PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2010 o 06:20, Jackal-pl napisał:

Dość ciekawy problem.wczoraj ściągnęły się jakieś aktualizacje na kompa. Wczoraj jeszcze
gdy go włączałem przy napisie zapraszamy wyskoczyło konfigurowanie aktualizacji, ukończono
0%. Poszedłem więc popatrzeć na TV, bo trwało to dosyć długo. Gdy teraz odpaliłem kompa
było to samo, tylko że pisało pod koniec: Niepowodzenie w konfiguracji. Wycofywanie zmian.
Jak to naprawić? Da się?


Otworz zainstalowne aktualizacje i wycofaj te, ktore sie zainstalowaly jako ostatnie.
Zrob restart i sprobuj instalowac te aktualizacje pojedynczo.
Dojdziesz do tego, ktora aktualizacja robi problemy.
Najwyzej ja "ukryjesz".

EDIT: podaj numer tej zlej aktualizacji, to sprawdze u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem nowy mam problem z zainstalowaniem windowsa wyskwkuje mi taki blad c0000221 nieodpowiednia suma obrazu-obraz wow32.dll czy mozna to naprawic prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 00:52, Michael1v5 napisał:

A czy sporo rzeczy instalowałeś na kompie do pierwszego zawieszenia? Czy dzieje się tak od początku jego
użytkowania (bo nowy to też mający miesiąc lub 2).

Od samego początku. Przy pierwszym uruchomieniu program Windows żąda włożenia dyskietek do kieszeni stacji napędu i zrzuca na nie system. I pierwszy raz zawiesił mi się w trakcie zrzucania systemu na 3-cią (ostatnią) dyskietkę.
Tak więc miał wtedy wyłącznie fabryczne oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 17:34, Magwisienka napisał:

Nie orientujecie się może, czy adapter USB WiFi, który dostałam w zestawie z Liveboxem
TP, będzie działał z innym routerem?


Jeżeli jest Sagema, to z doświadczeń organoleptycznych mogę powiedzieć, że będzie działać. Inne też powinny działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 17:45, Piterus_Von_Drackus napisał:

Jeżeli jest Sagema, to z doświadczeń organoleptycznych mogę powiedzieć, że będzie działać.
Inne też powinny działać.

Jest Sagema. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumowując moją pracę(swego czasu pisałem o tym).
Alkohol izopropylowy znalazłem w.. jednym sklepie. Byłem w ok. 15, w połowie nie wiedzieli co to jest :D
Wszystko dostało wyczyszczone(no zasilacza nie rozkręciłem, bo były z nim problemy).
Zmieniona pasta(z nią też były problemy, kupiłem na bazie miedzi, taka była).
Przechodzimy do sedna:
- karta rozkręcona, były z nią straszne problemy, gwinty są jakieś uszkodzone fabrycznie,
- ''pod'' wiatraczkiem miałem niezłego kota z ubrań,
- wyczyszczone,
- nagiąłem zasadę w postaci zmiany pasty. Tu tkwił problem(m.in). Jest nieszczelna, dostało się do niej powietrze(gdzieś jak ją kupiłem) - czyli ~2 lata temu,
- temperatura w spoczynku nie wynosi już 80 tylko ~55*C,
- na ogół istnieje problem z chłodzeniem, tył obudowy jest... ciepły, aż nadto. Będzie potrzebne dodatkowe chłodzenie(jak nie dwa, przy procesorze powinien już dawno zakończyć kadencje),
- jako, że działałem ze znajomym, który jest geek''iem(jak dla mnie) w sprawach ''technicznych'' to podkręcił mi procek z 2,66 na 3,4. Można by podnieść poprzeczkę, ale ograniczeniem były RAM''y(?!) oraz słaba płyta główna,
- Resident Evil działa dobrze, full opcje 1440x900 - stabilne 55 FPS. W sumie dzięki niemu zająłem się tą sprawą,
- istnieje prawdopodobieństwo, że pasta padnie za ~pół roku. Do tego czasu zastanawiam się nad zakupem:
* dodatkowe chłodzenie,
* niedrogą kartę - była mowa o któreś z serii 5700 Radeona, pewien nie jestem.
Na koniec pochwale się wynikiem na Haven''ie, nie jest ot jakiś szczyt sprzętu/umiejętności poprawiania sprzętu, ale dobre i to(patrz screen).

Pozdrawiam.

20101001175140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem zapewne związany z wirusami otóż, dziś włączając kompa avira zaalarmowała o jakiś wirusach najprawdopodobniej były to spye, które usnąłem oraz przeskanowałem katalog w którym byli, był czysty. No i jeszcze jedno utworzyła mi się nowa partycja Q ni z gruchy ni z pietruchy na którą nie mam dostępu, cała partycja ma pojemność 0 bajtów. Czy te dwa zjawiska mają ze sobą coś wspólnego i co ta partycja robi u mnie na kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej ten COD4 i patche siedzą w "Dodaj lub Usuń programy"
oprócz tego jest tam jakiś ImagXpress - nie wiem co to jest, nigdy nie instalowałem,
i neroxml.

Przeszukałem bardzo dokładnie rejestr Windows i nie ma tam ani śladu żadnego z tych programów. Kompletnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś w moje ręce wpadł komputer DELL GX280. Jest na nim nalepka z oryginalnym kluczem do Windows XP Professional. Mam płytkę od swojego, polskiego Windowsa i moje pytanie brzmi, czy będę mógł z tej płytki zainstalować Windę używając tego klucza na obudowie komputera (to najprawdopodobniej angielska wersja)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 13:49, Ancient_Lord napisał:

(to najprawdopodobniej angielska wersja)?


Nie lepiej najpierw sprawdzić, później zastanawiać się nad instalacją? Tym bardziej, że ponoć miałeś go w rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, na trzech różnych naklejkach (xp, vista, 7) nie ma informacji o wersji językowej. IMO jeśli nie zmienisz systemu np. w przypadku xp z home na pro to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jednak coś jest uwalone w tym komputerze i mimo, że chodzi, to obraz się nie pokazuje a stacja dysków się nie wysuwa. Jutro ojciec jedzie odebrać kilka rzeczy to przy okazji wymieni ten komputerek na inny.

A jak znaleźć kartę graficzną do takich komputerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nieco dziwny problem - wkładam sobie płytkę do napędu i ... po pierwsze komp nie chce jej odczytać [ wydaje przy tym bardzo podobny jeżeli nie identyczny dźwięk jaki wydawała swego czasu stacja dyskietek doczytująca dane na poczciwej Amidze ] a po drugie Windows się jakby zawiesza do momentu gdy nie wyjmę płyty z napędu. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 11:38, Tyler_D napisał:

Mam nieco dziwny problem - wkładam sobie płytkę do napędu i ... po pierwsze komp nie
chce jej odczytać [ wydaje przy tym bardzo podobny jeżeli nie identyczny dźwięk jaki
wydawała swego czasu stacja dyskietek doczytująca dane na poczciwej Amidze ] a po drugie
Windows się jakby zawiesza do momentu gdy nie wyjmę płyty z napędu. Co jest grane?

Jedna specyficzna płyta, czy każda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 11:51, Tyler_D napisał:

Tylko jedna. Nowka - oryginał coby nie było niedomówień.

Kiepski napęd ;]. Gdyby wszystkie, to padnięty napęd ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 11:38, Tyler_D napisał:

Mam nieco dziwny problem - wkładam sobie płytkę do napędu i ... po pierwsze komp nie
chce jej odczytać [ wydaje przy tym bardzo podobny jeżeli nie identyczny dźwięk jaki
wydawała swego czasu stacja dyskietek doczytująca dane na poczciwej Amidze ] a po drugie
Windows się jakby zawiesza do momentu gdy nie wyjmę płyty z napędu. Co jest grane?


Może być przyczyną kiepsko napisany instalator, że komputer musi najpierw wczytać kilkusetmegowy plik zanim uruchomi go (miałem coś podobnego z sagą BG kiedy próbowałem odpalić instalatora jedynki i z płyty komputer musiał wczytać 2GB plik i jeszcze skaner antywirusowy przy okazji go sprawdzić co zajmowało mu ok 5 minut i sprawiało wrażenie jakby program się nie odpalał). Spróbuj poczekać trochę może ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się