Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

11 urodziny Steama - czy jest co świętować?

101 postów w tym temacie

Podsumowując... Obecnie dzięki tak wychwalnemu tutaj steamowi, a za nim originów i innych, nie mogę pożyczyć gier, nie mogę ich odsprzedawać, nie mogę z nimi nic zrobić. Steam i inni mogą, w każdym momencie, skasować mi konto ze wszystkimi grami bez podania jakiejkolwiek przyczyny, a ja nie mogę się nawet od tego odwołać. O zwrocie kosztów nie wspominając. Widzę, że nikt z redaktorków nawet o tym nie wspomniał.

To jest właśnie 11 lat Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podsumowując... Obecnie dzięki tak wychwalnemu tutaj steamowi, a za nim originów i innych,
> nie mogę pożyczyć gier, nie mogę ich odsprzedawać, nie mogę z nimi nic zrobić. Steam
> i inni mogą, w każdym momencie, skasować mi konto ze wszystkimi grami bez podania jakiejkolwiek
> przyczyny, a ja nie mogę się nawet od tego odwołać. O zwrocie kosztów nie wspominając.
> Widzę, że nikt z redaktorków nawet o tym nie wspomniał.
>

Bo to, o czym piszesz to jakaś abstrakcja. Można to porównać z sytuacją, w której goście w tv wróżą ci za rok koniec świata.
Poza tym, dzielić grami na Steamie się można. Przypominam o Steam Family Sharing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 10:56, Driftwood napisał:

Bo to, o czym piszesz to jakaś abstrakcja. Można to porównać z sytuacją, w której goście
w tv wróżą ci za rok koniec świata.


To ma być jakiś argument? Porównanie? Świrów gadających o mitycznym końcu świata z jakimiś zmyślonymi dowodami... do twardego regulaminu steama, który daje im taką możliwość. Tym bardziej, że już kiedyś tak robili? Sama taka możliwość jest niedopuszczalna.

Dnia 13.09.2014 o 10:56, Driftwood napisał:

Poza tym, dzielić grami na Steamie się można. Przypominam o Steam Family Sharing.


Dzielenie się całą biblioteką, nie możność jednoczesnego grania, druga osoba musi być cały czas online? Nie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam się z ciekawości: znasz prywatnie jakąś osobę, która takiego czegoś doświadczyła? Nie mówię o tej z Internetu - mówię o konkretnych przypadkach, że znajomemu skasowali całe konto z ponad setką gier.

Poza tym co do tego to nie jest tak, że ktoś kasuje Ci konto od tak, bo mu się nudzi. Zazwyczaj tak się dzieje wtedy, gdy naruszysz regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 10:56, Driftwood napisał:

Bo to, o czym piszesz to jakaś abstrakcja. Można to porównać z sytuacją, w której goście
w tv wróżą ci za rok koniec świata.



A jak chcesz apokaliptyczne porównania to proszę bardzo. To tak, jakbyś sobie żył na ziemi, ale masz świadomość, że jest firma która ma możliwość zrzucenia na ziemię ogromnego meteoru. Nikt nie może jej powstrzymać. Zrzuci czy nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 11:58, Muradin_07 napisał:

A tak zapytam się z ciekawości: znasz prywatnie jakąś osobę, która takiego czegoś doświadczyła?
Nie mówię o tej z Internetu - mówię o konkretnych przypadkach, że znajomemu skasowali
całe konto z ponad setką gier.


Osobiście mam dosłownie kilku znajomych na steamie i nikt nie został zbanowany. Ale pamiętam jak steam banował konta za cheatowanie w CS i innych. I to nawet w wyniku pomówień nigdy nieudowodnionych.

Dnia 13.09.2014 o 11:58, Muradin_07 napisał:

Poza tym co do tego to nie jest tak, że ktoś kasuje Ci konto od tak, bo mu się nudzi.
Zazwyczaj tak się dzieje wtedy, gdy naruszysz regulamin.


Tak też się dzieje. Oczywiście. Wiesz... jak taki Riot może banować konto, zanim dostanie dowody o winie. Tak samo Wargaming. Nie wspominając już aferę z goldem tam. Dlaczego nie steam. Wargaming zrobił to masowo i co? Cisza. Riot... cisza. Więc jak będzie ze steamem? Nawet sama taka możliwość jest niepokojąca. I musisz to zaakceptować, bo inaczej legalnie nie zagrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:14, Dandzialf napisał:

Osobiście mam dosłownie kilku znajomych na steamie i nikt nie został zbanowany. Ale pamiętam
jak steam banował konta za cheatowanie w CS i innych. I to nawet w wyniku pomówień nigdy
nieudowodnionych.

Ale to było zawsze i ludzie się po prostu odwoływali od decyzji, wyjaśniali i było po problemie. W tym przypadku to nie Steam jest problemem tylko community w grach online.

Dnia 13.09.2014 o 12:14, Dandzialf napisał:

Tak też się dzieje. Oczywiście. Wiesz... jak taki Riot może banować konto, zanim dostanie
dowody o winie. Tak samo Wargaming. Nie wspominając już aferę z goldem tam. Dlaczego
nie steam. Wargaming zrobił to masowo i co? Cisza. Riot... cisza. Więc jak będzie ze
steamem? Nawet sama taka możliwość jest niepokojąca. I musisz to zaakceptować, bo inaczej
legalnie nie zagrasz.

Ale jeszcze raz mogę zapytać - masz żywe dowody? To tak samo jak ludzie dostają bana w League of Legends, niby "nic nie zrobiłem", a w logach wiadomości i backupie matchu widać, że cały czas rzucał na lewo i prawo przekleństwami. Co innego jak grał na jakichś wspomagaczach. Dopóki nie robisz niczego wbrew regulaminowi, zachowujesz się normalnie, kupujesz klucze czy gry z zaufanych źródeł nikt nie będzie nawet sobie głowy zawracał takimi punktami w regulaminie. Tutaj także masz odpowiedź dlaczego żaden z redaktorów nie wspomniał o tym - bo użytkownicy, którzy wszystko robią tak, jak się powinno nie muszą się takimi kruczkami przejmować, bo ich one nie dotyczą.

Natomiast co do Twojego przykładu z meteorem - nie zrzuci, bo jeśli to zrobi sam doprowadzi firmę do zniszczenia, a nawet gdyby przetrwał jednoosobowy zarząd to nie ma on dla kogo istnieć, co prowadzi jednym słowem do śmierci z wycieńczenia, a za kolejnych miliard lat wracają dinozaury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 11:28, Dandzialf napisał:

Dzielenie się całą biblioteką, nie możność jednoczesnego grania, druga osoba musi być
cały czas online? Nie dziękuję.


Chyba bladego pojęcia nie masz, jak działa Family Sharing. Żadna druga osoba nie musi być online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:21, Muradin_07 napisał:

Ale to było zawsze i ludzie się po prostu odwoływali od decyzji, wyjaśniali i było po
problemie. W tym przypadku to nie Steam jest problemem tylko community w grach online.



Zawsze? Nie pamiętam żeby np. jak zostałem zbanowany w np. Bf 1942, to też zostałem pozbawiany większości gier, które mam. Dla jednych było po problemie, dla innych nie. I tak... steam i mu podobni są problemem.

Dnia 13.09.2014 o 12:21, Muradin_07 napisał:

Ale jeszcze raz mogę zapytać - masz żywe dowody? To tak samo jak ludzie dostają bana
w League of Legends, niby "nic nie zrobiłem", a w logach wiadomości i backupie matchu
widać, że cały czas rzucał na lewo i prawo przekleństwami. Co innego jak grał na jakichś
wspomagaczach.


Hmm... lokalna sprawa Nitro w LoLu. Fakt bocił, ale został zbanowany przed dostarczeniem twardego dowodu. O czym wiemy, bo ten kto zgłosił się wygadał.

Dnia 13.09.2014 o 12:21, Muradin_07 napisał:

Dopóki nie robisz niczego wbrew regulaminowi, zachowujesz się normalnie,
kupujesz klucze czy gry z zaufanych źródeł nikt nie będzie nawet sobie głowy zawracał
takimi punktami w regulaminie. Tutaj także masz odpowiedź dlaczego żaden z redaktorów
nie wspomniał o tym - bo użytkownicy, którzy wszystko robią tak, jak się powinno nie
muszą się takimi kruczkami przejmować, bo ich one nie dotyczą.


Aaa... czyli mogą normalnie pożyczać i odsprzedawać gry? Nie wiedziałem.
Zresztą... jak wspomniałem wcześniej. Sama taka możliwość, że Steam ma do tego prawo jest nie do zaakceptowania. Kupujesz sobie samochód. Płacisz pełną cenę. I wiesz, że ten u kogo go kupiłeś może zabrać Ci ten samochód w każdej chwili, bez zwrotu pieniędzy czy wyjaśnienia. Jak się z tym czujesz?
Powiem więcej. To Waszym obowiązkiem, czyli mediów growych powinno być piętnowanie tego typu praktyk, a nie siedzenie cicho w cieniu wydawców.

Dnia 13.09.2014 o 12:21, Muradin_07 napisał:

Natomiast co do Twojego przykładu z meteorem - nie zrzuci, bo jeśli to zrobi sam doprowadzi
firmę do zniszczenia, a nawet gdyby przetrwał jednoosobowy zarząd to nie ma on dla kogo
istnieć, co prowadzi jednym słowem do śmierci z wycieńczenia, a za kolejnych miliard
lat wracają dinozaury.


Właśnie tak. Tak samo bezsensowny argument/porównanie, jak te wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:40, Driftwood napisał:

Chyba bladego pojęcia nie masz, jak działa Family Sharing. Żadna druga osoba nie musi
być online.


No tak. To zmienia absolutnie wszystko. Pozwalają mi grać offline w gry? Łaskawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:44, Dandzialf napisał:

Zawsze? Nie pamiętam żeby np. jak zostałem zbanowany w np. Bf 1942, to też zostałem pozbawiany
większości gier, które mam. Dla jednych było po problemie, dla innych nie. I tak... steam
i mu podobni są problemem.

Ale jesteś zbanowany wtedy w tej konkretnej grze. Nikt Ci nie zabroni grać w singleplayerze w grze totalnie innej. Poza tym - zbanowali Cię?

Dnia 13.09.2014 o 12:44, Dandzialf napisał:

Hmm... lokalna sprawa Nitro w LoLu. Fakt bocił, ale został zbanowany przed dostarczeniem
twardego dowodu. O czym wiemy, bo ten kto zgłosił się wygadał. Zapewne

No tak, bo Rito będzie czekało na dowody, że ktoś faktycznie używał botów... jest podejrzenie - konto dostaje blokadę. Potem jak ktoś uważa, że jest to niesprawiedliwe przedstawia mu się dowody. Dlaczego? Ano po to, aby nie psuł innym graczom zabawy w uczciwy sposób. Nic dziwnego w tym nie widzę.

Dnia 13.09.2014 o 12:44, Dandzialf napisał:

Aaa... czyli mogą normalnie pożyczać i odsprzedawać gry? Nie wiedziałem.
Zresztą... jak wspomniałem wcześniej. Sama taka możliwość, że Steam ma do tego prawo
jest nie do zaakceptowania. Kupujesz sobie samochód. Płacisz pełną cenę. I wiesz, że
ten u kogo go kupiłeś może zabrać Ci ten samochód w każdej chwili, bez zwrotu pieniędzy
czy wyjaśnienia. Jak się z tym czujesz?

Bo taka jest specyfika Steama i jeśli zgadzasz się na takie warunki to dlaczego ma być to nie do zaakceptowania? Jeśli w umowie sprzedawcy samochodów byłoby napisane, że mogą to zrobić, a ja papier podpisałem to znaczy, że zgodziłem się na warunki korzystania z samochodu w taki, a nie inny sposób. Gdybym znał kogoś osobiście, komu w ten sposób samochód zabrano wtedy zapewne poszedłbym do innej firmy i w niej dokonał zakupu. Wcale nie muszę kupować akurat tam, bo wszyscy tam kupują.

Dnia 13.09.2014 o 12:44, Dandzialf napisał:

Właśnie tak. Tak samo bezsensowny argument/porównanie, jak te wyżej.

Ja bym prędzej powiedział trochę nietrafiony przykład, ale niech Ci będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:52, Muradin_07 napisał:

No tak, bo Rito będzie czekało na dowody, że ktoś faktycznie używał botów... jest podejrzenie
- konto dostaje blokadę. Potem jak ktoś uważa, że jest to niesprawiedliwe przedstawia
mu się dowody. Dlaczego? Ano po to, aby nie psuł innym graczom zabawy w uczciwy sposób.
Nic dziwnego w tym nie widzę.


O to chodzi, że to nie była blokada, tylko normalny ban.

Dnia 13.09.2014 o 12:52, Muradin_07 napisał:

Bo taka jest specyfika Steama i jeśli zgadzasz się na takie warunki to dlaczego ma być
to nie do zaakceptowania? Jeśli w umowie sprzedawcy samochodów byłoby napisane, że mogą
to zrobić, a ja papier podpisałem to znaczy, że zgodziłem się na warunki korzystania
z samochodu w taki, a nie inny sposób. Gdybym znał kogoś osobiście, komu w ten sposób
samochód zabrano wtedy zapewne poszedłbym do innej firmy i w niej dokonał zakupu. Wcale
nie muszę kupować akurat tam, bo wszyscy tam kupują.


Ja myślałem, że rozmawiamy poważnie. Teraz praktycznie wszystko wychodzi na steam, origin, uplay. Ja jako gracz nie mam żadnego wyboru. A nie... wybór jest... mogę w ogóle nie grać. Ale chyba nie o to tutaj chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 13:05, Dandzialf napisał:

O to chodzi, że to nie była blokada, tylko normalny ban.

Ban to też blokada. Można ją znieść, jeśli udowodni się swoją niewinność.

Dnia 13.09.2014 o 13:05, Dandzialf napisał:

Ja myślałem, że rozmawiamy poważnie. Teraz praktycznie wszystko wychodzi na steam, origin,
uplay. Ja jako gracz nie mam żadnego wyboru. A nie... wybór jest... mogę w ogóle nie
grać. Ale chyba nie o to tutaj chodzi.

Masz wybór - grać na konsoli, możesz korzystać z GOGa, który teoretycznie związany jest z tym samym, z czym wcześniej gry były kojarzone, tylko teraz w wersji cyfrowej. Kupujesz grę, ściągasz instalator, który jest DRM Free. Możesz z niego korzystać tak, jak w przypadku gier pudełkowych. Jak widzisz, rozmawiamy na poważnie - alternatywy są. Pytanie czy z nich skorzystasz czy nie? To, że gry wykorzystujace Steam są tańsze nie jest argumentem, bo tańsze jest w tej sprawie "wypożyczenie" gry z biblioteki Steam. Na GOG.com masz grę nieco droższą, ale na własność cyfrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 12:46, Dandzialf napisał:

No tak. To zmienia absolutnie wszystko. Pozwalają mi grać offline w gry? Łaskawcy.


Nie pozwalają: źle. Pozwalają: też niedobrze, bo łaskawcy. Po prostu narzekasz dla zasady i tyle. To nie jest Steam sprzed lat, gdzie każda gra jest ma drm. Steam już od dawna nim samym nie jest. Poza tym, w tej całej swojej nienawiści do Steama zapominasz już, o czym była rozmowa. Otóż obaliłem twój argument, jakoby nie można było dzielić się grami, po prostu. :) O nic więcej mi nie chodziło. Nigdy nikogo nie namawiałem i nie będę, by korzystał z tej platformy. Mało kto z moich znajomych korzysta, ale guzik mnie to obchodzi, skoro dla mnie jest to wygodne. A do gier, które ogram i tak nie wracam. Wracam do klasyków, które mam w pudełkach, więc nawet bym nie zapłakał, jeśli by ta surrealistyczna wizja upadku Steama się ziściła. Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 13:10, Muradin_07 napisał:

Ban to też blokada. Można ją znieść, jeśli udowodni się swoją niewinność.


Nic to by nie dało. Widać wyraźnie, że Riot wykorzystał to do celów propagandowych.

Dnia 13.09.2014 o 13:10, Muradin_07 napisał:

Masz wybór - grać na konsoli, możesz korzystać z GOGa, który teoretycznie związany jest
z tym samym, z czym wcześniej gry były kojarzone, tylko teraz w wersji cyfrowej. Kupujesz
grę, ściągasz instalator, który jest DRM Free. Możesz z niego korzystać tak, jak w przypadku
gier pudełkowych. Jak widzisz, rozmawiamy na poważnie - alternatywy są. Pytanie czy z
nich skorzystasz czy nie? To, że gry wykorzystujace Steam są tańsze nie jest argumentem,
bo tańsze jest w tej sprawie "wypożyczenie" gry z biblioteki Steam. Na GOG.com masz grę
nieco droższą, ale na własność cyfrową.


Czy ty masz mnie za idiotę? Alternatywa? Nie wiedziałem, że GOG ma taką bibliotekę gier, że może steama zastąpić i innych. Konsole? I płacić drożej za gry, które mam o wiele taniej na PC?

Nawiązując do wcześniejszej Twojej wypowiedzi. Tak winne jest też community. Skretyniałe community, które łyka wszystko co mu wcisną. To jest niesamowite, że można bronić tego typu praktyki. Taka sama gadka była z DLC. Co jest teraz? Każdy widzi. Teraz gry wydają w stanie bety i też nikt w tym nic złego nie widzi. A są kretyni, którzy tego bronią i nawet się cieszą, że odwalają za darmo robotę betatesterów. Pod pretekstem wcześniejszego dostępu. I właśnie takie podejście zniszczyło i niszczy nadal branżę. Gracze dają sobie wciskać bajki, Wy (media) siedzicie cicho, albo zajmujecie się pierdołami. I właśnie to jest tego wynik. A założę się, że będzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 13:10, Muradin_07 napisał:

Masz wybór - grać na konsoli (...)

Chyba w poprzednią generację, bo biorąc pod uwagę zmiany na nowszej, tam też są formy drm. GOG ma zbyt ograniczoną bibliotekę gier.

Cóż, ludzie byli w stanie zaakceptować DRM pod warunkiem, że nie wchodzi im zbytnio w drogę. Tak jest ze Steam. Do tego argumenty typu, że przecież zawsze gry są dzięki temu zaktualizowane i nie trzeba ręcznie szukać patchy (tak jakby przed Steamem nie było gier, które aktualizowały się automatycznie przy np. wejściu na multi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w tym momencie kończę z Tobą rozmowę na ten temat. Dlaczego? Uważasz mnie za kretyna, a obrażany nie lubię być tak jak chyba wszyscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2014 o 13:13, Driftwood napisał:

Nie pozwalają: źle. Pozwalają: też niedobrze, bo łaskawcy. Po prostu narzekasz dla zasady
i tyle. To nie jest Steam sprzed lat, gdzie każda gra jest ma drm. Steam już od dawna
nim samym nie jest. Poza tym, w tej całej swojej nienawiści do Steama zapominasz już,
o czym była rozmowa. Otóż obaliłem twój argument, jakoby nie można było dzielić się grami,
po prostu. :) O nic więcej mi nie chodziło.


"Dzielenie" się na takich warunkach, jakie stawia steam... nie mogę nazwać dzieleniem. Nie w związku z tym, co było wcześniej.

Dnia 13.09.2014 o 13:13, Driftwood napisał:

Nigdy nikogo nie namawiałem i nie będę, by
korzystał z tej platformy. Mało kto z moich znajomych korzysta, ale guzik mnie to obchodzi,
skoro dla mnie jest to wygodne. A do gier, które ogram i tak nie wracam. Wracam do klasyków,
które mam w pudełkach, więc nawet bym nie zapłakał, jeśli by ta surrealistyczna wizja
upadku Steama się ziściła. Ehh...


I bardzo dobrze, że nie namawiasz.
Nie wiem czy ty jesteś w temacie, ale my tutaj nie gadamy o tym co by było, jakby steam upadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby są, ale jeśli ktoś chce to o wiele łatwiej jest grę pożyczyć znajomemu miż w przypadku gier na platformach cyfrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2014 o 13:25, Muradin_07 napisał:

Więc w tym momencie kończę z Tobą rozmowę na ten temat. Dlaczego? Uważasz mnie za kretyna,
a obrażany nie lubię być tak jak chyba wszyscy.


Ty to powiedziałeś. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Albo zabrakło argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować