Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 15 na PC - minimalne i zalecane wymagania sprzętowe. Są rekordowo wysokie

23 postów w tym temacie

"Rekordowo wysokie" ? W minimalnych o ile dobrze kojarzę siedmioletni procesor (miałem ten model - bardzo zacny, służył mi aż przesadnie długo, dopiero w zeszłym roku wymieniłem go na coś nowszego) i paździerzasty GTX 650 (taka "dolna półka"). W zalecanych również sprzęt sprzed kilku lat, z GTX 460 na czele (akurat mam tą kartę - to już przecież staruszek). Także (IMO) źle nie jest.

No chyba, że "rekordowo wysokie" odniesiemy do steamowych statystyk dotyczących sprzętu - wówczas biorąc pod uwagę, że większość graczy pecetowych wciąż jedzie na dwurdzeniowcach z epoki procesora łupanego, to lekki szok może być ;-). Cóż - jak zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Rekordowo wysokie" ? W minimalnych o ile dobrze kojarzę siedmioletni procesor (miałem
> ten model - bardzo zacny, służył mi aż przesadnie długo, dopiero w zeszłym roku wymieniłem
> go na coś nowszego) i paździerzasty GTX 650 (taka "dolna półka"). W zalecanych również
> sprzęt sprzed kilku lat, z GTX 460 na czele (akurat mam tą kartę - to już przecież staruszek).
> Także (IMO) źle nie jest.
>
> No chyba, że "rekordowo wysokie" odniesiemy do steamowych statystyk dotyczących sprzętu
> - wówczas biorąc pod uwagę, że większość graczy pecetowych wciąż jedzie na dwurdzeniowcach
> z epoki procesora łupanego, to lekki szok może być ;-). Cóż - jak zawsze punkt widzenia
> zależy od punktu siedzenia ;-)

Rekordowo wysokie oczywiście w odniesieniu do samej serii FIFA. Przeskok względem ubiegłorocznej odsłony jest bardzo duży, a do tej pory zmiany z roku na rok były zwykle kosmetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pora najwyższa, mam nadzieję, że różnice będą widoczne na pierwszy rzut oka, a moc komputera w końcu nie będzie leżała odłogiem. I oby rzeczywiście wersja PC nie różniła się od konsolowych, bo z tego co pamiętam FIFA 11 (12?) jedynie częściowo wykorzystywała nowe rozwiązania z X360 i PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę z imprezy Intela - gra ma działać nawet na kartach Intel HD wbudowanych w procesory I3-I7 z ostatniego roku, więc wymagania nie będą jakieś duże - oczywiście, żeby wykorzystać w pełni możliwości jakie oferuje aktualna generacja potrzebny będzie konkretny PC, ale do podstawowej gry (zapewne i tak lepszej wizualnie niż poprzednio) nie potrzeba jakiejś wyjątkowo mocnej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są rekordowo wysokie Że co? Rekordowo wysokie to ma MotoGP 14 (GTX 780 a działa na GTS 450 dziwi to kogoś?) Te wymagania to pikus w porównaniu do takiego dying lighta czy Dead Rising 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się co do tego, że zalecane wymagania sprzętowe stają się powoli standardem wśród graczy. Takie 8GB RAM-u to już podstawa każdego nowego kompa. Poza tym nie jest powiedziane, że gra nie pójdzie na słabszym sprzęcie też płynnie. A jak ktoś pomyśli, to niech kupi sobie takie PS4, nie dość że pójdzie na full to jeszcze nie trzeba się martwić o bebechy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX460 jest mocniejszy od GTX 650 (ten ma wydajność na poziomie GTX 260).
Kurcze ja GTX''a 460 miałem jeszcze 4 dni temu, ale padł..

Dziwne trochę, że wymagania co do proca są takie duże skoro obecna generacja trzyma się głównie dzięki GPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Quad Q6600 w minimalnych? Proszę Was, gram na nim do dzisiaj we wszystko co się da na wysokich. Niech mi nie wmówią, że ten procesor podchodzi pod minimalne bo ich wyśmieje. Rozumiem pod Autodesk ale pod gry? No proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Core 2 Quad Q6600 w minimalnych? Proszę Was, gram na nim do dzisiaj we wszystko co się
> da na wysokich. Niech mi nie wmówią, że ten procesor podchodzi pod minimalne bo ich wyśmieje.
> Rozumiem pod Autodesk ale pod gry? No proszę...

Czekam na gameplay z BF4 Ultra w 60 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 12:38, MisioKGB napisał:

gram na nim do dzisiaj we wszystko co się da na wysokich.

Bo termin "wysoki" jak i "wszystko" coś znaczy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o opinie jakiegoś specjalisty bez zbędnego gadania. Posiadam aktualnie karte graficzną Gainward Nvidia Geforce GT 630 1GB DDR5 128mbit. Czy uda mi się zagrać w fife 15 na PC i na jakich ustawieniach?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 12:27, Lukas_172 napisał:

Dziwne trochę, że wymagania co do proca są takie duże skoro obecna generacja trzyma się
głównie dzięki GPU

Konsole mają mniejszy narzut na procesor niż PC, więc jakoś mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, proszę o opinie jakiegoś specjalisty bez zbędnego gadania. Posiadam aktualnie
> karte graficzną Gainward Nvidia Geforce GT 630 1GB DDR5 128mbit. Czy uda mi się zagrać
> w fife 15 na PC i na jakich ustawieniach?
>
> Z góry dziękuję za pomoc.

Nie masz szans, jeżeli potrzeba przynajmniej 650, a ty masz 630 to chyba dość jasne że nie.

Tak w ogóle to skąd masz 630 ? Kupiłeś komputer na allegro przyznaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Panowie, proszę o opinie jakiegoś specjalisty bez zbędnego gadania. Posiadam aktualnie
>
> > karte graficzną Gainward Nvidia Geforce GT 630 1GB DDR5 128mbit. Czy uda mi się
> zagrać
> > w fife 15 na PC i na jakich ustawieniach?
> >
> > Z góry dziękuję za pomoc.
>
> Nie masz szans, jeżeli potrzeba przynajmniej 650, a ty masz 630 to chyba dość jasne że
> nie.
>
> Tak w ogóle to skąd masz 630 ? Kupiłeś komputer na allegro przyznaj?

Spaliła mi się ostatnio karta i jadąc o kosztach kupiłem to co powyżej. Pozostałe parametry są przyzwoitę 8GB, Phenom II x4 840 (4x 3,2ghz).

Tak jeszcze odnośnie Twojego argumentu, to powiem, że wyższe numerki w nazwie nie oznaczają jakości. Modele nie są nazywane po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 19:21, Smola91 napisał:

Tak jeszcze odnośnie Twojego argumentu, to powiem, że wyższe numerki w nazwie nie oznaczają
jakości. Modele nie są nazywane po kolei.

W obrębie jednej rodziny jednak zwykle (nie licząc małej ilości wyjątków) wyższy numer to jednak wyższa wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować