Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Patch do Assassin`s Creed Unity dostępny od dziś

38 postów w tym temacie

> Jak będzie po tym patchu na moim 970 stałe 30 fpsów po zlockowaniu to będę szczęśliwy
> bo spadki nie raz do 20 fpsów mnie irytowały.
Szczęśliwy z 30 fpsów? Ty tak na poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 13:29, Shaddon napisał:

Szczęśliwy z 30 fpsów? Ty tak na poważnie?


Wiesz, jeśli gra jest tak skopana, że masz raptem 20 klatek, to przy wyborze: dostać patch dający stałe min 30 klatek a nie dostać wcale; to chyba można być szczęśliwym nawet przy 30 klatkach :)

I nie, nie oznacza to bynajmniej, że "30 klatek wystarczy i jest lepsze dla gier akcji" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zastanawia to, że przez tyle czasu przed premierą nie mogli znaleźć i naprawić tych błędów, a w ponad 2 tygodnie po premierze nagle je sukcesywnie znajdują.

W którym momencie nastąpił tzw. "wał"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, idąc tym tokiem myślenia, to rzeczywiście jest się z czego cieszyć. :) Choć to raczej taki uśmiech przez łzy, jeśli mam być szczery. Ubisoft przegiął z Watch Dogs, ale zamiast wyciągnąć wnioski z krytyki, zasugerował się wynikami sprzedaży i teraz każda kolejna seria wydawana pod ich banderą niedomaga w jednakowym stopniu. "Bo jak kupują, to nie ma problemu". Ja natomiast widzę problem na tyle duży, że choć bardzo podobał mi się Far Cry 3, to "czwórki" palcem nie tknę, póki nie będzie stosownie zoptymalizowana. I to pomimo faktu, że nawet teraz nie miałbym wielkich problemów z płynnością. Tu chodzi o zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 14:19, Shaddon napisał:

Tu chodzi o zasady.


Z tego właśnie powodu nie gram i nie kupuję gier od ubi od czasu AC2 :)
W Far Cray''a 3 pograłem u koleżanki na konsoli, i jakiś miesiąc temu zrobiłem wyjątek i kupiłem FC3 w promocji za jakieś 15 zł :)
Ale w inny sposób wydawcy, który robi takie wałki nie będę wspierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak będzie po tym patchu na moim 970 stałe 30 fpsów po zlockowaniu to będę szczęśliwy
> bo spadki nie raz do 20 fpsów mnie irytowały.
Jesli ty z 970 masz spadki do 20, to w czyms jeszcze procz gry chowa sie problem
No chyba ze reszta kompa to 4gb ram i quad 2 duo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jesli ty z 970 masz spadki do 20, to w czyms jeszcze procz gry chowa sie problem
> No chyba ze reszta kompa to 4gb ram i quad 2 duo :D
Zdziwiłbyś się jak to potrafi klatkować na sprzęcie z, uwaga, podwójnym GTX 980 na pokładzie... I jeszcze mała ciekawostka: wielu recenzentów, między innymi redaktor gem z polskiego CD-Action, nie wspomniało w swych tekstach nawet słowem o tym kompromitującym braku optymalizacji. Czyżbyśmy dożyli takich czasów, w których z góry zakłada się, iż premierowe edycje będą grywalne dopiero po kilku potężnych patchach i nie ma nawet sensu o tym wspominać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja prawie na maksymalnych gram na gtx 760 zamiast ultra tekstury to mam na wysokie reszta
> max i mam 35fpsow
I to jest jak najbardziej możliwe, ale sprawa rozbija się właśnie o maksymalne ustawienia. Różnica w jakości tekstur pomiędzy "wysokimi" a "ultra" jest zresztą w tym konkretnym przypadku ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kids these days... Pamiętam, jak się przechodziło Crysisa w ~20FPS (często mniej) na 8600GT i jakoś dawało radę, a teraz już 30FPS w nowych grach to "nie ma się z czego cieszyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 17:29, Infinitiv napisał:

Kids these days... Pamiętam, jak się przechodziło Crysisa w ~20FPS (często mniej) na
8600GT i jakoś dawało radę, a teraz już 30FPS w nowych grach to "nie ma się z czego cieszyć".


A ja pamiętam jak przed maturą przechodziłem Diablo 2 na Penitum 166 MHz (jeszcze bez MMX) i z grafiką S3 Trio i często miałem nawet miej niż 20 fps, ale cisnąłem. I jaki z tego wniosek? Kompletnie żaden.
Bo to nie chodzi o to, że kiedyś grało się na słabym sprzęcie i klatkowało tylko o to, że nowa gra na high-endowej karcie (GF970 to w końcu karta high-end) nie działa płynnie co jest totalną porażką developerów.
Więc serio, w tym wypadku nie ma się z czego cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2014 o 13:29, Shaddon napisał:

> Jak będzie po tym patchu na moim 970 stałe 30 fpsów po zlockowaniu to będę szczęśliwy

> bo spadki nie raz do 20 fpsów mnie irytowały.
Szczęśliwy z 30 fpsów? Ty tak na poważnie?

Tak bo lepsze to niż spadki z 50 do 20-30 fpsów. Wole mieć stabilne 30 klatek niż grać w "kangura" ;>.

Pomson15tk
I7 3770K
16GB DDR 3

I uwierz ze ten assassyn to masakra optymalizacyjna gorsza od Watch Dogs. Na takim sprzęcie powinna ciągnąc 60 fpsów bez zająknięcia no może spadek o 5-6 klatek ale żeby z 60 do 20? Nawet na SLI 980 z TXAA potrafiło dropnąć poniżej 30 fpsów ;/. Smutne to bo liczyłem na AC II w nowej szacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić 20 patchy, które pod koniec może coś poprawią, to niech skupią się na jednym ogromnym i niech naprawią wszystko za jednym zamachem. Jak przeczytałem, że już są w trakcie tworzenia czwartego to aż mnie zęby zabolały. Przez skupienie się na forsie, to jeszcze bardziej ją stracą. Nietrudno znaleźć osobę, która by zaprzestała współpracy z Ubisoftem za uciążliwe problemy od czasów ACIII. Każda kolejna część jest gorsza od poprzedniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować