Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Fable vs Gothic 2

263 postów w tym temacie

Mi wystarczy to, że nie biegam w cukierkowym świecie, który jest podzielony na inne mniejsze lokacje gdzie zrobisz dwa kroki i wczytywanie innej lokacji :/ strasznie wkurzające, po drugie jak bym chciał zakładać rodzinke czy tam się żenić i mieć domek pograłbym w simsy !!! moim zdaniem nie pasuje jak sieczka to sieczka a nie głupie flirty :/ po trzecie fabuła gothic nieprzewidywalny a Fable za to bardzo przewidywalne np. masz misja obroń mieszkańców przed białym wilkołakiem no to już wiadomo co w trawie piszczy jeszcze jak ktoś wcześniej znalazł ulepszenie broni mocą srebra i jest dość inteligentny to już będzie wiedział jak go pokonać !!! po czwarte nie lubię grać postaciami które mają miecz dwa razy większy od siebie troche to mało realistyczne jak ci biega jakiś typek i ma miecz co 6 typa mogłoby go trzymać !!! można by jeszcze tego wymienić ogólnie Gothic-a nie powinno się porównywać moim zdaniem do Fable !!! bo to nie te same poziomy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w fable był otwarty świat (a nie ścieżynki) i naprawde otwarty schemat rozwoju bohatera i różne rasy/płcie do wyboru, to byłoby coś.
Akurat jednocześnie grałem w Fable i Obliviona i grając w Fable sarkałem na "zamkniętość" świata, a grając w Obliviona brakowało mi humoru i swobodnych walk (i płynności ale to już inna bajka:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 10:35, Probos napisał:

Dobra wymieniam:


\Trzymająca w napieciu i nie liniowa fabuła
Piekna grafika jak na lata powstania serii gothic
świat żyjąćy własnym życiem
można go przechodzić po 10 razy i sie nie nudzi
dużo bardziej dopracowany niż Morrowind
dużo rodzajów rozwoju postaci
Przyjaciele z wcześniejszej cześći
od naszego postepowania w grze zalezy dalsza rozgywka
i wiele innych powodów których po prostu nie chce mi sie wymieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 10:17, Abi Dalzim napisał:

> ale Fable ma bardziej złożoną fabułę
Chyba żartujesz?!?

a nie ma??

Dnia 17.07.2006 o 10:17, Abi Dalzim napisał:

> i wiesz do czego dążysz
Jest to tak oczywiste, że aż boli...

ja gram w Gothica od ponad miesiąca, a dalej nie wiem co jest moim głównym celem.

Dnia 17.07.2006 o 10:17, Abi Dalzim napisał:

Fable wymięka przy Gothicu - nawet jedynce jeżeli chodzi o miodność fabuły i złożoność rozgrywki...

szczególnie o miodność, fable jest bardziej słodkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest GII, a dlaczego to wymieniał nie będę, bo już kilka osób przede mną podało wystarczające argumenty :). Poza tym z tą serią trzyma mnie bardzo mocny sentyment... Ech te nieprzespane noce (oczywiście przy Gothicku ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2006 o 17:30, Camponator napisał:

> > ale Fable ma bardziej złożoną fabułę
> Chyba żartujesz?!?
a nie ma??

wiesz może z tą złożoną fabuła to nie przesadzaj ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gothic II - Fable = 5:4
Przy obu grach spędziłem wiele pięknych godzina, ale Fable... właśnie, Fable ma jakieś ale. Przeszedłem całego Fable i czułem jakiś niedosyt. Gothica całego nie przeszedłem i nie czułem żadnego niedosytu (i wrócę do niego jak będe miał NK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic raczej lepiej wypada. Możemy to rozdzielić na plusy i minusy(będę mówić tu o Gothic 2 jak w temacie):

Fable - plusy:
+ Grafika
+ Animacje
+ Oryginalność świata - wreszcie nie orki, gobliny i inne dziwadła
+ Przereklamowany, acz również oryginalny podział wyboru postaci na dobrą i złą
+ Fabuła - mimo iż ktoś mnie może za to skarcić to coś w niej jednak było...
Fable - minusy:
- Walka(sprowadza się do monotonnego klikania)
- Krótkość
- Monotonność

Gothic 2 - plusy:
+ Grafika
+ Dość długa gra(jak jeszcze włączymy w to dodatek)
+ Walka(można czasem się świetnie pobawić
+ Rozbudowana gra(mam na myśli między innymi misje poboczne)
Gothic 2 - minusy:
- Fabuła(niestety w przeciwieństwie do jedynki nudna jak flaki z olejem)
- Monotonność(miejscami)

Dałbym remis, zresztą tak właśnie wychodzi po redukcji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Fable, więc ocenię tylko Gothic''a II

Plusy
+ Rozwój bohatera
+ Bardzo duży świat
+ Interfejs
+ Misje
+ Różnorodność broni i potworów

Minusy
- Fabuła , może i Gothic I ma straszne sterowanie, ale fabuła jest cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w obydwie gry i według mnie zdecydowanie lepszy jest Gothic 2. W Fable nie ma prawie żadnej swobody (nie można iśc gdzie się chce, świat składa się głównie ze ścieżek), jest o wiele mniej zadań pobocznych, gra się o wiele krócej i nie chce się później przechodzić gry jeszcze raz (a Gothica przechodziłem naprawdę wiele razy). W Fable pod koniec gry można mieć bohatera, który jest doskonały w posługiwaniu się miecze, łukiem i czarami i nie da się bardziej rozwinąć postaci, a w Gothicu czegoś takiego nie ma (bohater zawsze może być silniejszy i nie jest w stanie być mistrzem w każdej dziedzinie). W Fable jest o wiele mniej przedmiotów, grafika jest cukierkowata (choć dla niektórych może to być zaleta). W sumie to nie wiem, czy Fable przewyższa Gothica pod jakimkolwiek względem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 17.07.2006 o 17:30, Camponator napisał:

ja gram w Gothica od ponad miesiąca, a dalej nie wiem co jest moim głównym celem.

Hehe, na tym polegia magia Gothica. Masz wolną rękę. Gdybyś pomyślał, to byś otworzył list który trzeba było dostarczyć magom ognia w starym obozie. Tam jest trochę na temat głównego celu w grze.. No,ale wtedy nagroda byłaby mniejsza... a tak musisz poczekać,aż dowiesz się czetgoś bardziej konkretnego. Właśnie ten przypadek potwierdza jeden z najwiekszych atutów gothica. Twoje czynmy wpływają na rozgrywkę i świta w grze. I to bardzo.

Hmm... a jak myślisz, czemu nie wiesz? Jesteś skazańcem. Trafiłeś do koloni karnej, i to od ciebie zależy czy się dowiesz bardzo szybko o co w grze chodzi. ( Jak już chcesz się czegoś dowiedzieć na temat głównego celu gry,to wiedz że Nowy Obóz ma na to odpowiedź. Jak byś sam połaźił,i porozmawiał z NPC,już dawno byś wiedział)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh kurcze, mam nadzieję że Gothic 3 będzie miał to "coś" co miały poprzedniczki, od jakiegoś czasu (pewnie ze dwa miechy będą) gram w Obliviona, pogram w niego 1-3h muszę mieć co najmniej dzień wolnego od niego bo mnie nudzi, za to w Gothic''a mogę grać i grać i mi się nie znudzi, nawet wyżynanie potworów jest ciekawsze w Gothic''u niż w Oblivionie, mimo że ten ostatni wygląda pięknie.
Co do tego co lepsze, czy Fable czy Gothic można długo debatować, każdy woli coś innego, mnie osobiście bardziej się podoba Gothic mimo że w Fable też grałem i bardzo mi się podobało.
Fable jest po prostu bardzo liniowe, można zagrać ze dwa razy żeby się przekonać jak się gra potoczy gdy będziemy dobrzy i gdy będziemy źli, ale późniejsza gra sensu wielkiego nie ma.
Co innego Gothic w którym możemy dokonywać wiele wyborów i gra się będzie toczyć inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem za gothicem 2 fabel miałem wolne 3 dni to grałem ciągle i przeszedłem ją w 1,5 dnia złym a dobrym mi się juz grać nie chiało. Gothic 2 to juz zupełnie co innego masa broni i czarów fabuła jak ktoś 1 przeszedł jest ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować