Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie telewizorów LED. Jak to z nimi jest... myślałem, że są full ledy wprowadzone przez Sharp a mianowicie AQUOS oraz edge ledy czyli telewizory z podświetleniem full led oraz z podświetleniem krawędziowym ale po oglądaniu gazetek już trochę zgłupiałem... według gazetek są telewizory led zwykłe, edge led i full ledy... więc czym się różnią te zwykłe ledy bez technologii edge z tymi posiadającymi tą technologię?

I jeszcze takie małe zapytanko odnośnie tego telewizora - http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opis-sharp-lc-32le320e-bk.bhtml#content_3c Co o nim myślicie? Warto? Dzisiaj [rawdopodobnie go kupię ale w Avansie bo jest za 2300zł. Ciekawi mnie po ile jest w MM skoro rzekomo jest taniej o VAT ale podejrzewam, że taniej raczej nie będzie znając media markt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2010 o 11:27, crash807 napisał:

I jeszcze takie małe zapytanko odnośnie tego telewizora - http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opis-sharp-lc-32le320e-bk.bhtml#content_3c
Co o nim myślicie? Warto? Dzisiaj [prawdopodobnie go kupię ale w Avansie bo jest za 2300zł.
Ciekawi mnie po ile jest w MM skoro rzekomo jest taniej o VAT ale podejrzewam, że taniej
raczej nie będzie znając media markt...


To pytanie nie aktualne bo pomyliły mi się modele ^^ Ja miałem kupić le705 który jest Full ledem w przeciwieństwie do tego... myślałem, że wszystkie Aquosy to ledy ale teraz wiem, że tak jednak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście doradzić mi telewizor LCD?, fajnie by było jak miałby LED. Od 32 cali w górę, FULL HD. Do normalnego TV i pod XBOX360. Za około 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 19:05, Dejred napisał:

Moglibyście doradzić mi telewizor LCD?, fajnie by było jak miałby LED. Od 32 cali w górę,
FULL HD. Do normalnego TV i pod XBOX360. Za około 1500zł.

Samsung LE32C530 ma sporo dobrych opinii. W szczególności nadaje się również jako monitor do kompa.
Wiele osób kupiło również Orion TV32FX500D - ale poza jakością obrazu niewiele więcej ma do zaoferowania.
Z Samsungiem i jego licznymi funkcjami (np. twardziel z filmami na USB) ścigają się liczne modele LG, ale raczej są na słabszej pozycji.
O LED i większych wymiarach - w tej cenie - zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kontrastu. Czy 150 000:1 to jest dużo? W sumie to mnie się wydaje, że tak bo są telewizory które mają po 13 000:1 ale z drugiej strony są też ledy które mają 5 000 0000:1 a nawet 9 000 0000:1. W sumie to dlaczego LEDY mają kontrasty w milionach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 16:50, crash807 napisał:

Mam pytanie odnośnie kontrastu. Czy 150 000:1 to jest dużo?

W sumie to nieistotne. Podaj jakieś bardziej realne parametry <= 2000, to pogadamy. LEDy mają kontrast w milionach, tylko nikt nie wie w milionach czego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna TV 40-42 cale i teraz nie wiem czy lepszy wybór to Plazma czy LED, przydało by się kilka opinii i sprawdzonych modeli TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 22:07, Soniaczek87 napisał:

Witam, planuje w ciągu przyszłych 14 dni zakupić telewizor.

Może być kwota do 2000 pln bądź 2500. Zależy to od tego czy warto pchać się w tv LED?

Na celowniku

http://www.agdrtv.com/?p=sony_kdl_32_ex_40_b
http://cokupic.pl/produkt/Philips-32PFL5605

Ewentualnie czekam na wasze opinie/porady/propozycje



Soniaczek87, Philips PFL5606H to sprzęt, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze telewizora. Polecałbym go jeśli zależało by Ci przede wszystkim na dobrej jakości obrazu i dźwięku, a mniej na dodatkowych funkcjach.

Jeśli chciałbyś, aby Twój nowy telewizor wyposażony był w dodatkowe funkcje, które będę kolejnymi atutami, polecam telewizor Philips z serii 7000. W kwocie jaką chcesz przeznaczyć na nowy sprzęt kupisz 32 calowy Philips model PFL7605. Jego zaletami się funkcje WiFi Ready oraz możliwość korzystania z funkcji NetTV. Dzięki wejściom DLNA i USB będziesz mógł stworzyć domowe centrum multimedialne – podłączając komputer oraz inne sprzęty audio/video. Kolejną dodatkową i za razem autorską funkcją jest Ambilight. W tym wypadku jest to Ambilight Spectra 2. Jest to tylne podświetlenie telewizora (z prawej i z lewej strony odbiornika), które barwą dopasowuje się do kolorów wyświetlanych na telewizorze. W praktyce zyskuje się przyjemną atmosferę oraz wizualne powiększenie perspektywy obrazu.
Jeśli będziesz chciał uzyskać więcej informacji na temat polecanych telewizorów lub będziesz miał inne pytania pisz na: ekspert@philips.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/opis-lg-42ld650.bhtml#content_3c good or not? W sumie to już nie wiem w co się pchać wybierać coś z plazam/lcd czy lecieć w LED`y, telewizor ma służyć do grania + w dużej mierze oglądania filmów w HD(1080p), co do wielkości to mam kompleksy więc powinien być duży/ lecz bez przesady(nie chce mieć centralnie przed nim nosa ;3). Mógłby mi ktoś opisać w jaki sposób sprawuje się DLNA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kupiłem sobie 37 calowego Samsunga z serii C650 i jestem niesamowicie zadowolony ;d. Odtwarzanie z pamięci przenośnej super sprawa, a odtwarzanie plików z rozszerzeniem .mkv <- MIAZGA ;d. Poprostu jestem niesamowicie tą opcją pod jarany.
Ale mam też parę pytań:
1. Gdzieś czytałem, że idzie podłączyć inny niż sygnowany logiem samsunga adapter WiFi<- prawda to?
2. Kto ogląda pliki .mkv wie, że napisy są tam w specyficzny sposób wmufixowane(nie wiem czy dobrego określenia użyłem nie bijcie;p), telewizor ich nie wyświetla<- jest na to sposób? Może update?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:02, nightfaler napisał:

2. Kto ogląda pliki .mkv wie, że napisy są tam w specyficzny sposób wmuxowane

fix''d ;p

Dnia 26.02.2011 o 18:02, nightfaler napisał:

telewizor ich nie wyświetla<- jest na > to sposób? Może update?

TV z tej serii odczytują suby tylko z oddzielnych plików, dodatkowo muszą być one skonwertowane do formatu srt. :( IMO największa wada tych telewizorów. Także pożegnaj się z stylizowanymi napisami lub przerzuć się na zewnętrzny odtwarzacz (np. pecet ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 18:14, Lex napisał:

> 2. Kto ogląda pliki .mkv wie, że napisy są tam w specyficzny sposób wmuxowane
fix''d ;p
> telewizor ich nie wyświetla<- jest na > to sposób? Może update?
TV z tej serii odczytują suby tylko z oddzielnych plików, dodatkowo muszą być one skonwertowane
do formatu srt. :( IMO największa wada tych telewizorów. Także pożegnaj się z stylizowanymi
napisami lub przerzuć się na zewnętrzny odtwarzacz (np. pecet ;)).

Pfu przeżyje stylizowane czcionki.... już sam fakt, że telewizorek odtwarza .mkv to dla mnie ołsom ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że cię nękam, ale mam do ciebie pytanie (z napisami sobie poradziłem, wycinam w muxowane napisy, a następnie konwertuje na .srt). Z filmami w 1080p telewizor sobie radzi? Powiedzmy, że na przykładzie rozszerzenia .mkv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Teoretycznie nie powinno być problemów. Praktycznie - nie sprawdzałem, bo takiego Samsunga ma mój kumpel. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kidziukxxx, w telewizorach o mniejszej przekątnej ekranu najistotniejszą kwestią dla dobrej widoczności jest typ wyświetlacza. Generalnie na pewno lepiej sprawdzi się telewizor z podświetleniem LED. Obraz będzie jaśniejszy, a barwy pełniejsze. Mniejsze znaczenie ma obsługiwana rozdzielczość. Tak małe telewizory wyświetlą dobry obraz, obsługując sam standard HD Ready. Z gamy Philips możesz rozważyć 22’’ 22PFL3405H/12 lub 26’’ 26PFL3405H/12
Mam nadzieję, że mogłem pomóc, ale jeśli miałbyś do mnie jakieś pytania – pisz śmiało na adres ekspert@philips.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam TV do konsol (X360/PS3) i czasem do PC. także mile widziane 3 wejścia HDMI :P
Dodatki typu usb''ki czy inne bzdety mnie nie interesują, TV będzie służył WYŁĄCZNIE do grania, a jeśli już filmy, to z konsoli bądź PC.


Minimum 32'', chodź mile widziane większe.

Kwota jaką mogę przeznaczyć na ten cel to 500-600€, podaje link do multiwyszukiwarki gdzie możecie towar w tych cenach znaleźć.

http://nl.hardware.info/productgroep/57/televisies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować