Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2010 o 16:04, Albii napisał:

Ja za ok 2,4k kupiłem b650 ze zdecydowanie lepszymi statami.



Ja mogę wydać max 2200. Do tego kupuje (to pewne) w euro... a tam b650 chodzi po 2900 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zna się na kablach? Potrzebuję kabelek HDMI (10m) i zauważyłem, że ceny są od 42 do 380 PLN.
Czy ktoś wie skąd taka rozpiętość cenowa? Jaki kabel wybrać aby nie przepłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej wiedzy to tylko i wyłącznie jakość wykonania. Obraz albo jest albo nie ma, więc cena kabla nie powinna mieć wpływu na jakość wyświetlanego obrazu. Jak mówiłem, płacisz raczej za jakość wykończenia i żywotność kabla. Jeżeli coś źle piszę to proszę poprawcie mnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2010 o 14:45, Albii napisał:

Jak mówiłem, płacisz raczej za jakość wykończenia i żywotność kabla. Jeżeli coś źle piszę to proszę poprawcie mnie. ;)

No i jeszcze za długość kabla (tu akurat każdy metr ma swoją cenę).
BTW. To nie jest poprawka a tylko raczej uzupełnienie informacji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż jestem szczęśliwym posiadaczem X''a 360 i zastanawiam się na kupnem jakiegoś LCD 32", bo mój ViewSonic 22" marnie wyświetla czarny kolor... Wszystko ładnie, pięknie, ale mam dylemat w związku z technologią 3D - nie chciałbym, aby za rok się okazało, że wszystkie TV mają 3D w normalnych cenach, więc tutaj pojawia się moje pytanie - kupować teraz czy lepiej się wstrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem tego telewizora: http://www.sony.pl/product/t32-ex-series/kdl-32ex402#pageType=TechnicalSpecs
Dlaczego prawie?
Bo gdy pobrałem krótki trailer w Full HD w formacie m2ts trzeba było go skonwertować.
Ten plik skonwertowałem chyba na 20 różnych formatów
Video MPEG4 (DivX, XviD) 1500kbps
HD Video 1080p H.264/AC 4200kbps
HD video 720p MPEG4 (DivX, XviD) 4500kbps
Video MPEG1
I jeszcze na jakieś inne formaty (pliki skonwertowałem programem "AVS Video Converter")
Po skonwertowaniu wrzuciłem je na psp następnie konsolkę podłączyłem do TV i wiecznie ten sam komunikat:
"Nie prawidłowa rozdzielczość pliku"
Pomóżcie bo ja już w sumie nie wiem co zrobić by ten i inne filmiki odpaliły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, ze PSP sobie z tym nie radzi ;)

Nie latwiej Ci skorzystac z funkcji:

USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć

?

PS. Choc od razu mowie, ze nie mam tv, wiec nie wiem jak to dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z MP-trójką i w pierwszym filmiku była informacja "Nie prawidłowa rozdzielczość" (przecież wszystkie filmiki są w 1920 X 1080 powinno działać) w drugim był tylko dzwięk a w trzecim pisało "Nie prawidłowa ilość klatek"
Ja już nie wiem co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem telewizor LED LCD LG 32'''', ale nie jestem zbyt bardzo obeznany w tym temacie więc mam pytanie: do czego służą te kable? Szukałem w instrukcji, nie znalazłem.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc! ;)

20100911220941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 22:10, wojcio102 napisał:

Dzisiaj zakupiłem telewizor LED LCD LG 32'''', ale nie jestem zbyt bardzo obeznany w
tym temacie więc mam pytanie: do czego służą te kable? Szukałem w instrukcji, nie znalazłem.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc! ;)

Są to prawdopodobnie kable komponentu AV. Ich oznaczenia to Y, Pb, Pr, dlatego często spotyka się nazwę YPrPb. W przybliżeniu te trzy gniazdka mają tę podobną funkcję co RGB lub złączki RGB we wtyczce SCART (EURO).
Takie wyjścia mają często profesjonalne urządzenia generujące obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Są to prawdopodobnie kable komponentu AV. Ich oznaczenia to Y, Pb, Pr, dlatego często

Dnia 12.09.2010 o 02:07, Olamagato napisał:

spotyka się nazwę YPrPb. W przybliżeniu te trzy gniazdka mają tę podobną funkcję co RGB
lub złączki RGB we wtyczce SCART (EURO).
Takie wyjścia mają często profesjonalne urządzenia generujące obraz.

Eeee...a dokładniej? Do czego to podłączyć i co to daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2010 o 13:42, wojcio102 napisał:

Eeee...a dokładniej? Do czego to podłączyć i co to daje?

Podłączasz do tego, co ma takie wyjście - np. kamera.
Jak nie masz takiego urządzenia, to nic Ci to nie daje.
Te trzy połączenia dawały najlepszy obraz analogowy jaki był dostępny.
Przydawało się to głównie grafikom (wymagającym najwyższej jakości obrazu).
To wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz, jednak osobiście kupiłbym teraz TV, ale niekoniecznie z technologią 3D. Zakupu telewizora nie ma co odwlekać, bo nigdy nie jest na to najlepszy moment. Kiedy byś nie kupił, to po roku okaże się, że twój model jest tańszy o kilkaset zł i przestarzały technologicznie. Także tym nie ma się co przejmować. A jeśli chodzi o technologię 3D, to uważam, że na razie nie ma sensu przepłacać. Na tą chwilę niewiele gier to obsługuje, poza tym technologie 3D ciągle są w fazie testów i co chwilę się zmieniają. Kupisz teraz, a za rok się okaże, że to jest już nieobsługiwany standard, bo wymyślili np. ekrany nie wymagające okularów, jak obecne 3DS. Jednak to tylko moje opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Szukam telewizora LCD/monitora LCD z tunerem DVB-T (koniecznie obslugujacy kodek MPEG-4, nie MPEG-2) z wbudowanym DVD, przekatna ekranu 22-26, najlepiej 24". Cena 500-900, jesli uzywane to musi byc na gwarancji i w stanie co najmniej 5/6. Na razie znalazlem Telewizor LCD 22" ORION 22PL155DVD (DVD), ale poki co czekam na odpowiedz od sklepu czy tuner DVB-T bedzie obslugiwal kodek MPEG-4.
z gory ofc thx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 18:10, kuba9876543210 napisał:

Szukam telewizora LCD/monitora LCD z tunerem DVB-T (koniecznie obslugujacy kodek MPEG-4,
nie MPEG-2) z wbudowanym DVD, przekatna ekranu 22-26, najlepiej 24".

Bierz coś co jest najwyższych lotów za najniższą cenę. Obecnie w tej dziedzinie biją się na modele monitorów z tunerami firm LG oraz Samsung. Możesz więc wybrać dowolny monitor tej firmy i raczej nie przepłacisz jeżeli kupisz monitor przez internet.
Najlepiej oczywiście kupić przez internet, ale z odbiorem osobistym w realnym sklepie, co ma tę ogromną zaletę, że zawsze możesz sprawdzić panel przed zapłaceniem pieniędzy i jeżeli zobaczysz bad piksela, to możesz zrezygnować i nikt do zakupu nie będzie mógł Cię zmusić. Większość modeli ma obsługę USB i pokazywania zdjęć, więc możesz nagrać na USB 4 zdjęcia w fullHD o jednolitej zawartości białej, czerwonej, niebieskiej i zielonej. Wyświetlając po kolei je błyskawicznie namierzysz nawet uszkodzonego subpiksela.

Co do monitorów z tunerem, to wszystkie modele LG i Samsunga od roku 2009 mają wbudowane tunery DVB-T i DVB-C (cable) z dekoderem MPEG-4 (part 11), co oznacza również H.264.
Monitory/telewizory Samsunga mają w najnowszych modelach oznaczenia SM B-2430HD oraz SM B-2370HD. Najlepiej sprawdzić sobie na Skapiec.pl lub ceneo.pl bo łatwo tam wyizolować same monitory z tunerami. Jeżeli chodzi o tunery, to mają one również głowicę analogową, więc w razie czego przez najbliższe 2 lata będzie można oglądać to co leci po staremu. Potrzebna jest do nich zwykła antena lub kabel z sygnałem. Jezeli chodzi o tuner cyfrowy, to najczęściej będzie potrzebna antena zewnętrzna. Najlepsze nie oszukane anteny kierunkowe mają zysk bez wzmacniacza na poziomie maks. +18 db, a ze wzmacniaczem do ok. +45 db. Jeżeli ktoś będzie oferował antenę z wyższymi parametrami, to jest to zwykła chińska ściema, której nawet nie należy się dotykać. Do tunera cyfrowego nie wystarczy badziewna jakość sygnału ponieważ jeżeli błędów dekompresji będzie zbyt dużo, to obrazu i dźwięku nie zobaczy się w ogóle. Z drugiej strony jeżeli siła sygnału będzie akceptowalna, to jakość obrazu jest nieporównywalna.

Wracając do monitorów z tunerami, modele obu konkurencyjnych firm produkowane są również w Polsce, więc u nas cena bywa bardzo niska i czasem można też złapać jakieś promocje i upusty.
Starsze modele oferują tylko jedno HDMI i zazwyczaj nie mają USB, nowsze mają dwa HDMI i obsługują na USB nie tylko zdjęcia czy mp3, ale również filmy, w tym również filmy z napisami tekstowymi takie jakie chodzą regularnie po torrentach. Jednak najczęściej monitory te nie obsługują polskich czcionek w napisach, a sama ich obsługa nie uwzględnia wszystkich możliwych formatów i nie rzadko są one rozsynchronizowane. Jako USB można również podłączyć dysk twardy z tym złączem
Co do skalowania zdjęć i filmów do rozmiaru HD 1080, to jakość upscalingu jest całkiem przyzwoita. Obraz na monitorze 24" 16:9 jest sporo większy od obrazu na starym telewizorze CRT 25" i porównywalny z CRT 28".

Dnia 23.09.2010 o 18:10, kuba9876543210 napisał:

Cena 500-900, jesli uzywane to musi byc na gwarancji i w stanie co najmniej 5/6.

Ja ostatnio za lipcowy (2010) model Samsunga SM B-2430HD dałem 1089 zł i była to dobra cena.
Modele za 700-800 zł w tej wielkości, to stary crap i spusty z magazynów. Chyba, że kupisz za ok. 850 zł nowiutki model 22" (mają takie zarówno LG jak i Samsung). Być może również inne firmy, ale nie licz na taką cenę.

Dnia 23.09.2010 o 18:10, kuba9876543210 napisał:

LCD 22" ORION 22PL155DVD (DVD), ale poki co czekam na odpowiedz od sklepu czy tuner DVB-T
bedzie obslugiwal kodek MPEG-4.

Nie kupuj nigdy telewizora mogącego pracować jako monitor bo jakość z PC będzie dość słaba, panel stary i nędzny, firmware żałosne, a wyposażenie biedne, kupuj monitor mogący pracować jako TV. Przy okazji niektóre firmy potrafią brać za głupi kabel HDMI nawet 200 zł, co jest już jawnym złodziejstwem bo kabel taki nawet platerowany złotem kosztuje 7-30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Wlasnie myslalem nad jakims LG czy Samsungiem (sam mam jednego 32" LG), bo za 800-900 mozna znalezc 21-23" LCD''ki oferujace niezla jakosc obrazu, ale niestety... potrzebny mi koniecznie monitor z wbudowanym napedem DVD do mieszkania przeznaczonego na wynajem, gdzie nie bedzie miejsca na zewn. DVD.
Szkoda, bo malo jest takich monitorow, a ten co znalazlem ma ok. kilku lat i nawet nie wiem czy obsluguje MPEG-4 (sam producent nawet nie wie :D).
Jakbys znal jakies model monitorow z tunerem DVB-T MPEG-4, 22-24" i wbudowanym DVD w cenie najlepiej nie wiekszej niz 900zl to zarzuc linkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 15:50, kuba9876543210 napisał:

ale niestety... potrzebny mi koniecznie monitor z wbudowanym napedem DVD do mieszkania przeznaczonego
na wynajem, gdzie nie bedzie miejsca na zewn. DVD.

Aż tak źle? To mieszkanie ma 10 m kwadratowych? ;)

Dnia 24.09.2010 o 15:50, kuba9876543210 napisał:

Szkoda, bo malo jest takich monitorow, a ten co znalazlem ma ok. kilku lat i nawet nie
wiem czy obsluguje MPEG-4 (sam producent nawet nie wie :D).

Ten telewizor na 99% nie ma żadnego MPEG-4. Byłaby na to pewne szansa gdyby jako tuner byłby opisany DVB-T2, który jest nowym standardem w UK.
Ale zapomnij. To jest stare padło z kiepskim panelem i dużym ryzykiem bad pikseli.

Dnia 24.09.2010 o 15:50, kuba9876543210 napisał:

Jakbys znal jakies model monitorow z tunerem DVB-T MPEG-4, 22-24" i wbudowanym DVD

Żadne nowe TV nie mają wbudowanego DVD ponieważ jest to technologia uznawana za schyłkową. Obecnie na zachodzie dominuje VOD przez co tradycyjne wypożyczalnie DVD po prostu znikają w takim tempie w jakim kiedyś powstawały. Być może znalazłbyś jakiś TV z wbudowanym Bluray, ale nie liczyłbym na to.

Lepiej moim zdaniem byłoby kupić porządniejszy monitor z tunerem oraz najtańszy stacjonarny odtwarzacz. Obie rzeczy przypiąć do ściany i problem z głowy. Ewentualnie za jakieś kompletne grosze kupić szrociasty PC mini ATX z czytnikiem DVD i wepchnąć gdziekolwiek. Wtedy można na takim zestawie odtwarzać cokolwiek i w jakimkolwiek formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:39, Olamagato napisał:

Aż tak źle? To mieszkanie ma 10 m kwadratowych? ;)


ok. 40, ale akurat na szafce, na ktorej ma stac TV jest dosc malo miejsca xD

Dnia 24.09.2010 o 19:39, Olamagato napisał:

Ten telewizor na 99% nie ma żadnego MPEG-4. Byłaby na to pewne szansa gdyby jako tuner
byłby opisany DVB-T2, który jest nowym standardem w UK.
Ale zapomnij. To jest stare padło z kiepskim panelem i dużym ryzykiem bad pikseli.


No to odpada. :P

Dnia 24.09.2010 o 19:39, Olamagato napisał:

Lepiej moim zdaniem byłoby kupić porządniejszy monitor z tunerem oraz najtańszy stacjonarny
odtwarzacz. Obie rzeczy przypiąć do ściany i problem z głowy.


Tez tak uwazam, tylko za bardzo nie bedzie gdzie wepchnac DVD. Do sciany nie mozna przypiac, bo jest tam lustro :)
To chyba jednak wezme monitor z tunerem, a DVD sobie odpuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie jakis pomysł na telewizor za około 2800 do 3500? min 42 cale i nie wiem czy lcd czy plazma (podobno plazma za tę cenę jest już perfekcyjna a lcd przeciętny) o led nawet nie myślę i co powiecie o modelu samsunga c650 ( i nie wiem czy jest taki za tę cenę, ale chyba najlepsze ma sony/sharp )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować