąc, jak na grze która miała być rewelacja, zawiodłem się. Po 2 tygodniach przestałem grać - dlaczego? Nie wiem, znudziło się. Prawda taka, że w WoWie 70% zadań polega na tłuczeniu tych samych przeciwników aż będzie 10/10 np: zealot coś tam, następne zadanie i 15 czegoś tam innego.
Ciekawe? Dla mnie nie, co więcej potrafi znudzić. System pvp, który jest żałosny, nie ma myslenia (sasiada wessało, dobił do 60 poziomu, zdobył "uber" sprzet, chodził na jakieś godzinne rajdy na bossów - znudziło się.
W ogole to paranoja, że gdy wychodzi dodatek, nikt nie zauważył, że trzeba płącić za niego? Nie to obiecywał Blizzard. Dawno dawno temu, gracze wowa smiali się ze za gw bedzie trzeba płacić więcej, bo jest dodatek co 6 mcy a tu prosze? Placimy dalej za wowa. Wow jest zrobiony tak aby wszystko trwało jak najwiecej czasu, było czasochłonne - proste, placisz za każda minute. Płacisz, za każdy przedmiot.
W GW mam koło 550 h grania, nie przeszedłem jeszcze nawet gry jedną postacią, sprawia mi przyjemność testowanie ciągle czegoś nowego, nowych rozwiązań, nowych bulidów, to mi się podoba, tego mi może brakuje w WoWie :( Talenty, wtf? Kreatywność, to cenie.
Chociaż oczerniłem tutaj Wowa nie sądze, że ktoraś gra jest lepsza, mi nie przypadł do gustu wow, może kiedyś.
Guild Wars - gra nastawiona na umiejetności gracza, tutaj stajesz się lepszym nie przez lepszy sprzęt, nie bo masz firerain na 3lv ale doskonalac się w tym co robisz - to jest dla mnie świetne.
World of Warcraft - gra nastawiona na czas gracza, na przedmioty, jak w D2, gdzie w pvp 80% to były dobre przedmioty. Doskonalsz postać - nie siebie.
Świat duży, ale co z tego, gdy grając undedami czułem ciągle liniowość? Wtf? a W gw, chociaż że są "niewidzialne ściany" możemy iść gdzie chcemy, nawet do końcowego miasta w grze. Czemu nie?
Temat jest głupi i mowiąc, wow jest najlepszy - ukazujemy jak bardzo nie znamy się na temacie oraz pokazujemy ignorancje wobec swiata ktory istnieje poza wowem - o to chodziło blizardowy.
Wow zyskuje graczy, czemu więc tak wiele odchodzi i wraca do swoich gier? Jest 4 mln graczy, swietnie - a czemu? Jakbym kupił gre za 199zł, to tez bym grał aż bym miał wszystko tam zrobione. Maniakalnie grał, bo za minute płace :)
wow, gw, kwestia gustu. Może wow przypadł do gustu wiekszosci - ale czy to nie komercja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde człowieku masz dokładnie takie samo zdanie jak ja! A ja się bałem że to tylko ja widze że WoW to komercja na maksa.

Dodam jeszcze że to wykorzystywanie do granic marki Blizzard''a i Warcraft''a w chamski sposób. Ta gra jest uzależniająca bo musisz grać milion godzin tylko po to żeby zdobyć jakiś wirtualny przedmiot bo ci się wydaje że jak inni zobaczą go u ciebie to będą pod wielkim wrażeniem jakim wielkim herosem jesteś. I myśle że to jest tak oczywiste że nie ma się co sprzeczać że mechanika tej gry jest właśnie taka! Warcraft 3 taki nie jest! Tam chodzi o umiejętności. Czemu z WoW zrobiono taki syf?!

GW odcina się od tego wszystkiego. Żeby być lepszym od innych trzeba umieć grać, opracować taktykę i współpracować z pozostałymi. Gra się po to żeby powiększać swoje umiejętności w walce, a nie w zbieraniu przedmiotów. Chłopaki nie zarabiają na tym że człowiek musi spędzić kupe czas nad ich grą, ale na tym co do niej wprowadzą i to jest ok. Należy się za to dla nich szacunek.

Poza tym WoW jest spoko(jego zalety to świat i klimat), tylko trzeba sobie odpowiedzieć po co grasz w tą grę... jeśli odpowiedź jest: "żeby być lepszym od innych". To przestań natychmiast bo w tej grze to niemożliwe, tylko stracisz swój czas i pieniądze. A jeśli jest inaczej to graj dalej. Wydaje mi się że właśnie odpowiedź na to pytanie to sedno całej sprawy.

PS Musze dodać że cała ta wojna jest przez treść newsa - "To tak, żeby nas fani GW nie zjedli, że tylko WoW i WoW - widać twórcy Guild Wars też się starają! I dobrze - odrobina konkurencji nikomu jeszcze nie zaszkodziła (no i dzięki niej World of Warcraft będzie jeszcze lepszy ;))." - Jakby ten news z łaski powstał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super byl Mad King :) jakby ktos go nie spotkal jeszcze to o 19 znowu sie pokaze. zeby tylko ten dyniowy helm nie zniknal po halloween :) ciekawe co na gwiazdke wymysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a po co był twój post? Znów to samo co sie podoba temu a co temu... O gustach sie nie dyskutuje i każdy wybiera co chce! A ty znów piszesz jakie to ma minusy WoW(wg ciebie) a co fajnego jest w GW..ale o so chodzi? Czemu nadal ciągniesz ten temat? Choć jedno mnie korci.. Jedno mnie korci musze to przyznać.. czemu tak czepiasz sie abonamentu? No napisz mi jakieś logiczne uzasadnienie czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować