Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca The Division - nie ma mowy o obniżaniu jakości na PC

20 postów w tym temacie

W idealnym świecie wersje na konsole byłyby pewnie podobne, zaś wersja na PC miałaby kilkanaście różnych suwaków w ustawieniach, a optymizacja stałaby na poziomie który pozwoliłby każdemu cieszyć się z ustawień graficznych adekwatnych do posiadanego sprzętu.

NIE tak jak w przypadku Advanced Warfare, które właśnie dzisiaj tym razem zainstalowałem u siebie a nie u kolegi. Przy tej grze jest dramat i sami się o tym przekonacie. Mam 8GB RAM kupować, bo nie potrafią zoptymizować silnika? Śmiech na sali, niech uczą się od Astronauts albo Creative Assembly tego jak się powinno robić gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne silniki, inna filozofia projektowania, inne priorytety, inne zużycie zasobów. Nie można pisać, że silnik jest niezoptymalizowany, gdy zużywa dużo RAMu - to jest całkowicie błędne stwierdzenie, zwłaszcza, gdy porównuje się dany silnik do całkowicie innych (ot, chociażby wysokie zużycie RAMu w idTech 5 ma swoją przyczynę, której większość tutaj ludzi całkowicie nie pojmuje, bo przecież hurr-durr, wymaga 4GB VRAMu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i do tego pewnie będze optymalizacja jeszcze lepsza od unity zapewne nie jeden gracz kupi nowy komputer albo karte by w to pograc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Inne silniki, inna filozofia projektowania, inne priorytety, inne zużycie zasobów. Nie
> można pisać, że silnik jest niezoptymalizowany, gdy zużywa dużo RAMu - to jest całkowicie
> błędne stwierdzenie, zwłaszcza, gdy porównuje się dany silnik do całkowicie innych (ot,
> chociażby wysokie zużycie RAMu w idTech 5 ma swoją przyczynę, której większość tutaj
> ludzi całkowicie nie pojmuje, bo przecież hurr-durr, wymaga 4GB VRAMu).

vRAM występuje na karcie graficznej, przy idTech 5 tekstury mają bardzo wysoką rozdzielczość liczoną w tysiącach, przy Advanced Warfare bardzo duża ilość tekstur wygląda jak z pierwszego Modern Warfare zresztą już o tym piszą na necie. Ja wiem o czym mówię, naprawdę. Nie napisałem, że jest niezoptymizowany ponieważ używa dużo RAM, moim zdaniem użycie tak dużej ilości jest nieadekwatne do osiągniętego wyglądu gry! Dla konsumenta nie liczy się to na jakim silniku pracuje itd tylko jak chodzi na jego komputerze. Liczą się liczby, to czysta matematyka. Niech twórcy spróbują to wytłumaczyć skąd taka potrzeba, ja jej nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 15:30, MisioKGB napisał:

Mam
8GB RAM kupować, bo nie potrafią zoptymizować silnika? Śmiech na sali, niech uczą się
od Astronauts albo Creative Assembly tego jak się powinno robić gry.


Uh lul to ktoś jeszcze nie ma 8GB RAM? Ja myślałem, że wy to minimum 32 GB RAM macie + standardowo minimum 4GB na karcie graficznej (ofc minimum Titan). Wszakże od 2 lat gracie w 4k i 120 kl/s wyśmiewając gdzie się da 1080p i 30 kl/s.
Inna sprawa, że narzekać na 8GB RAM pod koniec 2014 roku gdy koszt takiej kostki to marne 300 PLN jest śmieszne.

A co do downgrade - ja tylko czekam aż zaczną zjeżdżać z jakością w porównaniu do rendera z E3 i "bulu" pewnej części ciała u osób, które narzekały na wymagania nowego AC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> A co do downgrade - ja tylko czekam aż zaczną zjeżdżać z jakością w porównaniu do rendera
> z E3 i "bulu" pewnej części ciała u osób, które narzekały na wymagania nowego AC :)

Jeśli dla Ciebie 300 zł jest marne to cieszy mnie to, że powodzi Ci się tak dobrze. To, że zarabiam dobre pieniądze nie znaczy, że nie mam rodziny i innych wydatków. Do RAM''ów powinno dojść jeszcze najlepiej i5, dysk SSD (który notabene kupuję w piątek), i nowa R9 290, bo tak robią wszędzie? Nie, nikt tak nie robi, nawet na amerykańskich forach ludzie narzekają, że aby w coś pograć ładnego trzeba też ładnie na to wydać. Kiedyś też tak było ale przy zakupie Voodoo 5 złożona z podwójnej jednostki GPU starczyła na długo, a teraz jest coraz ciężej, coraz więcej wychodzi sprzętu i coraz szybciej się on starzeje, a my nie zarabiamy coraz WIĘCEJ (statystycznie). Uwielbiam takie dyskusje, bo zaraz po nich muszę się czegoś napić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować