Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

Zdziwiony jestem tym że na tym forum nie znalazł miejsca temat o "Wiedzminie"jako książce pana Sapkowskiego.Napiszcie więc w nim co uważacie o tej książce i który tom według was był najlepszy.Dla mnie książka ta jest wspaniałą lekturą zwłaszcza wieczorami kiedy to można zanurzyć sięw świecie pana Sapkowskiego a co do tomów to najlepszym według mnie był "Krew Elfów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

Wiedzmin ... trylogia. No to chyba nie bardzo.

"Miecz Przeznaczenia"
"Ostatnie życzenie"
Tom 1 "Krew Elfów"
Tom 2 "Czas Pogardy"
Tom 3 "Chrzest Ognia"
Tom 4 "Wieża Jaskółki"
Tom 5 "Pani Jeziora"

... czyli jakby nie patrzeć 7 książek, a nie jak napisałeś w temacie trylogia.

Osobiście "Wiedźmin" jako książka bardzo mi się podobał, a właściwie to jest moja ulubiona kasiażka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 17:18, Dante Dy`nei napisał:

... czyli jakby nie patrzeć 7 książek, a nie jak napisałeś w temacie trylogia.

wiesz mozna policzyc jako 2 i 1/3 trylogii:) a co do ksiazek, to jak dla mnie super, tylko czasem te nazwy i imiona sa zbyt wymyslne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trylogia liczy się od Krwi Elfów a dwie pierwsze książki są zbiorem opowiadań nie zaliczanym do trylogii.Ciekawi mnie to że piszesz że książki świetne a nie wiedziałeś o tym co podałem we wcześniejszym zdaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

I kolejny Twój błąd, bo licząc od "Krwi Elfów", tomów mamy pięć (jeśli by nie liczyć "Miecza Przeznaczenia" i
"Ostatniego życzenia").

Ale skoro nadal uważasz, że jest to trylogia, to wypisz te trzy tytóły, które się rzekomo do niej zaliczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że trylogia się składa z trzech tomów.Sorki za błąd ale na książkach mi pisze "Trylogia o Wiedzminie" więc napisałem że jest to trylogia.Zwracam honor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 20:30, Probos napisał:

Nie wiedziałem że trylogia się składa z trzech tomów.Sorki za błąd ale na książkach mi pisze
"Trylogia o Wiedzminie" więc napisałem że jest to trylogia.Zwracam honor :)


ide o piwo, ze nigdzie nie jest napisane ''trylogia o wiedzminie'' - sprawdz..

najpiew byly opowiadania o wiedzminie a pozniej saga czyli piecioksiag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O piwo nie ide bo mam dopiero 14 lat więc możesz dostać ode mnie najwyżej sok.A co do tej trylogii to rzeczywiście pisze saga.Sorki za błąd i bezsensowną rozmowe.Wygrałeś sok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to mi przypomina "Autostopem przez galaktykę" Adamsa to też jest fascynująca trylogia w 5 tomach
,a poza tym o wiedźminie czytałem chyba wszystko (pięcioksiąg posłużył mi przy pracy maturalnej) ,ale nic nie oglądałem poza jednym odcinkiem serialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całą sagę kilka(naście) razy ( sam nie wiem już ile ) . Są to najlepsze książki jakie w życiu czytałem.
Ten cyniczny humor i talent narracyjny są nie do podrobienia . Najbardziej podobały mi się "Chrzest Ognia " i "Pani Jeziora" ,ale to tylko moja subiektywna ocena ( wszystkie części zasługują na najwyższe uznanie ).

P.S.
Serial też widziałem ( niektóre odcinki ) i bardziej przypominał mi cykl " Latający Cyrk Monthy Pythona " niż prozę mistrza Sapkowskiego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta pod rząd .ale chciałem jeszcze napisać ,że cytat z jednego z opowiadań przez długi czas służył mi za podpis na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

A jaki to był cytat, bo jeden z moich ulubionych to słowa krasnoluda, już nie pamiętam jak miał na imię, cytat z Krwi Elfów ... "Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Często zresztą urzywany przez mojego kumpla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 22:17, Dante Dy`nei napisał:

\...\

A jaki to był cytat, bo jeden z moich ulubionych to słowa krasnoluda, już nie pamiętam jak
miał na imię, cytat z Krwi Elfów ... "Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy
w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
Często zresztą urzywany przez mojego kumpla.

Chodziło mi o cytat " Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty " ( w Starszej Mowie )
A krasnolud miał chyba na imię Sheldon Skaggs ( albo pomyliły mi się postacie :P ). Jego cytat (krasnoluda znaczy się ;] ) też mi się podoba - jest taki bezpretensjonalny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 20:30, Probos napisał:

Nie wiedziałem że trylogia się składa z trzech tomów.Sorki za błąd ale na książkach mi pisze
"Trylogia o Wiedzminie" więc napisałem że jest to trylogia.Zwracam honor :)



SAGA chłopie SAGA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 23:00, hans olo napisał:

Cóż był taki czas, że Wiedźmin był trylogią, może kolega ma bardzo stare wydanie.


Hmmm... I nie ma tam w sumie 5 tomów w 3 okładkach??
Ja widziałem Władcę Pierścieni w 2 książkach, ale tomów i tak było 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 23:02, RobeN napisał:

> Cóż był taki czas, że Wiedźmin był trylogią, może kolega ma bardzo stare wydanie.

Hmmm... I nie ma tam w sumie 5 tomów w 3 okładkach??
Ja widziałem Władcę Pierścieni w 2 książkach, ale tomów i tak było 3.

A skąd ja mam wiedzieć co tam jest? Jeśli Probos kupił te książki przed premierą "wieży jaskółki"i "Pani Jeziora" to książki mogły wtedy zostać wydane jako trylogia. A ja mam Władcę w jednym tomie:P, ale ile na niego się wykosztowałem, hohoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 23:05, hans olo napisał:

A skąd ja mam wiedzieć co tam jest? Jeśli Probos kupił te książki przed premierą "wieży jaskółki"i
"Pani Jeziora" to książki mogły wtedy zostać wydane jako trylogia.


Czyli wówczas miałby niecałą opowieść - i nie intrygowało go to, iż przygoda urwana tak zdeczka???

Dnia 10.07.2006 o 23:05, hans olo napisał:

A ja mam Władcę w jednym
tomie:P, ale ile na niego się wykosztowałem, hohoho.


Eh ah oh... Ja widziałem takie całkiem ładne wydanie Wiesia właśnie, ale mnie nie stać było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować