Zaloguj się, aby obserwować  
Neo97

Telewizory LCD vs. telewizory plazmowe vs. telewizory normalne

804 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2009 o 21:01, BoloMaster napisał:

który model będzie lepszym zakupem?
SAMSUNG LE40B651
SAMSUNG LE40A856
SAMSUNG LE40A656A
Samsung UE40B6000

nie znam się kompletnie na telewizorach więc będę wdzięczny za pomoc:)

B to modele tegoroczne, A zeszłoroczne. Ja bym wybierał pomiędzy tymi tegorocznymi. Najlepiej zgraj na pendrive jakiś materiał filmowy (w różnych rozdzielczościach i formatach) i przejdź się do sklepu. Ja tak myślę zrobić.

UE40B6000 to chyba nie jest najlepszy wybór. O ile się nie mylę to jest to wersja TV z diodami w ramie. Z testów wynika, że takich tv trzeba unikać (o wiele lepsze są full LED i RGB LED).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 21:43, Albii napisał:

Wiem, po prostu szukam zaczepki. ;p Filmów w HD to odtwarzacz nie odtworzy, ale sam format,
to raczej tak, tak ? ^^


Tylko jeżeli w ogóle potrafi taki format odtworzyć, co jest raczej wątpliwe w przypadku odtwarzaczy nie obsługujących BluRay/HD-DVD :P Tylko po co komu takie kombinacje, skoro wystarczy podpiąć Pendrive z takim czymś pod sam TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż DVD z HD istnieją, ale oczywiście mowa o HD kompresowanym (Xvid - w zasadzie nie używane do HD, oraz coraz częściej matroska z użyciem X264). Ale full service zapewni jedynie BD. Wprawdzie nie znoszę firm tego pokroju ale jednym z takich odtwarzaczy jest LG BD370. Z pewnością lepsze to niż manta (chociaż i co do tego mam wątpliwości:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie takie pytanko, bo masz taki sam TV jak ja(inna wielkość i obudowy kolor, ale praktycznie to to samo). Pisałem wcześniej, że niektóre kolory podczas ruchu jakby zmieniają lekko swój odcień, widać to mocno przy krawędziach. Nawet to wygląda jakby kolor się rozdzielił na odcienie. Oczywiście to tylko przy ruchu widać, szczególnie patrząc na ludzi, na nich widać to mocno, przy skórze najlepiej. Zauważyłem to kilkukrotnie przy oglądaniu TV, czy Ty masz też takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was sprawę.Otóż chciałbym zakupic TV jakiś fajny pod konsolę PS3 i ogólnie żeby był ładny obraz.Taki poprostu żeby był najlepszy w tej cenie.Suma jaką dysponuje to 1500zł-2000zł.Żeby miał przynajmniej 32".Zastanawiam się nad Bravią.Co o niej myślicie?
Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakbyś mógł kiedy zerknąć na to z bliska, bo nie wiem, czy to ja mam z TV coś nie tak, czy coś. Bo w ustawieniach tam zbyt nie grzebałeś, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:42, Albii napisał:

To jakbyś mógł kiedy zerknąć na to z bliska, bo nie wiem, czy to ja mam z TV coś nie
tak, czy coś. Bo w ustawieniach tam zbyt nie grzebałeś, nie ?


Z ustawieniami obrazu (kolorów itp.) się nie bawiłem, zaraz sprawdzę czy coś takiego jak ty mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:42, Albii napisał:

To jakbyś mógł kiedy zerknąć na to z bliska, bo nie wiem, czy to ja mam z TV coś nie
tak, czy coś. Bo w ustawieniach tam zbyt nie grzebałeś, nie ?


Powiem ci że żadnych problemów z kolorami i odcieniami nie mam. Może masz jakiś wadliwy egzemplarz, albo ci się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:55, kedzior141 napisał:

albo ci się wydaje?

Właśnie o to chodzi, że się nie wydaje, bo to bardzo mocno widać. Np: Na LG, który posiadają moi rodzice, też LCD, czegoś takiego nie ma. Mój dziadek też ma LG, takiego samego rozmiaru, a także problemów nie było żadnych, mimo, że stary i nie posiadał wielu nowych technologii, choć też LCD. Chyba kumpla rodzice kupili takiego samego Samsunga, więc jeżeli się nie mylę, to odwiedzę go kiedy i zerknę jak to wygląda. Dzięki za odpowiedź i pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 15:58, Albii napisał:

> albo ci się wydaje?
Właśnie o to chodzi, że się nie wydaje, bo to bardzo mocno widać. Np: Na LG, który posiadają
moi rodzice, też LCD, czegoś takiego nie ma. Mój dziadek też ma LG, takiego samego rozmiaru,
a także problemów nie było żadnych, mimo, że stary i nie posiadał wielu nowych technologii,
choć też LCD. Chyba kumpla rodzice kupili takiego samego Samsunga, więc jeżeli się nie
mylę, to odwiedzę go kiedy i zerknę jak to wygląda. Dzięki za odpowiedź i pomoc. ;)

Imho wygląda to na wadę tego jednego egzemplarza. Trzeba reklamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się tak zdaje. Jeszcze w weekend pójdę do kumpla zobaczyć, czy na telewizorze jego rodziców, tym samym modelu, tylko, żę większym coś takiego jest. Przy oglądaniu TV nie widziałem. Z konsolką się wybiorę i jak będzie widać, to trzeba będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam Samsungi z serii B5xx lub B6xx.

Osobiście od paru dni mam B651 (37") i sprawuje się znakomicie, żadnych skoków, rozmywania się obrazu przy szybszych grach. Jedyny mankament to dość duży Input Lag (ale tryb gry go eliminuje) choć przy połączeniu przez HDMI jest prawie niezauważlny. Ze swojej strony gorąco polecam.

32" na Allegro możesz dostać:
B5xx - coś koło 1800zł
b6xx - ok. 2100 - 2200 zł (choć swojego 37" kupiłem za 2600)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! Ty masz klocka. Jak poruszasz kamerą w gierkach to nie zmieniają Ci się jakby odcienie kolorów ? np: Stoisz i nie ruszasz kamerką, np: w Gearsach, a gdy lekko wychylasz gałkę poruszając kamerką, to na chwilę gdy poruszasz nią zmieniają się odcienie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomagasz mi mówiąc, że u Ciebie wszystko ok jest. Pomimo, że w sobotę idę sprawdzić, czy na TV kumpla jest ta sama wada, to wolę spytać się jak największej ilości osób. ;)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2010 o 00:30, MasterOfBlaster napisał:

A przy oglądaniu filmów DVD/Blu jest wszystko ok ? Może to kwestia ustawień TV.

Występuje to podczas oglądania TV oraz grania na konsolce, obojętnie do jakiego wejścia podłączone. Ustawień to na pewno nie jest wina. Wszystkie możliwe warianty już dawno wypróbowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować