Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Liczba klatek na sekundę jest ważniejsza od rozdzielczości - przyznaje szef Xboksa

23 postów w tym temacie

Śmieszą mnie te tłumaczenia konsolowych magnatów. Zamiast wmawiać graczom, że niby "wcale nie potrzebują wysokiej rozdzielczości", czy że "30 klatek na sekundę jest optymalną liczbą", powinni otwarcie przyznać, że już nie są i nigdy nie będą w stanie nadążyć za postępem technologicznym i ich tzw. "next-geny" były przestarzałe w chwili swej premiery - takie są fakty, wystarczy zerknąć na wydajność najmocniejszych wówczas kart graficznych pod PC i porównać je z możliwościami układów konsolowych. Póki co dostaliśmy jednak pudełeczka o dyskusyjnym designie, na których nie tylko nie ma w co grać, ale i których specyfikacja każe powątpiewać w zapewnienia o "zupełnie nowej jakości gier". Z pustego i Salomon nie naleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 13:54, biolymurzin napisał:

co jest wazniejsze? a dlaczego mam wybierac? ja chce to i to

W takim razie jak masz odpowiednio zasobny portfel możesz grać na high-endowym PC.
Konsole nigdy mocne nie miały być. Miały być tanie, miały być dla mas. I są. Za 399$ nie oczekujcie cudów.

I zanim ktoś wyskoczy z tekstem, że dawniej jak wychodziła kolejna generacja, to konsole były mocniejsze od PCtów - nie, nigdy tak nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ogromna większośc wyświetlaczy jest fullhd wciąż, to uzyskanie rozdzielczości 1080p bez upscalingu jest koniecznością a nie ''mniej ważne''. Pogorszenie jakości obrazu jest dramatyczne bez upscalingu, a upscaling jaki jest ...
oczywiście osiagniecie 1080p jest konieczne ale ma sens tylko przy60 fps, wiec nie ma jendego bez drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość wg mnie także jest istotna. Fajnie tak zamaskować wszystkie niedoróbki i lenistwo twórców blurem i innymi wodotryskami, ale dobrze byłoby móc grać w natywnej rozdzielczości telewizora, a nie bawić się w upscalling.

A Wy, wszyscy, też już przestańcie z tym hate''owaniem konsol. Nie były najmocniejsze w dniu swojej premiery i to jest fakt. Nie musicie tego przytaczać pod każdym newsem. Po prostu wszyscy tutaj to wiemy. Przy bardziej efektywnych grach jest problem z 1080p i 60 fps.
Wszystko jest wynikiem ceny początkowej konsol. W tym momencie nie ma problemu, żeby dostać od ręki (na Allegro) nową PlayStation 4 ze sklepu za 1600 PLN. Czego Wy wymagacie od konsoli w takiej cenie? Złożony za tyle komputer też nie będzie rzucał na kolana, a mówimy tutaj o złożeniu całego sprzętu - tj. razem z obudową, zasilaczem, napędami (Blu-Ray?), dyskami, kablami, myszą i klawiaturą (bo do konsoli pada też dostajemy).
Next-geny (nazwa im przysługuje, bo są kolejną generacją konsol. Że są słabsze od PC nie ma tutaj nic do rzeczy) miały z założenia być tanie, żeby lepiej się sprzedawały. I sprzedają się bardzo dobrze, bo ludzi nie obchodzi specyfikacja - oni po prostu chcą grać na konsolach.
Być może Sony i Microsoft popełnili błąd, decydując się na taki sposób rozegrania tej generacji. W końcu to 4. konsola stacjonarna Sony. Moim zdaniem naiwnym jest oczekiwanie, że każda następna konsola będzie bezwzględnie lepsza od poprzedników i rzuci ich na kolana pod każdym względem. Sony i Microsoft to producenci, którzy przecież podejmują ryzyko w trakcie wypuszczania kolejnego sprzętu i oczywistym jest, że (jak każdemu innemu producentowi) któryś produkt im kiedyś może nie wyjść. I takimi tworami moim zdaniem są PS4 i XO. Jedyną szansę dla tych konsol (żebym kiedyś się zaopatrzył w nową generację) są porządne gry. I to gry, które nie wyjdą na PC, ew. dadzą szansę na granie w nie na konsolach mniejszym kosztem. Moją ulubioną do tej pory grą jest The Legend of Dragoon z PSX-a. Nie potrzebowała grafiki 1080p, dźwięku 5.1, tekstur 4K, 60 fps-ów (nawet nie jestem pewien, czy 30 było). Gra miała fabułę, mechanikę, grywalność, była "repeatable". Kolejne konsole i poziomy wydajności komputerów nadchodziły i odchodziły, producenci tworzyli coraz "lepsze" tytuły, ale żadna - w moim odczuciu - tamtej gry nie przebiła.
Lepsza specyfikacja nie zawsze wiąże się z lepszymi grami. Jasne - postęp jest w przemyśle potrzebny i daje kolejne możliwości twórcom, ale sam w sobie lepszych gier nie zrobi. Jeśli dla Was te liczby w trakcie grania są aż tak istotne - zostańcie przy PC i dajcieżesz tym konsolowcom spokój. Wy macie swój sprzęt, który szczyci się specyfikacją, oni mają swój sprzęt, którego ograniczenia AKCEPTUJĄ w zamian za gry, które dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzan się z Philem w 100%. Nie gram po to, żeby przyglądać się cyferką, tylko po to, żeby czerpać przyjemność. Co mi po ultra-uber-mega grafice, skoro gra będzie tak beznadziejnie słaba i nudna, że odłożę ją po godzinie? Dla osób które tak bardzo to przeżywają, proponuje kupić telewizor za 50 tysięcy, kino domowe i włączyć jakiś dobry film w UHD, skoro tak wam zależy na obrazie ;) Podejrzewam że znaczna większość nie odróżni obrazu 900p od 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobry dzień, by pospuszczać się nad cyferkami mój synu... - cytując i przerabiając popularną reklamę. Serio, gra w 30 klatkach nie jest dla mnie i dla wielu problemem, bo jest to płynny obraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 15:56, Snafu napisał:

Podejrzewam że znaczna większość nie odróżni obrazu 900p od 1080p.


Jeśli wierzyć temu co niektórzy wymyślają to różnicy pomiędzy 30 a 60 FPS też nie. Ale słusznie konsole są dla mas, jak ktoś oczekuje czegoś więcej to inewstuje w PC - gdzie ograniczenień jest mniej. Deal with it.

Trend porównywania gier z konsol do tych z PC, niczemu nie służy - poza wszczynaniem bezsensownej i bezcelowej wymiany zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:15, Shinigami napisał:

Jeśli wierzyć temu co niektórzy wymyślają to różnicy pomiędzy 30 a 60 FPS też nie. Ale
słusznie konsole są dla mas, jak ktoś oczekuje czegoś więcej to inewstuje w PC - gdzie
ograniczenień jest mniej. Deal with it.

Trend porównywania gier z konsol do tych z PC, niczemu nie służy - poza wszczynaniem
bezsensownej i bezcelowej wymiany zdań.


Akurat się nie zgodzę, bo różnica pomiędzy 30 a 60 FPSów jest zauważalna, choć nie można mówić że 30 fpsów nie jest płynne, czy psuje odbiór gry. Raz że konsole są dla mas, a dwa że ich głównym "motorem" nakręcającym sprzedaż są gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:25, Snafu napisał:

Akurat się nie zgodzę, bo różnica pomiędzy 30 a 60 FPSów jest zauważalna /..../


Słusznie. Wspomniałem tylko co niektórzy konsolowi bojownicy wipsują tutaj i na innych forach. Wiem, śmieszne. Niestety prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:28, Shinigami napisał:

>
Słusznie. Wspomniałem tylko co niektórzy konsolowi bojownicy wipsują tutaj i na innych
forach. Wiem, śmieszne. Niestety prawdziwe.


Ale z fanbojami ciężko dyskutować, w sumie to nawet nie jest możliwe :D Gdzieś w internecie było(nadal pewnie jest) porównanie 15 FPSów, 30 i 60. Prosta animacja kwadratu, który podskakiwał. Różnice można zobaczyć bez wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:31, Snafu napisał:

Ale z fanbojami ciężko dyskutować, w sumie to nawet nie jest możliwe :D


Śmiesznie się czytało wypowiedzi tych którzy zawsze zarzekali się, że grafika nie jest najważniejsza - co wcale nie przeszkadzało im w wytykaniu drugich palcem - ''My mamy 60 a wy nie!'' - ''Next gen 1080p! a wy marne 900p!''. Kiedyś pisałem, że z czasem mogą wrócić do 720p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają otwarcie przyznać coś, co jest kompletną bzdurą? :D Robili to już tyle razy, że nie wypada kontynuować, z resztą tacy jak Ty robią to za nich;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 16:36, Shinigami napisał:

>
Śmiesznie się czytało wypowiedzi tych którzy zawsze zarzekali się, że grafika nie jest
najważniejsza [...]


Niby nie jest, ale jest dosyć istotna ^^ Dobre są też teksty że "kiedyś nie liczyła się grafika", zawsze się liczyła ale możliwości pozwalały na co pozwalały, więc z wiadomych przyczyn wodotrysków nie było. Co by nie mówić, obydwie konsole nie prezentują złej jakości grafiki lecz dobrą a nawet bardzo dobrą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować