Zaloguj się, aby obserwować  
GuzikTheGreat

Legend: Hand of God

341 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2008 o 17:05, piero92 napisał:

Da się używać szerokiego uderzenia (chyba tak się to nazywa), gdy używa się tarczy i
broni jednoręcznej??


Jak dobrze wiem to tak. Ale nie jestem pewny na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 10:03, resident18 napisał:

Co sądzicie o LEGEND?


Nie jestem fanem action-RPG (hack''n''slash) więc nie powiem, czy gra jest lepsza/gorsza od Diablo/Loki/Titan Quest/... bo w te gry nie grałem. Jeśli ktoś liczy na dużo dialogów i misje poboczne to sie zawiedzie. Świat jest całkiem spory, ale gracz prowadzony jest jedyną_słuszną_drogą (ach, ta liniowość), przez co jest troche ograniczony. Jeśli o grafikę chodzi, to jest ona ładna, estetyczna, ale bez żadnych rewelacji. Występują problemy techniczne (zawieszanie się gry) oraz kiepska optymalizacja. Polska wersja jest bardzo dobra! Nie spodziewałem się tego po Techlandzie. Gra aktorska stoi na przyzwoitym poziomie. Miałbym tylko zastrzeżenia do odmiany słowa "ork" - zawsze wydawało mi się, że forma "orkowie" jest bardziej poprawna od "orki", ale mogę się mylić... Drażni również nazywanie kolczugi zbroją płytową (podobno ten bład był również w oryginale - złe nazewnictwo ze strony twórców).
Piszę te słowa z perspektywy kilku długich godzin grania, chociaż gry jeszcze nie skończyłem.
Drobne podsumowanie
PLUSY:
-muzyka
-intro
-teksty Luny
-animacje walki
-świat gry (różnorodność krajobrazów)

MINUSY:
-problemy techniczne
-zamknięty świat/liniowość
-monotonia gry (lepiej nie grać zbyt długo, ponieważ Legend staje się trochę nużący)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie wczoraj nową postać- paladyna. Moim zdaniem paladyn jest po prostu świetny. Gra odrazu nabrała rumieńców i bardzo przyjemnie się w nią gra tą postacią (co nie mozna powiedzieć o wojowniku- siła+ spryt z dwoma mieczami). Więc jak ktoś chce grać jakimś wojakiem to proponuję grać paladynem (ja akurat uzywam tarczy+ broni obuchowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:13, piero92 napisał:

Zrobiłem sobie wczoraj nową postać- paladyna. Moim zdaniem paladyn jest po prostu świetny.
Gra odrazu nabrała rumieńców i bardzo przyjemnie się w nią gra tą postacią (co nie mozna
powiedzieć o wojowniku- siła+ spryt z dwoma mieczami). Więc jak ktoś chce grać jakimś
wojakiem to proponuję grać paladynem (ja akurat uzywam tarczy+ broni obuchowej).


Hmm...Paladyn mówisz,spróbuje jak skończe grać swoim łucznikie[Siła+Natura]- polecam grac tą profesją,zatruta broń na wysokim lvl. po prostu wymiata,i można połączyć walke dystansową z tą w zwarciu.,co daje oczywiscie dobry efekt:)Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:13, piero92 napisał:

Zrobiłem sobie wczoraj nową postać- paladyna. Moim zdaniem paladyn jest po prostu świetny.
Gra odrazu nabrała rumieńców i bardzo przyjemnie się w nią gra tą postacią (co nie mozna
powiedzieć o wojowniku- siła+ spryt z dwoma mieczami). Więc jak ktoś chce grać jakimś
wojakiem to proponuję grać paladynem (ja akurat uzywam tarczy+ broni obuchowej).


Też gram paladynem, ale miałem problem ze smokiem Drako. Ileż to ja się namęczyłem... No, ale udało się. Denerwuje mnie tylko, że gł. bohater często nie trafia w przeciwników. Nieraz mam serie 5-7 nieudanych ciosów. Nie wiem czy to moja wina? No, ale prawda jest taka, że paladyni zawsze się prezentowali najlepiej, a rozwiązania siłowe są najłatwiejsze w takich grach (ale jak zagram drugi raz to zrobie arcymaga - wtedy też będzie rzeź :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:32, macned napisał:


Też gram paladynem, ale miałem problem ze smokiem Drako. Ileż to ja się namęczyłem...
No, ale udało się. Denerwuje mnie tylko, że gł. bohater często nie trafia w przeciwników.
Nieraz mam serie 5-7 nieudanych ciosów. Nie wiem czy to moja wina? No, ale prawda jest
taka, że paladyni zawsze się prezentowali najlepiej, a rozwiązania siłowe są najłatwiejsze
w takich grach (ale jak zagram drugi raz to zrobie arcymaga - wtedy też będzie rzeź :D
)


Na draco ponoć dobra jest boska ochrona, która ignoruje wszelkie obrażenia więc draco w ogóle nie powinien zabrać ani 1 pkt hp naszemu herosowi (osobiście tego nie testowałem bo do smoka jeszcze nie doszedłem, ale jak grałem wojownikiem to po protu nie dało się go zabić :/). Jak nie trafiasz często to dodaj troche pkt w zręcznośc i w błogosławieństwo strażnika (daje dużo bonusu do atrybutów na wyższym lvl skillu). Ja na ok 15 lvl mam ok 550 skuteczności ataku po włączeniu tego skilla więc jest ok :) PS do leczenia używam też tylko błogosławieństwa strażnika bo po jego włączeniu kolejna aktywacja zabiera mało many (bo mamy z nim większą ilośc many np ze 100 do ok 200 się podnośi nawet na niskim poziomie skilla).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, niestety z tym smokiem przesadzili. Na niemieckim forum gry ludzie też narzekali. Ja niestety zaniedbałem zręczność, przez co mam problemy z trafieniem, ale jak już uderzy to dosyć mocno :D Na smoku zużyłem ok. 15-20 butelek regeneracji życia. Problem był taki, że nieraz atakował serią 3 ciosów, w czasie których leżałem bezradny na ziemi, Jedynie co wtedy to naciskać jak szalony w spację. Drako został pokonany paladynem na 21 poziomie. Teraz jestem w drodze na pustynie. Gra jest super! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Występuje może u kogoś taki błąd? Jak wkładam płytkę to gra uruchamia mi się z autostartu i włącza się inasalator, i tak za kazdym uruchamianiem gry muszę przechodzić przez procedurę anulowania instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy gra faktycznie jest taka dobra by mogła być porównywana do Diablo 2 (na pewno nie może się z nim mierzyć;)?? bo mam ochotę na Czarną Edycję ale nie wiem czy warto;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 19:44, Maximo napisał:

Występuje może u kogoś taki błąd? Jak wkładam płytkę to gra uruchamia mi się z autostartu
i włącza się inasalator, i tak za kazdym uruchamianiem gry muszę przechodzić przez procedurę
anulowania instalacji.


Podejrzewam, że u wszystkich :) Przynajmniej ja też tak mam, ale już się przyzwyczaiłem. Chyba nic nie można zrobić, bo w autostarcie ustawiony jest plik instalacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 25.03.2008 o 19:48, macned napisał:

Podejrzewam, że u wszystkich :) Przynajmniej ja też tak mam, ale już się przyzwyczaiłem.
Chyba nic nie można zrobić, bo w autostarcie ustawiony jest plik instalacyjny.

Dzieki za szybką odpowiedż, myślałem że to może błąd przy instalacji ,bo zapomiałem wtedy wylaczyć monitor rejestru:) Ale jak tak to ok. To drobny błąd , a gierka jest fajna.Gram paladynem , inwestujac odpowierdnio punkty ,jest ...jak na razie nieśmiertelny,zobaczymy jak z tym smokiem pojdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plik autorun.inf na płycie odwołuje się do Setup.exe.
[AutoRun]
OPEN=setup.exe
ICON=game.ico

A ikona na pulpicie jest skrótem do Starter.exe (...\Techland\Legend). Tutaj żaden patch nie pomoże, bo "fizycznie" nie można zmienić pliku :/

A z tym smokiem to podobno najlepiej ustawić się w miejscu gdzie ląduje, wtedy niby łatwiej go pokonać jak się pod nim stoi (smok inaczej atakuje). Najlepiej mieć jakis przedmiot który przyspiesza wstawanie po upadku, bo jak bohater leży to jest bezradny. Aha, kup miksturki - ja miałem ok. 30 do wykorzystania, ale ostatecznie gdzieś ok. połowę z tego wypiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2008 o 20:17, macned napisał:


A z tym smokiem to podobno najlepiej ustawić się w miejscu gdzie ląduje, wtedy niby łatwiej
go pokonać jak się pod nim stoi (smok inaczej atakuje).


No ja stawałem wojakiem w tym miejscu, gdzie smok ląduje i to nic nie dawało bo smok i tak nawalał nieraz z pazura i nie dało się go zabić (zostawało mu np 1/6 życia i mnie urżnął). Więc nie wyobrażam sobie pokonać smoka nie używając boskiej ochrony (ktorej będę mół użyć moim paladynem :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 22:46, piero92 napisał:


>
> A z tym smokiem to podobno najlepiej ustawić się w miejscu gdzie ląduje, wtedy niby
łatwiej
> go pokonać jak się pod nim stoi (smok inaczej atakuje).

No ja stawałem wojakiem w tym miejscu, gdzie smok ląduje i to nic nie dawało bo smok
i tak nawalał nieraz z pazura i nie dało się go zabić (zostawało mu np 1/6 życia i mnie
urżnął). Więc nie wyobrażam sobie pokonać smoka nie używając boskiej ochrony (ktorej
będę mół użyć moim paladynem :D).


Ja gram zwiadowcą(spryt+natura).Za pierwszym razem miałem skile na łuki ,ale za wolno ubywało smokowi hp no i te ciągłe uciekanie.Dałem się zabić i u kupca z miksturami przebudowałem skile tylko na miecze.Poszedłem na smoka,poczekałem aż wyląduje,podszedłem i go zabiłem ,co jakiś czas pijąc potka hp.Prz okazji odkryłem ,że 1 lvl podwójnym uderzeniem można zabić każdego bossa raz go trafiając (błąd?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 00:25, ISAMU napisał:

Prz okazji odkryłem ,że 1 lvl podwójnym uderzeniem można
zabić każdego bossa raz go trafiając (błąd?).


No to raczej bug. Też miałem go raz (zabiłem na sieka minotaura tym skillem i poszedłem drugi raz sprawdzić czy to błąd i już wtedy normalnie zabijał minotaura).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 07:50, piero92 napisał:

> Prz okazji odkryłem ,że 1 lvl podwójnym uderzeniem można
> zabić każdego bossa raz go trafiając (błąd?).

No to raczej bug. Też miałem go raz (zabiłem na sieka minotaura tym skillem i poszedłem
drugi raz sprawdzić czy to błąd i już wtedy normalnie zabijał minotaura).


Też sprawdzałem,za każdym razem działa,czasami trudno na pierwszym razem wycelować,ale wystarczy odbiec troszkę i zaatakować ponownie .Inna sprawa to z balansowanie rozgrywki- nawet smok nie dawał mi takich obrażeń jakie zadają potworki w podziemiach za portalem( jestem na 1 hita z full hp mimo ponad 1k zbroi i sporo kondycji).Brakuje też większego asortymentu przedmiotów w sklepach.W każdym sklepie ludzkim,krasnoludzkim i elfim są dokładnie te same przedmioty, które zmieniają się tylko po zdobyciu kolejnego lvl.Strasznie to ubogie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować