Zaloguj się, aby obserwować  
Kryszek

Dungeon Siege

124 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2007 o 18:01, Keymil napisał:

tam nie ma moda na skiny jeśli sie nie myle bo ja znaleźć nie mogłem

To jest narzędzie do robienia modów. Jak chcesz edytować tekstury, to tylko tym.
Chyba, że ty gotowe mody chcesz, wtedy polecam:
http://www.planetdungeonsiege.com/
http://ds.heavengames.com/
http://www.siegenetwork.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań związanych z tą grą.

Ile zapewnia godzin rozgrywki w singlu?

Czy są zróżnicowane lokacje?

Czy nie nudzi po jakimś czasie?

No i jeszcze jedno. Słyszałem, że Legends of Aranna to samodzielny dodatek i zawiera kampanię z podstawki. Czy jeśli nie posiadam podstawki to właśnie jej kampanie mi się uruchomi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 15:04, MarianoG napisał:

Ile zapewnia godzin rozgrywki w singlu?

Mi przejście DS zajęło ok. 63 godzin (jeśli wierzyć czasowi, który jest zapisywany w stanach gry :)), ale to zależy od tego, jak "starannie" będziesz przechodził grę - ja zarzynałem wszystkie stworki, "zwiedzałem" różne ślepe zaułki i wszędzie sprawdzałem, czy nie ma jakichś ukrytych przejść czy skrzynek z fantami. Przypuszczam, że grając "po łebkach" można się zmieścić w połowie mojego wyniku :).

Dnia 01.10.2007 o 15:04, MarianoG napisał:

Czy są zróżnicowane lokacje?

Zdecydowanie tak ;). Takie na przykład "Lodowe Jaskinie" wyglądają zupełnie inaczej, niż np. "Czerwone Klify"

Dnia 01.10.2007 o 15:04, MarianoG napisał:

Czy nie nudzi po jakimś czasie?

Jak każda gra :D. Szczerze mówiąc, to gdy dotarłem do zamku Ehb, to dalej grałem już tylko dlatego, że miałem świadomość, że do końca już niedaleko - gra jest "tylko" klonem Diablo z bardzo uproszczonym rozwojem postaci. Po pewnym czasie bardzo irytuje też fakt, że właściwie wszystko "samo się robi", a projekt kolejnych lokacji wcale nie pomaga - ich konstrukcja jest bardzo liniowa, wszelkie odnogi to ślepe zaułki.

Dnia 01.10.2007 o 15:04, MarianoG napisał:

No i jeszcze jedno. Słyszałem, że Legends of Aranna to samodzielny dodatek i zawiera kampanię
z podstawki. Czy jeśli nie posiadam podstawki to właśnie jej kampanie mi się uruchomi?

Jak najbardziej tak :). Jestem na to żywym dowodem :). LoA to właściwie nie tyle sam dodatek, co edycja gry wersja podstawowa + dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 15:04, MarianoG napisał:

Mam kilka pytań związanych z tą grą.

Ile zapewnia godzin rozgrywki w singlu?

Czy są zróżnicowane lokacje?

Czy nie nudzi po jakimś czasie?

No i jeszcze jedno. Słyszałem, że Legends of Aranna to samodzielny dodatek i zawiera kampanię
z podstawki. Czy jeśli nie posiadam podstawki to właśnie jej kampanie mi się uruchomi?


Legends of aranna zawiera i podstawke i dodatek na pulpicie sa stworzone skroty do kampanii z podstawki i do kampanii z dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W sumie to nie przeszkadza mi, że gra jest liniowa. Jestem już do tego przyzwyczajony a po za tym się nie zgubię:) A to, że gra zapewnia aż tyle rozgrwki w singlu to mnie bardzo ucieszyło. W ostatnim czasie ciągle grałem w jakieś gry które starczają na góra 5-10 godzin. A tu aż 50 godzin!

Hmm...a ten Legends of Aranna ile zapewnia godzin zabawy w singlu? Bo na allegro jakoś nie mogę znaleźć LoA w odpowiedniej dla mnie cenie. "Goły" Dungeon Siege stoi po 10-15 zł a jak już z dodatkiem to po 30zł. Jeżeli gdzieś około 15 godzin to jednak kupię LoA, a jeżeli 5.....to kupię gołego Dungeon Siege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem ile dokładnie godzin zapewnia dodatek - na pewno trochę ich jest...
A z tego co pamiętam podstawka wraz z dodatkiem jest w sklepach za 25 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:10, ceSSar napisał:

........
- gra jest "tylko" klonem Diablo z ..........


< wezno ty sie zastanow co piszesz w ktorym miejscu gra jest podobna do tej kiszki diablo???


Kiszki ?? Chyba to ty powinieneś się zastanowić :) A gra jest podobna właściwie tylko dlatego że to ten sam gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 01:37, hehe napisał:

> ........
> - gra jest "tylko" klonem Diablo z ..........
>
>
> < wezno ty sie zastanow co piszesz w ktorym miejscu gra jest podobna do tej kiszki
diablo???

Kiszki ?? Chyba to ty powinieneś się zastanowić :) A gra jest podobna właściwie tylko dlatego
że to ten sam gatunek.

no to wlasnie spoob w jaki mi odpowiedziales dowodzi tylko tego ze nie wiesz co piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 10:54, ceSSar napisał:

no to wlasnie spoob w jaki mi odpowiedziales dowodzi tylko tego ze nie wiesz co piszesz...

Ej no, z kuturą piszmy. Dyskusję prowadźmy, a nie tylko opluwanie.
Dlaczego uważasz, ze DS i Diablo to dwa różne gatunki? Bo w jjednym się drużynę prowadzi a w drugim tylko jedną postać? Bo dla mnei to jedyna znacząca różnica, która nie wpływa na to, ze obie gry to H&S.
I dlaczego uważasz Diablo za kiszkę? Ja tam w dwójke się zdrowo zagrywałem swego czasu i uważam, ze to znakomita giera. Nie bardzo rozumiem jak ktoś moze lubić DS i nei lubić Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 10:54, ceSSar napisał:

no to wlasnie spoob w jaki mi odpowiedziales dowodzi tylko tego ze nie wiesz co piszesz...


Może jakoś konkretniej ? Jak kolega wyżej zauważył obie gry to typowy H&S ( chyba ze DS chcesz uznać za RGP :)) Może i są różnice, ale nie zmienia to faktu, przynajmniej moim zdaniem, że to ten sam gatunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co zastanawiać - bierz wersję z dodatkiem, "goły" DS jest właśnie dlatego taki tani, że nikt go nie chce kupować. A LoA z KK można w niektórych sklepach dostać już za 20 zł. W stosunku do zakupu na Allegro to może być nawet oszczędność (bo pewnie do tych 10-15 zł jeszcze musiałbyś doliczyć koszty wysyłki). Aha, wydaje mi się, że w temacie poświęconym LoA ktoś poruszał kwestię długości tego dodatku :).

(a wypowiedź ceSSara zostawię bez komentarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 19:24, Blackhand napisał:

Nie masz się co zastanawiać - bierz wersję z dodatkiem, "goły" DS jest właśnie dlatego taki
tani, że nikt go nie chce kupować. A LoA z KK można w niektórych sklepach dostać już za 20
zł. W stosunku do zakupu na Allegro to może być nawet oszczędność (bo pewnie do tych 10-15
zł jeszcze musiałbyś doliczyć koszty wysyłki). Aha, wydaje mi się, że w temacie poświęconym
LoA ktoś poruszał kwestię długości tego dodatku :).

(a wypowiedź ceSSara zostawię bez komentarza)


Noo, to wezmę wersję z dodatkiem. A co do tego allegro, to niestety jeżeli chcę jakąś grę to tylko tam. Sklepu z grami w moim mieście nie ma, a na Dungeon Siege''a nie ma co liczyć w żadnym czasopiśmie, bo Microsoft nie sprzedaje licencji na swoje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 11:15, PsychoMan napisał:

> no to wlasnie spoob w jaki mi odpowiedziales dowodzi tylko tego ze nie wiesz co piszesz...

Ej no, z kuturą piszmy. Dyskusję prowadźmy, a nie tylko opluwanie.
Dlaczego uważasz, ze DS i Diablo to dwa różne gatunki? Bo w jjednym się drużynę prowadzi a
w drugim tylko jedną postać? Bo dla mnei to jedyna znacząca różnica, która nie wpływa na to,
ze obie gry to H&S.
I dlaczego uważasz Diablo za kiszkę? Ja tam w dwójke się zdrowo zagrywałem swego czasu i uważam,
ze to znakomita giera. Nie bardzo rozumiem jak ktoś moze lubić DS i nei lubić Diablo.


powoli powoli ja nie powiedzialem ze to dwa inne gatunki a jedynie ds nie jest klonem diablo!!!!!
a saw popularnosc (ech) zawdziecza temu ze byla ona 1 z pierwszych w ktora mozna bylo grac w necie (przynajmniej na naszym rynku)
diablo nie podoba mi sie z kilku powodow jeden to izometria a drugi to grafika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 20:29, MarianoG napisał:


A co do tego allegro, to niestety jeżeli chcę jakąś grę to
tylko tam. Sklepu z grami w moim mieście nie ma, a na Dungeon Siege''a nie ma co liczyć w żadnym
czasopiśmie, bo Microsoft nie sprzedaje licencji na swoje gry.


To faktycznie kiepsko, bo w sklepach internetowych zwykle kasują za wysyłkę 10-12 zł (pobranie) i nawet, jeśli znajdziesz gdzieś LoA za 19,90 lub taniej, to koszty przesyłki tylko podbiją cenę. Musiałbyś albo poszukać sklepu, w którym można dokonać wpłaty "z góry" (z tego, co wiem, taka możliwość istnieje w Timsofcie, ale za to mają tam ceny standardowe :(), dzięki czemu zaoszczędziłbyś na wysyłce albo dokonać zakupu w jakimś zwykłym sklepie przy okazji wizyty w jakimś innym mieście (nie ma u Ciebie nawet Empiku?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 16:26, Blackhand napisał:

>
> A co do tego allegro, to niestety jeżeli chcę jakąś grę to
> tylko tam. Sklepu z grami w moim mieście nie ma, a na Dungeon Siege''a nie ma co liczyć
w żadnym
> czasopiśmie, bo Microsoft nie sprzedaje licencji na swoje gry.

To faktycznie kiepsko, bo w sklepach internetowych zwykle kasują za wysyłkę 10-12 zł (pobranie)
i nawet, jeśli znajdziesz gdzieś LoA za 19,90 lub taniej, to koszty przesyłki tylko podbiją
cenę. Musiałbyś albo poszukać sklepu, w którym można dokonać wpłaty "z góry" (z tego, co wiem,
taka możliwość istnieje w Timsofcie, ale za to mają tam ceny standardowe :(), dzięki czemu
zaoszczędziłbyś na wysyłce albo dokonać zakupu w jakimś zwykłym sklepie przy okazji wizyty
w jakimś innym mieście (nie ma u Ciebie nawet Empiku?).


Łoo, sporo bym dał, żeby u mnie w mieście był jakiś sklep z grami. Ale dzisiaj rano przypomniało mi się, że w jednym ze sklepów komputerowych było kilka gier z Serii SuperSeller i Rewolucja Cenowa. No to poszedłem tam z nadzieją, że będzie kolekcja klasyki i.... się rozczarowałem. Były kilka starych gier w ogromnych pudłach. Nawet za bardzo się nie przyglądałem co tam było. Jedynie przypominam sobie, że było Iron Storm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde , mam problem :/. Chodzi o to że nie mogę wyjmować itemków i zmieniać broni .Najeżdżam myszką na przedmiot , klikam LPM i trzymając LPM :) próbuje przesunąć ale ni rusz . Jestem już w jakiejś kopalni i wcześniej działało. Myszka działa bo moge podnosić itemy ( ale nie moge wyjmować w inventory , przesuwać , zmieniać broni ) , mogę rozkazać postaci/om żeby poszły tam i tu itp ... .Gre już przeinstalowałem ( 2 razy ) i dalej dupa :( . Gra mam z KK bez dodatku Legends of aranna ( v.1.11 ) . Prosze o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować