Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Kulinaria czyli wymiana przepisami

211 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2006 o 14:01, Quire napisał:

Czyżby CDP miało się rozmonżyć??:)



No nabór wciąż trwa.., rozmowy kwalifikacyjne w toku...

I czytaj kurde całość, a nie wybiórczo!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczylem... "z jablkiem". Przeczytalem "z jajkiem" i pomyslalem sobie, ze nie tylko ja to czasami jem... Ale z jablkiem? To sie chyba nazywa kuchnia typu "fusion" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:08, Soleila napisał:

No nabór wciąż trwa.., rozmowy kwalifikacyjne w toku...


Ale nabór do CDP czy może na ojca??:P

Dnia 13.09.2006 o 14:08, Soleila napisał:

I czytaj kurde całość, a nie wybiórczo!:P


Czytam całość i zgodnie z poprzednimi postami innych użytkowników, nabrałem podejżeń. O czym postanowiłem napisać.

A żeby prowadzić dyskusji jedynie o tym.

Mój znajomek w jakimś filmie zobaczył jak koleś wcinał pączki z lukrem polane kechupem. Postanowił spróbować jak to może smakować no to sprówał. No i mu tak zostało do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2006 o 14:25, Quire napisał:

Mój znajomek w jakimś filmie zobaczył jak koleś wcinał pączki z lukrem polane kechupem. Postanowił
spróbować jak to może smakować no to sprówał. No i mu tak zostało do dziś.


Oczywiście szanujemy takich ludzi... :D
Jeśli chodzi o jakieś moje dziwne przyzwyczajenia to chyba takich nie mam, jedynie co robię krzyżówkę kawy z kakaem, taką mocną i z mlekiem/śmietaną jeszcze. Całkiem niezła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:18, Bofors napisał:

Chociaz ja tez jestem ewenement , przyznam sie - kiedyś zjadlem caly słoik samej musztardy
xD


Ostatnio np. w światku ludzi którzy lubia sie umówic w garażu na szybką "flaszkę" zrobiło się picie pod musztardę.
Sam byłem świdkiem jak mój wujo na wsi, wraz ze swoimi dwoma kolegami, zrobili 2x0,5 pod duży słoik musztardy. Jakoś niedobrze mi się zrobiło.
Powiem więcej nawet. Ten "drink" już otrzymał nazwę. Jaką nie pamietam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:30, metal_man napisał:

A oglada moze Nieustraszonych na Polsacie moze?


Tego to nie wiem.
Tam to czasmi jest hardcore i lekka przesada.
Zresztą za 50 tys. $ też bym np. opieprzył 5 karaluchów w czekoladzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:28, Budo napisał:

Jeśli chodzi o jakieś moje dziwne przyzwyczajenia to chyba takich nie mam, jedynie co robię
krzyżówkę kawy z kakaem, taką mocną i z mlekiem/śmietaną jeszcze. Całkiem niezła :)


O fuuuujjjjjj....
Dla mnie wypicie takiego wynalazka było by większym wyzwaniem niż np. sok z dżdżownic, że pojade "Nieustraszonymi"

Jak kawa to tylko czarna, świeżo mielona w dodatku z filtra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kawka dla cinusa ;]

Kawa cesarska (biała kawa)
Składniki:
2-4 łyżeczki kawy (najlepiej rozpuszczalnej)
1 żółtko
1 łyżka miodu
1-2 łyżki koniaku
2 łyżki słodkiej śmietany

Przygotowanie:
Kawę zalać wrzątkiem. Następnie żółtko, miód, koniak i śmietankę dokładnie wymieszać oraz zmiksować. Do tak przygotowanej masy dodać gorącą kawę. Całość jeszcze raz wymieszać i podawać w filiżankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podam przepis na dobrą prostą jajecznicę. Przyrządzenie jest dość i nie wymaga za dużo składników:

Wrzucamy na patelnię 4 plasterki pomidora i podsmarzamy na złoto.(najlepiej ściągnąc z nich skórę bo wchodzi w zęby ;). Wbijamy 2 jajka całośc mieszamy dodając sól(nie mylić z Sol :P)
Całość na talerz i do tego bułeczki lub świeży chlebek. Proste, a jakie smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:08, Soleila napisał:

/.../> I czytaj kurde całość, a nie wybiórczo!:P

Soleila, najważniejsze jest zdrowe odżywianie, więc się nie denerwuj. Wiadomo, że węglowodany są tuczace, więc podaję kilka przepisów na zdrowe odżywianie:
1. Golonka z musztardą i piwem;
2. Żeberka z musztardą i piwem (albo bez musztardy);
3. Wołowina (łata, mostek, rosbef itp) posolona i piwo;
4. Kotlet jagnięcy z czosnkiem i piwo.
Tylko broń Boże nie dopychać się chlebem (kartoflami, ryżem, kaszą itp.) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:44, Lumbago napisał:

Podam przepis na dobrą prostą jajecznicę. Przyrządzenie jest dość i nie wymaga za dużo składników:

Wrzucamy na patelnię 4 plasterki pomidora i podsmarzamy na złoto.(najlepiej ściągnąc z nich
skórę bo wchodzi w zęby ;). Wbijamy 2 jajka całośc mieszamy dodając sól(nie mylić z Sol :P)
Całość na talerz i do tego bułeczki lub świeży chlebek. Proste, a jakie smaczne.


Przypomina mi sie, jak smazylem jajka na zelazku... ale nie lubie jakos z pomidorem jajek


Za to mam cos, co lubie, ale jem praktycznie tylko na swieta...

Pewnie u kazdego w domu gosci na stole taka sałatka, gdzie jest groszek, kukurydza itp. itd. w zaleznosci, kto co woli... no to jest tego bardziej zaawansowana wersja.

Potrzebujemy:
Makaron - rurki, czy cos, byle nie spageti, czy cos długiego.
Mieso - ja griluje piersi z kurczaka, ale mozna tez dac parowki, szynke, czy kto co woli...
Warzywa: tez wedle gustu jak na salatke swiateczna... ja biore groszek, kukurydze, papryke czerwona i zolta, a do tego czasem inne wazywa z puszki, w zaleznosci na co mam ochote.

Makaron gotujemy, lepiej miec jakiejs lepszej jakosci np Belinea [taki w niebieskich kartonach sprzedawany, jest to wloski makaron] jak sie ugotuje to go odcedzamy i rozkladamy na scierce... ma wyschnac i ostygnac przedewszystkim.

Kawałki kurczaka, czy tez innego miesa dodajemy do naszych warzyw i do tego dodajemy majonez i mieszamy to ladnie... mozemy to doprawic czyms [ja dodaje przyprawa, ktora nazywa sie gyrkos] i dodajemy do tego chlodny juz makaron [proporcja z 1:1, moze byc wiecej makaronu] i odstawiamy do lodowki, by stalo sie to zimne.

Mamy salatke makaronowa jako pelny posiłek.


Jest jeszcze sałatka ala kebab. Bierzemy sałate[czy kapusta juz nie pamientam tej nazwy] pekinską. Do pokrojonej kapusty-sałaty pekinskiej dodajemy papryke i grilowanego kurczaka, mieszamy to z sosem majonezowo-musztardowym [wedle uznania, ja uzywam majonezu + musztarda francuska, tego 2 dla smaku, nie jako głowny sos] i dajemy przyprawy Gyrkos... tez jest bardzo dobre... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 14:43, Budo napisał:

Kawka dla cinusa ;]

Kawa cesarska (biała kawa)


^^
niedługo na pewno wypróbuję :)
ale jak nie posmakuje to skopię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest do tego odpowiedni temat, to może zbiorę w calość to, co pisałam kiedyś w innym wątku.
"makaron z sosem śmietanowym jest prosty, szybko się go robi i łatwo można urozmaicić
wersja najprostsza: gotujemy makaron wg przepisu na opakowaniu, podgrzewamy pół kartonika śmietany z połową kostki rosołowej do rozpuszczenia tej ostatniej (w razie dużej ilości osób i makaronu zwiększamy ilość skladników sosu), polewamy makaron
wersji powyższej jakoś nigdy nie robię, wolę wersje urozmaicone:
- podsmażamy pokrojoną w paski pierś kurczaka i zalewamy sosem śmietanowym, podgrzewamy
- dodajemy zielony groszek z puszki
- lub tuńczyka z puszki
- lub trochę przecieru (nie koncentratu!) pomidorowego
- lub posiekany pęczek koperku
- lub trochę natki pietruszki
- lub marchewkę z groszkiem ze słoika
- lub utarty żółty ser"

"Dobre, proste i tłuste:
- gotujemy ryż lub makaron w odpowiedniej ilości wg przepisu na opakowaniu
- kroimy 1-3 cebule w grubą kostkę i lekko podsmażamy
- kroimy w kostkę kawałek wędzonego boczku lub podgardla (tłuściejsze, ale tańsze) i smażymy razem z cebulą
- mieszamy wszystko i jemy"

"PIZZA
Składniki:
40 dag mąki
2,5 dag drożdży
3 łyżki oleju
1 szklanka mleka
1 łyzeczka cukru
szczypta soli
Wykonanie:
Do mąki (przesianej) dodać cukier, szczyptę soli, olej . Do ciepłego mleka rozkruszyć drożdże i wymieszać - wlać to do mąki i wyrobić ciasto . Pozostawić do wyrośnięcia .
Na wysmarowanej olejem blaszce wykładam ciasto , smaruję całość przecierem pomidorowym i posypuję ziołami (bazylia,oregano itp) , na to dopiero można wykładać co kto lubi - np pieczarki , ser .
Piec ok 20 min w tem 200 stopni C."

"ŻUREK
Ugotować wywar z 20 dkg żeberek wędzonych, 15 dkg kiełbasy zwyczajnej, 10 dkg grzybów i 1,5 litra wody. Dodać 2 pokrojone i podsmażone cebule oraz 1-2 podsmażone kawałki białej, gotować 10 min. Wyjąć żeberka i obie kiełbasy, lekko przestudzić i pokroić. Do wywaru dodać 0,5 kg ziemniaków pokrojonych w droną kostkę, gotować 10 min. Dodać mięso, 2 przetarte (lub zmiażdżone) ząbki czosnku i butelkę żuru. W odrobinie wywaru rozrobić śmietanę. Wrzycić do zupy 4 pokrojone jajka na twardo, calość zagotować. Dodać śmietanę i majeranek. Ponownie zagotować i jeść."

"Krupnik litewski
1 szklanke wody zagotowac ze szklanką miodu, wrzucić przyprawy (1dkg cynamonu, 2 goździki, odrobina wanilii, gałki muszkatołowej, skórki pomarańczowej lub cytrynowej) i gotować kilka minut. Odstawic na płytkę metalową i lekko podgrzewać 30 minut, przecedzic, zagotować i przelać do termosu. Dolać 0,5 litra spirytusu i szybko wymieszać. Podawać bardzo gorący."

A ostatnio wymyśliłam sobie taką sałatkę:
- 1 mieszanka meksykańska lub któraś mieszanka warzywna z Pudliszek
- 1 puszka mieszanki orientalnej (minikolby kukurydzy w kawalkach, kiełki soi, kawałki bambusa, chili)
- 1 lub 2 puszki tuńczyka w oleju
- mały sloik majonezu
- przyprawy
Wymieszać, przyprawić, jeść. Jeśli ktoś lubi, to można dodać świeżego ogórka lub pomidora pokrojonego w cząstki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2006 o 15:06, cinus` napisał:

niedługo na pewno wypróbuję :)
ale jak nie posmakuje to skopię ;)


Nie myślisz. Jak nie zasmakuje, to będziesz miał koniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 13:35, Night Elf napisał:

Btw. nalesniki mi sie rozpadaja ;\\\\\


A proszek do pieczenia dodałeś lub sodę oczyszczoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 15:06, cinus` napisał:

ale jak nie posmakuje to skopię ;)

Przecież Ty nie lubisz kawy w ogóle :P Także Budo, możesz już się zacząć rozglądać za kopiącymi nogami cinus`a xD
Ale z drugiej strony - z koniakiem, pewnie dałbyś się skusić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 17:56, Remember_The_Name napisał:

Przecież Ty nie lubisz kawy w ogóle :P


no i właśnie dlatego Budo dał mi ten przepis ;) mam mnie to po prostu przekonać do kawy, która w takim wydaniu możliwe, że mi posmakuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2006 o 17:56, Remember_The_Name napisał:

Przecież Ty nie lubisz kawy w ogóle :P Także Budo, możesz już się zacząć rozglądać za kopiącymi
nogami cinus`a xD
Ale z drugiej strony - z koniakiem, pewnie dałbyś się skusić? ;)


Wiem, dlatego to specjalnie kawa dla cinusa- w sensie jak ta mu nie zasmakuje to już żadna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować