Zaloguj się, aby obserwować  
Van_Waterflew

Wierzycie w duchy?

383 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2007 o 14:37, owczar4 napisał:

> Nie uwierze do puki nie zobaczę!!! Nigdy nie widziałem a więc nie wierze w duchy.
A w Boga wierzysz? jesli tak to gdzie go widziałeś??? :]

Nie o takie duchy mi chodziło. Miałem raczej na myśli takie nadprzyrodzone "coś" co szwęda się po nocach po cmentarzu, albo przylatuje na Ziemią w talerzu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja na pewno wierze! duchy istnieją ( przynajmniej dla mnie :) ) Nie raz widziałem. Wierze, ale jest tez możliwy taki fakt, że to my sobie wymyślamy te duchy, załóżmy gramy sobie na komputerze i jest ciemno, jesteśmy sami w pokoju. Patrzymy w okno, i coś widzimy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie wierze w duchy i inne zjawy. Uważam że duchy to wymysł ludzkiej wyobraźni :)
Ale każdy człowiek idąc nocą koło cmentarza (oczywiście sam) boi się i myśli sobie że zaraz coś wyskoczy, a jak serce wtedy bije :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:50, Baal Namib napisał:

Oj, ja na pewno wierze! duchy istnieją ( przynajmniej dla mnie :) ) Nie raz widziałem. Wierze,
ale jest tez możliwy taki fakt, że to my sobie wymyślamy te duchy, załóżmy gramy sobie na komputerze
i jest ciemno, jesteśmy sami w pokoju. Patrzymy w okno, i coś widzimy ..

Duch czyli dusza - jest w człowieku, a jej nie widać... A ty widziałeś !? Coś za oknem zobaczyłeś. Kiedyś wieczorem wszedłem w pewien rysunek na necie i jak się dłużej na niego patrzyło, a potem na ciemne miejsce, to widziało się twarz Chrystusa... Pewnie to było zwykłe załamanie świetlne - ciągłe patrzenie w jasny, kolorowy ekran a potem ciemność. Zawsze też mógł to być ptak czy nietoperz. A jak wiadomo czasem poprzez wyobraźnię nie takie rzeczy nas nachodzą. A w ciemnościach, to człowiek widzi to co chce, oczami wyobraźni. Ale przecież możesz w to wierzyć, nie neguję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 14:50, Baal Namib napisał:

(...) że to my sobie wymyślamy te duchy, (...)


Zgadzam się z tą opinią. W każdym bądź razi duchy to czysta imaginacja stworzona poprzez nadmiar stresu, nadmierną wyobraźnię lub ze strachu. Jeżeli ja zazwyczaj widzę duchy, to tylko wtedy jeżeli wcześniej miałem koszmarny sen, taki efekt wywoływany przez mój umysł.

Innymi słowy: ja w duchy nie wierzę, ale w opętania przez diabła już tak. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2007 o 17:39, Pediator napisał:

ja nie wierze i wierze :)


Głębokie. :P A na czym dokładnie polega ta "dwoistość" twojego zdania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź była troche dwu znaczna. Z tą twarzą Jezusa Chrystusa,Możesz zobaczyć poniżej w linku, gdzieś tam znajdziesz ;)
http://adonai.pl/relaks/zludzenia/
Tutaj masz różnego rodzaju złudzenia optyczne itp. Chciałem coś poprawić. Dla mnie, nie ma złych duchów. Ale na pewno w nie wierze ( w te dobre oczywiście :) ) Kiedyś jak byłem mały (( Mniej więcej roczek ) Pamiętam to do teraz, zresztą nie wiem dlaczego.) Leżałem w wózku, i coś mnie zaczęło bujać. Nikogo w pomieszczeniu nie było, byłem zamknięty. I wydaje mi się że to mój zmarły dziadek był. Dlaczego ? .. Babcia zawsze opowiadała mi jak dziadzia chciał mieć wnuka. Niestety nie doczekał się.
Iluzje to już całkiem inna sprawa. Tak szczerze, to lubię się bać. Ale jak oglądam horror z tatą, albo co :P Ale kiedy tak leże sam w pokoju, to nie raz się zacznę bać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mojej koleżanki ostatnimi czasy przyjeżdża pewna rosjanka ( w jakich sprawachtoi już nie ważne). I kilka dni temu zapytała rodziny czy widzą, że po ich domu co jakiś czas chodzą duchy. Powiedziała, że ona je widzi. Dokładnie opisała jak wyglada jeden znich, dodała, że ma strasznie zmęczone i suche dłonie- jak grabarz. Może powiem jeszcze, że ta koleżanka mieszka obok cmentarza. Następnego dnia owa rosjanka powiedziała, że każdego wiczoeru przychodzi do nich duch- jest to starszapani, zawsze zagląda do pokoju Kamila- Kamil jest chory miał wypadek i teraz jeżdzi na wózku inwalidzkim. Wracającdo starszej pani- ducha, po odwiedzinach u Kamila, schodzi nadół do ich dziadka. Rosjanka, dokładnie opisała jak starsza kobieta wygląda iokazało się, że to jest babcia.

Ja osobiście wierzę w duchy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 09:49, Ola30 napisał:

ja w nic nie wierzę :/


Czyli w Boga też?

Ja w duchy wierzę , słyszałem i widziałęm dużo histori o duchach i wierzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w duchy nie wierzyłem, ale kilka dni temu gdy poszedłem na strych (godz. ok. 23.59)...
Zobaczyłem ducha. Miałem w kieszeni telefon, więc zrobiłem mu szybko zdjęcie.

20070317102115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W duchy??? Hehehehe. No co wy? Wierzyłem w nie mając 7 lat! No nie wyobrażam sobie by jakiaś starsza osoba dała się nabrać. Te całe gadania o tych niewyjaśnionych zjawiskach to bujda i każdy o tym wie. Gadanie naukowców, którzy szukają dziury w całym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować