Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Ojj tylko 2 dni?!?! Muszę się wziąć w garść, bo ostatnio prawie się nie uczyłem, ale miałem ''''fuksy'''' i dobre oceny wpadały... Jakoś nie mogę się na swój sposób zmotywować do nauki. Ktoś mi coś poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można się zmotywować do nauki...chociaż, jak popatrzysz na bezdomnych, dresów i ogólnie margines społeczeństwa, to pomyśl sobie, że jak się nie będziesz uczył to tak właśnie skończysz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:00, PJ MW napisał:

Ktoś mi coś poleci?

Hmm, wyrzuć kompa za okno to na pewno pomoże ;)
A tak na serio to jak sam nie nauczysz się systematyczności w nauce to nikt Ciebie tego nie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:06, Łeber napisał:

Nie można się zmotywować do nauki...chociaż, jak popatrzysz na bezdomnych, dresów i ogólnie
margines społeczeństwa, to pomyśl sobie, że jak się nie będziesz uczył to tak właśnie
skończysz. ;)


Dosyć brutalne, ale spróbuję i napiszę już niedługo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Sposób

Wyobraź sobie że za 10 lat leżysz w rynsztoku bez perspektyw na życie i tylko dlatego że się nie uczyłeś(mnie to zawsze motywuje do nauki). I pamiętaj że nauka to potęgi klucz.

Drugi Sposób


Wyobraź sobie że przegrywasz ze swoim największym szkolnym rywalem i jesteś od niego gorszy(to też skutkuje choć moim rywalem jest mój najlepszy kolega, więc nieraz to rożnie bywa).

Trzeci sposób

Wyobraź sobie że twój ojciec rozbija siekierą twój komputer za złe wyniki w nauce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:13, Lord Illidan napisał:

Pierwszy Sposób

Wyobraź sobie że za 10 lat leżysz w rynsztoku bez perspektyw na życie i tylko dlatego
że się nie uczyłeś(mnie to zawsze motywuje do nauki). I pamiętaj że nauka to potęgi klucz.


Drugi Sposób


Wyobraź sobie że przegrywasz ze swoim największym szkolnym rywalem i jesteś od niego
gorszy(to też skutkuje choć moim rywalem jest mój najlepszy kolega, więc nieraz to rożnie
bywa).

Trzeci sposób

Wyobraź sobie że twój ojciec rozbija siekierą twój komputer za złe wyniki w nauce


Pierwsze rozwiązanie chyba najlepsze. Wielkie dzięki! Napiszę potem, czy pomaga, bo kiedyś miałem ogromnie problemy z koncentracją i motywacją do nauki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>I pamiętaj że nauka to potęgi klucz.

A jak będziesz miał dużo kluczy to zostaniesz woźnym...Ale co prawda to prawda, chociaż, nie każdy ma głowę to nauki, z tym trzeba się urodzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:33, bartog123 napisał:

Motywacja??? Kurcze... kasa, kasa, kasa! Wyobraź sobie pełno kabony... bez odpowiedniego
łba nie zdobędziesz kasy!

Hahaha i czemu go okłamujesz?? Ludzie mają łby i to dość dużo w nich i co?! Nie mają aż tak super życia. Wykształcony i mądry nie zawsze znajdzie prace i zarobki. W jakim Ty świecie żyjesz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:35, mlynar911 napisał:

Hahaha i czemu go okłamujesz?? Ludzie mają łby i to dość dużo w nich i co?! Nie mają
aż tak super życia. Wykształcony i mądry nie zawsze znajdzie prace i zarobki. W jakim
Ty świecie żyjesz?!


Nie zgadzam się z Twoim zdaniem w całości, bo obecnie miejsc pracy jest stosunkowo dużo, a i wykształcenie jest potrzebne, ale faktem jest, że często bez znajomości ciężko jest dojść gdzieś "wyżej"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:33, bartog123 napisał:

Motywacja??? Kurcze... kasa, kasa, kasa! Wyobraź sobie pełno kabony... bez odpowiedniego
łba nie zdobędziesz kasy!


Gates, Jobs, kogoś jeszcze wymienić? No właśnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli mówiąc wykształcenie. Jeśli masz na myśli szkołę średnią to dzięki. Albo nawet magistra z jakiegoś marketingu to gratulacje. Ja mam na myśli jakieś kierunki, w których osób jest stosunkowo mało. Powiedz mi może, że po przebyciu studiów np. z geotechnik i miejskiego budownictwa podziemnego nie znajdzie dobrzepłatnej pracy: nie rozśmieszaj mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:45, kowboj3 napisał:

> Motywacja??? Kurcze... kasa, kasa, kasa! Wyobraź sobie pełno kabony... bez odpowiedniego

> łba nie zdobędziesz kasy!

Gates, Jobs, kogoś jeszcze wymienić? No właśnie ;p

Ale właściwie o co Ci chodzi? Że niby nie zakończyli szkół? I co z tego... napisałem, że trzeba mieć łeb! Gates miał go, ponieważ poświęcił się swojemu, nazwijmy to- hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kanałach robota za 800zł to nie robota... ;D Ale tak na poważnie, wbrew pozorom, to pracodawcy się patrzą jakie studia zdałeś, gdzie i czy dzienne czy zaoczne, na zdobycie pracy wszystko ma wpływ. Tylko szkoda, że na przykład nie jest tak jak na zachodzie, w Polsce osobnik wytatuowany, czy też nawet gruby, ma mniejszą szansę na zdobycie pracy niż osoba "normalna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 21:55, Łeber napisał:

Prace kanałowe? Wątpię. Ale osoba wykształcona, to czemu nie. :D

Ja mówie po studiach, nie na przypał po średniej :d
EOT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy da się przepisać do innego LO we wrześniu? Bo poznałem swoją klasę i wybrałem trochę słabe LO. A klasa nie za bardzo mi się podoba. Pkt miałem dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Wiele osób tak robi. :P Wrzesień to miesiąc jednego wielkiego przepisywania się. Tak ludzie wybierają swoje wymarzone liceum, bo później już na papiery nie patrzą. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować