Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vista - czy zobaczymy ją w styczniu?

35 postów w tym temacie

AgayKhan: wierzysz w to ze warto bedzie poswiecic chocby chwile na granie w fallouta zrobionego przez Bethesda''e..? (bo ja nie)

Byle jak najpozniej, nie mam zamiaru ulepszac sprzetu, a gry na DX10 pewnie zwieksza wymagania niewiarygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 22:34, globbi napisał:

AgayKhan: wierzysz w to ze warto bedzie poswiecic chocby chwile na granie w fallouta zrobionego
przez Bethesda''e..? (bo ja nie)

Dlatego też nie śpieszy mi się do Visty czy też gruntownej modernizacji kompa. Jakoś duron 1.1 z 632 ramu i gf 2 mi wystarcza. Tylko dysk twardy by się przydał większy. A Vista to konieczność kupienia nowego komputera. Dla Van Burena to byłoby warto nowy komp kupić i Vistę, dla tego czegoś od Bethesda to raczej nie. Ale zagram w F3, nawet jeśli będzie to produkt Bethesda''y. Trudno. Nie dam rady, muszę po prostu muszę.
A jakoś inne gry mnie nie interesują wcale. Gram w 2-3 gry rocznie. Kupować kompa dla gier? Szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to początkowo Vista miała sie ukazać jakoś tak w pierwszej połowie bieżącego roku. Premiera Leoparda czyli OS X 10.5 była przewidywana na drugą połowę 2007. Miało być zatem jakieś półtora roku różnicy. Nie spodziewałem się, że najpierw ujrzę system ze stajni Apple''a, bo ci również przesunęli premierę, tyle że w tył - na przełom 2006/07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 10:04, Magwisienka napisał:

Jak czytam te wszystkie komentarze to nasuwa mi się ptanie: czy komp AMD Sempron2600+(1,6GHz),
768MB RAM i GeForce6600GT uciągnie Vistę z Aero?

Uciągnie, ale nie pójdzie bez zciny! Zalecane wymagania to dwurdzeniowy procesor i 2GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 01:49, Klimos napisał:

O ile mnie pamięć nie myli, to początkowo Vista miała sie ukazać jakoś tak w pierwszej połowie
bieżącego roku. Premiera Leoparda czyli OS X 10.5 była przewidywana na drugą połowę 2007. Miało
być zatem jakieś półtora roku różnicy. Nie spodziewałem się, że najpierw ujrzę system ze stajni
Apple''a, bo ci również przesunęli premierę, tyle że w tył - na przełom 2006/07


Przy pierwszej prezentacji OS X 10.4 (Tiger), na hali w której odbywał się Macworld wisiały plakaty "Redmond, start your photocopiers" oraz "This should keep Redmond busy". Mam nadzieję że ich nie wyrzucili, bo przydadzą się jeszcze raz ;)

Swoją drogą to się już robi nie tyle śmieszne ile absurdalne - wpierw następce WinXP wyprzedził Jaguar (Mac OS X 10.2), potem Pantera (10.3), potem Tygrys (10.4) i najwyraźniej zrobi to także Leopard (10.5). Co zabawniejsze, każdy z tych releasów był na prawdę wyraźnym ulepszeniem już świetnego systemu i wniósł więcej niż to czego od premiery XP może spodziewać się przeciętny użytkownik w Viście :/
Poważnie zaczynam się zastanawiać, czy Microsoft nie bez powodu jako codename swojego systemu zamiast jakiegoś szybkiego i zwinnego zwierzaka wybrał takie cos: http://www.nps.gov/lyjo/presskit/thumb/thum-chisholm-longhorn-a.jpg

A swoją drogą - już za 20 dni będzie miała miejsce pierwsza prezentacja Leoparda - ciekawe cóż wymyślili tym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2006 o 10:22, Destro napisał:

Poważnie zaczynam się zastanawiać, czy Microsoft nie bez powodu jako codename swojego systemu
zamiast jakiegoś szybkiego i zwinnego zwierzaka wybrał takie cos: http://www.nps.gov/lyjo/presskit/thumb/thum-chisholm-longhorn-a.jpg


Longorh nie jest nazwa tego zwierzaka, a chodzi o DlugieTrogi - Long Horn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 02:02, IzzY-nEo napisał:

Longorh nie jest nazwa tego zwierzaka, a chodzi o DlugieTrogi - Long Horn.


Longhorn jest jak najbardziej nazwą tego zwierzęcia - pełna nazwa to Texas Longhorn

Wracając do Visty, to jej codename został zainspirowany przez nazwę baru Longhorn Saloon, który mieści się w miasteczku Whistler (które to posłużyło jako nazwa kodową Windowsa XP). Wracając do nazwy owego baru, pochodzi ona właśnie od tego zwierzaczka (Texas Longhorn), a konkretnie jego głowy z charakterystycznymi długimi rogami.

Samo logo zawierające głowę owego zwierzaka i charakterystyczne rogi przebijało się kilkukrotnie przy okazji pierwszych prezentacji buildów Longhorna ( http://www.pcentraide.com/news/windows-longhorn-beta.gif).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować