Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bloodborne jeszcze wyładnieje do premiery. Nie ma szans na wersję PC

50 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2015 o 15:01, PEEPer napisał:

Haha, a ktoś myślał inaczej? Sony nigdy nie wydaje swoich eksów na pc. Deal with it,
pc beggar race. Jestem szczęśliwym posiadaczem PS 4 za 1600zł i gram sobie w gry jak
DriveClub które by potrzebowały conajmniej kompa za 4tyś aby uruchomić taką gre w tej
samej jakości. Byłem pctowcem przez prawie 15 lat, i zdałem sobie sprawę ile pieniędzy
wyrzuciłem w błoto, zmieniając kompa co 2 lata.


Bo sprzęt trzeba dobierać z głową, a nie na szybko.To po pierwsze.Po drugie to chyba kupowałeś komputer w markecie, że kosztował cię aż 4 tys... :D

PS:Ktoś jest tą informacją zdziwiony, bo ja jakoś nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zamotałeś, bo dokładnie o tym pisałem ;)

W każdym razie, morał z tego taki: wszystkie konsole warto kupić, prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Haha, a ktoś myślał inaczej? Sony nigdy nie wydaje swoich eksów na pc. Deal with it,
> pc beggar race. Jestem szczęśliwym posiadaczem PS 4 za 1600zł i gram sobie w gry jak
> DriveClub które by potrzebowały conajmniej kompa za 4tyś aby uruchomić taką gre w tej
> samej jakości. Byłem pctowcem przez prawie 15 lat, i zdałem sobie sprawę ile pieniędzy
> wyrzuciłem w błoto, zmieniając kompa co 2 lata.

a powiedz ile wydajesz rocznie na konsolowe gry, gdzie jedna kosztuje ponad 300zl ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Deal with it, pc beggar race.
> A ty za swoje obecne i byłe przewinienia pożegnaj się z forum na dwa tygodnie. Może to
> Cię nauczy szacunku dla innych i tego aby nikogo nie obrażać.
>
> BAN na dwa tygodnie (upomnij się, to zdejmiemy).

Rozumiem że jak pececiarz napisze o sobie master race to też ban?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 17:23, Malevyn napisał:

> Haha, a ktoś myślał inaczej? Sony nigdy nie wydaje swoich eksów na pc. Deal with
it,
> pc beggar race. Jestem szczęśliwym posiadaczem PS 4 za 1600zł i gram sobie w gry
jak
> DriveClub które by potrzebowały conajmniej kompa za 4tyś aby uruchomić taką gre
w tej
> samej jakości. Byłem pctowcem przez prawie 15 lat, i zdałem sobie sprawę ile pieniędzy

> wyrzuciłem w błoto, zmieniając kompa co 2 lata.

a powiedz ile wydajesz rocznie na konsolowe gry, gdzie jedna kosztuje ponad 300zl ???


AC unity kosztowało mnie coś koło 20 zł a FC4 jeśli dzisiaj sprzedam podobnie. Gram na PS4. Co Ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 17:34, ozoqq napisał:

> > Haha, a ktoś myślał inaczej? Sony nigdy nie wydaje swoich eksów na pc. Deal
with
> it,
> > pc beggar race. Jestem szczęśliwym posiadaczem PS 4 za 1600zł i gram sobie
w gry
> jak
> > DriveClub które by potrzebowały conajmniej kompa za 4tyś aby uruchomić taką
gre
> w tej
> > samej jakości. Byłem pctowcem przez prawie 15 lat, i zdałem sobie sprawę ile
pieniędzy
>
> > wyrzuciłem w błoto, zmieniając kompa co 2 lata.
>
> a powiedz ile wydajesz rocznie na konsolowe gry, gdzie jedna kosztuje ponad 300zl
???

AC unity kosztowało mnie coś koło 20 zł a FC4 jeśli dzisiaj sprzedam podobnie. Gram na
PS4. Co Ty na to?


I rozumiem, że oczywiście odprowadziłeś podatek od sprzedaży wyżej wymienionych tytułów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 15:43, Shinigami napisał:

W marcu wchodzi tyle dobrych gier, że wstrzymam się przynajmniej na razie z kupnem PS4,
które też kusi tylko ze względu na tą jedną grę. Bo pozostałe, cóż szału nie robią, szczególnie
dla kogoś kogo nie interesują multiplatformy. Poczekam na opinie, komentarze i finalny
stan produkcji, bo znając From pewnie coś znowu coś pójdzie nie tak.


Jeśli patrzysz na PS4 z perspektywy jednej słusznej platformy do grania to jest w co grać, ale jeśli patrzysz na granie tylko w exy, to rzeczywiście nie warto kupować. Kiedyś tak zrobiłem i xbox360 leżał zakurzony pod telewizorem. FROM to zawsze loteria, choć produkcje gier na jedną platformę raczej im wychodzi. Gorzej jak ma wychodzić na wiele platform to wtedy nie umieją się skupić i gdzieś, coś puści.

Dnia 08.02.2015 o 15:43, Shinigami napisał:

Co zaś się tyczy ustawień w wersji PC poprzednich gier, cóż - po to masz PC, żeby sobie
dowolnie grzebać i modyfikować w zależności od możliwości sprzętu.


Do tego trzeba specjalisty od moddingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2015 o 18:41, vegost napisał:


Jeśli patrzysz na PS4 z perspektywy jednej słusznej platformy do grania to jest w co
grać, ale jeśli patrzysz na granie tylko w exy, to rzeczywiście nie warto kupować. Kiedyś
tak zrobiłem i xbox360 leżał zakurzony pod telewizorem. FROM to zawsze loteria, choć
produkcje gier na jedną platformę raczej im wychodzi. Gorzej jak ma wychodzić na wiele
platform to wtedy nie umieją się skupić i gdzieś, coś puści.

Ja PS3 i PS4 zakupiłem tylko pod kątem ekskluziwów, do reszty gier mam PC ta. Tylko raz nie wytrzymałem i zakupiłem na premierę " Batman Arkham City " na PS3 i potem żałowałem, gdyż ominęła mnie EK, a i wersja PC wygląda lepiej ( choć miała ponoć pewne problemy ).
CO do cen gier: po 200 zł dałem za Diablo III, GTA V i Destiny, nowy Infamous był trochę tańszy, a za TR dałem stówkę. Resztę gier zakupiłem na PS Store ( Driverclub, Never Aloe, Worms Battlegrounds, Lara Croft and the Temple of Osiris, Trine 2 Complete Story), reszta to darmówki z PO Plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PEEPer - ja też gram na PS4 za 1600 zł i nie jestem takim zapatrzonym w siebie entuzjastą PS4 jak Ty. Ta konsola jest przestarzała i nie ma nic do zaoferowania graczom grającym na PC. Byle składak za 2,5 tys. da Tobie więcej niż PS4 i na dodatek gry masz później po 129 zł a nie za 259, nie mówiąc już o opcjach sieciowych za które musisz dopłacać na Playstation. Aktualnie każda gra na PS4 wygląda co najwyżej przeciętnie. Taka prawda. Patrząc na Bloodborne widzę, że ta gra nie ma nic do zaoferowania dojrzałym graczom. Zwykła sieczka w której idziesz prowadzony za rączkę. Kojarzy mi się z wiekową Nightmare Creatures na PS4, tylko ładniejsza.

Ja trochę żałuję kupna konsoli. Póki co nie jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że wszyscy programiści którzy udzielają wywiadów mają niesamowicie krzywe zęby? Jak nie górna szczęka to dolna, albo jedno i drugie. Ja rozumiem mieć trochę krzywe kły (to jest ponoć sexy w Japonii), ale to co tutaj zobaczyłem to jakaś masakra.

A sama gra jak dla mnie jest ok. OK i nic więcej. Grafika średnia, mechanika w porządku. Design niektórych miejsc i postaci fajny, ale niczym niesamowitym się to wszystko nie wyróżnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 18:41, vegost napisał:

Do tego trzeba specjalisty od moddingu.


Bez przesady. Trzeba jednak przyznać, że umiejętności niektórych kończą się rzeczywiście na instalacji gry, choć i z tym pewnie są problemy. A gdzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 19:42, majkel666 napisał:

PEEPer - ja też gram na PS4 za 1600 zł i nie jestem takim zapatrzonym w siebie entuzjastą
PS4 jak Ty. Ta konsola jest przestarzała i nie ma nic do zaoferowania graczom grającym
na PC. Byle składak za 2,5 tys. da Tobie więcej niż PS4 i na dodatek gry masz później
po 129 zł a nie za 259, nie mówiąc już o opcjach sieciowych za które musisz dopłacać
na Playstation. Aktualnie każda gra na PS4 wygląda co najwyżej przeciętnie. Taka prawda.


Moim zdaniem, przesadzasz.
Owszem, PS4 jest przestarzałym sprzętem ale nie prawdą jest, ze nie ma ona nic do zaoferowania graczom grającym na PC:
weź sobie PC za cenę PS4 ( ja, np. za konsolę dałem 1400 zł ) i spróbuj zagrać na nim w grę o podobnej jakości oprawie graficznej, jaką oferuje Killzone Shadows Fall, Infamonus Second Son, Destiny czy Driverclub.
Konsola Sony nie ma nad PC przewagi sprzętowej, ma natomiast taką przewagę, że twórcy gier robią daną grę tylko na PS4, dzięki czemu gra może wyglądać znacznie lepiej, niż alternatywna produkcja na PC.

Dnia 08.02.2015 o 19:42, majkel666 napisał:

Patrząc na Bloodborne widzę, że ta gra nie ma nic do zaoferowania dojrzałym graczom.
Zwykła sieczka w której idziesz prowadzony za rączkę. Kojarzy mi się z wiekową Nightmare
Creatures na PS4, tylko ładniejsza.

Nie jestem entuzjastą Demon Souls i Dark Souls, ale Bloodborne prezentuje się znacznie lepiej, niż w. w. produkcje. Jest nie tylko ładniejsza ( o ile nie znacznie ładniejsza ) graficznie, ale też całe otoczenie gry jest znacznie bogatsze w szczegóły, detale, niż poprzednie gry tego producenta. Jeżeli walka będzie ciut lepsza niż w DS, to ja to kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata jak PC odjedzie juz graficznie konsolom i jak bedzie nastepny jakis Battlefield bad company 3 to ci co teraz szczyca sie że mają tostery ,nie będą mogli patrzec na ich nowego Bad Company a na tego z PC.Co z tego że nie zmienasz konsoli co dwa lata skoro jej architektura jest zamknieta i możesz sobe conajwyzej dokupic innego pada??Jak masz mocny proc to tylko co jakis czas kupujesz lepsza grafe choćby na raty po marne 60zl na miecha.Dopiero Wiedzmin nowy wymaga 7870 do uruchomienia a to stara karta jak swiat,ludzie od dawna mają np 7950 ( lub wydajniejsze GF-y) na ktorych gry beda smigac na ultra przynajmniej jeszcze przez kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*miałem na myśli "Nightmare Creatures" na PSX a nie PS4.

lis_23 - za 1600 nie pograsz na PC w jakości z PS4 to fakt. Ale chodzi mi o to, że wydasz na PC 2,5 tys. i masz tą samą jakość co na PS4. Za sprzęt płacisz więcej, ale gry masz o wiele tańsze (po roku nawet po 30 zł) i nie musisz dopłacać za tryby sieciowe (na PS4 musisz wykupić abonament Playstation Plus. Jeśli grasz intensywnie (czyli regularnie kupujesz gry) to po pół roku już masz zwrot różnicy w grach. Granie na konsoli jest droższe niż granie na PC.

Przykład: nadchodzący Battlefield Hardline. Zobacz cenę PC i cenę PS4. Chciałem pograć w bete i nie mogłem, bo nie mam wykupionego Playstation plus, który w tym wypadku potrzebny jest do trybu sieciowego. Czyli płacisz 259 zł za grę plus pewnie z 200 za roczny abonament, z którego ja osobiście skorzystam może z 20 dni w roku... Tu jest właśnie słaba strona konsol nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark souls też miał nigdy nie ujrzeć sceny PC....Tak czy inaczej Soulsy to jedne z najlepszych gier w jakie grałem więc jeśli Bloodborne będzie tak samo dobre to odżałuje i kupie to PS4 jak tylko zrobie kompa pod wieśka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się jeszcze łudził na to że wyjdzie na PC?

Danoniero To jest gra współtworzona przez Sony i nie wyjdzie tak jak Demon''s Souls na PC chyba że emulator zrobią do PS 4 za X lat ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2015 o 23:04, majkel666 napisał:


lis_23 - za 1600 nie pograsz na PC w jakości z PS4 to fakt. Ale chodzi mi o to, że wydasz
na PC 2,5 tys. i masz tą samą jakość co na PS4.


Chodziło mi o to, że na PC za 2,5 tys. nie pograsz w gry z grfiką pokroju Killzone Shadow Fall, Destiny czy Infamous Second Son, a to dlatego, że PC dostaje w większości porty z konsol i niewiele jest tu gier pisanych przede wszystkim z myślą o PC. Pomimo tego i tak wolę grać w tytuły multiplatformowe na PC, bo jednak zawsze mają jakąś przewagę nad wersjami konsolowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 17:23, Malevyn napisał:

a powiedz ile wydajesz rocznie na konsolowe gry, gdzie jedna kosztuje ponad 300zl ???


Skad Ty takie ceny wziales?! O_o Gry konsolowe kosztuja w okolicach 200-250 zl (premierowe wydania) i okolo 100-150 za troche starsze tytuly. Oczywiscie mowa o polskim rynku. Czesto taniej jest gre sprowadzic z UK, nawet pomimo kosztow przesylki (gdy u nas nie mozna bylo znalezc AC IV ponizej 180 zl, sciagniecie go z brytyjskiego Amazona wynioslo mnie 146zl razem z przesylka). A jesli ktos ma dostep do rynku amerykanskiego (np zna kogos, kto lata regularnie), to koszty leca w dol jeszcze bardziej, bo premierowe edycje tam kosztuja od 50$.

Warto jednak pamietac, ze wiele konsolowych gier mozna spokojnie odsprzedac po przejsciu, dzieki czemu zwraca sie przynajmniej czesc kosztow. Wszystko ma swoje zady i walety, nie rozumiem wiec tego dziwnego doszukiwania sie argumentow za wyzszoscia ktorejs z platform.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować