Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows 10 za darmo, hologramy i aplikacja Xbox na PC – czyli najważniejsze punkty konferencji Microsoftu

68 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2015 o 08:11, michal_w napisał:

Ktoś pamięta jeszcze jaka była zadyma gdy Steam przeszedł ze sprzedaży gier na sprzedaż
usług i jakie niesie to za sobą konsekwencje?

Tak, pamiętam.

Jakoś sprzedaży gier na Steamie to nie zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 08:12, Henrar napisał:

Jakoś sprzedaży gier na Steamie to nie zaszkodziło.

To raczej nie jest powód do radości. Usługa ma to do siebie, że można ją np. w dowolnym momencie zwinąć, bez żadnych konsekwencji. W końcu zaakceptowaliśmy jej warunki. O odsprzedaniu usługi też można zapomnieć.
Win10 będzie darmową aktualizacją przez rok a czy ktoś zastanawiał się co będzie potem?

Cała sprawa wygląda na akcję pt. pierwsza działka za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 08:21, michal_w napisał:

To raczej nie jest powód do radości. Usługa ma to do siebie, że można ją np. w dowolnym
momencie zwinąć, bez żadnych konsekwencji. W końcu zaakceptowaliśmy jej warunki. O odsprzedaniu
usługi też można zapomnieć.

A to gry na Steamie dało się wcześniej odsprzedawać? Nie.
Poza tym, to PC a nie konsola. Jak zwiną Steama, backupy gier nadal będą w Internecie istnieć.

Dnia 22.01.2015 o 08:21, michal_w napisał:

Win10 będzie darmową aktualizacją przez rok a czy ktoś zastanawiał się co będzie potem?

http://www.pcgamer.com/microsoft-windows-10-will-not-be-sold-as-a-subscription/
Tak to wygląda. Windows nie będzie sprzedawany na zasadzie subskrypcji, podobnie jak OS X, iOS czy Android nie są sprzedawane na tej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 08:23, Henrar napisał:

http://www.pcgamer.com/microsoft-windows-10-will-not-be-sold-as-a-subscription/
Tak to wygląda. Windows nie będzie sprzedawany na zasadzie subskrypcji, podobnie jak
OS X, iOS czy Android nie są sprzedawane na tej zasadzie.

Czyli po "darmowym roku" będzie sprzedawany na starych zasadach ale już jako usługa? Dalej wygląda mi to na dymanie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Microsoft will then sell Windows 10 the same way it has sold past versions of Windows"

Dnia 22.01.2015 o 08:31, michal_w napisał:

Dalej wygląda mi to na dymanie klienta.

Nawet jeżeli by tak było (a nie jest - widać, jak przeczytałeś artykuł), to jest to IMO lepszy model niż kupowanie osobnych Windowsów co trzy lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobna śpiewka była o Windows 8 i magicznym systemie łączącym wszystko w jedność. chwilę się pobawiłem nawet w gierki ze sklepiku windows, ale szkoda komputera dla takich aplikacji. Natomiast szczerze wierzę w nowego Windowsa, chociażby żeby okazał się bardziej przyjazny PC-towcom (wiem, wiem, windows 8 nie jest taki zły, ale denerwuje mnie wiele rzeczy, za duże, za brzydkie, kafle?).
Czy wspomnieli może, kiedy mamy spodziewać się w10? (hehe, śmiesznie będzie jak wyjdzie w11 ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą, że streaming, więc wymagane jest posiadanie Xboxa One. A jak mamy PS Now to nie jest streaming? A ma on być dostępny nawet na komórkach i telewizora bez konieczności posiadania konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 08:34, Henrar napisał:

Nawet jeżeli by tak było (a nie jest - widać, jak przeczytałeś artykuł), to jest to IMO
lepszy model niż kupowanie osobnych Windowsów co trzy lata.

Strasznie jestem ciekawy pod jakim względem lepszy? Nie przypominam sobie też jakiegoś przymusu kupowania Win co 3 lata. Mogę to robić co 5, czy ile tam zechcę. Póki system działa i spełnia swoje zadanie. Na dzień dzisiejszy używam WinXP, Win7 i Win8.1 i jest ok. Kupiłem, moje, robię co chcę. W przypadku "system jako usługa" już tak pięknie nie ma. W dowolnej chwili można taką usługę zwinąć i zaproponować kolejną - już za odpowiednią opłatą/abonamentem i na ''odrobinę'' mniej korzystnych warunkach.

Coś czuję, że licencja Win10 będzie wyjątkowo pasjonującą lekturą. :-)

PS Przecież pisze wyraźnie: "as a service".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Strasznie jestem ciekawy pod jakim względem lepszy? Nie przypominam sobie też jakiegoś
> przymusu kupowania Win co 3 lata. Mogę to robić co 5, czy ile tam zechcę. Póki system
> działa i spełnia swoje zadanie. Na dzień dzisiejszy używam WinXP, Win7 i Win8.1 i jest
> ok. Kupiłem, moje, robię co chcę.

Lepszy pod takim względem, że można za darmo przesiąść się na nowy system. Nie chcesz to nie, przymusu nie ma. Ale już ta opcja sprawia, że nowy system jest lepszy dla użytkownika.

> W przypadku "system jako usługa" już tak pięknie nie
> ma. W dowolnej chwili można taką usługę zwinąć i zaproponować kolejną - już za odpowiednią
> opłatą/abonamentem i na ''odrobinę'' mniej korzystnych warunkach.
>
> Coś czuję, że licencja Win10 będzie wyjątkowo pasjonującą lekturą. :-)

Jak będzie to się zobaczy. Na razie nic na to nie zapowiada.

> PS Przecież pisze wyraźnie: "as a service".

...
A przeczytałeś co jest dalej czy tylko zrobiłeś ctrl+F ze słowem "service"? Dalej mamy:
"Did that mean that after that first year of free availability, Windows 10 would cost an annual fee? I asked Myerson for clarification after the presentation, and he confirmed that there will be no additional fees attached to Windows 10, whenever you buy it."

Oraz:
"Myerson''s reference to Windows "as a service" simply meant that Microsoft plans to update the OS with smaller, more regular updates rather than the big, chunky updates of past Service Packs"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nie najgorzej, jak wyjdzie w praktyce zobaczymy. Aktualizacja z Windows 7 za darmo to dobry ruch MS, inaczej wielu użytkowników zapewne by się nie wysiliła a tak to motywacja może zadziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> konkurencja powinna się uczyć.

Ja bym powiedział, ze tego właśnie Microsoft nauczył się od konkurencji. W końcu wyciągnęli sensowne wnioski i się ogarnęli. Tak czy inaczej też jestem pod wrażeniem. Ale zapowiedzi ósemki też mi się podobały, a w realu nie wszystko było takie piękne. Czas pokaże.

W każdym razie jak się zrobi coś, za co jest się krytykowanym, to potem łatwiej zrobić dobre wrażenie - wystarczy naprawić to co się sknociło za pierwszym razem i zrobić tak, jak powinno być od początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2015 o 07:53, Lordpilot napisał:

Kwestia licencji - szok. Bardzo pozytywny :). Niby były jakieś plotki wcześniej, ale
cieszę się, że kwestia darmowego upgrejdu dotyczy także posiadaczy leciwej już siódemki.
Świetnie, że MS w kwestii licencji odchodzi od tego chorego zamordyzmu, jaki stosował
przy starszych systemach. Już "ósemka" miała prokonsumencką licencję - zerwano z absolutnie
chorym podejściem "system działa ok o ile nie zechcesz wymienić komputera" ;-). MS poluzował
kaganiec, a cebulaki po "upgrejdzie" nie musiały już wydzwaniać na infolinię i kłamać,
że im się "płyta główna sfajczyła" ;-).


No właśnie, jak to jest na desktopach? Bo na lapkach system jest przypisany do sprzętu i nawet klucza nie widać. Nie można wypalić płytki z systemem, przywracanie tylko z dysku twardego. Można wypalić obraz systemu ale to niekiedy potrafi być kilkadziesiąt giga. Swego czasu przeglądałem fora na temat Win8, kiedy twardziel padnie po gwarancji to jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Microsoft zaprezentował również nowe urządzenie – Microsoft HoloLens. Gogle pozwolą >użytkownikowi na wyświetlanie hologramów w naszym polu widzenia
No bez żartów? Od kiedy AV (rzeczywistość rozszerzona) stała się hologramami?

Co do samego systemu, wszystko poza Cortaną wygląda nawet nieźle. Problem w tym, że ten pomocnik przyprawia mnie o ciarki na plecach, więc i ten system ominę (chyba że będzie się dało wywalić Cortanę z systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć bo użytkownicy jak i sama redakcja gram i chyba świat zapomniał co to jest hologram. nic z tego co M. pokazał nie ma wspólnego z hologramami na litość boską ;/

Świat rozrywki komputerowej się podnieca a technicy i naukowcy się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2015 o 10:22, fenr1r napisał:

No właśnie, jak to jest na desktopach? Bo na lapkach system jest przypisany do sprzętu
i nawet klucza nie widać. Nie można wypalić płytki z systemem, przywracanie tylko z dysku
twardego. Można wypalić obraz systemu ale to niekiedy potrafi być kilkadziesiąt giga.
Swego czasu przeglądałem fora na temat Win8, kiedy twardziel padnie po gwarancji to jest
problem.


Musi być klucz na obudowie inaczej ktoś Cię zrobił w bambuko po prostu. Zasada licencji z tego co wiem mówi że powinno się mieć dokument z kluczem bądź gdy kupujesz sprzęt z oprogramowaniem naklejkę licencyjną. Sprawdz w kompie jak i w dokumentacji ewentualnie możesz skorzystać z jakiegoś tam oprogramowania aby wyciągnać klucz z systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 09:32, One_of_the_Many napisał:

A przeczytałeś co jest dalej czy tylko zrobiłeś ctrl+F ze słowem "service"? Dalej mamy:
"Did that mean that after that first year of free availability, Windows 10 would cost
an annual fee? I asked Myerson for clarification after the presentation, and he confirmed
that there will be no additional fees attached to Windows 10, whenever you buy it."

Do tej pory jak kupowałem Win to stawałem się właścicielem tej licencjii i mogłem z nią robić co tylko zechcę i jak długo zechcę (oczywiście w ramach umowy). W przypadku "as a service" system jest tylko udostępniany na nie do końca jeszcze jasnych warunkach.

Np. jak długo Win10 będzie wspierany przez MS? Co się stanie z Win10 po końcu wsparcia od MS? Fajnie by było to wiedzieć zanim zacznę bawić się w aktualizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2015 o 09:14, michal_w napisał:

PS Przecież pisze wyraźnie: "as a service".

Pisze też wyraźnie:
"Did that mean that after that first year of free availability, Windows 10 would cost an annual fee? I asked Myerson for clarification after the presentation, and he confirmed that there will be no additional fees attached to Windows 10, whenever you buy it."
"Myerson''s reference to Windows "as a service" simply meant that Microsoft plans to update the OS with smaller, more regular updates rather than the big, chunky updates of past Service Packs"

Dnia 22.01.2015 o 09:14, michal_w napisał:

W przypadku "as a service" system jest tylko udostępniany na nie do końca jeszcze jasnych warunkach.

Przecież jest jasne. Z tego newsa wynika WSZYSTKO i jak to jest rozwiązane.

Dnia 22.01.2015 o 09:14, michal_w napisał:

Np. jak długo Win10 będzie wspierany przez MS? Co się stanie z Win10 po końcu wsparcia od MS? Fajnie by było > to wiedzieć zanim zacznę bawić się w aktualizacje.

To samo, co z poprzednimi Windowsami. Traci wsparcie - traci nowe aktualizacje, nowe funkcjonalności, itp. Zainstalować XP nadal możesz, ale nic nowego nie dostaniesz. W przypadku OS X, który jest wydawany na tej samej zasadzie co nowy Windows - nie musisz aktualizować, możesz zostać na starym. I tak jest w przypadku każdego innego systemu. Łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS chce dać coś za darmo? Koniec świata :P A tak na serio windows 8 i x1 musiały ładnie ich udupić skoro się posuwają do czegoś takiego by ratować "renomę" swojej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować