• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Ponawiam swoja prosbe czy moglby ktos wrzucic na jakis rapidshare albo wyslijto PLIK UPDATE do aktualizacji z 1.02 na 1.05??? bardzo bym prosil i z gory DZIEKUJE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 11:14, Olamagato napisał:

Byłem pewny, że o pieczeniu obszaru już wiesz i że to robiłeś.
Tu masz forum /ciach/
http://neverwinter2.gram.pl/forum/index.php?c=4


Dzięki,
mówiąc szczerze, najpierw uważałem, że ten toolset jest dużo trudniejszy niż NWN 1, ale po krótkim czasie zmieniam zdanie, tyle, że tutoriale są pisane tak, jakby każdy znał je na pamięć.

Ola -------> kiedyś jakoś nam nie poszło przy IWD 2, ale może spróbowalibysmy sie przy NWN2? TO oczywiście bardzo niezobowiązująca propozycja, ale szczera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 11:22, Olamagato napisał:

> Kod błędu: EDF_OLD_MD5_ERROR (-21)
> Zawsze na tym samym pliku. NIE instalowałem 1.03b, MAM 19GB wolnej przestrzeni dyskowej
Masz 19 GB na dysku C:? Gra też jest zainstalowana na dysku C:?


Tak. Tak.

Dnia 02.02.2007 o 11:22, Olamagato napisał:

Angielska wersja ma dokładnie takie same problemy z miejscem na dysku. To nie ma nic wspólnego
z polonizacją.


Ale ja nie mam problemów z miejscem na dysku, mam 19GB wolnej przestrzeni, to aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 13:03, Aurelinus I napisał:

Ola -------> kiedyś jakoś nam nie poszło przy IWD 2, ale może spróbowalibysmy sie przy NWN2?

Pewnie. Jakiś ładny modzik możnaby sklecić. Nawet myślałem o jakimś automatycznym konwerterze fabuły i dialogów z bg1/2 (do dorobionych samemu obszarów), ale na razie głównie myślałem i rozpoznawałem, ile byłoby roboty. Tak więc na razie ograniczałbym sie do robienia normalnych modów. Na przykład ostatnio kombinuję, jakby zrobić w NWN2 odpowiednim mylnego lasu nie gorszy, albo nawet lepszy od tego z IWD2. W każdym razie możliwości są. Robienie obszarowych labiryntów w tej grze wydaje się łatwe i przyjemne pod warunkiem użycia bazy danych. Nawet robienie losowych obszarów ze zbójami pomiędzy dwoma dowolnymi obszarami jest łatwe i proste (tak jak w BG1). Możliwości są duże. No i ładnie to wygląda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

BTW, na oficjalnym forum gdzies widzialem watek grupy ludzi probujacych konwertowac Baldur''s Gate 1 chyba wlasnie do NWN2, zachowujac wszystkie dialogi i tworzac obszary. (Wlasciwie to jestem teraz w pracy wiec wybaczcie mi ze nie poszukam linka :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam taki sprzęt:
AMD X2 3800+
Asus Radeon X1950 Pro (PCI-E)
2GB Ram
Sterowniki Ati najnowsze
Płyta jest na chipie Ati Xpress 3200
więc chyba powinno wszystko działać
Podczas gry dzieją się różne dziwne rzeczy np.:
wszystko robi się szare, widać jedynie różne zarysy (gra się nie wiesza)
potrafi mnie ktoś zaatakować jednak go nie widzę, kompana też nie widzę a po chwili widzę a potem widzę w zupełnie innym miejscu.
jak przechodzę obok czegoś płonącego (nawet pochodnia) to mam kilka fps
I wiele innych ciekawych rzeczy z grafiką


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 13:20, Olamagato napisał:

> Ola -------> kiedyś jakoś nam nie poszło przy IWD 2, ale może spróbowalibyśmy się przy
NWN2?
Pewnie. Jakiś ładny modzik możnaby sklecić. Nawet myślałem o jakimś automatycznym konwerterze
fabuły i dialogów z bg1/2


To by było super... szkoda, że edytor nie jest już tak przyjazny jak w NWN1... :(
Aha... poza tym ktoś pracuje nad remake''iem BG1 (bez Opowieści z Wybrzeża Mieczy),
czytałem o tym na forum NwN2, może powinniście połączyć siły? :) Tyle, że potrzebne
by wam były oryginalne wersje językowe...

O widzę że Elwro mnie ubiegł z powyższym komentarzem... to ja dam linka:
Dwie części topicu, z tym, że jedna już zamknięta. ;)
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=513826&forum=111
http://nwn2forums.bioware.com/forums/viewtopic.html?topic=535061&forum=111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 13:20, Olamagato napisał:

> Ola -------> kiedyś jakoś nam nie poszło przy IWD 2, ale może spróbowalibysmy sie przy
NWN2?
Pewnie. Jakiś ładny modzik możnaby sklecić.


No to czas się zintegrować na e-mail. Ja myślałem na razie o pogrubieniu oficjalnej kampanii o kilka lokacji i niezobowiązujących questów. Twój pomysł z lasem nawet mi po drodze, bo właśnie dorabiam Knieję Newervinter.

Jeśli chodzi o BG to na razie w grę wchodzi co najwyżej "1" - brak odpowiednich animacji potworków na SoA/ToB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

siemaaa dawno nie pisałem:D:D ja mam nwn2 fajna gra tylko ze lekko prosta szczegulnie z gralem w BG2 to teraz nwn2 nie jest zbyt wielkim wyzwaniem:D gram łotrzykiem i jest on troche....słaby mam atuty to sztyletu i to małej broni a koles i tak zadko kiedy trafia:d juz to mnie wkurza...ale cuz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam! Właśnie zakupiłem NWN 2. mam wersje 1.02 , ściągam 1.04 . ale nigdzie nie mogę znaleść 1.03 ?
Czy mógłbym prosić link ? oczywiście wersja PL :)
dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2007 o 17:05, Przemo4ever napisał:

Witam! Właśnie zakupiłem NWN 2. mam wersje 1.02 , ściągam 1.04 . ale nigdzie nie mogę znaleść
1.03 ?
Czy mógłbym prosić link ? oczywiście wersja PL :)
dziękuje i pozdrawiam


Nie potrzebujesz 1.03 chyba, że wolisz 1.03 od 1.04.
Bo sprawa wygląda następująco:

1.02 - wypuścił oficjalnie Obsidian
1.03 - CDP sam złożył, zawiera kilka Bugów
1.04 - CDP sam złożył, poprawił bugi w 1.03 ale powstało sporo nowych Bugów.

Aby grać w MP to sam już nie wiem jaka wersje należy mieć zainstalowaną. Bo to zależy od serwerów jaka mają wersje.

Tak czy siak CDP ma dzisiaj dać znać do 18:00 co z patchem (tal wyczytałem na tym forum).
Dlatego powstał wątek na temat błędów w wersji 1.04 i ludzie tworzący lokalizacje do NWN2 mają coś z tym zrobić. Ale mi się wydaje że jest to wszystko patykiem na wodzie pisane.
Może będzie patch nie wiem.
Wiem jedno CDP coś się stara robić w tej sprawie, natomiast Obsidian kompletnie nas olał.

Reasumując liczę na jakąkolwiek odpowiedź w tej sprawie ze strony CDP, w końcu to oni wydaja grę w Polsce.
Czy w ogóle będzie robiony oficjalny patch dostępny przez updater-a, czy też będziemy sami kleić patche do kupy?

Pozdrawiam CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

-> Przemo

To jest łata 1.02->1.04. 1.03 jest Ci zbędna.


Ja mam takie pytanie bo nie wiem czy tak powinno być czy nie - nieme dialogi. Wszystkie rozmowy poza przerywnikami filmowymi są głuche. Mam zainstalowany Audio Fix Slipcia i łate 1.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moj problem jest taki ze przy ladowniau w grze na ekranie pojawiaja sie jakies dziwne biale paski. "skacza" po calym ekranie. Po instalacji nowych sterownikow komputer kompletnie sie kaszani i przestaje odtwarzac filmy np w w media player.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy ten post tutaj pasuje, ale bardzo ciężko jest uzyskać jakąkolwiek odpowiedz przy użyciu pomocy technicznej na stronie gram.pl, więc zdecydowałem się na to miejsce.

Jakiś czas temu, razem z moją dziewczyną, zarejestrowaliśmy na stronie gram.pl grę ''Neverwinter Nights 2 - Edycja Kolekcjonerska: Biała''. Jak się okazało, w pudełku z grą znajdowały się wadliwe płyty. Postanowiliśmy więc je wymienić korzystając z dostępnej w sklepie dożywotniej gwarancji.

Zgodnie z zaleceniami, spakowaliśmy wszystkie płyty (nie tylko te uszkodzone) i wysłaliśmy je na podany adres. Cały proces wymiany trwał ponad miesiąc, a gdy otworzyliśmy przesyłkę, okazało się, że w środku znajduje się tylko jedna płyta!

Chciałbym zatem spytać kogoś kompetentnego kiedy możemy spodziewać się pozostałych płyt, które wysłaliśmy do Was w ramach gwarancji? Zakładam również, że nie będziemy musieli ponosić kosztów transportu paczki z brakującymi płytami, prawda?

Pozdrawiam i czekam na możliwie szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie? Czy gra będzie mi chodziła, przynajmniej na niskich detalach - mój komputer to: AMD Sempron 64 3000+ 2,0 GHz, 768 MB RAM, nVIDIA GeForce 6100 128 MB 128 bit (SM 3.0, USII), HDD 40 GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się