Zaloguj się, aby obserwować  
Burszurasek

Wiedźmin - Pięć Tomów Sagi o losach Geralta [M]

488 postów w tym temacie

"(...)Rzucili się na mnie szpiedzy, opadły wymierające gady i gronostaje. Nakarmiono mnie nie istniejącym kawiorem. Nie gustujące w mężczyznach nimfomanki podawały w wątpliwość moją męskość, groziły gwałtem na jeżu, straszyły ciążą, ba, nawet orgazmem, i to takim, któremu nie towarzyszą rytualne ruchy. Brrr...
- Piłeś?"

Majstersztyk!

Apropos- czytaliście opowiadamie "Battle Dust" ? Aż żal ściska że tak niewiele tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2006 o 12:32, Hitmanu napisał:

Majstersztyk!

Zgadzam się z tobą w pełni

Dnia 17.07.2006 o 12:32, Hitmanu napisał:

Apropos- czytaliście opowiadamie "Battle Dust" ? Aż żal ściska że tak niewiele tego...

Czytałem . Niewiele tego i więcej nie powstanie - autor tak powiedział ( chlip )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 12:32, Hitmanu napisał:

Apropos- czytaliście opowiadamie "Battle Dust" ? Aż żal ściska że tak niewiele tego...

To Sapkowskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 19:50, Abi Dalzim napisał:

> Apropos- czytaliście opowiadamie "Battle Dust" ? Aż żal ściska że tak niewiele tego...

To Sapkowskiego?

Pewnie . Opowiadanie to stworzył przed Polconem w 1994r . Początkowo był tylko żartem - został zamieszczony w informatorze konwentu i opatrzony komentarzem - " Sapkowski zrywa z wiedźminem i fantasy ,zabiera się za science fiction . fragment jego nowej space opery tylko u nas . "

Cóż, żart chyba się udał, bo podobno byli ludzie, którzy głosowali na Polconie ''94 na "Battle Dust" w kategorii ... powieść (!), a sam autor do dzisiaj dostaje listy z pytaniami o termin ukazania się dalszego ciągu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 08:59, DemonCleaner napisał:

A Ty jako dobrze poinformowany nie wiesz przypadkiem kiedy Ta powieść się ukaże? ;))


Nie ukaże. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj skończyłem czytać "Panią Jeziora". Po wydarzeniach w zamku Stygga, bo dla mnie saga kończy się właśnie w tym momencie. Jakoś tak mi jest łatwiej, jeśli rozumiecie o co mi chodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>Jakoś tak mi jest łatwiej, jeśli rozumiecie o co mi

Dnia 18.07.2006 o 11:15, Arxel napisał:

chodzi. ;)

Rozumiemy ( niestety ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... Saga kończy się tragicznie.
Wiedźmin jest doskonały - LOTR się chowa ;) - doprawdy tak świetnie napisanej sagi jeszcze nie czytałem. Wciąga - i to bardzo.

*Jedyna* rzecz która nie przypadła mi do gustu to pewne "Wątki" w piątej częśći sagi - "Pani Jeziora" - dokładnie chodzi mi o "rozwiązywanie tajemnicy legendy o wiedzminie* tej śniączki oraz czarodziejki... Trochę wybiło mnie to z rytmu =P

offtop: Jedyne sagi fantasy które przeczytałem to właśnie LOTR oraz Wiedźmin (lol) - czy możecie mi polecić coś "Podobnego"?
Coś - na co można powiedzieć "Grzech nie przeczytać"! ^_^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO na walce w zamku powinno się zakończyć. cała ta akcja z pogromem nieludzi jest niepotrzebna i tylko komplikuje zakonczenie. Poza tym wampir nie powinien zginąć (Regis RZĄDZI:D)on był najlepszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 17:09, Probos napisał:

Zdziwiony jestem tym że na tym forum nie znalazł miejsca temat o "Wiedzminie"jako książce pana
Sapkowskiego.Napiszcie więc w nim co uważacie o tej książce i który tom według was był najlepszy.Dla
mnie książka ta jest wspaniałą lekturą zwłaszcza wieczorami kiedy to można zanurzyć sięw świecie
pana Sapkowskiego a co do tomów to najlepszym według mnie był "Krew Elfów"


http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5611&u=1
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6340&tpage=1

Tez byłem zdziwiony, więc postanowiłem znaleźć i co? I znalazłem =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 14:21, Nightcrow1 napisał:

IMO na walce w zamku powinno się zakończyć. cała ta akcja z pogromem nieludzi jest niepotrzebna
i tylko komplikuje zakonczenie. Poza tym wampir nie powinien zginąć (Regis RZĄDZI:D)on był
najlepszy:D


E tam Regis =P Dla mnie Cahir był najlepszy ^_^. Taki "Rycerz z innego kraju" =D - niby nieśmiały, a przywalić potrafił. Honorowy, mężny... A zginął podczas walki z Bohnartem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 23:13, KrisK91 napisał:

Coś - na co można powiedzieć "Grzech nie przeczytać"! ^_^.


Jest tego ^^, polecam Ci książki o Czarnej Kompanii Glena Cooka. Nawet Sapkowski ją poleca w swoim zestawie pozycji, które prawdziwy miłośnik fantasy powinien przeczytać. Ja polecam gorąco. Wracałem do tego cyklu wiele razy. Składa się z :

Księgi Północy:

Czarna kompania
Cień w ukryciu
Biała róża
Srebrny grot

Księgi Południa:

Gry cienia
Sny o stali

Lśniący kamień:

Ponure lata
A imię jej ciemność
Woda śpi
Żołnierze żyją

Tak więc jest co czytać ^^


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 14:55, palpatine napisał:

> Coś - na co można powiedzieć "Grzech nie przeczytać"! ^_^.

Jest tego ^^, polecam Ci książki o Czarnej Kompanii Glena Cooka. Nawet Sapkowski ją poleca
w swoim zestawie pozycji, które prawdziwy miłośnik fantasy powinien przeczytać. Ja polecam
gorąco. Wracałem do tego cyklu wiele razy. Składa się z :

Księgi Północy:

Czarna kompania
Cień w ukryciu
Biała róża
Srebrny grot

Księgi Południa:

Gry cienia
Sny o stali

Lśniący kamień:

Ponure lata
A imię jej ciemność
Woda śpi
Żołnierze żyją

Tak więc jest co czytać ^^


A czy te powieści są choć trochę zbliżone stylem do powieści od wiedźminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2006 o 10:30, Arxel napisał:

A czy te powieści są choć trochę zbliżone stylem do powieści od wiedźminie?



Nie są w ogóle. Ale przestańmy rzucać na prawo i lewo. że Wiedźmin jest najlepszy na świecie i nie ma nic równie dobrego ;). Zawsze wydaje mi się, że już przeczytałem tyle rzeczy, że nic nowego juz mi się nie spodoba. Z każdą nową książką zmieniam zdanie. Czarna Kompania jest genialna. Przeczytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2006 o 12:31, palpatine napisał:

Nie są w ogóle. Ale przestańmy rzucać na prawo i lewo. że Wiedźmin jest najlepszy na świecie
i nie ma nic równie dobrego ;). Zawsze wydaje mi się, że już przeczytałem tyle rzeczy, że
nic nowego juz mi się nie spodoba. Z każdą nową książką zmieniam zdanie. Czarna Kompania jest
genialna. Przeczytajcie


OK, skoro poleciłeś to w miarę możliwości zapoznam się i ocenię. Choć na razie dla mnie wiedźmin JEST najlepszy na świecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin to naprawdę wspaniała książka, przeczytałem ją dwa razy (na jesieni pewnie będzie trzeci). Widzę, ża na scenie mamy walkę w zamku Stygga. No cóż, mi również bardzo było szkoda towarzyszy Garalta. A po słowach elfa w jaskini - "Zawsze byłem ciekaw co stanie się, jeżeli między żarna przeznaczenia wrzucony zostanie kamień" - miałem nadzieję, że może jednak ktoś przeżyje. Cahir zaciekawił mnie chyba najbardziej. Bardzo tajemniczy, niewiele wiemy o jego przeszłości i mimo pochodzenia z wrogiego kraju udało mu sie zdobyc zaufanie Geralta i Milvy. Najlepsza akcja w wykonaniu Cahira to moim zdaniem walka ramię w ramię z Geraltem, kiedy to z "...nieodłączną ku*** waszą macią" opanował zdezorientowanych żołnierzy. No i szarża Wiedźmina po poręczy... Poezja.

Kolejną postacią, na którą warto zwrócic uwagę, naturalnie jest wampir, Emiel Regis (I jego samogon z mandragory). Aczkolwiek o tej postaci często się mówi, więc nie będę znów powtarzał.

I ostatnia postać na którą pragnę zwrócić uwagę. Chyba jedna z najbardziej niedocenianych i znienawidzonych z racji swojego celu w grze. A mianowicie Leo Bonharta. Tak, wiem chciał zabić Cirillę, zaciągnął ją na arenę, zabił dwóch wiedźminów itd. Ale jednak to zrobił. Zabił dwóch wiedźminów, bez żadnej mutacji, z samego wyszkolenia. A to zapewne nie jest łatwy wyczyn (Tak, możliwe że użył trucizny lub bełktu w plecy). Nawet jeżeli wiedźminów nie pokonał w czystej walce to rozgromił drużynę Szczurów. A to wystarczy. (Tu wielkie brava dla AS-a, za stworzenie tej drużyny, która naprawdę wiele wniosła do tej książki).

PS: A jeżeli pominęty zostałby bunt przeciwko nieludziom, to wydarzenia na zamku mogłyby nie zostać wystarczająco docenione przez czytelników. Zauważcie, że większe emocje wzbudza jakaś super "akcja" w środku książki niż oszałamiające zakończenie (Choć nie zawsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować